Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı queequeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki bu koruma demirlerinin ideal boyutları nedir, bi yerde yazılı olarak bulma ihtimalimiz var mı?
    Dostum boyut olarak bilmiyorum fakat orjinal koruma demirini ona göre yapmışlardır diye tahmin ediyorum. Yani bunun ideal boyutu şudur diye yazan bir manuel kitapçığı yada bir site varmı bilemiyorum.

Ama draggy'nin de dediği gibi gidondan büyük olmaması yeterlidir herhalde.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Arkadaşlar Merhaba;
    Topicimiz biraz sessiz kaldı. Bende elimden geldiğince renklendirmeye çalışıyorum. En son yine motosikletle geçtiğimiz hafta sonu gezerken bir yer gördüm, fotoğrafını çekmiştim, sizinle paylaşmak istedim. Portfolyom çok geniş arkadaşlar. Ama sizinle sadece GV250'mle gezerken çektiğim fotoğrafları yayınlamak istiyorum.
    Cumartesi muayene yaptırdıktan sonra pazar günkü gezimde de Van Muradiye Şelalesine giderken uzaktan sanki başka şelale gibi bir yer gördüm. Anayol üzerinden gözüküyordu. Motosikletimle dönüp oraya yöneldim. Anayoldan sapıp, tali toprak yola girdim. Yolda sığır sürüsü vardı, bir de çoban köpeği, köpek saldırıya geçti, bende gaza basıp köpeğin saldırısını rahat bir şekilde atlattım. Gidince bir de ne göreyim, kocaman kayalıklardan az da olsa bir su akıyor. Güzel bir görüntü, hemen fotoğrafladım. Dönüşe geçtim, yine aynı köpekle karşılaşacağımı tahmin ediyordum. Toprak yol, arkamda toz kalkıyor, motorumun sesi de son susturucusu sökülmüş, dikkat çekiyor. Tahmin ettiğim gibi sürü ve köpek orda, yoldan biraz uzaklaşmışlar, tek fark başka bir sığır sürüsü daha gelmiş, ikinci sığır sürüsü yol kenarında yayılıyor. İlk sürüden köpek saldırıya geçinde bende gaza basıp kurtulmak istedim. Yol kenarında yayılan ikinci sürü motosikletin tok sesinden ürktü yol üzerinde zıplamaya başladı. Ben ne yapacağımı şaşırdım. Köpek saldırıyor, ondan kurtulmak için gaza bastım yolumun üzerinde sığır sürüsü. Sığıra çarpmadan sürüyü geçtim, köpekte peşimi bıraktı, motosikletin kontrolünü bile kaybettiğim oldu. Neyse ki şükürler olsun, ne düştüm, ne de köpek yaraladı.
    Arkadaşlar yarın 19 Mayıs. gençlik ve spor bayramı. Törenden sonra İnci Kefali belgeseline başlamayı düşünüyorum. Ne kadar zaman alır bilmiyorum. Eğer sizleri bu fotoğraf ve sohbetle sıkmıyorsam, ilk sizinle paylaşmak istiyorum. Saygılarımla...

Şarköy'de Sigortacı...

ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    eline sağlık arkadaşım. Motosiklet kullanıyor olmanın bu gibi görgü, deneyim ve yazılara vesile olması benim en hoşume giden keyiflerden biri. bunlar, hız yapmaktan, yan yatmaktan çok daha zevkli. Lütfen paylaşmaya devam edin.
    Be aware and beware of the Dark

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar merhaba Armode AR-650 ya da benzeri çanta alan veya almayı düşünen varsa bana kulak veriniz işte bu çanta ile ilgili tecrübelerim.

Çantamız bu

Ben çantanın montajını yaptıktan sonra motora tam olduğunu zannedip kullanmaya başlamıştım. Ancak çantanın alt kısmı amortisöre değiyormuş bu yüzden çantanın altını parçalamış ben de eski bir bottan kestiğim lastikler ve bir adet fare altlığı ile tamir ettim.

Çantayla birlikte gelen demir aparatta bir parça var (kırmızıyla işaretli) o parçaya keser ya da çekiç yardımıyla girişirseniz (dışa doğru) çantaya temasını dolayısıyla çantanın amortisörden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu arada yeşille işaretlediğim parçaları da içe doğru bükmeniz gerekebilir ama bunu çantayı deneyerek yapmanızı tavsiye ederim.

Yukarıda gördüğünüz aparatı monte edeceğiniz yer demir dolayısıyla, iki demirin birbirine sürtmesi onları çizeceğinden vidalarda bu demirler arasına gelen kısma iki üç tane plastik conta koyabilirsiniz (iyi ki bu ilk montajda aklıma gelmişti).

İşiniz bittiğinde aşağıdaki gibi olacak

Bugün tatil olmasından da faydalanarak yaklaşık iki saatlik bir gezi yaptım işte fotoğrafları :

Aşağıdaki zirveye geçen yıl tırmanmıştım. Bu sene yine çıkarım manzarası çok güzeldi.

Devam ediyoruz

burası da arazi motoru olanlar için süper pist olur ama ben girmedim elbette oraya

Stabilize yolda daha fazla sürmeye gönlüm razı olmadı motorumu ve asfalta çıktım. Bu arada aynı yolu ben arabayla da gitmiştim ama emin olun motorla çok daha konforluydu ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım.

ve garaja geri döndüm. Belirtmek isterim ki merdivenden çıktığınızda polis karakoluna giriyorsunuz.. Polis arkadaşlara “bu motora bir şey olursa haber olursunuz” diye şaka yapıyorum arada

Sabrınıza teşekkür ederim. Mutlu mesut günler...
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Ozon hocam, beğenin için çok teşekkür ederim.
    Timoti merhabalar,
    Ohhh be güzel fotoğraflarınla topic şenlendi. Hem de gv250 fotoğrafları. Bazılarını açamadım, açtıklarım çok güzel, çektiğin yerler Osmancık- Kamil yolu mu? Ayrıca ön camın benim ön camdan daha şık durmuş. Kendin mi aldın, üzerinde miydi? En çok merak ettiğim örtüye gelmek istiyorum. Sanırım XXL idi. Çanta olmadan büyük geldiğini söylemiştin. Artık çantan da var, hala dar mı? Teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    -
    Ayhan hocam çektiğin foto çok güzelmiş harika vallahi. Ablamda amatör olarak fotoğrafla uğraşıyor o da çok beğendi.

Arkadaşlar bugün kısa bir gezi yaptım linki burada;
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...05-2010-a.html

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Orhan Hocam;
    Gezini çok beğendim, iyi ki bizi terketmemişsiniz, bu gün inci kefali ile ilgilli fotoğraf serime başladım. Bende kısmet olursa burda değil de özel topicte yayınlamak istiyorum. Çektiğim fotorğaftan birisini burda yayınlamak istiyorum. Ablanıza teşekkürlerimi iletin. Bu fotoğrafında değerini anlayacağını tahmin ediyorum. Haziran sonuna kadar belgesel şeklinde çektiğim fotoğrafları özel topicte yayınlayacağım. Aynı zamanda 100. Üniversitesinin İnci Kefali yarışmasına katılacak fotoğraflarımdan birisi.

Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozon hocam, beğenin için çok teşekkür ederim.
    Timoti merhabalar,
    Ohhh be güzel fotoğraflarınla topic şenlendi. Hem de gv250 fotoğrafları. Bazılarını açamadım, açtıklarım çok güzel, çektiğin yerler Osmancık- Kamil yolu mu? Ayrıca ön camın benim ön camdan daha şık durmuş. Kendin mi aldın, üzerinde miydi? En çok merak ettiğim örtüye gelmek istiyorum. Sanırım XXL idi. Çanta olmadan büyük geldiğini söylemiştin. Artık çantan da var, hala dar mı? Teşekkürler...
    Hocam senin fotoğraflar da çok güzeldi. Çorum'un Uğurludağ İlçesinde dağ yollarında çektim fotoğrafları.
    Ön cam orjinal. Ben aldığımda baya çizik vardı camda pasta ve cila yaparak bi nebze düzelttim.
    Örtü XXL öncam ve çanta varsa cuk oturuyor. Mesela dün gece burada fırtına vardı ona rağmen örtü hiç oynamamış. Uygun şekilde ayarlarsanız egzosa da az değmesini sağlayarak motorun soğumasını beklemenize gerek kalmadan örtebiliyorsunuz.

Bugün beni de köpek kovaladı Ama bu köpekler ben geçtikten sonra peşime düştüler. Ben de aynadan bakarak iyice yaklaşmalarına göz yumdum. Yaklaştıklarında ise ikinci viteste tam gaz verdim zavallılar ne olduklarını şaşırdılar Ama şu yolun kenarından insanın üzerine doğru fırlayan köpeklerden çok korkuyorum.

Görüşmek üzere...

Motosikleti
    -
    Komutanım size müsait olduğum bir zaman detaylı olarak yazayım nasıl topic açacağınızı. Hatta onunla ilgili bir topic bile vardı ama tam hatırlamıyorum neredeydi.

Ayrıca bu fotonuzda çok güzel, her ne kadar fotoğrafçı gözüyle bakamasamda hayatın içinden bir kare olduğunu hissettiriyor bana

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan hocam çektiğin foto çok güzelmiş harika vallahi. Ablamda amatör olarak fotoğrafla uğraşıyor o da çok beğendi.

Arkadaşlar bugün kısa bir gezi yaptım linki burada;
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...05-2010-a.html
    orko çok güzel olmuş mini gezin. böyle gezi fotoğraflarını gördükçe insanın endurocu olası geliyor doğrusu

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Timoti Dostum,
    Tuğlu üzerinden gelmiştim Uğurludağ'a. Kalenderoğlu, Mehmetali Çiftliği ve Kula köyleri hala bağlantım vardır. O köylerde yapılan özel plavdan yemenizi tavsiye ederim. Cevanın için çok teşekkür ediyorum.

Orhan Hocam;
    İlgine şimdiden çok teşekkür ederim. Hele şu fotoğraf serisini bir tamamlayım, o zaman aceler ederim. Bu daha 1'inci gündü. Çok teşekkür ediyorum...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    -
    timoti, fotolar şahane görünüyor. Memleketin her yeri güzel be kardeş

Bu arada ön çamurluğun önündeki Kızılderili stickerı çok güzel olmuş. Zaten Kızılderilileri çok severim birde GV ile birleşince mükemmel olmuş

Motosikleti
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Timoti Dostum,
    Tuğlu üzerinden gelmiştim Uğurludağ'a. Kalenderoğlu, Mehmetali Çiftliği ve Kula köyleri hala bağlantım vardır. O köylerde yapılan özel plavdan yemenizi tavsiye ederim. Cevanın için çok teşekkür ediyorum.
    Hocam fotoğraflar da Tuğlu yolundan. Pilavı hiç duymamıştım bir araştırayım. Yolunuz tekrar Çorum taraflarına düşerse seve seve misafir ederim sizi görüşmek üzere.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:42 ----------

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    timoti, fotolar şahane görünüyor. Memleketin her yeri güzel be kardeş

Bu arada ön çamurluğun önündeki Kızılderili stickerı çok güzel olmuş. Zaten Kızılderilileri çok severim birde GV ile birleşince mükemmel olmuş
    Hocam çok teşekkür ederim. Fotoğrafların güzelliği benim yeteneğimden değil mevsimin ve doğanın güzelliğinden geliyor.

Motosikleti
    GV250 2009
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır mesaj yazmadım buraya ama arada bir okuyorum. Şimdi bilginize ihtiyacım var. Bende 2009 model s&t kanuni gv 250 var. 5.500 km de ve tüm bakımları yapıldı.
    Geçen hafta bir tanıdığıma yardım için moda taraflarında paket taşıyodum. Yani yoğun trafikte güneşin en sıcak olduğu saatlarde bir, bir buçuk saat kadar yoldaydım. yokuş yukarı çıkarken bi anda motorun devri düşmeye başladı gaz versem de biraz devir normale yaklaşır gibi olup tekrar düştü. bu her denememde oldu ve motor her denememde stop etti. sanki yorulmuş gibi. Benzin deposunun motordan en uzak kısımları bile daha önce olduğunu hatırlamadığım kadar sıcaktı. gölgeye çekip 1 saat kadar soğumasını bekledikten sonra tekrar çalıştı ama trafikte 1 saat geçirdikten sonra tekrar oldu bu. Kızıltoprak taraflarında 3. kez olduktan sonra eve döndüm ve ertesi gün servise götürdüm. o yolda herhangi bi sorun olmadı. Servistekiler bana bikaç gündür kendileri bindiklerini e5 dahil pek çok yerde trafikte gezdiklerini ve buna rağmen sorunun tekrarlamadığını söyledi. Bunun üstüne bujileri kontrol etmişler ve genel olarak bir bakmışlar ama herhangi bir sorun görememişler.
    Bu tip bir sorunla karşılaşan oldu mu arkadaşlar? Servise kontrol etmesini özellikle istemem gereken bi parçasından şüpheleniyor musunuz? Ne yapmalıyım bilemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Alomatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır mesaj yazmadım buraya ama arada bir okuyorum. Şimdi bilginize ihtiyacım var. Bende 2009 model s&t kanuni gv 250 var. 5.500 km de ve tüm bakımları yapıldı.
    Geçen hafta bir tanıdığıma yardım için moda taraflarında paket taşıyodum. Yani yoğun trafikte güneşin en sıcak olduğu saatlarde bir, bir buçuk saat kadar yoldaydım. yokuş yukarı çıkarken bi anda motorun devri düşmeye başladı gaz versem de biraz devir normale yaklaşır gibi olup tekrar düştü. bu her denememde oldu ve motor her denememde stop etti. sanki yorulmuş gibi. Benzin deposunun motordan en uzak kısımları bile daha önce olduğunu hatırlamadığım kadar sıcaktı. gölgeye çekip 1 saat kadar soğumasını bekledikten sonra tekrar çalıştı ama trafikte 1 saat geçirdikten sonra tekrar oldu bu. Kızıltoprak taraflarında 3. kez olduktan sonra eve döndüm ve ertesi gün servise götürdüm. o yolda herhangi bi sorun olmadı. Servistekiler bana bikaç gündür kendileri bindiklerini e5 dahil pek çok yerde trafikte gezdiklerini ve buna rağmen sorunun tekrarlamadığını söyledi. Bunun üstüne bujileri kontrol etmişler ve genel olarak bir bakmışlar ama herhangi bir sorun görememişler.
    Bu tip bir sorunla karşılaşan oldu mu arkadaşlar? Servise kontrol etmesini özellikle istemem gereken bi parçasından şüpheleniyor musunuz? Ne yapmalıyım bilemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Sabit bir yerden alıyorsan benzincini değiştir, pis benzin gibi geldi bana bir daha tekrarlamadığına göre...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Ramzey QM 200 GY
    ben sıfır naked modelini almayı düşünüyorum başlangıç için çok müsait bir model .. ancak birkaç soru yöneltmek istiyorum racing modeller itici geliyor fakat oturumu ve kullanım şekli yorumlardan anladığım kadarıyla racing .. fakat bu makineyi kullandıktan sonra hedefim 650 gs enduro veya transalp . bu makineyi kullandıktan sonra üst model geçişinde zorlanır mıyım ? birde istanbul dan fiyat aldım 8 bin tl anahtar teslim dediler ve ben adanada yaşıyorum araştırdım ama net den bulamadım hem fiyatı sormak isterim makul müdür hem de adanada bir bayisinin yedek parça servis bakım vs. olduğunu öğrenebilir miyim varsa .

Motosikleti
    Alıntı Tc-GhG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sıfır naked modelini almayı düşünüyorum başlangıç için çok müsait bir model .. ancak birkaç soru yöneltmek istiyorum racing modeller itici geliyor fakat oturumu ve kullanım şekli yorumlardan anladığım kadarıyla racing ..
    Hocam ben bütün sorularınıza cevap veremiyeceğim ama yukarıdaki kısımdan bizim motorların oturumunu ve kullanımını kastettiğiniz hissine kapıldım. Size şunu söyleyebilirim ki ilgisi yok. araba kolduğunda nasıl oturuyorsanız bunda da öyle oturup sürüyorsunuz.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlarım..ben hakkari ye geldim eşimin yanına..

ayhan abi seni arayacaktım ama inana hiç vaktim olmadı..biraz koşturmaca geçti van safhası.ya senin resimler çok şahane.meğer ne güzellikler varmış memleketimizde..

hakan sana özelden mesaj atmıştım.koruma demiri eve ulaşmış bende sana ücreti gönderdim.bu arada gezi resimleri çok hoş.eline sağlık...

orhan abi motor olayı çok süper bişi ya..gezini de okudum çok hoşum gitti işte bende öle topraklı yollara girmeyi istiyorum.yani asfaltta giderken iç taraflarda kimbilir ne güzellikleri kaçırıyoruz diye düşünmeden edemiyorum.o yüzden önce arabayı değiştirip sonra da motoru değiştirecem ama sanırım uzun vadede olacak..yinede senin tecrübelerin benim için çok önemli kardeşim.

alomatik bence yakıt pisliği gibi geldi problem.karbüratöre de kontrol amaçlı baktırmak gerekebilir diye düşünüyorum..

neyse ben önümüzdeki haftasonu arabayı antalyaya koyarak motoru alacağım inşallah.yani sezonu açııyorum geç kalmış olsam da..

herkese sağlıklı kazasız belasız seyirler diliyorum.iyi haftasonları şimdiden..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alomatiğin karşılaştığı sorunla ben bir kez eypten sirkeciye gelirken karşılaştım. dur,kalk ,ağır ilerle ve hava sıcaklığı 30 derece civarında idi tam yeni caminin önünde durdu. çalıştırma çabalarım sonuç vermedi bende çok zorlamamak için yarım saat kadar bekledm.>Çalıştı ve yola devam ettim bir daha o tarz bir kullanımım olmadı ve tabiki böyle bir sorunda yaşamadım.Sanırım belli bir dereceden sonra motor kendini garantiye almak için duruyor teknik açıklamasını bilemem ,servise sorduğumda bana ne dediğinide hatırlamıyorum ....
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hoşgeldin Hakkari'ye Hocam;
    Hanımı ikna edebilsem, fotoğraf çekmek için oraya motosiklet ile geleceğim. İnşallah uygun bir zamanda görüşme fırsatı buluruz. Saygılarımla..
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler