Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Timoti inşallah istediğin gibi bir gezi olur uzun süreli ve yorucu bir gezi olacak belli kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Timoti inşallah istediğin gibi bir gezi olur uzun süreli ve yorucu bir gezi olacak belli kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.
    Teşekkür ederim. Tek başına çıkmak için biraz uzun bir yol oldu aslında.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Tek başına çıkmak için biraz uzun bir yol oldu aslında.
    Evet biraz riskli birazda sıkıcı olabilir bazen ama böyle bir gezi iki veye üç motor olsa tadından yenmez tabi imkan ve kafana göre arkadaş bulma meselesi.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mitmuallim yaptığınız gezi için tebrik ediyorum. Hele o ıslak ayakkabılarla yere uzandığınız resim rahatlığın sembolü gibiydi. Fotoğraflarınızı 640X480 boyutunda yayınlarsanız daha rahat görüntülenir. Yüklediğiniz sitede size farklı linkler verilecektir. O linklerden bir türü fotoğraflarınızı büyük şekilde görmemizi sağlar. Deneyerek bulabilirsiniz.

Ben yüzde doksan izne ayrılıyorum. Tüm ayarlamaları yaptım gibi.

Gezimin teknik hazırlıkları:

Motosikletin yağını değiştirdim. Hava filtresini yeni değiştirmiştim zaten. Güzel bir zincir bakımı yaptım ve zincir gerginliğini ayarlattım. Debriyaj ve gaz tellerini kontrol ettirdim.

Biraz düşük olmasına rağmen hidrolik yağını fren ayarlarını bozacağından değiştirmedim. Arka fren ayarı taktığım geniş ayaklık nedeniyle değişmişti, eski haline getirttim.

Hyosungsource'dan gaz ve debriyaj teli sipariş ettim (kuralkanda karbüratörlü modeller için gaz teli bulunmuyor). Bu siparişlerim servis alanı olarak düşündüğüm marmarise gidecek. Marmaris'e ulaşamazsam oradan bana gönderecekler parçaları.

Yan anahtar seti ile küçük bir tornavida ve anahtar setini ve lastik tamir spreyini de yanıma almayı ihmal etmeyeceğim.

Son olarak cep telefonuma ndrive adlı navigasyon programını yükledim. Benim telefonun gps i olmamasına rağmen bu program harita olarak kullanıldığında bile çok faydalı olur bence.

Gezi güzergahı:

Çorum-Ürgüp (325 km): 07/08/2010 saat 05:00'de Çorum'dan yola çıkacağım. Ürgüp'e ulaştıktan sonra Şöförler Cemiyetinin misafirhanesine yerleşip biraz dinleneceğim ve akabinde peri bacalarını gezeceğim.

Ürgüp-Mersin (300 km): 08/08/2010 saat 10:00' da yola koyulacağım. Çok sevdiğim bir asker arkadaşımla orada buluşacağım. Ciğerci Apo'da mutlaka ciğer yiyeceğim. Muhtemelen şen şakrak muhabbet dolu bir gece olacak bizim için.

Mersin-Alanya (345 km): 09/08/2010 saat 05:00'da yola çıkacağım. Alanya'da başka bir arkadaşımla buluşacağım. Tarihler açısında film burada kopuyor. Alanya'yı sevmeme bağlı olarak kalış sürem değişecek. Fakat ayrılmak için son gün olarak ayın 16'sına karar kıldım.

Alanya-Marmaris (455 km): Kardeşime uğrayıp yiğeni severim. Benim gibi sökmeye takmaya meraklı olduğundan motoru güzel bir elden geçiririz beraber.

Marmaris-Denizli (193 km): Uzun zamandır görmediğim ve sevdiğim akrabalarım var. Hem onları görüp hem de bir gece konaklayabilirim.

Denizli-Ankara (479 km): Ankara zaten arkadaşlarımın da başkenti hiç canım sıkılmaz orada.

Ankara-Çorum (250 km): 21/08/2010 erken saatlerde yola çıkacağım. Hafta sonu kirlilerin yıkanması ve yolun yorgunluğunu atmakla geçer.

Umarım bana her şeyi unutturacak bir yolculuk olur ve umarım yol haritamın her hangi bir yerinde asfaltın üzerinde kalmam

Bir gün asfaltta sürünsem bile hayatımda bana zevk veren sayılı şeylerden biriydi motosiklet almak. Tatil boyunca elektronik bir şey görmek istemediğimden, tatil dönüşüne kadar hoşçakalın; tabi dönebilirsem

Söylediğim tarihlerde aynı yerlerde olacak arkadaşlar varsa, forumdaki bir kaç arkadaşta telefonum mevcut. Telefonla bana ulaşabilirsiniz. Hoşçakalın.
    Planına imrenmemek elde değil! Bu sene olmaz ama seneye ben de cumhurbaşkanından izin aldıktan sonra bir rota hazırlayıp gezmeyi planlıyorum.
    Bu arada, bir Mersin li olarak Ciğerci Apo dışına Tevfik Sırrı Gür Lisesi nin arkasındaki "Sakallı" sakatatcısına uğramanı tavsiye ederim, eğer sakatat seviyorsan tabi! Orada "damardan" sipariş et, parmaklarını yersin! Garanti!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Planına imrenmemek elde değil! Bu sene olmaz ama seneye ben de cumhurbaşkanından izin aldıktan sonra bir rota hazırlayıp gezmeyi planlıyorum.
    Bu arada, bir Mersin li olarak Ciğerci Apo dışına Tevfik Sırrı Gür Lisesi nin arkasındaki "Sakallı" sakatatcısına uğramanı tavsiye ederim, eğer sakatat seviyorsan tabi! Orada "damardan" sipariş et, parmaklarını yersin! Garanti!
    Hocam ben işkembe ve damardan tuzlamayı ancak rakının üzerine içebiliyorum. Du bakalım oturursak rakı sofrasına kesin denerim.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Oraya kadar gitmişken denemeden dönme. Zaten rakı sofrasına oturursan geç saatlere kadar muhabbet devam eder, eh bizim oralarda da gece 3-4 gibi sakatatçıya-çorbacıya gitmek (özellikle de yazın) içmesen bile şarttır!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oraya kadar gitmişken denemeden dönme. Zaten rakı sofrasına oturursan geç saatlere kadar muhabbet devam eder, eh bizim oralarda da gece 3-4 gibi sakatatçıya-çorbacıya gitmek (özellikle de yazın) içmesen bile şarttır!
    Tamam Hocam bunu öğrendiğim iyi oldu. Arkadaş adetlerini bilmiyorum diye erkenden yatırmasın beni

Motosikleti
    chopper arıyor (250cc)
    Alıntı canow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Ankarada 2. el GV 250 arıyorum. Eger cevrenizde varsa iletişime gecersek cok sevinirim. İnternetten bakıyorum bulamadım daha. Ankarada 2. el GV250 bulmak için daha nerelere bakabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Aranıza katılmak için sabırsızlanıyorum
    Arkadaşlar internetten bir adet buldum: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8608357/detay/ yorum yaparsanız sevinirim. Birde gv250 nin çıkartabileceği en baba sorun ne olabilir. Mesela 1-2 bin liralık bir sorun çıkartabilirmi(kaza dışında). Bulduğum motorda 20.000 km de nasıl yorumlarsınız.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Sevgili Timoti;
    Yol güzergahına bayıldım. Bende sana bir tavsiye de bulunayım, Ürgüp'te Turasan şarap fabrikasını mutlaka gez. Testi kebabını ihmal etme, hiç bir şey yapamazsan Konya'nın bizden çalmış olduğu etli ekmeği ye. Allah göstermesin yolda başına bir şey gelecek olursa, 112, 155 veya 156 yı aramayı ihmal etme.. Yanında bir motorlu daha arkadaş olsaydı, tadından yenmez olacaktı bu gezinin. En önemlisi fotoğraf makinanı almayı ihmal etme. Şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah yolunu açık etsin...
    Şarköy'de Sigortacı...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Hakan abi yolun açık olsun
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Arkadaşlar iyi niyetleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Burada tanışıp sohbet etmek, sizler gibi terbiyeli insanlarla yazışabilmek bana her zaman zevk veriyor. Artık işten çıkmama da az kaldı. "Herşeyi Unutmak" için çıkacağım yolculuktan sonra görüşürüz.

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    hysung gt 250 almak istiyorum sizler hysung kullanıcısı olduğunuz için sormak istedim yedek parçada sorun oluyormu acaba ve servisi varmı
    honda ile karşılaştırılınca nasıl bir motor sizce çünkü hondanın fiyatları hysunga göre pahalı

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hakan bey, gezi güzargahı şu haliyle bile güzel ,uzun bir yolculuktan yeni gelmiş bir kişi olarak motordan yana bir sorun yaşayacağını ummuyorum. ben 7000 devir ve 90-110 ortalama ile yol aldım 2500km kadar hiç sorun olmadı ama yalnızlık tahmin edemeyeceğin kadar sıkıcı yollarda .. birde 70- 80 km de bir dur çay iç titreşim olmamasına rağmen sele ile vucudun temes ettiği yer ciddi şekilde eziliyor ve dinlenmeye sizi zorluyor vucut yorgunluğu hiç denencek kadar az.. birde gittiğiniz yerlerdeki gezilecek yerleri, nokta olarak belirlerseniz daha zevkli ve tatminkar oluyor gezi hadi hayırlısı yolunuz açık, kaza bela ve afetlerden uzak olsun..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2010 gv 250
    hakan sağ salim aramıza bekliyoruz allaha emanet git gel inş.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Evt arkadaşlar ilk ciddi sorunla karşı karşıyayaım. Eve normal geldim garaja çektim motoru.Akşam arkadaşlarla muhabbete gitmek için çıktığımda kontağı çevirdim kırmızı f1 ışığı söndü gazı az açtım marşa bastım, ve zıııırrr diye birses.marş motoru hiç hareket bile etmedi tekrarlada da aynı ses zııırrrr. acaba akü sorunu mu dedim ara kablo ile minibüsten elektrik alalım çalıştıralım dedim tık yok gene bugünde pazara denk geldi ve bu güzel günde evde mahkum oldum yarın servise getireceğim ( 3 gün önce 8000 km bakımından çıkmıştım.!!!!) mecburen bu arada değerli öneri ve bilgilerinizi de almak isterim...selamlar...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    gt 250 naget
    mrb arkadaslar ben samet polat forum a yenı uye oldum yakın bı zamanda bulusma varsa katılmak ısterım tşkler

Motosikleti
    2010 gv 250
    mithat hocam enjeksiyonlu tüm motorlar arabalar v.s gaz açmadan gaza basmadan çalıştırılır. ben motoru aldığımdan beri öyle yapıyorum enjeksiyonlu olduğu için sadece marşa basıyorum kendi çalışıyor. siz gaz açtım demişsiniz kafama takıldı bu arada servise ücret ne kadar ödediniz saygılar...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar merhaba..

öncelikle mithat hocam resimler mükemmel.yan çantalarınızı beğendim.heybe tipi sanırım..orjinal deri galiba.yani bizim armode gibi vasatlardan daha kaliteli gördüm sanki..çok hoş bir gezi olmuş anlaşılan.ağzımı sulandırdınız resmen..

timoti hakan hocam.yolunuz açık olsun.inşallah kazasız belasız ve keyifli bir gezi olur.haberlerinizi bekliyorum.resimlerinizi ve haberlerinizi takip edeceğim..

aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiler..canow arkadaşım 20 bin km eğer bakımlarını düzgün yapıldıysa çok km değil.aslına bakarsan çok bariz bir sorun yok bizim motorların..yani cdi durumu var.ama kronikleşmiş bir durum..başka pek bir sorun yaşayan görmedim..cdi durumunun da sorun olup olmadığı tartışılır.yani bakımları düzgün yapılmışsa 20 bin km deki bir motoru gönül rahatlığı ile alabilirsin..şuan 70 bin km yapan gv250 olduğunu biliyorum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İlker bey,gezi evet benim için çok keyifliydi tek eksik yanı yanlız olmamdı. Çantalr heybe tipi armodenin malın kalitesi aynı sizinkiler gibi sanırım. Kesinlikle deri değil .. ve bu konuda arz sıkıntısı var sanırım yada bu işle uğraşan kişiler reklamlarını yapmakda isteksizler.Bir şey almaya kalkıyoruz altarnatif bir yada iki dükkan başka yop ama piyasada sadece bunların olmadığınıda tahmin etmekteyim doğrusu.zaten bu forumda hep birbirimizi etkileyerek alışverişlerimiz gerçekleştiriyoruz.
    Canan 8000 km bakım ücreti olarak 170 tl verdim (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, 2 buji akü sarj ve akü suyu, bakım işciliği)
    Yukarıda bahsettiğim arızada akünün suyunun tamamen bitmiş olmasından kaynaklandığını söyledi servis ustası şarj ile şimdilik sorun yok ama aynı sorun kısa süre içinde tekrar nüksederse aküyü garantiden değiştireceğiz.
    bu arada ben kullnma kılavuzuna göre çalıştırıyorum orada d ga açın diyor ama gaz açmanın faydası olduğunuda sanmıyorum açıokcası bundan sonra sadece marşa basark çalıştırmayı deneyeceğim bakalım sonuç ne olcak..
    Enjeksiyonlu modellerde f1 lambası giderken ara sıra yanıp sönüyorsa aküde sorun başlangıce demektir buda böyle biline yoksa yolda kalmak içden bile değil..vessselam..

Motosikleti
    2010 gv 250
    mithat hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. servis fiyatını canan hocam değil ben sormustum harf hatası olmus galba canan diye cvp vermişsiniz saygılar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler