Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi yaa Bak haberim yoktu bundan. Nesi varmış motorunun merak ettim. Arıza yada başka bir problem değildir umarım.
    Ya gv650 nin genel problemleri var ya hani depo çatlaması vs. (diğerleri şimdi aklıma gelmedi) gibi onçün sökmüşler emreyle halletmişlerdir umarım arayamadım daha aaa aklıma gelmişken arıyım
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya gv650 nin genel problemleri var ya hani depo çatlaması vs. (diğerleri şimdi aklıma gelmedi) gibi onçün sökmüşler emreyle halletmişlerdir umarım arayamadım daha aaa aklıma gelmişken arıyım
    Hiç bilmiyorum açıkcası GV650 nin sorunlarını. Daha doğrusu ilgilenmedim hiç Önce 250'lik te pişelimde, sonra 650'liliklere bakarım.
    ..::.. GO ..::..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar ben bugün Antalya'da Suzuki DL650 ile direkten döndüm. Benim motor artı 7000 liraya adam ok der gibi oldu. 2005 model 11000 km idi. Sadece basit çanta yüzünden iş döndü. Ama yemin ederim GV daha albenili duruyordu.. Adam çantaları vermedi.. Bana 4000 liraya ben bunları aldım yahu deyince bende en azından topcase kalsın dedim. O da olmaz deyince bende eh kal sağlıcakla dedim.. Belki iyi belki kötü yaptım. Ne dersiniz...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    -
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bugün Antalya'da Suzuki DL650 ile direkten döndüm. Benim motor artı 7000 liraya adam ok der gibi oldu. 2005 model 11000 km idi. Sadece basit çanta yüzünden iş döndü. Ama yemin ederim GV daha albenili duruyordu.. Adam çantaları vermedi.. Bana 4000 liraya ben bunları aldım yahu deyince bende en azından topcase kalsın dedim. O da olmaz deyince bende eh kal sağlıcakla dedim.. Belki iyi belki kötü yaptım. Ne dersiniz...
    Vardır bir hayır Selçuk, ileride alırsın inşallah. Bu arada şahsi fikrimce hemen geçme 650 cc'ye derim ben. Daha sende benim gibi yeni başladın diye biliyorum ikitekere, senin sözün vardı ya en az 2 sene binerim bu GV250'ye. Bence biraz daha kal derim motorunda. O seni üzmüyor sende onu üzme kardeş

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhaba arkadaşlar.Kısa bi süre yoktum yoğunluktan.Koray abi ve Ömerin buluşmasında bulunamadım malesef içim gitti.

Dün akşam benim motoru iyice dağıttık.

Yaptığımız işlmelere gelince
    1) kırılan karter ve kapağı için parça kesilerek ve kesilen parçalaraa vida açarak bir icat yaptık, üzerinde hala çalışılıyor.
    2)depo tamamen sökülüp lehimlendi şimdi çatlak yer garanti olsun diye metal contası ile kapatılacak ve üstüne darbe emici takoz konulacak.
    3) plaka kuyruktan sökülerek arka kayış çarkınını yanına alıdı.Böylece arkadan bakıdığında kocaman lastik gözükecek.
    Hava filtresi ve onun plastik muhafazası sökülüp temizlendi.
    4)bujiler değişti.Bujilere ulaşmak için radyatörü ve fanı sökmek zorunda kaldık.
    5) debriyajdan gelen tak tak şeklindeki sesi çarkların arasını açarak kestik.Artık tıkır tıkır motor sesi geliyor.
    6)kırık olan kayış koruma plastiğini civatasına yeni yer açılarak sabitlendi.
    7)Karbüratörü sökmeden sadece ağız kısmı yemizlendi.
    8)Hazır motoru bu kadar dağıtmışken basınçlı hava tabancası ve gaz yağı ile motor parçaları temizlendi.Ayrıca radyatör peteklerinin arası pislikten arındırıldı tertemiz bir radyatör ve fanı oldu.Böylece motor daha rahat hava alacak.
    9)Karter kapağı onarımının ardında yeni tam sentetik yağ ve yeni yağ filtresi konulacak.Yağ koymadan önce yağ haznesini içine benzin doldurarak 50-60 sn motor rolantide çalıştırıldı ve piston ve gömlekteki kurumların hepsi simsiyah şekilde tapadan boşaltıldı.
    10)Amortisörler yumuşatıldı.
    11)ayakçık gerilerek motor daha yatık şekilde durması sağlandı.
    12)Fren hidroliği yenilenecek.

C.tesi günü motoru teslim alacağım inş. bundan sonra dahada titiz olarak başım ağrımadan kullanacağım umarım.

Alıntı venom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar yaklasık 1 yıldır surekli bu sayfayı takip ediyorum bir kere üye oldum ancam aktifleştirme msjına ulasamadıgım icin cevapta yazamadım kendimi tanıtamadım bende motorumu almadan once burda cok fazla yorum okudum hatta sayfa daha 12 13 . sayfalardaydı şimdi bakıyorum 99 lara gelmiş anlaşılan bayabi gv250 kullanıcısı var burdaki herkesle tanısmak isterim motorumu yazın aldım benim icin cok buyuk bir macera oldu sırf almak icin burdaki emrah arkadas gibi 500 km teptim
    Dostum aramıza hoşgeldin
    Türkchooper üyesisin demek gerçekten ilgimi çeken bir grup umarım bende gün gelir de aktivitelerinize katılırım.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    -
    Emrah komple bir bakım yapmışsın, için rahat etmiştir bu kadar temizleyip yaptıktan sonra motoru sürmek daha keyifli olacaktır.

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ya nedir bu anlamadım tam 3 saattir giremiyorum siteye.. ömeri aradım o da girememiş.. ama yılmadım şimdi girebildim.. venom hoşgeldin emrah inşallah bu kapsamlı onarımdan sonra içine sine sine binersin motoruna.. ellerine sağlık.. orhan zorluyorum ama yarın yola çıkma konusunu sanıyorum olmayacak kardeşim yaaaa :( hava durumunada baktım hava da güzel cumartesi pazar :( bu arada avatara bayıldım çoooook güzel olmuş yakışıklı benim kardeşim yaaaaa.... ne de olsa benim kardeşim ehehehee... ya bu gün ilkeri aradım mesaj gönderdim dönmedi geri bana.. merak ettim adamı burayada yazmamış hiç :( yarın tekrar deneyecegim...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    Shadow VT750
    herkese iyi geceler.Evet koray abi bizim ekipten biriyle daha tanıştın rekor sende
    orhan dostum avatarına bende bayıldım hareket halinde, fişek gibi bi kare gelmiş.büyüğünüde görmek isteriz hani
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    BMW - F650
    zor oldu ama bende girebildim:D ya abi hayırdır ya sesimiz hanıma ben çıkmıyo galiba:D bak ben söliyim sana pazar fuarın son günü
    ooops!

Motosikleti
    Shadow VT750
    100. sayfanın ilk yorumunu yapan arkadaş baya şansı olacak şimdiden kutalyım geçen sene 2 ayda bi güncellenen ve 10-12 sayfa olan topiğimizin geldiği durum on numara ;)

Motosikleti
    BMW - F650
    öyle ya zaten 4 kişi çok faal arada yazan da olunca tamam oluyo orhan abi,emrah,ben bide koray abi sürekli yazıyo arada selçuk abide yazıyo ülleee gidiyo işte..kimlerin gv insanı olduğu belli
    ooops!

Motosikleti
    ehehehe sizleride görücez gençler.. yok pazar fuar olayı kaçmaz bi aksilik olmazsa ama cumartesi kardeşimle buluşamayacağız ona yanıyorum.. EMRAH valla bende şanslı hissediyorum kendimi sırayla tanışıyorum hepinizle.. ama ayvalık buluşması olursa zaten herkes kerkesle tanışacak emrah onarım aşamasından kareler varsa görelim abi merak ediyorum.... bide bitimini görelim tabi sonra... orhanım kardeşim emrahın dediği gibi o resimin büyüğü varsa sende onu atarmısın...

Motosikleti
    -
    Selam dostlar...

Koray kardeşim benim, gelebilseydin cumartesi çok iyi olacaktı ama olsun yengemizinde gönlü olsun tatilini doya doya yaşasın dimi Biz nasıl olsa ilk fırsatta görüşürüz. Ben cumartesi günü bir aksilik çıkmazsa dolaşıcam biraz. Sonrada CBF sitesinden arkadaşlar halısaha maçı almışlar 23-24 saatleri arası Zeytinburnunda gidebilirsem onların yanına gidicem.

Emrah kardeşim ve Koraycım avatarı CBF sitesininden arkadaşlarla gittiğimiz bir gezide motorize fotoğrafçı bir arkadaşım çekti. Kendisi sağolsun tüm gezilerde hem foto hem video hizmetini ve grup sürüşünün güvenliğini sağlar. Burdan Cihan kardeşime tekrar teşekkür ederim. MT'ye de üyedir kendisi cihan nicki ile. Büyük halini işyerinden koyarım maalesef burdaki bilgisayarımda yok o resim.

Koraycım evet yaa bende telefonda sana soracaktım bugün İlker ne zamandır girmiyor siteye sende telefonu vardı konuştun mu hiç diye soracaktım ama laf lafı açınca unuttum.

Emrahın dediği gibi GV'cilerle tanışma rekoru sende Koray kardeşim, kıskanıyorum bak ama

Motosikleti
    kardeşim benim valla ne kadar istediysem artık sen git ben pazar günü otobüsle gelirim dedi.. o nada ben razı olmadım çok saçma olacak diye... bu arada görmüşsündür belki ama http://www.ercanmotorcycle.com/koruma_demiri.html hemde kartalda

Motosikleti
    -
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim benim valla ne kadar istediysem artık sen git ben pazar günü otobüsle gelirim dedi.. o nada ben razı olmadım çok saçma olacak diye... bu arada görmüşsündür belki ama http://www.ercanmotorcycle.com/koruma_demiri.html hemde kartalda
    Boşver kardeşim yengeninde gönlü olsun bozma planını

Biliyorum ben burayı, hatta motoru aldığım ilk gün gitmiştim buraya. Kartal köprüsünün orda ufak bir yer ama her türlü motora koruma demiri yapıyor adamlar. Fiyatı biraz pahalı gelmişti o zaman 240 ytl. demişlerdi, benim maltepedeki sorduğum adam 200 ytl fiyat vermişti. Şu kadıköydeki yere de bakıcam bir aksilik çıkmazsa. Ondan sonra birinden yaptırırız artık kardeşim.
    Bu arada avatardaki resmi CBF sitesinden bulmaya çalışıyorum bulursam eklerim birazdan.

Resimleri buldum arkadaşlar

O geziye ait 2 tane giderken resmim var onları ekliyorum.

Bu da avatarımdaki resim

Ben yatayım artık yine çok geç oldu Herkese iyi geceler diliyorum arkadaşlar...

Motosikleti
    BMW - F650
    UFFFFF çok güzel resimler.... Emrah bak Dursunbey gezisinde başka motorda olsaydım bende çekerdim seni böyle
    ooops!

Motosikleti
    kardeşim çok güzel fotoğraflar.. kim çekmişse çok başarılı çekmiş..

Motosikleti
    -
    Eyvallah Koraycım

Sabah senin mesaja yanıt yazdım, 2 kere gönderdim ama gitmedi sanırım. Biraz öncede aradım ama kapalıydı hattın sanırım.

Burada hava süper bu arada Bahar gibi tam motora binmelik bir hava var. Çalışmasan kesin motorun üstündeydim şu anda. Yarında böyle olacakmış hava

Motosikleti
    benim yerimede yat bir kaç viraja kardeşim... mesajların geldi okudum şimdi.. havalar güzelleştikçe çalışmak biraz daha koyacak sanırım.. şimdi derste değilde motorun üzerinde olmak vardı diye düşünüp durucaz sanırım.. bu arada 100. sayfamız hayırlı olsun...

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    emekkoray arkadasım verdiğin sitedeki gv250 nin üzerindeki koruma demirinin aynısından bende var 98. sayfada resimde görebilirsin şimdiye kadar bi yan yatma ile karşılaşmadım (allah korusun ) ama şunu söyleyeyim aldıgımda üzerinde geldi ancak fazla saglam degiller demirler kelepçe gibi bişeyle tutuyor biraz elinle zorlasan oynuyor hemen ancak verdigin linkteki diger motorlardaki koruma demnirleri gercekten guzeller izmirde üye oldugum gruptaki (türkchopper) arkadaslarda onlara benzer var hepside memnun bana kalırsa diğer modellere bak görüşmek üzre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler