Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Arkadaşlar motorunda arka lastik değiştiren oldumu, orjinal ölçüyü bulabildinizmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    acciliss, Geçmiş olsun arkadaşım. Umarım sorunu arkadaşların dediği gibi çözebilirsin.

bazen25, ben ve bu topictan perioğlu değiştirdik lastikleri. Ama orjinal ölçüsünü bulamadık, onun yerine 1 cm daha yükseğini taktırdık. Şimdilik gayet memnumuz lastiklerden
    ..::.. GO ..::..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı acciliss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    bugün motorumla ilgli bir sorun yaşadım, ne olduğuyla ilgili yardım edebilecek arkadaşların yardımını istiyorum.
    geçen hafta motorumu yıkattıktan sonra bugün ilk defa çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. baya uzun bir süre motorla boğuştuktan sonra malesef çalıştıramadım. bujileri 7 ay değiştirmiştim. bujiden veya aküden olabileceği söylendi. motoru vurdurarak çok kolay çalıştırıyorum ama marşa bastığımda çalışmıyor. ilk başlarda marş motorunun sesini duyabiliyordum ama şuanda sadece motordan tık,tık,tık şeklinde ses geliyor marş motorunun sesini duyamıyorum. uzunlar ve kısalar gayet iyi yanıyor, aküyle ilgili de bir sorun göremiyorum.
    sebebi ne olabilir?
    aynı sorun bizdede oldu meğer sigortası patlamış.Vurdurunca çalışıyor ve farlar falan yanıyordu,stop edince tık ses yoktu.Sadece sigortası patlamış 0.25 krş gibi bir sorun olabilir seninkide.Konjektörden önce buna bir gözat derim..
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    arkadailar merhaba benim zincir iyice genişledi değiştirmem gerekli aşırı ses yapıyo sonuna kadar çektirdim artık markası modeli varmı soruyom keselim faşan diyolar ama yaptırmadım daha iyi akşamlar

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı ali_gv250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadailar merhaba benim zincir iyice genişledi değiştirmem gerekli aşırı ses yapıyo sonuna kadar çektirdim artık markası modeli varmı soruyom keselim faşan diyolar ama yaptırmadım daha iyi akşamlar
    kesmek çare değil metal yorulması genel olarak var olduğu için zinciri değiştirmek daha iyi olacaktır.Ama zincirin baklasınıda küçülterek bi süre daha mevcut zincirden yararlanabilirsin.Marka modele gerek yok.GV250 nin zinciri o-ringlidir ve ses çıkarmadan hareketini sağlar.Alacağın zincir O-ringli olsun ayrıca durumun müsaitse de çin malı olmayan yedek parçacılardan bu işi hallet derim.Saygılarımla...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesmek çare değil metal yorulması genel olarak var olduğu için zinciri değiştirmek daha iyi olacaktır.Ama zincirin baklasınıda küçülterek bi süre daha mevcut zincirden yararlanabilirsin.Marka modele gerek yok.GV250 nin zinciri o-ringlidir ve ses çıkarmadan hareketini sağlar.Alacağın zincir O-ringli olsun ayrıca durumun müsaitse de çin malı olmayan yedek parçacılardan bu işi hallet derim.Saygılarımla...
    Merhaba,
    Bence en doğrusu zinciri değiştirmek olacaktır. Zincirin uzaması demek, metalin sürekli gergi altında durmasından dolayı molekül bağlarının gevşemesi ve fiziksel özelliğini (mukavemeti vesaire...) kaybetmesi demektir. Bu durumda bakla çıkartmak aksine daha tehlikelidir.
    GV250 nin zinciri 116 baklalı, o-ringli (baklalar arasında yuvarlak lastik conta) 520 lik zincirdir. Ben bu yaz DID marka alıp taktırdım, 150TL. Çekoslovak üretimi zincirler de var, onları da deneyebilirsin.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Arkadaşlar herkese merhaba.. Motorumu 2 gün önce alarak artık ben de aranıza katılmış oldum. Forumu okudum, marş basmama probleminden bahsedilmiş. Ben de aynı durumdan müzdaribim. Ayrıda sola sinyal verdiğimde uzun far göstergesi yanıp sönüyor, uzunları yaktığımda ise sola sinyal göstergesi yanıyor. Bu kontektör herhangi bir akücü de bulunur mu? yoksa hyosungun kendine özgü konjektörü mü vardır? Aküm yeni o yüzden problemi direk kontektöre bağladım, satın aldığım kaçak veya konjektör demişti.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba.. Motorumu 2 gün önce alarak artık ben de aranıza katılmış oldum. Forumu okudum, marş basmama probleminden bahsedilmiş. Ben de aynı durumdan müzdaribim. Ayrıda sola sinyal verdiğimde uzun far göstergesi yanıp sönüyor, uzunları yaktığımda ise sola sinyal göstergesi yanıyor. Bu kontektör herhangi bir akücü de bulunur mu? yoksa hyosungun kendine özgü konjektörü mü vardır? Aküm yeni o yüzden problemi direk kontektöre bağladım, satın aldığım kaçak veya konjektör demişti.
    Hocam git bi oto elektrikçiye o bile çözer senin işini boşuna uğraşma beni dinle valla...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin,
    Far ve sinyal problemin yanlış kablo bağlantısından kaynaklanıyor. Çok çabuk bir şekilde herhangi bir elektrikçi bile halledebilir
    Marş basmama olayında konjektör sebep olacağı gibi başka bir sürü problem de olabilir; buji gibi mesela. Ya da akünün motor gövdesine yapılan şase bağlantısı (öndeki radyatörün sağ alt tarafına doğru bakarsan orada bir kablonun gövdeye bağlandığını görürsün, üzerinde de plastik bir koruma olması gerekir). Eğer o bağlantıda bir gevşeklik, paslanma varsa yine marş basmama problemin olacaktır. (Geçenlerde bir arkadaşımın da başına geldi).
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin,
    Far ve sinyal problemin yanlış kablo bağlantısından kaynaklanıyor. Çok çabuk bir şekilde herhangi bir elektrikçi bile halledebilir
    Marş basmama olayında konjektör sebep olacağı gibi başka bir sürü problem de olabilir; buji gibi mesela. Ya da akünün motor gövdesine yapılan şase bağlantısı (öndeki radyatörün sağ alt tarafına doğru bakarsan orada bir kablonun gövdeye bağlandığını görürsün, üzerinde de plastik bir koruma olması gerekir). Eğer o bağlantıda bir gevşeklik, paslanma varsa yine marş basmama problemin olacaktır. (Geçenlerde bir arkadaşımın da başına geldi).
    Sanırım problem gevşeklikten kaynaklı. Çünkü <uzun far göstergesi - sinyal ışığı> ile ilgili problem bazen olmuyor. Bugün yaklaşık 20 km kullandım, sola sinyal verdiğimde gayet sinyal lambası yanıyordu, buna istinaden uzunları yaktığımda da uzun lambası.Dün ise tam tersi olmuştu

Bugün fark ettiğim bir başka değişiklik ise, dün fren lambası frene bastığımda yanmıyorken bugün denediğimde gayet yanıyordu.

Son olarak; motor çalışır halde iken korna bazen ötmüyor ama motor hareket halinde iken ötüyor. Duruyor halde kornaya bastığımda far biraz kuvvetsizleşiyor (çok az) ama ses çıkmıyor.

Arkadaşlar kafanızı ağrıtıyorum ama sanırım bunlar marş basmama ile alakalı şeyler sanki akünün şarj olmasını engelleyecek bir kaçak var gibi. Yanlış mıyım? Ustaya götürdüğümde problemi bilerek götürmek istiyorum çünkü akü ve şarj dinamosu daha yeni alındı, benim aklıma başka bir olasılık gelmiyor. Herkese teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:12 ----------

not:Akşam çok geç eve döndüğüm için bir süre tamirciye götürecek vaktim yok.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Bence aküye giden bağlantı kablolarında bir problem var tahminimce ustaya götür en fazla 1 günde halleder 30-40 milyona halleder, olmadı 50 milyona elektrik tesisatını baştan çeker.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Yarın elektrikçime götüreceğim. Problemin nereden kaynaklı olduğunu gelince yazarım.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    selam.. motoru alalı yaklaşık 20gün oldu. oldukça temiz kullanılmış performansı beklemedigim kadar iyi çıktı. hafif eğim olursa kadranı görüyor yalnız seri kullanmak istedigin zaman 7000-8000 yaklaşırken silkeliyor makina. bazende yapmıyor kafasına eserse. benden başka yaşayan varmı. kolay gelsin..
    Now the world is gone. Im just one.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bende yakıt sorununa dikkat çekeyim,benim ki st kanuni ve 3200 kmde henüz.yakıt en son sehir içi kullanımında 4,6 lt(241 kmde 11,31 lt) yakarak beni şaşırttı. Hiç bu kadar oılmamaıştı genelde 4.1 3.8 4.3 lt lerde gidiyordu.Kullanırkende her vites aralığında 7000 deviride pek geçmem ve ani iniş ve çıkışlarda yapmam sakin sakin kullanmaya bakarım..
    Sizin tecrübe ve fikirlerinize önem verdiğimi zaman zaman burada belirtmiştim...
    Kalın sağlaıcakla...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Selam arkadaslar. Ben de motorumu buyutmek amacıyla satıyorum. Ilgilenen olursa http://www.sahibinden.com/temiz_2005...XQQdisplayitem buradan bakabilirsiniz. Motordan gayet memnunum. CDI bile degistirdim Buyutmeyi dusunmesem satmazdım gercekten.

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar. Ben de motorumu buyutmek amacıyla satıyorum. Ilgilenen olursa http://www.sahibinden.com/temiz_2005...XQQdisplayitem buradan bakabilirsiniz. Motordan gayet memnunum. CDI bile degistirdim Buyutmeyi dusunmesem satmazdım gercekten.

hyrlısı olsun

Motosikleti
    suzuki an125
    gv'lendim geldim...en nihayetinde bende bir gv250 aldım...bursadan 7800km'de 4.000 liraya aldım...ist. maltepeye kadar 120 km'de deneyim ve keyif sürüşü yaparak geldim.ilk kez gv kullandım ve söylediğiniz kadar hatta üstü bile varmış

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv'lendim geldim...en nihayetinde bende bir gv250 aldım...bursadan 7800km'de 4.000 liraya aldım...ist. maltepeye kadar 120 km'de deneyim ve keyif sürüşü yaparak geldim.ilk kez gv kullandım ve söylediğiniz kadar hatta üstü bile varmış
    kazasız ve bol keyifli sürüşler. bence doğru seçim

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı bteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı iyimiş nakitim olsa gercekten almak isterdim tabi pazarlıkla. Alırsam ancak 4-5 ay sonra anca alabilirim zaten.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Sonunda bende....

Merhabalar Arkadaşlar,

Birkaç sayfa önce forumunuza merhaba demiş, bazı sorular sormuştum. Saolsun arkadaşlar ilgilendi, cevapladı.. O zaman baharda motor almak istediğimi söylemiştim ama bir fırsat çıktı ve değerlendirmek istedim. Sonuç olarak artık

bende motorlandım

Artık pırıl pırıl bir GV 250 im var. Motorum sıfır ve 2007 model. Özellikle bu modeli istiyordum. Daha üst modeller bu kadar hoşuma gitmiyordu.
    Kişisel koruyucu ekipmanlarım da tamam. Ehliyet kursuna da yazıldım. İnşallah Ocak 15 de evliyetimi de alacağım. Bu arada şunuda söyliyim, arkadaşların motorlarında birkaç metrelik turlar haricinde ilk defa motor kullanıyorum. Saolsun bir arkadaşım getirdi motoru İstanbuldan İzmite. Evin orada biraz turladım, çok çok güzel bir duygu. Eşime hava yapıyım derken komşunun bahçe duvarına giriyordum ama artık yavaş yavaş geliştiricem kendimi.

Motoru alırken sisi bar ve koruma demirini taktırdım. Başka da hiçbir şey yok ekstradan.

Neyse arkadaşlar, artık gezilerde görüşürüz umarım. Yukarıda da bahsettiğim gibi İzmitte oturuyorum.
    Önceki sorularıma cevap veren arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
    Görüşmek üzere..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler