Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler mitmuallim. "Ustalar" ile telefonda görüştüm. Ellerinde şu an GV 250 yokmuş. Ara sıra yoklayacağım, gelirse yerinde görürüm. Ama forumu okudukça aklımdaki soruların büyük kısmı cevap buldu. Daha hepsini okuyamadım ama azmettim hepsini okuyacağım. Zaten motoru hemen alamayacağım için çok acelem yok. Bu arada arkadaşlarda süper anlatmışlar motoru, helal olsun valla. Hepsine tek tek teşekkür ederim. Birkaç senedir motor sevdası içimde olduğundan ara sıra okurum motorları, bu kadar güzel bilgiler veren artısıyla eksisiyle tartışan bir forum başlığı görmemiştim önceden.
    Bu arada Hyosung'un ABD ve İngiltere sayfalarını inceledim. Özellikle ABD sayfası çok güzel. Parçaların sökümünü falan anlatan resimlerini gösteren ayrıntılı bir dosya indirebiliyorsunuz. Linki şudur:

http://www.hyosungmotorsusa.com/PartsCatalogue/PartsCatalogue.asp?category=1[/URL]
    Sayfa açılınca sol alt köşede görüyorsunuz belgeyi, tıklayıncada hemen indiriyor. Sayfanın yüklenmesini beklemenize hiç gerek yok.

Son olarak üç sorum olacak arkadaşlar size:
    1. Motoru kışın almakla yaza girerken almak arasında (Nisan-Mayıs gibi düşünüyorum) fiyat farkı çok olur mu?
    2. 1.80 boy, 85 kg motorda kötü durmaz di mi? Sele yüksekliği baya alçak olduğu için soruyorum.
    3. Bu motorun kırmızı-siyah (deponun yukarı bakan kısmı siyah, yanları kırmızı) ve düz siyah olanını satılıyor mu Türkiye de? İkinci elde bulmak mümkün olur mu?

Teşekkürler, İyi günler.
    Merhaba Yasoe,
    benim durumum da seninkiyle aynı ben de bahara almayı planlıyorum motoru ve boy konusu benim de çok merak ettiğim bir konu (183 boy). Canlı görebilsek ne güzel olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bir şey değil yasoe, bu forum da bilgi paylaştıkça çoğalır kuralı aktif biçimde uygulanır.Motoru sıfır düşünüyorsan fuar zamanı kısmı bir avantaj olabilir.Geçtiğimiz fuarda ben yaklaşık 1000 tl avantajım olmuştu alırken.. diğer zamanlar pazarlık gücüne ve satıcının aciliyetine bağlı bir durum diye düşünüyorum..Düz siyah var amam kırmızı renk seçenği bu yıl yoktu gelecek sezon olur mu bilemem..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Sıfır alamam kardeş

Sıfır alamam Mitmuallim, 2. el düşünüyorum. Fuarı beklememin nedeni motoru görmek istemem. Benim bütçemin bu işe ancak 5000 ayırabileceğini düşünüyorum. Hatta alır almaz koruma demiri taktırmak isediğimden ve kıyafet falan hiçbirşey olmadığından, onlar için de ayrıca harcama yapacağım. Fuarda hem motora doyarım biraz hemde bu ekstraların maliyetini netleştiririm diyorum. Ocak-Şubat arası da ehliyeti alıcam.
    Yarın bi uğrayacağım Ustalar'a. Bakarsın görürüm, birde diğer satıcıların olduğu "Bulvar" (anıtpark) a bi göz atıcam.
    Serx, umarım cevaplarımızı alırız.
    Yağ yıllardır içimdedir bu motor sevdası, ama çok pis ateşlendi yine. Allahtan sizin gibi yoldaşlar var da insan kendini yanlız hissetmiyor.
    Umarım ilerde hep beraber geziler yaparız da bu günleri anarız,
    Ne dersin Serx??
    İyi günler...

Valla çok güzel olur Allah derim Motorun düşüncesi bile insanın içini kıpır kıpır etmeye yetiyor. Bu güne kadar neden heves etmemişim diye hayıflanıyorum. Gezi yazılarını okuyup o fotoları görünce gıpta etmemek mümkün mü hiç

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    İnşallah bu sene bizde katılırız.
    Bu arada forumda boy 1.90 olupta binenler varmış...
    Asıl şu fiyat olayını merak ediyorum ben;
    Arkadaşlar yukarıda da sormuştum, Motoru şimdi veya Nisan gibi alsak (2. el) fiyat farkı nekadar olur?
    Teşekkürler, iyi günler..

Motosikleti
    gv 250
    slm arkadaslar bilgisi olan arkadas yardımcı olursa sevınırım ben ılk kez kahramanmarasa ankara aldıgım gv 250 le sorun yasıyorum konjektor problemı bu konu hakkında bılgısı olan cvplarsa sevınırım yolunuz ve farınız acık olsun kazasız belasız surusler

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır gene uğrayamadım foruma ama arkadaşlar boş bırakmamış

ilkbaharda motora bağlı olarak değişkendir ama nerden bakarsan bak 500-1000tl arası değişebilen fiyatlar olabilir.

Boy olayına gelince ben 1,81 ve 86kg um ve hiç de öyle sırıtan bir olay yok çok memnunum görüntüden.

Konjektör problemini gv250 de ilk defa duydum.
    :(

Bu arada arkadaşlar benim makinem satılık 2006 model 5300km de. tertemiz 4500 tl.
    isteyen varsa görüşelim. Geçen sene şubatta almıştım.
    cc yükseltme zamanı geldi ve biran evvel büyütmek istiyorum. Ne alacaksın diye sorarsanız tabiki hyo
    enjoy your ride and enjoy forever

Nightshift forumda okuduğum kadarıyla tarz değişikliği ve cc yükseltmek için satıyormuşsun motorunu. Bu tarzın sana uygun olmayan yönleri nedir paylaşırsan sevinirim. Ha bir de motorunla çekilmiş foton varsa ekler misin Görüşmek üzere sevgiler...

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba serx
    Tarkan benim adım.
    Resim de eklerim bir ara ama sana linki vereyim de ordan da bakabilirsin.
    http://www.sahibinden.com/cok_temiz_...XQQdisplayitem
    resimler biraz parlak ama idare eder. eve gidince daha güzel resimler de koyarım arkadaşım.

Nedem değiştirmek istediğime gelince arkadaşlar ben biraz daha hızlı gitmeyi seviyorum. Şöyle söylesem daha doğru olur sanırım :
    Ben virajlarda yatma hastalığına yakalandım Cruiser tarzı ile yatan çok arkadaşımız var bende virajlara baya yatarım ama naked ile biraz daha fazla yatabilirim ve biraz daha yüksek hızda. CC de işte sırf bu yüzden yükseltiyorum.
    Kesinlike bildiğim birşey varsa gv 250 mi satarsam arkasından çok ağlayacağım.
    Ama işte herşeyin tadına bakmayı da seviyorum
    Motorun bana göre hiç bir sıkıntısı yok. Haa sadece çok rüzgar alıyor bu da zaten gayet normal çünkü cruiser. Cam takarsam bu sorun da ortadan kaybolur

sağlıcakla kalın.

Öncelikle tanıştığımıza memnun oldun Tarkan, benim adım da Serkan. Göstermiş olduğun ilgi için de ayrıca teşekkür ederim. Foto konusunu sanırım biraz yanlış anlattım sanırım. Boy ve kilolarımız söylediğine göre birbirine yakın olunca motorun senin altında nasıl durduğunu görmek istemiştim. Bu arada ilkbahardan önce alacak olsam motorunla da kesin olarak ilgilenirdim gayet güzel ve diri duruyor. Tarz değişikliği konusuna gelince de; yeni alacağın motorun umarım beklentilerini fazlasıyla karşılar ve mutlu olursun.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır gene uğrayamadım foruma ama arkadaşlar boş bırakmamış

ilkbaharda motora bağlı olarak değişkendir ama nerden bakarsan bak 500-1000tl arası değişebilen fiyatlar olabilir.

Boy olayına gelince ben 1,81 ve 86kg um ve hiç de öyle sırıtan bir olay yok çok memnunum görüntüden.

Konjektör problemini gv250 de ilk defa duydum.
    :(

Bu arada arkadaşlar benim makinem satılık 2006 model 5300km de. tertemiz 4500 tl.
    isteyen varsa görüşelim. Geçen sene şubatta almıştım.
    cc yükseltme zamanı geldi ve biran evvel büyütmek istiyorum. Ne alacaksın diye sorarsanız tabiki hyo
    dostum benim canavar nakit sebebiyle satılıktır.Aklımdan GV250 ile takasta geçmektedir.Uygunsa özelden görüşelim...
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...
    http://www.allstategarage.com

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum benim canavar nakit sebebiyle satılıktır.Aklımdan GV250 ile takasta geçmektedir.Uygunsa özelden görüşelim...
    emrah saol dostm senin makinenin canavar olduğunu biliyorum çok da güzel bir makinen var ama cruiser düşünmüyorum abi. Aklımda olsa senin motora hemen takas yapardım motoruna nasıl baktığını biliyorum çünkü

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el gv 250 yi 3000-3500 tl arasında bulabilirmiyim

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila
    merhaba,
    bugün motorumla ilgli bir sorun yaşadım, ne olduğuyla ilgili yardım edebilecek arkadaşların yardımını istiyorum.
    geçen hafta motorumu yıkattıktan sonra bugün ilk defa çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. baya uzun bir süre motorla boğuştuktan sonra malesef çalıştıramadım. bujileri 7 ay değiştirmiştim. bujiden veya aküden olabileceği söylendi. motoru vurdurarak çok kolay çalıştırıyorum ama marşa bastığımda çalışmıyor. ilk başlarda marş motorunun sesini duyabiliyordum ama şuanda sadece motordan tık,tık,tık şeklinde ses geliyor marş motorunun sesini duyamıyorum. uzunlar ve kısalar gayet iyi yanıyor, aküyle ilgili de bir sorun göremiyorum.
    sebebi ne olabilir?

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    acciliss geçmiş olsun arkadaşım.
    Eğer farlarda bir sıkıntı yok diyorsan muhtemelen bujilerdendir ama 7 aylık buji seni üzmemesi lazım. O yüzden aklıma birde konjektör geldi. Akü ok diyorsun o zaman marş motorunu çevirmesi lazım. Çevirmiyo diyosun buji ateşleme yapamıyor ama vurdurunca çalışıyor ve 7 aylık buji diyosan ve tık tık ses geliyorsa bu konjektör de olabilirmi acaba?
    Bu arada tam da emin değilim yanlış anlama usta da değilim sesli düşündüm sadece
    Yardımcı olamadım ama. Belki bir arkadaştan bir akü bulup deiştirip denesen cevabı sanırım bulursun

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acciliss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    bugün motorumla ilgli bir sorun yaşadım, ne olduğuyla ilgili yardım edebilecek arkadaşların yardımını istiyorum.
    geçen hafta motorumu yıkattıktan sonra bugün ilk defa çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. baya uzun bir süre motorla boğuştuktan sonra malesef çalıştıramadım. bujileri 7 ay değiştirmiştim. bujiden veya aküden olabileceği söylendi. motoru vurdurarak çok kolay çalıştırıyorum ama marşa bastığımda çalışmıyor. ilk başlarda marş motorunun sesini duyabiliyordum ama şuanda sadece motordan tık,tık,tık şeklinde ses geliyor marş motorunun sesini duyamıyorum. uzunlar ve kısalar gayet iyi yanıyor, aküyle ilgili de bir sorun göremiyorum.
    sebebi ne olabilir?

hiç düşünmene gerek yok...Gv250 varken aynı sorun bendede oldu...konkjektör değişcek sorun bitcek

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila
    nightshift ve balbar ilginize teşekkür ederim.
    peki bir konkjektör değişimi nekadara maloluyor?
    bilginiz var mı?

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana 90 liraya mal olmuştu... 0536 766 10 66 tahir usta...ara sor yinede

hatta durumuda aynen burda yazdığın gibi anlat istersen

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila
    ok balbar
    teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    selam. aynı problemi ben de yasadım ve kadıkoydeki niyazi usta sorunu halletti. deponun altına dogru bir yerde bir parca degisti - konjektor mu bilmem - ve yanlıs hatırlamıyorsam 30 tl gibi bir masrafı olmustu. niyazi ustayı dusunursen numarası 418 32 71 0537 229 17 79

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler