Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Otomatik zincir yağlayıcının bir zarar vereceğini düşünmüyorum. Bu tarz sistemlerde yağ miktarı ve zamanlayıcı gibi ayarların olabileceğini düşünürsek yağ sıçratmak ya da yağsız bırakmak gibi bir durumla da karşılaşılacağını zannetmiyorum.
    Ammaaaa, zincir yağlamasının kullanıcı tarafından yapılması taraftarıyım. Neden derseniz, makina ile haşır neşir oldukça onu daha çabuk tanırsınız ve sorunlarını daha çabuk görürsünüz! Hatta sırf bu yüzden ben motorumu kendim yıkarım, yıkamacıya götürmem bile. Bu şekilde emin ol motorunu daha fazla tanıma ve kontrol etme ve de hakim olma şansın olacaktır. Hani fabrikalarda otonom bakım denen olgu ile aynı şeyi kastediyorum.
    Tavsiyem dostum, zincirini bence kendin yağlamalısın!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı BigBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, internet özürlüsü biri olarak pek de zaman bulamadığımdan fırsatını bulunca tüm yazılanları, yaptıklarınızı okumaya çalışıyorum. Yazın gelmesiyle ne güzel hareketlendi heryer, bu çok güzel. Ben de bu aralar şu zinciri yağlama konusuna takmış vaziyetteyim. Her 500 km de bir yağlamaya ve her 1000 km de temizlemeye çalışıyorum. Ama son günlerde otomatik yağlama aparatlarının reklamları cezbediyor beni. Biraz arattığımda kendisi yapanlar bile olduğunu gördüm. Ama yorumlar farklı kimi çok sıçradığından ve boşa gittiğinden şikayetçi kimi ise zincirin ömrünü uzattığından ve bakımının neredeyse hiç zaman almamasından memnun. Siz ne dersiniz bu konuda ? Bizim motora uygulayan bildiğiniz varmıdır? Yorumlarınız nedir?
    canan hocama katılıyorum ve motorunu asfaltta kullanıyorsan 1500-2000 km de bir zinciri temizlemende de hiç bir sakınca yok bence.

Otomatik yağlama aparatlarını ben de gördüm fakat benim baktığım aparat yalnızca yağlıyordu temizlemiyordu. Zinciri temizlemeden de sadece yağlamanın pek bir anlamı yok gibi geliyor bana. Tabi bir tartışma daha var acaba zinciri yağlamak için harcanan emek ve para yerine, zinciri yağlamadan daha uzun süre kullanıp sonra yenisini mi almalı diye.

Benim fikrim elinize bulaşık eldivenlerini takıp fırçanızla ince ince zinciri temizledikten sonra yağlayıp karşısına geçtiğinizde zincirin yaldır yaldır parlamasının sizi çok tatmin ettiği yönünde.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Bende size katılıyorum motorla haşırneşirolmak kullnımın yanısıra zevkli geliyor banada. Ancak uzun geziler planlamaktayım ve bu durumda bu tür yağlama sistemleri yararlı olurmu acaba diye düşünmüştüm. Dediğiniz gibi bir de olayın parasal yönüde var tabi. Hani almaktansa kendim bu tür bir sistem yapabilirim gibi geldi bana. Bazı elyapımı örenkler gördüm ama farklı bir şeyler yapabilirsem paylaşırım sizlerle de. Cevaplar için teşekkürler
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana sen hergün bu tarafta mısın Tarkan?
    evet canan hergün o taraftayım kınalı mevkiden lüleburgaz istikametine gidiyorum akşam da dönüyorum.
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Nerede çalışıyorsun Tarkan?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    astaş aluminyum
    misinli kavşağıu var ışıklardan sağa dönünce

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Yakınız o zaman, ben Serbest Bölgedeyim, Karamehmet köyü yakınında!
    Bir akşam tavisye ettiğin köfteciye götürürsün artık beni Büyükkarıştıranda !

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ayıpsın canancım gideriz ne demek sen iste bi alo de yeter. ama öğleden sonra et met kalmıyo ne var ne yok millet götürüyo. akşama kalmadan kapatmış oluyor genelde o yüzden. ya haftasonu gitmek lazım yada öğlen saatinde

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Tamama o zaman, bu hafta olmaz ama önümüzdeki hafta içi ararım seni!

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    önümüzdeki hafta ben yurtdışında olacağım canan oyüzden haftaya olmaz bu hafta dersen bu hafta da olmaz hazırlık yapıyorum sanada da uymuyor sanırım. ama en kısa zamanda bu aksiyonu gerçekleştirelim
    parmaklarını yiyeceksin arkadaş onu sölim.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Tamamdır Tarkan!

Motosikleti
    Alıntı BigBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende size katılıyorum motorla haşırneşirolmak kullnımın yanısıra zevkli geliyor banada. Ancak uzun geziler planlamaktayım ve bu durumda bu tür yağlama sistemleri yararlı olurmu acaba diye düşünmüştüm. Dediğiniz gibi bir de olayın parasal yönüde var tabi. Hani almaktansa kendim bu tür bir sistem yapabilirim gibi geldi bana. Bazı elyapımı örenkler gördüm ama farklı bir şeyler yapabilirsem paylaşırım sizlerle de. Cevaplar için teşekkürler
    Hocam bu otomatik yağlama sistemleri falan bizim motorlar için hiç gerekli değil bence. Zaten öyle 100 en fazla 120 km ile gideceksiniz ve emin olun genelde asfaltta gidecekseniz 2500-3000 km lik gezilere gözünüz kapalı çıkabilirsiniz. Yeterki yola çıkmadan motorunuzun bakımını özenli yapın.

nightshift Çorum'a paket servisi var mıdır sizin köftecinin canım çekti yav

Motosikleti
    GV 250
    Selam arkadaşlar...motorum daha gelmedi ama aklıma takılan soruları direk sormak istedim. İlk iş olarak motora koruma demiri taktırmak istiyorum. Genelde orjinal aksesuarları tercih eden biri olarak gv 250 nin orjinal koruma demirini ankarada satan kimse bulamadım. Ankaralı tecrübeli arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum. Aynı şey sisi bar içinde geçerli.Şimdiden teşekkürler..Saygılar..

Motosikleti
    gv250
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun muhterem ne aldın görüşürüz yollarda
    sağolasın kaya abi yamaha dragstar 650 aldım. tabiki görüşürüz önümüzde kocaman bir yaz ve birsürü organizasyon var.
    aşk...

Motosikleti
    Alıntı Özgür Bolsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar...motorum daha gelmedi ama aklıma takılan soruları direk sormak istedim. İlk iş olarak motora koruma demiri taktırmak istiyorum. Genelde orjinal aksesuarları tercih eden biri olarak gv 250 nin orjinal koruma demirini ankarada satan kimse bulamadım. Ankaralı tecrübeli arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum. Aynı şey sisi bar içinde geçerli.Şimdiden teşekkürler..Saygılar..
    aramıza hoşgeldin. orjinal koruma demiri budaki gibi

http://www.hyosungsource.com/parts/g...-bars?cPath=71

ben şeklini beğenmediğimden başka bir tane taktırdım sisi bar ise yine aynı sitede var ama başka nereden bulunacağını diğer arkadaşlar daha iyi bilirler.

Motosikletini güle güle kullan.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Özgür Bolsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun güle güle kullan.
    Bizim motorların orjinal aksesuarları türkiyede yok daha doğrusu ben çok aramama rağmen hiçbir yerde bulamadım eğer illa orjinal olsun istersen timoti arkadaşımızın verdiği linkten sipariş vermek gerekiyor.
    Koruma demiri olarak gv 250 için üretilmiş bir tane var forumdan bir çok arkadaş taktırdı ben de daha yeni taktırdım ona da bir bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-demiri/detay?

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu otomatik yağlama sistemleri falan bizim motorlar için hiç gerekli değil bence. Zaten öyle 100 en fazla 120 km ile gideceksiniz ve emin olun genelde asfaltta gidecekseniz 2500-3000 km lik gezilere gözünüz kapalı çıkabilirsiniz. Yeterki yola çıkmadan motorunuzun bakımını özenli yapın.

nightshift Çorum'a paket servisi var mıdır sizin köftecinin canım çekti yav
    ah kardeşim keşke gönderebilsem valla ama kısmet bi bakarsın yolun bi gün bu tarafa düşer söz götürürüm o zaman
    ama şimdilik resimlerle idare edersin

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı wolverineGV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 11 haziran da hepinizi bekliyorum bu festival kacmiz tum organizasyon ve bilgiler :::
    http://www.motoaktuel.com/blog/index...ders-festivali linkinden ulasabilirsiniz

MARMOK 1. ULUSLARARASI GOURMET RIDERS FESTİVALİ 11-13 haziran 2010 tarihleri arasında Göcek/Fethiye deki, Günlüklü koyunda, sığla ormanları içinde bulunan, THE SIĞLA BEACH CLUB tesislerinde yapılacak.

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    wolverinegv
    çok isterdim ama o tarihte birincisi yokum ikincisi de çok uzak
    size iyi eğlenceler...

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba;

Geçen Cumartesi İncesu Kanyonu'na yaptığım gezinin fotoğraflarını sonunda yükleyebildim. Yol çok virajlı ve dar olduğundan Ortaköy'e (Çorum'da) iyice yaklaşana kadar durup fotoğraf çekemedim. Bu arada hemen belirtmeliyim ki, motorlarımız süper arkadaşlar. beni hiç üzmeden o dik yamaçlara çıkardı. Ben de ilk fırsatta güzel bir zircir temizliğiyle kendisini ödüllendireceğim

İşte Ortaköy'e iyice yaklaştığımda çektiğim birkaç fotoğraf

Ortaköy'ün içinden dümdüz geçerek İncesu Köyü'ne doğru gidiyorsunuz.

Uyarmalıyım İncesu tarafına ilerlerken yolda abuk subuk çukurlar var, dikkat etmek gerekiyor. ayrıca bu gezinin en belirleyici macerası olan köpek kovalama maceralarımdan ilkini de burada yaşadım. Ama yılmadım ve sonunda kanyona ulaştım.

Küçük bir ilçede çalışmanın bana kazandırdığı tecrübe motorumu otoparka koymak yerine daha iyi bir yer bulabileceğim hissini verdiğinden köyün içine doğru hareket ettim. Aşağıda gördüğünüz kahveci amcaya motorumu, kaskımı, montumu ve pantolonumu (motor için olanı tabi) emanet edip; kahvenin içinde mayomu giydikten sonra düştüm kanyon yoluna

kanyona gidiş yolunda çektiğim ilginç bir ev. içerden bana baktıklarını fotoğrafları incelerken farkettim

ve kanyonun ilk girişi aman bu zincirlere güvenmeyin tutunmak için değil süs olarak konmuşlar.

şimdilik manzara güzel ve sakin bir gezi havasında

işte zurnanın zırt dediği yer. önce güzelce botları sırt çantama koyup karşıya yalınayak geçmek istedim ama ne mümkün nehrin altındaki taşlar çok keskindi geri dönüp botları giydim.

sonunda karşıya geçebildim. resimlerde görünen balıkçı tulumu giymiş arkadaşlar orada öğretmenmiş onlarla tanışıp muhabbet ettik ve yola beraber devam ettik. Ancak tulum giymenin hata olduğunu sonradan acı bir tecrübe ile öğrendiler.

Botların durumu şimdilik iyi ve yorucu bir yolculuktan sonra serinlemek de güzel oldu

Kanyon ilerledikçe daha da güzelleşti

Yolda oranın yerlileri ile karşılaştık nerelerden geçeceklerini bildiklerinden daha az ıslandılar

Yukarıdaki fotoğraf makinesi ile çektiğim son fotoğrafdı. Çünkü bundan sonraki karşıya geçişte kendisini ıslattım ve kısmi felç geçirmesine neden oldum Video çekiyor ama fotoğraf çekmiyor artık Tanıştığım arkadaşlar balık tutmak için konakladıklarında ben çantayı bırakıp kanyonda ilerlemeye devam ettim. İlerisi daha da güzeldi fakat çoğu yeri yüzerek geçtiğimden fotoğraf çekemedim. Hele nehirden aşağı kendimi suya bırakarak indim ki onun keyfine diyecek yoktu. İşte gezi sonundan bazı fotoğraflar

url=http://urlal.com/dqqf][/url]

Dönüşüm çoban köpeklerinin dönüşleri ile çakıştığından baya maceralıydı. Ama öğrendim ki paniklemeden köpek yanınıza geldiğinde gaz açarsanız hiç bir problem olmuyor.

Sabrınız için hepinize teşekkür ederim. Mutlu günler geçirin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler