Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    bu motoru bilen varmı?
    http://www.sahibinden.com/bu_motoru_...XQQdisplayitem

kusura bakmayın öyle damdan düşer gibi sürekli motor soruyorum ama almak için fazla vaktim yok, bu hafta bitirmem lazım...
    selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alperay resimleri bekleriz.. Bu arada resimleri imageshack denen bir upload program var ben onu kullanıyorum. Önce ebatı seçip gözat tan adresi belirtip yüklüyor daha sonra verilen link adresini direkt mesaj yaz bölümüne yapıştırıyorum.. O kadar...
    Venom35 bence 1.85 boy ile cruıser ların hepsi ufak kalır.. Enduro V -Strom'a bak derim ben....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru bilen varmı?
    http://www.sahibinden.com/bu_motoru_...XQQdisplayitem

kusura bakmayın öyle damdan düşer gibi sürekli motor soruyorum ama almak için fazla vaktim yok, bu hafta bitirmem lazım...
    selamlar
    bu motorun sahibiylede konuşmuştum GV250 alacağım zaman bana en güzel aksesuarlı motor bu görünüyordu ve hala öyle.Sahibi Koray bey bu motoru hiç kullanmadığı söylüyordu.1 buçuk sene önce 5350TL ve 12750km deydi şimdi 13.000km'de bizzat yakından görmedim.Bence temiz gözüküyor.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    bu motor ben gecen yıl motoru almadan öncede zaten ilanda 2007 yılı yazıyor resimleri yenimi cekilmiş ögrensen iyi olur
    orkoye dedigin gibi bende şaftlı yada kayışlı istiyorum ama böle olun ca vt 600 ü elemiş oluyorum bende ne alacagımı şaşırmış durumdayım dragstarları fiyatlarıda iyice artmış bu gidişle kışı beklicez ama gönlümde herhalde dragstar yatıyor

gecen bodrumda bir motorcuya gittim arada ugrarım yanıa ne alayım diye sordum oda bana endruo al diyor boy uzn oldugu için aslında iyi olur alsak ama suan okadar maddi durm yok olsa zaten aklımda
    *yamaha xt 660 r
    *bmw f650 gs var ama ikisininde fiyatları 10000 ytl yani alamam suan icin bakalım hayırlısı artık

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı venom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor ben gecen yıl motoru almadan öncede zaten ilanda 2007 yılı yazıyor resimleri yenimi cekilmiş ögrensen iyi olur
    orkoye dedigin gibi bende şaftlı yada kayışlı istiyorum ama böle olun ca vt 600 ü elemiş oluyorum bende ne alacagımı şaşırmış durumdayım dragstarları fiyatlarıda iyice artmış bu gidişle kışı beklicez ama gönlümde herhalde dragstar yatıyor
    kayış aktarmanın keyfi güzel gerçekten hiçbir bakıma gerek yok ama şaft aktama dahada başarılı motorun ömürlük parçalarından biri ve aktarmayla ilgili hiçbir problem yaşatmaz gerçekten.Dragstarda, kullanıcısının 1.90 boya kadar sırıtmayacak bir dizaynı var...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

UMITU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi geceler,
    Yeni katılan arkadaşlara hoşgeldin.Thin Lizzy,strider ve alperay bizimle olmanız çok güzel.

Arkadaşlar hepinizden bir konuda fikrinizi soracağım.Lütfen düşüncelerinizi ve bilgilerinizi tüm detaylarıyla paylaşırmısınız?
    Honda Shadow 750 2005 model 20.000 km'de. Devriği ve kazası yok.

Şimdiden hepinize teşekkürler. ümit

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    emrah haklısın gecen telefonla konusmustuk dedigin gibi gv650 cok guzel aslında oturusu cidden super harley vrod gibi aynı hatta bence dizayn olarak daha iyi diyebilirim kışın dragstarların fiyatları 7-7.5 civarında vardı suan cok yuksek fiyatları ama şaftlı alıcam buyuk bir ihtimalle cunku zincir bakımı cok ugrastırıyor yolda giderken aklıma kotu kotu seyler geliyor hele aydın otobanında zincir kopsa dolaşsa nolur diyorum kendi kendime

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    emekkoray hocam dünya küçük de böyle bir bağlantı insanı çok şaşırtıyor... Oktay'ı isim olarak bilmiyorum ama Seda benim en sevdiğim öğrencilerimden. Yarın soracağım ona sizi, vizesi var keratanın benimle... Hakikaten heyecan yaptım şimdi nedense, ilk cümleden böyleyse daha neler çıkacak kim bilir...

mrock, size özelden mesaj atmıştım geçen hafta eski motorunuz ile ilgili.. Unuttunuz sanırım..

Orko_ye arkadaşım görüşlerinize aynen katılıyorum. Kısa zamanda 190 sayfayı okuduktan sonra genel bir GV250 kullanıcı profili oluştu kafamda ki bu profil sebep bu güzel ortama.. Dersimi iyi çalıştım dedim ama 3. öğretmenimiz kimdir bilemedim. Muhtemelen gözümden uyku akarken okuduğum saatlere denk gelmiştir..

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim ..

Motosikleti
    Shadow VT750
    emrah haklısın gecen telefonla konusmustuk dedigin gibi gv650 cok guzel aslında oturusu cidden super harley vrod gibi aynı hatta bence dizayn olarak daha iyi diyebilirim kışın dragstarların fiyatları 7-7.5 civarında vardı suan cok yuksek fiyatları ama şaftlı alıcam buyuk bir ihtimalle cunku zincir bakımı cok ugrastırıyor yolda giderken aklıma kotu kotu seyler geliyor hele aydın otobanında zincir kopsa dolaşsa nolur diyorum kendi kendime
    Zinicirin kopma yanını o kadar kafanıza takmayın,zira kopma seviyesine gelmeden yüzlerce km önce zincir uzayıp sinyallerini vermeye başlıyor zaten.Ama şaft konusunda düşüncelerinize katılıyorum.GV650 boy konusunda standart üstü olanları kaldırabilecek bir alet.Boyum 178 olmasına rağmen ayaklarım fren ve vites ayakçığına dizler bükülmeden dümdüz yerleşiyor.Dragstar piyasasını bende yakından takip ediyorum.Sezonun açılmasıyla fiyatları tekrar yükselmeye başladı.

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    ama duyduguma göre dragstralarda kasa buyuk ama 650 cc oldugu için güçsüz geliyor felan diyolar ama bu classic için gecerli tahminimce cunku sport olanı cokta buyuk bir kasaya sahip değil

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı UMITU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler,
    Yeni katılan arkadaşlara hoşgeldin.Thin Lizzy,strider ve alperay bizimle olmanız çok güzel.

Arkadaşlar hepinizden bir konuda fikrinizi soracağım.Lütfen düşüncelerinizi ve bilgilerinizi tüm detaylarıyla paylaşırmısınız?
    Honda Shadow 750 2005 model 20.000 km'de. Devriği ve kazası yok.

Şimdiden hepinize teşekkürler. ümit
    ümit bey işin içine 3-4 yaşında Honda girince hele bir de shadow750 olunca fazla söz söylemeye gerek yok.Torunlarına bırakabileceğin bir makine.Yakından incelemkte şüphesizki fayda var

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    şimdilik hoşçakalın,
    malum yarın iş var, umarım tez zamanda bende bir GV250 sahibi olurum.
    iyi geceler.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrock, size özelden mesaj atmıştım geçen hafta eski motorunuz ile ilgili.. Unuttunuz sanırım..

..
    Haklısınız hatırladım.Nick ve isim tutmada biraz zayıfım k.bakmayın

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    cm_strider hocam özelden msj attım.. umarım kısa zamanda yüzyüze konuşma fırsatımız olur.. mesela yaza ayvalıktaki kamplı buluşmada izmir ayvalık 1 saat..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    devrim şükür abi nerdesin kayboldun.. cumartesi geliyorsunuz dimi? dragstar güzel motor gerçekten.. aceofspades nikli arkadaşımızın 1100 lüğünün arkasında 150 metre kadar seyahat ettim gerçekten iri ve kuvvetli.. ama benzini nasıl tüketir bilmiyorum

Motosikleti
    Shadow VT750
    ama duyduguma göre dragstralarda kasa buyuk ama 650 cc oldugu için güçsüz geliyor felan diyolar ama bu classic için gecerli tahminimce cunku sport olanı cokta buyuk bir kasaya sahip değil
    Hatrı sayılır cruisercıların gözünde asıl dragstar ruhunu sportta değilde,klasik modelinde yansıttığını söyleyebilirm.Clasik modeli olsa olsa en fazla 10-15 kg fazlalaığa sahiptir.Buda performansta hissedilir bir düşüş yaşatmaz.Dragstarın güçsüz olma durumu kullanıcıların motordan ne bekledğiyle alakalıdır.Dragstar için hantal ve hava soğutmalı olmasından dolayı hep karalarlar.Hava ile soğuduğundan motorun öndeki silindirin sürekli hava ile temas ettiği istenilen soğutmayı yaptığını fakat V motorun arkada yani koltuk altında kalan silindirin direk hava ile temas etmedği için soğutmasının istenilen seviyede olmamasından motorun hararet yaptığı söylemektedirler.Ne kadar doğrudur bilemem ancak temmuz sıcağında yoğun trafikte kullanalar anlayabilir.Malumunuz HP olarak düşük ve tork olarak yüksek olmasından dolayı sürat isteyen kullanıcılar pek hoşnut kalmaz bu durumdan.Hatta sırf bu yüzden GV250 ile Dragstar650 hep kafa kafaya karşılaştırılmıştır.Hyosungun yüksek devirde yüksek beygire önem vermesinin doğal sonucudur.Şuda unutulmamalıdır ki maks. süratte GV250 ile neredeyse kafa kafaya olabilir ama işin içine torku koyarsanız aradaki uçurumu görürsünüz.Bu sebepten eğer kullanıcı motordan düşük devir yüksek tork bekliyorsa Dragstar onun için atik bir makinedir.Ama maksimum sürat bekliyorsa DS 650 kullanıcıyı tatmin etmeyebilir ve bu durumda DS650 yi güçsüz olarak tanımlayabilir.Bende şahsen düşük devir yüksek torklu klasik modellerin hastasıyım,ama niye yüksek devirli 73hp lik sport karakterli bir motor aldın diyebilirsiniz valla bilmiyorum 23 yaşından olmanın doğal bir sonucu olabilir.

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    mrock, estağfurullah.. Ben bu güzel ortamı iyi tanıyorum okuduklarımla..

emekkoray hocam, GV 250 kullanıcı profilinden bahsetmiştim demin. Sanırım ağırlık erken orta yaş grubunda.. Öyle olunca nişanlılık, evlilik hazırlıkları.. Ben de buna dahilim.. Düğün yaza.. O yüzden çok istemekle beraber bu yaz için çok zor, umarım sonraki yazlara..

Motosikleti
    emrah ama asıl amaç varmak değil yolda olmak dimi ? dediğin gibi beklenti çok önemli.. alacağın ikitekerden ne istiyorsun bunu bilmek lazım.. 250 gram tecrübemle bunu çok iyi anladım.. DEVRİM ; bende portakal getireyim ördekleri portakallı yaparız olmazsa... hadi cumartesi gelsin o zaman...

Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrock, estağfurullah.. Ben bu güzel ortamı iyi tanıyorum okuduklarımla..

emekkoray hocam, GV 250 kullanıcı profilinden bahsetmiştim demin. Sanırım ağırlık erken orta yaş grubunda.. Öyle olunca nişanlılık, evlilik hazırlıkları.. Ben de buna dahilim.. Düğün yaza.. O yüzden çok istemekle beraber bu yaz için çok zor, umarım sonraki yazlara..
    bu yaz olmazsa diğer yazlar tamam orta yaş ama ömür uzun okadarda yaşlı değiliz zaten motorcuyuz yaşlanamayız.. allah mesut etsin.. tebrikler...

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte el debriyajda bekliyorsan pişersin, o yüzden trafiğin takıldığı şehirler için önermiyorum, manevrası ağır alışana kadar İstanbul sokaklarında çok stop ettirdim. Boydan ziyade güçte istiyor motor düz yolda kendi kendine gidiyor ama manevra ve park işlemlerinde vücut kuvveti istiyor Son hız aslında bana göre iyi ama benzini içiyor kardeşim ya Boş otobanda basıyorum ama trafikte 120 yi geçmemeye dikkat ediyorum, artçım var artık korkuyorum Birde ön cam bence hızı düşürmüyor, öncamla 180 e dayarken artık camsız 160-165 arası son hızım oluyor, gerçi artçı var ama
    160 üstü hızlar DS650 nin kullanış stiline ters tahminen 3/4 ün üstünde hatta tam gaz açmanızı gerektiyordur,sonucunda yüksek bir yakıt oranı ortaya çıkıyor.GV650de 5. vitesin rolanti devrinin biraz üstünde 1/4 civarı gaz açtığınızda 140-150 civarı oluyor.Trafikte ve artçılı basmamak en iyisi.Deneme amaçlı 205 km/h hıza kadar çıktım ve korkup bıraktım,adrenalini çok yüksek ama inan yoldan ve sürüşten hiç zevk almıyorum.Milattan önceye ait motosiklet yasal hız sınırıda cabası

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    harbitürk bende avrupadan geleceğim olmazsa biz beraber gidelim ama çok erken saatlerde izmitte olmamıza gerek yok öğlen gibi orda olsak yeter sanırım

ben çünkü istanbul motora da uğramak istiyorum mutlaka sabahtan...
    şöyle yapalım isterseniz, devrim sende varsın planımda

sabah saat 9-9,30 gibi harbitürkle buluşuruz ortak bi noktada. ordan anadoluya geçeriz istanbul motora uğrarız benim ufak bir işim var onu halederiz saat en geç 11 de biter diye düşünüyorum.
    devrim sende istersen oraya gelirsin saat 11 gibi yada 11,30 gibi bostancı köprüsünün altında buluşuruz ordanda basarız izmite. koray da sanırım 1 den sonra gelecekti ama olmazsa saatler uyarsa onuda yoldan toplar öyle devam ederiz. Ancak arkadaşlar Burak kardeşimden ses çıkmıyor nasıl gelmeyi planlıyor hiç ses de etmedi. Olmazsa onuda almamız gerekiyor çünkü... arkadaşlar artık zamanımız kalmadı programı netleştirelim...
    enjoy your ride and enjoy forever

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler