Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Ne güzel tesadüf abi, dediğin gibi eğer gideceksede tanıdığa gitmesinde fayda var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hayırlı olsun Orhan ama endurolar yüksek olacağı için daha rahat etmeyecektir eşin, RT 1100 almıştım arkadaştan gezelim diye, benimkini bir kere bindirdim bir daha binmek istemedi. Çok yüksek ve korkutucu geldi ona... Alçak ve rahat koltuk istiyorlar o kesin, geriye rahatça yaslanamamak öndekine sürekli sarılmak zorunda kalmak tedirgin etti maalesef...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Aynı bayrak sistemini bende yapmıştım. Aliminyum parça ve kırılmayan bir malzemeden çubukları var. Sirkecide bisikletçilerde bulunan bir şey
    Bayrak konusunda çok kullanışlı.
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Orhan ama endurolar yüksek olacağı için daha rahat etmeyecektir eşin, RT 1100 almıştım arkadaştan gezelim diye, benimkini bir kere bindirdim bir daha binmek istemedi. Çok yüksek ve korkutucu geldi ona... Alçak ve rahat koltuk istiyorlar o kesin, geriye rahatça yaslanamamak öndekine sürekli sarılmak zorunda kalmak tedirgin etti maalesef...
    Sağolasın Devrimcim.

Ya enteresan aslında bizimki trafikteyken felan arabalar üzerime çıkacak gibi oluyorum felan diyor. O yüzden yüksek motor istiyor. Zaten alacağım enduronunda mutlaka arka çantası olması lazım. Sissy bar gibi olmasa da yaslanacak muhakkak ki. Birde şu arka selenin çamurluk üzerinde olmasından dolayı da rahat edemiyor sanırım. Bakalım hayırlsı kardeş.
    ..::.. GO ..::..

dwain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Merhabalar,

Başlangıç olarak birkaç gündür hem tarz hem de motor gücü olarak araştırdığım motorlar arasında hem ekonomik hem de görsel olarak güzel bulduğum bu motoru sizlere sormak istedim.

Öncelikle tercihim 0 km bir motor. İkinci el belki olabilir ancak önce 0 km'lere bakıyorum.

ST Kanuni

Bu göndermiş olduğum linkteki model bu 0 km haliyle bu fiyatı hakediyor mu acaba? Kaliteli bir motor mudur? Ben isterdim ki bir Honda ya da Suzuki olsun bu motor gücünde ve 0 km ama gördüğüm kadarıyla yok. Yamaha da yok. Dolayısıyla bu modelin görüntüsü de hoşuma gittiğinden sormak istedim. Gerçekten kaliteli olduğuna inanırsam alabilirim. Şahsen adını vs çok itici buluyorum. Bu modeli ve markayı Japon olmadıktan sonra hiç dikkate bile almayan bir sürü kişinin yorumunu da dinledim.

Sizlerin de bu motorun 0 km olarak ederinin bu olup olmadığı ve kaliteli olup olmadığı konusunda fikirlerini merak ediyorum.

Teşekkürler...

--------------------------------

Bu arada bugün bir iki bayi ile görüştüm. Anahtar teslim her şey dahil fiyatı (plaka masrafları, trafik sigortası vs. dahil) 7.850 TL yapıyorlar nakitte.

Bu fiyata her şey dahil olarak değerlendirebilirseniz sevinirim. Yurtdışı forumlarında çok güzel yorumlar okudum.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dwain arkadaşım..öncelikle mesajda ben link göremedim..
    eğer gv250 den bahsediyorsan o zaman önceki sayfalara bakarak motor hakkında bilgi sahibi olabilirsin.sadece 2-3 sayfa önce yeterli açıklamaları arkadaşlar ve ben yapmıştık.o yüzden tembellik yok çalışsın parmaklar ve araştırma başlası

orhan kle500 tek silindirli değil mi?eğer tek silindirli alacaksan bmw al dostum..kle500 ün piyasası da düşük bildiğim kadarıyla..yani sonuçta senin kararın ama ben yinede tavsiyede bulunmak istedim..canan abey ile tanışman da büyük tesadüf olmuş dostum..

burak bence de scooterı satma satarsan işine yarayacak miktar alamazsın o yüzden dediğin gibi onu şehir içinde alacağın motoru da gezilerde kullanırsın dostum

ben hala gönderdiğiniz resimleri göremiyorum arkadaşlar böle bir sorun var..

devrim buluşunda bir gelişme varmı?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Bir şey daha eklemek istiyorum. Yanlış bir anlaşılma olmasını kesinlikle istemem. Motorlar hakkında fazla bir şey bilmediğim için sadece söylenenleri burada paylaşarak soru sordum.

İsmini itici bulduğum şey sadece "Kanuni" dir. Onun dışında motorla ilgili itici bulduğum hiçbir şey yok. Tam tersine 250 cc'lik motorlar arasında gözüme en hoş gelen motor. Hele ki bu başlıktaki fotoğrafları görünce daha da insanın canı çekiyor.

Özetle bana bu markanın kalitesi, diğer markalardan kalite olarak ayrılan farkları hakkında ve her şey dahil anahtar teslim fiyatı 7.850 TL'yi hakedip haketmediği konusunda kısa bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dwain arkadaşım..öncelikle mesajda ben link göremedim..
    eğer gv250 den bahsediyorsan o zaman önceki sayfalara bakarak motor hakkında bilgi sahibi olabilirsin.sadece 2-3 sayfa önce yeterli açıklamaları arkadaşlar ve ben yapmıştık.o yüzden tembellik yok çalışsın parmaklar ve araştırma başlası
    Haklısınız Link zaten 0 km motorun linkiydi... Ekliyorum.

http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=gv250

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı dwain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey daha eklemek istiyorum. Yanlış bir anlaşılma olmasını kesinlikle istemem. Motorlar hakkında fazla bir şey bilmediğim için sadece söylenenleri burada paylaşarak soru sordum.

İsmini itici bulduğum şey sadece "Kanuni" dir. Onun dışında motorla ilgili itici bulduğum hiçbir şey yok. Tam tersine 250 cc'lik motorlar arasında gözüme en hoş gelen motor. Hele ki bu başlıktaki fotoğrafları görünce daha da insanın canı çekiyor.

Özetle bana bu markanın kalitesi, diğer markalardan kalite olarak ayrılan farkları hakkında ve her şey dahil anahtar teslim fiyatı 7.850 TL'yi hakedip haketmediği konusunda kısa bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 ----------

Haklısınız Link zaten 0 km motorun linkiydi... Ekliyorum.

http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=gv250
    bana sorarsan sıfır alıp aksesuar denen ama kullanımı neredeyse şart olan aparatlarıda extra para verip almaktansa,temiz ikinci el aksesuarlı bir gv almak daha mantıklı

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dwain 330-333 arasındaki sayfalara bir göz at.bir de imkanın varsa ve sıkılmazsan ilk 100 sayfaya göz gezdir.ve bu sorunun cevabını sen bul..bize kalsan herkes motorundan memnun olduğu için hakediyoe fiyatını der ( ben dahil ) ama cidden hakediyor..bence suzuki intruder alacağına 250cc lik,bizim motorlardan al daha iyi..tabi sen bilirsin..araştır bak..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Önemli değil sıfır alıp aksesuar da koyarım. Aksesuarın maliyeti ne kadar olabilir ki? Maksimum 500 TL olacaktır değil mi? Niye bu kadar rahatım? Çünkü Honda VTR 250 almaya hazırlamıştım kendimi. Onun fiyatı 13.000 TL. Bu rakamlardan 7.850 TL'ye düşünce aksesuar kısmı çok can yakmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca son sayfalardaki yazıları okudum. Evet çok memnun olunduğunun farkındayım. Mesela Suzuki veya Honda markaların bu tip cruiser modellerini kullanmış olanların da Hyosung'un GV250 hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum. Yani karşılaştırma yapmaya çalışıyorum da kalite açısından. Ondan soruyorum. Yoksa ehliyetim olsa yarın gidip alacağım o kadar hevesliyim yani İnşallah mayısta ehliyet de geliyor...

Motosikleti
    hyosung gv250
    Kimse kendi yoğurduna ekşi demez ama en az problem çıkan cruiser türü gv-250.

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    O zaman aklımdaki birkaç soruyu daha sorayım hemen

1. Gaz kesme problemi varmış sanırım eski modellerinde. Artık yeni modelleri enjeksiyonlu olduğu için böyle bir problem sanırım kalmadı değil mi?
    2. Motora olmazsa olmaz ve takılması gereken aksesuarlar neler?
    3. Bu aksesuarların toplam maliyeti ne olur?
    4. Motorun üzerinde yazan bütün S&T Kanuni yazıları çıkartılabilir mi? Yerine Aquila veya Hyosung ya da başka bir şey konabilir mi herhangi bir çizik kırık vs yaratmadan?
    5. Bu tür motorlara binerken spor ceket giyilmesi çok mu anormal olur? Yani spordan kastım birkaç gün önce Kızıltoprak'ta gittiğim bir motorsiklet bayisinde gördüğüm asılı siyah fit spor ceketler vardı. Herhalde giyildiğinde sırıtmayacaktır değil mi?
    6. Kızıltoprak'ta Hyosung satan istanbulmotor diye bir yer var. Orada bu motorun 0 KM'si var mıdır?
    7. Son aklıma gelen soru da kask olarak belli bir tür kask mı takılmalı bu tür motorlarda yoksa her türlü kask olur mu?

Motosikleti
    hyosung gv250
    1. Evet gaz kesme problemi olduğu doğru ama devri çok etkileyecek şekilde değil.Enjeksiyonlularda bu sorunun ortadan kalktığını duydum bende.
    2. Ön sperlik, yan seleler, sissybar.
    3. 150+100+150=400-500 değerinde tahmini.
    4. Çıkartılabilir, başka yazı koyulabilir, hiçbir çizik vs olmadan.
    5. Ben kafama göre giyiyorum bazen deri ceket giyiyorum gündelik, bazen korumalıklı tekstil ceket, bazende zaradan aldığım ince tekstil ceketi giyiyorum.
    6. Bende motorumu kızıltopraktaki istanbul motordan aldım, murat abiye 2 tane genç senden motor almış de o direk tanır ya da ayhan abi amcamın oğluda ordan motor aldı.Büyük ihtimalle vardır 0 kmsi çünkü son gittiğimde görmüştüm.
    7. Full face kask takmaya özen göster uyarmı uymazmı diye bakma en korumalı olanı ve ruzgardan en az indirgeneceğin bu tur kasklardır, ben yarım kask aldım alt tarafı açık çene kısmı ruzgar çok odugu zamanlarda yuzum donuyor yaz için ideal de kışın zor ya da soğuk havalarda.

Umarım seni aydınlatmışımdır...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    merhabalar, dwain buradaki arkadaşların çoğu hyosung marka olanını kulanıyor ben geçen yıl 7500,tl ye 0 st kanuni aldığımı düşünürsen 7850 tl uygun bir fiyat. 3500 km yi bugun geçtim,titreşim yok ,kısa mesafeler için bana ağır geldi(bundan dolayı, seyhan 150 cyi satmadım)ama 15 km ve üstü yolculuklarda keyif veriyor ,aksesuar olarak daha doğrusu motoru motor yapan eklentiler ( ardçı arkalığı,koruma demiri, ön cam,yan ve arka çantalarve diğerleri) bana göre olmalı sadece takdim tehir aolark alınacakları sıraya koymak var, yakıt 100 km de yaklaşık 4 lt kabul edilebilir,kanuni adı bence motorun türkiyede yer tutması için bir avantaj, servis ve parça ve bakım açısından, önceki dağıtıcının durumu ortada, şimdilik bu kadar yeter diğer motordaşlarımın hepsine bu vesile ile selamlamış olayımm kalın sağlıcakla...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    suzuki an125

1. Gaz kesme problemi varmış sanırım eski modellerinde. Artık yeni modelleri enjeksiyonlu olduğu için böyle bir problem sanırım kalmadı değil mi?
    4. Motorun üzerinde yazan bütün S&T Kanuni yazıları çıkartılabilir mi? Yerine Aquila veya Hyosung ya da başka bir şey konabilir mi herhangi bir çizik kırık vs yaratmadan?
    5. Bu tür motorlara binerken spor ceket giyilmesi çok mu anormal olur? Yani spordan kastım birkaç gün önce Kızıltoprak'ta gittiğim bir motorsiklet bayisinde gördüğüm asılı siyah fit spor ceketler vardı. Herhalde giyildiğinde sırıtmayacaktır değil mi?
    6. Kızıltoprak'ta Hyosung satan istanbulmotor diye bir yer var. Orada bu motorun 0 KM'si var mıdır?
    7. Son aklıma gelen soru da kask olarak belli bir tür kask mı takılmalı bu tür motorlarda yoksa her türlü kask olur mu?
    2007 ve üstü modellerde gaz kesme sorunu giderilmiş...aksesuarlar koruma demiri,sissybar,ön cam isteğe bağlı yan çantalar....kıyafete gelince üzerine giydiğinde içine siniyorsa ve güven veriyorsa ne olursa olsun giyilebilir bence..kask için ben LS2 çene açılır kullanıyorum gayette memnunum,daraldığımda açıyorum 2 dakka hava alıyorum

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Arkadaşlar söylenecek her şeyi söylemişler. Benim ekleyeceklerim;
    5. Korumaları tam olduktun sonra her ceket olur. Ama korumalara dikkat..
    6. Bildiğim kadarıyla bu motorun (Hyosung olan versiyonu) sıfırını en son alan kişi benim. İstanbuldan alırken aldığım yer öyle demişti.
    7. Üç çeşit kask vardır;
    - Kaliteli tam kapalı kask
    - Kaliteli önü açılan kask (Hakanın ki ve benimki gibi) - Tam kaplıya göre daha risklidir
    - Kaliteli Kalitesiz diğer model kasklar (ki bunlar için en uygun kullanım alanı içine toprak doldurup çiçek ekmektir, başka bir işe yaramazlar.)

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Bu motorun yokuş tırmanma performansı ve düz yolda hızlanma performansı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Benim için son süratin ne olduğu çok önemli değil. Ama hızlanmasını merak ediyorum. 0-100 örneğini de verebilirsiniz bunu anlayabilmem için eğer denediyseniz...

Motosikleti
    2010 gv 250
    herkese merhabalar. 2010 model st kanuni gv 250mi ayırttım yaklaşık 1 haftaya kadar alıcam. komple siyah. gaz kesme problemi olmayan enjeksiyonlu türkiyenin heryerinde servisi bulunan hatta birçok şehirde birden daha fazla servisi bulunan kanuninin distribütörlüğünde aldığım için çok mutluyum. neden ? kanuni 22 yıllık bir firma birçok servisi var. yedek parça sıkıntısı olmaz. parçası pahalı çünkü aldığım motoru kanuni üretmiyor. gaz kesme problemi gibi çeşitli problemleri olan motoru yurt dışından getirip insanlara ittirmez. 2-3 yıl sonrada batmaz (global motor). enjeksiyonlu olduğu için daha az yakacağını tahmin ediyorum. bazı arkadaşlar 2005 yılının teknolojisiyle üretilen motorla makyajlanan ve 2009 yılında üretilen enjeksiyonlu (efi ) gv 250leri karşılaştıma çabası içine girdiğini gördüm bence yanlış bir düşünce. bazı arkadaşlarımızında kanuniniyi haksız eleştrdiğini gördüm. motoru araştırmadan ne olduğu belli olmayan global motor adlı firmadan alıcaksın şirket batınca kanuniye gidiceksin benim garantim sizde geçmiyor mu diyeceksin? garanti belgeni duvara asarsın. amacım kanuniyi korumak değil çünkü babamın malı değil ama ortada gerçekler var. kanuninin sattığı motorlara gelince bence kalitesi fiyatlarıyla orantılı. aldığım gv 250nin emsalleri sizinde bildğiniz gibi yamahada hondada fiyatları çok yüksek. Ne kadara aldığımı ve nerden aldığımı söyleyemeceğim söz verdim çünkü. bayaa uyguna aldım maliyetine diyeblirim. 5-6 nisan gibi teslim alıcam. herkese kazasın belasız sürüşler dilerim saygılar...

Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Arkadaslar bir bayide 2007 model 11000 km de arka yolcu sirtligi ve büyük ayakliklarin hazır takılı olduğu bir model buldum. 5.500 tl sigortası vs her şey dahil fiyatı.

Bir yandan da 0km enjeksiyonlu 7850 tl sigorta trafik masrafları her şey dahil.

Hangisinden yana tercih yapacağıma karar veremiyorum biraz yardımcı olabilir misiniz?

Motosikleti
    hyosung gv250
    eğer rodajını sağlam açacağına inanıyosan 0 al bn öyle yaptım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler