Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarkan ben sizi dört gözle bekliyorum.Benim anladığım cumartesi günü çoğunluğa daha uygun.Evet Burak bizi unuttu gibi gözüküyor.

Bu arada Öznur 'u gördüm sanki on-line listesinde.
    Burdayım arkadaşlar sizi unutabilir miyim motor kardeşlerim benim bunu düşünerek bile kalbimi paramparça ettiniz ona göre haberiniz olsun Şu sıralar felaket bir yoğunluk içerisindeyim iş yerinde normal zamanların 3-4 katı bir yoğunluk ve işlerimi yetiştirmem için inanın 2 arkadaşım bana yardım ediyor sağolsunlar Eve gidince de ailem bizde onlarla biraz sohbet ettikten sonra bayılıp uyuyorum yorgunluktan Ama arada okuyorum mutlaka forumumuzu Aslında burda gibi gözükmesem de hep aranızdayım gerçi ilk defa bu kadar uzun yazmadım motoru aldığımızdan beri ilk defa 3 sayfa okumamışım aman dedim bu sabah ne oluyor hemen yazmam lazım birşeyler kendi kendime küsücektim yoksa İş yoğunluğuna dalmadan hemen bir selam edeyim dedim Arkadaşlar hepinizi özledim çok gerçekten. Cumartesi günkü programa gelince katılmayı çok ama çok istiyorum sınavım 11de heralde sınav çıkışı eve varmam 12çeyrek gibi olacak. Yol programı nedir artçı kabul edecek var mıdır o saatlerde gidecek olan gibi güzel sorularım olacak tabi Tabi bu arada bir de cumartesi günü yapılması gereken Öznur gelmeden önceki işleri de önceden bitirebilmem lazım Malesef Öznur olarak online gördüğünüz kişi akşam Öznur'un bilgisayarından bir iki mesaj okuyup kaçan bendim Koray daha gözüm aydın değil gelmedi Öznur Ama çok az kaldı pazar günü burada ve size şunu söyleyeyim şimdiden orada çok güzel işler yapmaya başladı airbrush la bir masa yapmış misal yeğenleri için simpsons resimi olan üzerinde gelince resimleri paylaşır sizinle Ben size söyliyim kaskları hazırlayın arkadaşlar gelince tabi kendisi ne der bu konuda bilemem ama bana bir torpil yapar heralde Bu arada cm_strider,thin lizzy ve AlperAy hoşgeldiniz Biz de motorumuzu alırken bu forumun uğurundan faydalandık ve tabii ki eşimin muhteşem zevki sayesinde esasen bir GV sahibi olduk
    Çok çok yazdım biliyorum ama uzun zaman yazmayınca insan özleyip böyle döktürüyor Beni merak etmeyin arkadaşlar hep buralardayım
    Ride hard or stay at home

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    AlperAy merhaba, hoşgeldin.Olabilecek en kısa zamanda istediğin motosiklete kavuşmanı dilerim.Sen bir hafta gibi kısa bir zamanda okuyup bitirmişsin benim okuma sürem daha uzundu.Ben de bu aileye daha bir iki ay önce katıldım.Topkten ilk tanıştığım insan Koray (emekkoray) 'dır.Daha öncede yazmıştım yineleyeceğim.Karşılaştığımız anda iki yabancı gibi değil sanki birbirini görmeyen iki eski dost gibi hissettim ve bu anı hiç unutmayacağım.Diğer arkadaşlarımla tanıştığımda da aynı şeyleri tekrar yaşadım.

cm_strider hoşgeldin.Topiği okuyan herkes gv sahibi oluyor.Umarım beklentilerinizi karşılayana bir motosiklet olur ve kısa sürede ayrılmayız.

Bu günlerde edindiğim birkaç bilgiyi herkesle paylaşmak istiyorum.Daha önce konuşuldumu hatırlamıyorum.
    Motosikletin üreticisinin web adresi www.hisnmotors.com site Kore dilinde açılıyor. İngilizce seçeneği ile ingilizceye çevirebiliyorsunuz.Kaynaktan öğrendiğim bilgiler kısaca şöyle;
    -Haziran 1978 'de kurulmuş
    -1979 yılında Suzuki ile teknoloji işbirliği yapılmış
    -1985 yılında, 1986 Asya Oyunları ve 1988 Olimpiyatlarının resmi sponsoru olmuş
    -1986 yılında R&D Center kurulmuş (ne olduğunu bilmiyorum)
    -1987 yılında kendi teknolojileri ile büyük çaplı üretime geçmişler.
    -1988 yılında Japonya 'ya Familia 100 ve FR 50 modellerini ihraç etmeye başlamışlar.
    -1991 yılında ikinci fabrikalarını kurmuşlar
    -1992 yılında Cab50 modelini İtalya 'ya ihraç etmeye başlamışlar
    -1995 yılında 125 cc DOHC motoru geliştirip seri üretime başlamışlar
    -1996 yılında 1 milyonuncu motoru üretmişler ve ISO9001 belgesi sahibi olmuşlar
    -1997 yılında Filipinler, Endonezya ve Vietnam gibi ülkeler teknoloji transfer etmeye başlamışlar
    -2001 yılında 2 milyonuncu motoru üretmişler
    -2005 yılında Avrupa ve Amerika 'da satış ağlarını geliştirmişler.
    -Aralık 2008 itibarı ile 55 milyon (dolar olduğunu düşünüyorum, birimi belirtilmemiş) dolar değerinde ve şubat 2009 itibarı ile 345 çalışanı olan bir kurum haline gelmişler.

Bu arada Devrim 'in tavsiyesi ile kritik parçaları yedeklemeye devam ediyorum.CDİ ünitesi ile ilgili araştırma yaparken, CDİ ünitesinin üreticisi veya toptan satıcısı olan çinli bir firmayla tanıştım.İki gündür yazışıyoruz önce perakende satmıyacak gibi idi fakat şimdi 170 yuan (çin para birimi) yanılmıyorsam 40 dolar karşılığı bir paraya satabileceğini söyledi.Türkiye 'ye gönderebilirse bir tane alacağım.Fakat şu anda çok ümitli değilim.

Burak unuttun bizi sandım.Cumartesi gelebilirsen çok sevinirim.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Merhabalar,

istanbul Motors da 2006 bir gv250 var, 8000km de ve temiz görünüyor.
    yarın oraya gidip bakacağım, beğenirsem hemen alacağım.

Motoru tanıyan veya geçmişini bilen varmı?

http://www.sahibinden.com/hyosung_gv...XQQdisplayitem

Cevaplar için şimdiden teşekkürler, şu iki günlük sürede bile sizden bir şeyler öğrendim.
    cbf150 den vazgeçtim, gv250 ye karar verdim ve daha almadan çok memnunum.

Acil cevap verebilirseniz çok memnun olurum, yarın motor sahibi olabilirim, bakalım kısmet.
    Selamlar

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Alperay tekrar merhaba,linkteki motosiklet güzel gözüküyor.Yaklaşık bu fiyatlara aksesuarlı bir tane bulabileceğini umuyorum.Zira aksesuarları sen almak istersen ederi epeyce fazla.Bir koruma demiri için bir aydır araştırma yapıyoruz en son 175 TL ye bulabildik.Bu sadece bir parça aksesuarın bedeli toplamda hatırı sayılır bir meblağa ulaşıyor.

Motosikleti
    Alperay tekrar merhaba,linkteki motosiklet güzel gözüküyor.Yaklaşık bu fiyatlara aksesuarlı bir tane bulabileceğini umuyorum.Zira aksesuarları sen almak istersen ederi epeyce fazla.Bir koruma demiri için bir aydır araştırma yapıyoruz en son 175 TL ye bulabildik.Bu sadece bir parça aksesuarın bedeli toplamda hatırı sayılır bir meblağa ulaşıyor.
    Rebel merhaba,

sisy bar var yan koruma yok ama senin de söylediğin gibi temiz görünüyor, yarın inceleyeceğim.
    Bu arada bende Körfezliyim esasen...
    slm

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Alperay sen motosikleti aldıktan sonra sık görüşeceğiz gibi.Devrim'in söyledikleri de çok önemli.İhmal etme sakın.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Burak nerelerdesin abicim yaa.. Özledik bizde seni vallahi. Neyse buradaymışsında yoğunluktan yazmamışsın.

Alperay o motoru bende gördüm İstanbul motorda servis için gittiğimde, fakat alıcı olmadığım için hiç bakmamıştım. Ama aklında olması gereken birşeyi unutma, motorun fiyatını düşünürken temizliğini ve aksesuarlarını gözönünde bulundur. Çünkü Murat'ın da dediği gibi aksesuar olayı hem para hemde zaman istiyor.

Beyler bende bugün izinliyim evin işleriyle uğraşıyorum. Yemek yemeye geldim hemen yiyip kaçıcam tekrar. Akşam yazarım tekrar. Görüşmek üzere...
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler,

aksesuar olarak sisy bar ve yan çantalar var ama koruma demiri yok, ki bu da yeni başlaya için herhalde çok önemlidir

5000 fiyat sizce makulmudur?
    Fatih te 0km aksesuarlısını 7000 TL ye bırakıyorlardı.
    Sonuçta gidilmiş 8000km var ve bu da az değil.
    Ne dersiniz?

Motora anlayan birisiyle birlikte bakmaya gideceğim, ahhh ah otomobil olsa kolay kolay kazıklanmam ama motor da işler değişiyor, acemiliğin gözü kör olsun...

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor hakkında bir bilgim yok ama tavsiyelerim var
    Motorun temiz kağıdına güvenme, borç bilgisi, ceza bilgisi, vergi borcu var mı İnternette araştır,
    Motoru üstüne hemen al,
    Yanında motordan anlayan bir arkadaşınla bak veya bir servise götür, taş çatlasın 50 tl ye bakarlar ( bu arada satan kişinin istediği servise gitme, sen seç),
    Servis kağıtları varsa iste, geçmişini nelerin değiştiğini görürsün,
    Yedek anahtarlarını da, orjinal alet çantasınıda iste,

Draggy, servise git demişsin, İstanbul Motor dan alacağım, güvenilir midir? Yoksa illa ki başka servise (nerede?) gitmem gerekirmi?

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    AlperAy motor sonuçta İstanbul Motor'da şu an ve kendileri Hyosung servisi tabii ki bu isim hakkı ve devir durumlarını biliyosundur zaten. İyice bir bak araştır derim ben . Kendilerinde mutlaka servis seceresi vardır sattıkları motorun Fiyat konusuna gelince ben alalı 2 ay oldu motoru ama 4000-4500 civarı çok bakındım ve bakarken mutlaka pazarlık yaptık. Sana tavsiyem mutlaka pazarlık yap alacağın yerle. Örnek istersen biz bizim motoru 5500'e almıştık 2009 model 995km'de tabi o zaman piyasa baya bir durgundu. Umarım keyifle bineceğin bir motorun sahibi olursun
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Dün en son yazdıktan sonra 3 sayfa yazı geçmiş üzerine. GV muhabbetinin hızına yetişememişim

Motor bakan arkadaşlara bilgi olsun diye yazayım. Motor için bayi ile 6750 anahtar teslime anlaştık. Almadan önce düşük kilometreli ikinci ellere çok baktım. Fakat sıfır alıp kullanmak daha mantıklı geldi. Sonuçta az daha bütçeyi zorlayıp sıfırda karar kıldım. Bu motoru geçiş motoru olarak düşünmemiş olmam, bir aksilik olmazsa en az 3-4 sene kullanırım diye düşünmem bunda etkili oldu.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Lizzy bende senin gibi düşünmüş sıfır almıştım. Ama sıfır gibi 2.el var ise kaçırma derim. En az 1000 lira cebinde kalırdı. Ama yinede iyi. Sonuçta bu motor öyle bir yerdeki diğer 250cc ler gibi 20 HP yada bazı 250cc ler gibi 18 HP değil. 28 Hp. Yani satmak istesen hangi sebeble satıcan.. Ben geçen ay bayağı satar gibi oldum. Evet 650cc ler çok iyi ve güçlü ama yakıtta ona göre. BU motor uzun yolda 100 km de yağ gibi. 100 km lik bir hızda son derece stabil güvenli ve titreşimsiz. Sollama anında 130 yada uygun havada 140 km/h kadar hıza titreşimsiz çıkmakta ve güvenli bir sollama yapmakta. Zaten 120 km den sonra bence; hangi motor olursa olsun rüzgar bu! Rahatsız etmeye başlar ve sürücü yorulur. O sebeble ben keyifli ve konforlu sürüş hızı hangi motor olursa olsun 100-110 derim. Tüm bu sebebler ışığında evet bende bu yıl ve önümüzdeki yıl motoruma binme kararı aldım ve motorumu satılık ilanından kaldırdım. Bence en az 3 yıl binersin. Hayırlı olsun...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lizzy bende senin gibi düşünmüş sıfır almıştım. Ama sıfır gibi 2.el var ise kaçırma derim. En az 1000 lira cebinde kalırdı. Ama yinede iyi. Sonuçta bu motor öyle bir yerdeki diğer 250cc ler gibi 20 HP yada bazı 250cc ler gibi 18 HP değil. 28 Hp. Yani satmak istesen hangi sebeble satıcan.. Ben geçen ay bayağı satar gibi oldum. Evet 650cc ler çok iyi ve güçlü ama yakıtta ona göre. BU motor uzun yolda 100 km de yağ gibi. 100 km lik bir hızda son derece stabil güvenli ve titreşimsiz. Sollama anında 130 yada uygun havada 140 km/h kadar hıza titreşimsiz çıkmakta ve güvenli bir sollama yapmakta. Zaten 120 km den sonra bence; hangi motor olursa olsun rüzgar bu! Rahatsız etmeye başlar ve sürücü yorulur. O sebeble ben keyifli ve konforlu sürüş hızı hangi motor olursa olsun 100-110 derim. Tüm bu sebebler ışığında evet bende bu yıl ve önümüzdeki yıl motoruma binme kararı aldım ve motorumu satılık ilanından kaldırdım. Bence en az 3 yıl binersin. Hayırlı olsun...
    Evet aynen dediğin gibi satmak istesem bile satacak bahanem yok gibi. Sonuçta hafta içi şehir içi haftasonu da şehir dışı kullanımda bu motor gayet güzel ihtiyacıma cevap verir. İleride hacim büyütmeye karar verirsem gv'yi elimde tutup 600-650'lik bir enduro almak isterim.

2.el 3 motora baktıktan sonra sıfır almaya karar verdim. İkinci elde aksesuar olmasına rağmen yine de sıfırı tercih ettim. Sissybar, koruma demiri gibi aksesuarları da kendim zamanla yaptırıp uğraşırım diye düşündüm.

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Thin lizzy uzun bir süre kullanmayı düşününce sıfır almak bencede daha doğru.Açıkçası motosikleti almaya karar verdiğimde bu performansı beklemiyordum ve yaz çıkmadan satacağımı düşünerek ikinci el aldım.Düşüncelerim şu anda tamamen değişti.Bir aksilik çıkmazsa hemen elden çıkarmam.Motosikleti almaya karar verdiğimde bu tecrübeye sahip olsaydım, sıfır alırdım.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selam arkadaşlar, allah muhabbetinizi arttırsın yetişemiyorum valla hızınıza İlk açıldığında bu konuda 6 ayda 13 sayfa dolmuştu şimdi günde bir sayfa doluyor, GV ciler çoğaldıkça konuda güzelleşti
    Bu arada alperay şimdiden hayırlı olsun GV 250 in, benimde pekçok kişi gibi ilk motorum bu motor, geçen yaz aldım ve çok memnunum, sadece bomboş yolda 200 km görme isteğimi yenemezsem belki satarım onun dışında harika bir motor
    Bu arada Rebel önümüzdeki ay benimde koruma demirine ihtiyacım olacak, seninle irtibata geçeriz araştırmalarından destek alırım artık
    En kısa zamanda reel reel görüşmek üzere arkadaşlar, iyi geziler
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    gv250
    arkadaşlar merhaba cumartesi çalıştığımiçin izmit gezisine katılamıyorum malesef eğer benim gibi cumartesi çalığı için gidemeyen arkadaşlar varsa biz pazargünü maşukiye ye gidiyoruz raptor riders ekibiyle bu ekipte çok samimi cana yakın bir ekiptir katılmak istiyen arkadaşları bekleriz detaylı billgi. http://www.facebook.com/home.php#/gr...id=71049883705 gurubumuzda var zaten
    aşk...

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    khazid-hea merhaba, yapabileceğim her konuda yardıma hazırım.Cumartesi günü gelebilirsen reel leşmiş oluruz.

Perioğlu pazar günü ailemle birlikte Gebze 'de olacağım eğer Gebze 'ye gitmezsem Maşukiye 'de bulurum sizi.Görüşmek üzere

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Rica etsem cumartesi organizasyonuna gelenler el kaldırabilirmi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica etsem cumartesi organizasyonuna gelenler el kaldırabilirmi.
    ben geliyorum seninle ilgili de bir plan yapmıştım okumamışsın sanırım istersen bir oku planı şimdi tekrar yazmıyım sanada uyarsa öyle gideriz aksi takdirde ben yanlız gitcem karşıda devrimle buluşcam.

burakçım senide seve seve artçım yapabilirim
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    gv250
    khazid-hea merhaba, yapabileceğim her konuda yardıma hazırım.Cumartesi günü gelebilirsen reel leşmiş oluruz.

Perioğlu pazar günü ailemle birlikte Gebze 'de olacağım eğer Gebze 'ye gitmezsem Maşukiye 'de bulurum sizi.Görüşmek üzere
    beklerim inşallah görüşürüz
    aşk...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geliyorum seninle ilgili de bir plan yapmıştım okumamışsın sanırım istersen bir oku planı şimdi tekrar yazmıyım sanada uyarsa öyle gideriz aksi takdirde ben yanlız gitcem karşıda devrimle buluşcam.

burakçım senide seve seve artçım yapabilirim

Hayır ben onu okudum problem yok bana uyuyor. Katılım kaç kişi olacak dıye tam toparlayamadım o yuzden tekrar sordum. Yarın akşam burdan mesajlaşır sabah buluşur yola çıkarız.

Ayrıca bu maşukiye mevzusuda ne oliy ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler