Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    AlperAy, bende çok kısa CBF 150 kullandım. Başlangıç için hatta almaya bile kalkışmıştım. Son anda GV'ye dönmüştüm.

Öncelikle CBF150 seni hiç üzmeyecek sağlam bir motordur. Benim CBF kullanan yaklaşık 10 tane arkadaşım var. Hatta gezilere onların sitesiyle gidiyorum. İlk gezimde 7 CBF, 1 GV250 gitmiştim. O ara denemiştim CBF'i dediğim gibi kullanımı çok kolay ve rahattır. İleride gönlümüzdeki cruiseri nasılsa alırsınız

Maalesef bahsettiğiniz satıcı tiplerinden her sektörde mevcuttur, hatta motor servisi konusunda bu tipler daha çok karşıma çıkıyor. Yaşadığınız durum kötü olmuş ama allahtan bulaşmamışsınız o türlü bir maceraya. Zaten motorun tipi-hacmi-sınıfı-beygir gücü önemli değil, önemli olan üzerindeki sürücünün efendi olması, insan olması. Motorunuz hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela göstermesin inşallah...
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AlperAy, bende çok kısa CBF 150 kullandım. Başlangıç için hatta almaya bile kalkışmıştım. Son anda GV'ye dönmüştüm.

Öncelikle CBF150 seni hiç üzmeyecek sağlam bir motordur. Benim CBF kullanan yaklaşık 10 tane arkadaşım var. Hatta gezilere onların sitesiyle gidiyorum. İlk gezimde 7 CBF, 1 GV250 gitmiştim. O ara denemiştim CBF'i dediğim gibi kullanımı çok kolay ve rahattır. İleride gönlümüzdeki cruiseri nasılsa alırsınız

Maalesef bahsettiğiniz satıcı tiplerinden her sektörde mevcuttur, hatta motor servisi konusunda bu tipler daha çok karşıma çıkıyor. Yaşadığınız durum kötü olmuş ama allahtan bulaşmamışsınız o türlü bir maceraya. Zaten motorun tipi-hacmi-sınıfı-beygir gücü önemli değil, önemli olan üzerindeki sürücünün efendi olması, insan olması. Motorunuz hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela göstermesin inşallah...
    GV250yle CBF150'yi kıyaslarsanız kullanım açısından farklar nasıl?

Motosikleti
    -
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250yle CBF150'yi kıyaslarsanız kullanım açısından farklar nasıl?
    Aslında çok fazla CBF kullanmadığım için ne kadar sağlıklı bir karşılaştırma olur bilemiyorum ama kendi hissettiklerimi yazarsam belki faydası olur.

Öncelikle ikisinin tarzı apayrı. CBF150 bence tam bir şehir motoru. Manevrası kolay, seri, yakıtıda bir o kadar cimri bir motor (yakıt konusunu arkadaşlarımdan biliyorum). GV250 ise hem şehiriçinde hem şehirdışında çok rahat kullanımı olan bir motor. Mesela şehiriçinde her türlü deliğe girip çıkabiliyorum motorumla, şehirlerarası yolda ise çok rahat 110-120 km hızlarda sollamalar yapabiliyorum. CBF150.si ile Ankara'ya giden bir arkadaşımın anlattığına göre sollamalarda çok yetersiz kalıyor ve bazen otobüslerin tırların arasında kalabiliyorsun.

GV'den inip CBF'e ilk bindiğimde gidon inanılmaz yakın geldi. Motorumda kollarımı açarak bindiğim için CBF'in gidon tutuşu bisiklet gibi geldi. Tabi bu tamamen alışkanlık meselesi, benim motora binen arkadaşım ise "bu ne abi kollar yanlarda" gibisinden şeyler söyledi. CBF'de kolların arası açık kalmadığından dolayı aynaların görüşü kendi motoruma göre az geldi bana. Ayrıca yine alışkanlıktan dolayıdır ki ayaklarımı ileri attığımda boşluğa geldi, neden öyle oldu çünkü cruiser kullanmaktan ayak peglerini ileride arıyorumda ondan. Oysa CBF'de tam kalça hizanın biraz önünde kalıyor. Fakat tüm uyum farklılıkları belli bir km.den sonra kayboluyor ve hemen alışıyorsun.

Sonuç olarak aynı tarz motorlar olmadığından elbette sağlıklı bir karşılaştırma olmaz. Benim nacizane düşüncelerim bunlar. Motor konusunda daha çok yeni olduğumdan ahkam kesmem elbette mümkün değil

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Alıntı katip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En yakın arkadaşımdan biliyorum CBF150'yi. Hiç yanlış bir tercih yapmadığını söyleyebilirim. GV250 olsun, farklı bir cruiser olsun ilerde ona geçersin nasıl olsa. Bu işi ciddiye alan efendi bir motorcu olduğun o kadar belli iki, 150 cc imiş, 1600cc imiş hiç farketmez. Üstündeki adam önemli...

O tip satış anlayışı beni de çok rahatsız eder. Bir gün takım elbise almak için Hatemoğlu mağazasına gitmiştim ve oradaki elemanın amacı sırf bir an önce satış yapmaktı. "Kardeşim bu takım elbise benim üstüme tam oturmadı, bol gibi, rahat edemedim içinde.." diyorum adam "oldu oldu çok yakıştı bir de gömlek hediye ederim sana tamamdır" diyor. Çocuk kandırır gibi. Çıktım Sarar mağazasına gittim ve orada işinin ehli bir eleman vardı. "Şu an tam sizin bedeninize uygun bir takım yok, haftaya gelecek ama isterseniz o zaman gelin, yardımcı olayım" demişti. Ben de dediğini yaptım. Üstelik beni hatırladı, yeni gelen takımları gösterdi ve hemen bir tanesini aldım. İlgi alaka dediğin budur.

Sen de buna benzer bir durumu motorunu alırken yaşamışsın. Dediğim gibi hiç dert etme sonuçta Honda'dır. CBF150'yi kısa da olsa sürmüştüm bir dar sokakta. Vites geçişlerine bayılmıştım.

Hayırlı olsun.

öncelikle iyi dileklerin için teşekkürler, bakalım şimdilik Honda diyorum ama yakın zamanda nasılsa tarzım belli olur, ne tür motor kullanmak istediğimi daha iyi anlayacağım.
    kesin olan birşey var ki, o da cruiser tipi motorların sesleri ve duruşlar çok güzel, ilerde muhtemelen bu tip bir motoru alacağım.

Bu arada 2-3 mayıs için Honda sürüş okulunda ders alacağım, ne tuhaftır ki, zamanında bu tip ileri sürücülük teknikleri deslerini ben de vermiştim, o zamanlar (2002-2007) Bridgestone da çılışıyordum ve UHP (ultra high performance) lastikleri geliştiren bölümde çalışıyordum.
    Bridgestone nin Romanın güneyinde şirin mi şirin apprilia kentinde bir EUEC-EUPG european prooving ground deneme pisti var, büyüklüğü Körfez pistinin 5 katı... Vay be ne günlerdi, ne M3, ne impreza larla ne tur zamanları yapmıştım....

Neyse motordan sapmayalım, dediğim gibi motor olayında yeniyim, inşallah kısa zamanda iyi bir sürü olurum.
    Bu arada otomobil ve özellikle lastik konusunda tavsiyeye ihtiyacınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Selamlar

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ya arkadaşlar conta hala yağ sızdırıyor bi conta daha mı değiştireyim acaba???
    ne dersiniz???
    yoksa sıcak conta çözermi sorunumu??
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    -
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne dersiniz???
    Tarkan keşke bilseydim kardeş ama bende pek anlamam ki teknik konulardan

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    ne dersiniz???
    tarkan bey, tam olarak bilmiyorum ama üst kapak contadan mı bahsediyorsunuz???
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Arkadaşlar;

Naçizane önerim, severek ve sevinerek izlediğim ve sıkça yapmaya fırsat bulabildiğiniz uzun yol tecrübelerinizle birlikte geliştirdiğiniz pratik boyutla beraber, teori boyutunu da geliştirmek.. Uzaklardan da olsa bir katkıda bulunabilmek istiyorum.

2 buçuk sene önce hayatıma motosiklet sevgisi mi, mikrobu mu desem bulaşmaya başladığını farketmem ve almaya karar vermemle birlikte, meslek icabı dolayısıyla da işin risk boyutunu olabildiğince aza indirebilmek için -motosiklet sürmeyi içgüdüsel refleksler ve kulaktan dolma bilgiler yerine- sürüşün teorisine dair kapsamlı sayılabilecek bir kaynak taraması ve okuması yapmıştım.

Tümünü sizlerle gönül dostluğunun gereği ve motor sevgisinin verdiği ortaklık ruhuyla, paylaşayım dedim.. Birimizin bile işine yarasa yeter de artar. Çünkü ülkemizde hayatına motoru sokmaya vermek biraz Don Kişot'vari bir tutum. Sanırım bu durumda biz de yolların Don Kişot'ları oluyoruz diye düşünüyorum. Bizim altımızda yol canavarları yok ne yazıkki. Çünkü onlara aşık olmadık. Bizim altımızdakiler olsa olsa tutku canavarları. Ve bir tutku canavarı için en önemli şey hayatı boyunca yolda kalabilmek, yol alabilmek.. Bu yüzden 'bilmek' çok önemli arkadaşlar, ki 'bilmek', 'tecrübe' etmek için cesarete ve ikisi birlikte zaman zaman ihtiyacımız olan 'şans'a davetiye çıkarıyorlar.

Benim arşivim budur:

http://www.4shared.com/file/10013579...or_Yazlar.html
    (pdf formatlı ya da alıntı bir çok konuda word dosyaları)

http://donald.hypermart.net/Teori/Acilis.htm
    (Motosiklet Teorisi - Reşat Arbaş)

http://www.4shared.com/file/10039988..._Videolar.html
    (Birkaç eğitim videosu)
    Sizde de varsa talibim.. Paylaşırsanız sevinirim..

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    emrah evet yağ filtresinin olduğu kapaktaki conta

bu arada bey ne abi gözünü seveyim tarkan demen yeterli

Motosikleti
    Shadow VT750
    emrah evet yağ filtresinin olduğu kapaktaki conta

bu arada bey ne abi gözünü seveyim tarkan demen yeterli
    tamam o zaman tarkancım oh ya dediğin üst kapak contaları değilmiş, bu dediğin şey(sorun demeyeceğim) biricik GV250 mizde de var.Bilhassa yüksek devirlere çıktığında yağ filtre kapağından sızmalar yaşanıyor.Yağ kontrol camından baktığımızda gözle görülür bir eksilme yok ama gene kapaktan bariz sızıntı oluyor.Zaten o haliyle yüzlerce km yol yaptık ve hala yapıyoruz.Bizde ilk başka kapaktaki oring contasını değiştirdik ama gene olmadı.Contanın etrafına birazda kırmızı sıvı conta sürdük.Bi kaç ay tuttu ama yüksek ısılara çıktığından oda işe yaramadı.Çözümüne gelmeden önce neden olduğunu bilmekte fayda var.Bizim ustalarımız sağ olsunlar yağ filte kapağını sıkarken dengesiz ve orantısız sıkıyorlar.GV250 yağ filte kapağında 3 tane civata var.Ustacım filte değişimini yaptıktan sonra kapağı kapatıyor ve birinci vidayı takıp sıkıyor sonra 2. vida sonra 3.vidayı sıkıyor.işte bunun yüzünden kapağın sıkışan oringli tarafının yüzeyi bozuluyor.Atıyorum birinci civatayı 5 turda döndürerek sıktı iyice 2. civatayı 4 turda sıktı iyice 3.civatayıda 3turda iyice sıktı.bu durunda kapak filtre yuvasına dengesiz basınç yapacak.en az turla sıkılan civatadab yağ atmaya başlayacaktır.

Çözümü basit, motoru en az 5 dakka stop ettirip ters tarafa biraz yan yatırmak lazım(kapak açıldığında yağın çoğu boşalmaması için) yağ filtre kapağını söküp yeniden oring conta alın zaten 50 krş bişey.contayı iyice tekrar oturtun ve vidaların hepsini vida deliklerine yerleştirin.Sonra bütün vidaları sırayla 1er tur çevirerek sıkın maksat eşit güç dağılımında sıkıştırmayı sağlamak.(Bizim meslekte kullandığımız F-16,F-4 bakım çeklistinde yazanlar gibi kaç turda sıkılması gerektiğini belirtemeyeceğim walla) Sıkmak için güç gösterisi falan yapmayında sonra iş çıkmasın yani.Yeteri kadar sıkıldıktan sonra bi daha deneyin.Denemek içinde düşük süratte değil şöyle çevre yolunda 110-120 km/h hızda bi deneyin.Yağın kapağa yüksek basınç yaptığı devirlerde daha iyi anlaşılır.Hala sızıntı varsa (işte bizim GV250 deki durum ) o zaman yağ filtre kapağınını sıkışıp temas eden yerinde yüzelsel farklılık olduğu için o bölgenin zımparalanması veya tornacıya gitmesi gerekir.Tornadaki işlem 5 liralık bi işçilik ancak tutar.Bizde bu ay içinde kapağı tornalattırıp tekrar takacağız.Bu dediğim aşamalardan birinde mutlaka sızıntı kesilecektir.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    emrah valla süpersin be abi saol bilgiler için allah razı olsun senden

devrim evde ben gene temizledim dün ama yine kaçırdı tertemiz yaptım olmadı

Motosikleti
    Shadow VT750
    rica ederim tarkan her zaman elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak isterim ...

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Arkadaşlar merhaba;

Alperay yeni motosikletin hayırlı olsun.Yaşadıkların ibretlik.Yeni motosiklet almaya niyetli arkadaşlara hep bilen biri ile gidin denmesi bu tip sahtekarlar yüzündendir.Eğer sorunların farkına varmasaydın, kötü motosiklet yüzünden belkide motosikletten soğuyacaktın.Şanslıymışsın.

Tarkan sorunun devam etmesine üzüldüm.Mrock 'ın söylediklerine ilaveten sorunun kaynağının şu olduğunu düşünüyorum;

Evet kapaktan yağ sızmasının sebebi o-ring contanın tam sızdırmazlık sağlamaması fakat bunun sebebinin kapağın yüzey deformasyonu değil tamamen contanın yetersizliği olduğunu düşünüyorum.Kapağa dikkatli bakılırsa o-ring contanın oturduğu kanalın 2-3mm derinliğinde olduğu görülür, eğer taktığımız o-ring 'in kalınlığıda 2-3 mm kadar ise o-ring kanalın içine gömülecek ve kapak ile gövde arasında sıkışamayacağı için yağ kaçırmaya devam edecektir.Mrock 'ın yaptığı işlemde kapağın içten torna ile yüzeyinin traşlanması ile o-ring 'in kanalının derinliği 2-3mm den 1-2 mm 'e inecek ve 2-3 mm 'lik o-ring kapak ile gövde arasında sıkışacak ve sızdırmazlık sağlanacaktır.Bunun bir diğer yolu ise et kalınlığı daha fazla olan bir o-ring alıp takmaktır.Benim motosiklette işe yarayan o-ring 'in senin motosikletinde yaramamasının sebebi ise o-ring 'lerin et kalınlığının (ne yazikki sanayideki bir dükkandan alındığı için) standart olmaması ve bana denk gelenin daha kalın olması.

Kapağı işleterek yada daha kaliteli bir o-ring alarak sorununu çözebilirsin.Orjinali Kuralkan 'da 1,43 Tl + kargo bedeli.Ben önümüzdeki ay orta sehpa siparişimle birlikte 10 kadar o-ring sipariş edeceğim. (orjinalinin o-ring kanalına göre düşünüldüğünü varsayarak kuralkan 'ı tavsiye ediyorum.onlarda benim yöntemimle temin ediyorlarsa farkı olmayacaktır.)
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar merhabalar
    Ya nasıl kıskandım nasıl çatladım şu gezi olayında anlatamam size hele bir de Tarkan nazire yaptın ya bana alıcağın olsun Gerçi ben kendim kaşındım Koray'ı arayarak orası ayrı Neyse en kısa zamanda tekrarını telafisini yapalım bir şekilde yoksa bak çattadanak çatlarım burda Koray bak herkeslerin karnına ağrı sokmuşsun gülmekten ben de isterim ona göre Evet bir sonraki gezi ne zaman
    Tarkan çok geçmiş olsun kazan için
    Ride hard or stay at home

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    alperay yaşadıkların mide bulandıran hareketler.. ama sonunda ikitekerine kavuşmuşsun çok sevindim.. umarım bir gün beraberde yol alırız.. ozancım (cm_strider) gönderdiklerini açmaya çalışıyorum.. paylaşım için teşekkür ederiz.. çok önemli gerçekten.. emrahla tanıştığımızda ilk önerilerinden biriydi teori yazılarını okumak.. tekrar teşekkür.. şimdi izledim videoları.. feyizoğlu başlıklı olan çok hoşuma gitti.. BURAK : olmalıydın abi cumartesi gerçi bişey yiyemedik ama olsun valla o günki performansım iyiydi bilmiyorum birdahakine bu kadar şımarırmıyım
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Herkes sızdırma ile ilgili birşeyler söylüyor. Bende bir fikir vereyim. Benzer sorun bende de var. Yağıda göz ardı etmeyin. Kitapçığında ne diyorsa ondan koyun. Biraz fazla koymanız ya da yağın normalden kalın olmasıda içerideki basıncı arttıracaktır.Yüksek devirde kendini daha fazla belli eden bir sorun haline gelecektir.Bende de keçe cortlaması olabiliyor Bir kez baktırdım keçe değişti ama bir süre sonra tekrar etti sorun. Pek rahatsız etmesede içinize sinmesi açısından kontrol ettirmekte fayda var. Mutlaka gözle ve elle kontrol edin.Bilginize
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor derken hyosung gv 250 yi kastediyorsanız sanırım hiçbir ortak noktası yok.. farklı motorlar..
    arkadaşım bende mondialin vardı 250 lik olanından ve çekmediğim eziyet kalmadı onu yok pahasına sattım ve yine bu tarz motor almayı düşünüyorum bu yüzden ramzey falan var hepsinin tipi aynı pen pek anlamıyorum sizlerinde görüşünü almak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    mrb arkadasla forum girmeyeli uzun süre oldu baharın geldigi belli oldu önceden yollarda giderken acaba bi benmi sürüyorum derdim ancak gecen bodrumdan izmir e giderken bayabi motor görünce dedim baha gelmiş millet yollarda ama sizin su düzenlediginiz gezileri birde izmir bodrum tarafına yapsanız cok iyi olucak izmirde gv 250 ci akadas nerdeyse yok denecek kadar az bu arada benide gecen motorumu görmek icin aradı malum buyutcem satıyorum adamla nerdeyse kavga edicektim vitesi boşa atmadı felan basladı saymaya debriyaj balatsı bitmiş felanda filanda bende söledim zaten gv 250 lilerin genelinde vites bosa zor gece ama anlatmadım neyse dedim ben zaten siz istesenizde ben satmak istemiyorum adam birde çinli motorlarla aynı kefeye koydu iyice deli etti kendi aklınca fiyat düsürmeye calıstı ma bende kanmadım satmadım anlayacagınız bakalım atık hayırlısı inşallah hayırlı biri gelirde alır bende motoumu büyütüüm herkese iyi geceler

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Şahsi fikrim; Çinliler içinde Regalden herkes memnun..
    Benim sıralamam şöyle;
    Regal
    GV
    Yamaha yada Honda
    paranıza göre...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Huuu kimse yokmu yaaaww

Topic neden bukadar cansız kalmış

Yoksa motorlarınızla gezmelerdemisiniz.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler