Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    draggy, verdiğin bilgiler için teşekkürler. Bak bu fazla geniş olmasının sürüklenme sırasında takla atabileceğini düşünmemiştim hiç.

hastalikli_insan, arkadaşım eğer paran yetiyorsa GV 250 güzel bir tercih olacaktır. Regal Raptor'u hiç kullanmadım o yüzden onun hakkında hiç yorum yapmıyorum fakat kendi motorum ve hatta ilk motorum olduğu için tavsiye ederim. Km. olarak temiz bakılmışsa sorun değil bence, benim motoru ben 12000 de almıştım şimdi 15000'e geldi. Senin baktığın motor 23000'de ve 2005 model. Yalnız unutmaman gereken birşey var sadece bu kıyaslamaya göre motor bakma. Özellikle bizim motorlarımız yani cruiser larda, aksesuar çok önemli ve epey pahalı, o yüzden baktığın motoru fiyat olarak değerlendirirken aksesuarlarını da gözönüne al. Senin baktığın motorda aksesuar olarak zayıfsa bence o para biraz fazla, ama full aksesuarlıysa yani sonradan senin üzerine hiç bir aksesuar takmadan kullanabileceğin durumdaysa ve temiz bakılmışsa fiyatı normal bence.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Motor koruma demiri bence yanlışlıkla motoru park halinde tutamama gibi nedenle yan yatma durumlarında birde yandan araba vurma ihtimaline karşı olacak ki; o koruma demiride allah göstermesin çok ciddi koruma sağlamayacaktır. Ama yapılsın yalnız koruma demirimiz var deyip güvenlik şansa bırakılmamalıdır. Ben 30 km lik hız ile düştüğümde 20 metre kadar eşimle motosikletimin ilerisinde idik. 100 km hızda ne olur siz düşünün.. Bence o esnada koruma demirinin sizi koruması yıldızlara ulaşmak gibi... O sebeble koruma demiri ile senin aranda kaza esnasında ciddi mesafe olacağı muhakkak...
    Sevgili selka bu konudaki yorumuna katılmıyorum. Motor koruma demiri ismen zaten yanlış yorumunda yanlış olması normal.

O aslında konruma demiridir. Amacıda motosikletle yapılan kazada bacağının, ayağını, bileğinin v.s bir şekilde motosikletin altınsa sıkışıp kalmasına mani olmak içindir. Bunun dışında herhangi bir görevi yok. Ama touring motosikletlerde durum farklıdır onlarda bulunan demir motor bloğunu ve aksamını korumak amaçlıdır ve adıda motor koruma demırıdır.

Bu koruma demiri cruiser motosikletlerde hem cok işlevsel hemde yakışıklı durmaktadır. Uzun yolda bu demire monte edilen ek peg ler ile bacaklarınızı dınlenrıebilirsiniz. Sis farları takabilirsiniz. yada aklınıza gelebilecek değişik çanta veya benzer aksesuarlarını taşıtabilirsiniz. Ben önceki motorumda yedek kaskımı taşıyordum.

Ama hiçbir zaman lüzümsüz görmedim bu demiri. Tam tersi bacağımın motorun altında kalmayacağını bilmek beni daha da rahatlattı.

Bundan önceki motorumda da bir scoter duramayıp yandan çarptı görmemiştim bile demir olmasa bacağım iki motor arasında sıkışacaktı. Bu bir örnekti umarım aksesuar dışında hiçbir zaman ihtiyacımız olmaz.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili selka bu konudaki yorumuna katılmıyorum. Motor koruma demiri ismen zaten yanlış yorumunda yanlış olması normal.

O aslında konruma demiridir. Amacıda motosikletle yapılan kazada bacağının, ayağını, bileğinin v.s bir şekilde motosikletin altınsa sıkışıp kalmasına mani olmak içindir. Bunun dışında herhangi bir görevi yok. Ama touring motosikletlerde durum farklıdır onlarda bulunan demir motor bloğunu ve aksamını korumak amaçlıdır ve adıda motor koruma demırıdır.

Bu koruma demiri cruiser motosikletlerde hem cok işlevsel hemde yakışıklı durmaktadır. Uzun yolda bu demire monte edilen ek peg ler ile bacaklarınızı dınlenrıebilirsiniz. Sis farları takabilirsiniz. yada aklınıza gelebilecek değişik çanta veya benzer aksesuarlarını taşıtabilirsiniz. Ben önceki motorumda yedek kaskımı taşıyordum.

Ama hiçbir zaman lüzümsüz görmedim bu demiri. Tam tersi bacağımın motorun altında kalmayacağını bilmek beni daha da rahatlattı.

Bundan önceki motorumda da bir scoter duramayıp yandan çarptı görmemiştim bile demir olmasa bacağım iki motor arasında sıkışacaktı. Bu bir örnekti umarım aksesuar dışında hiçbir zaman ihtiyacımız olmaz.
    Maalesef insan koruma olayına fazla katılamayacağım, hatta bu demir yüzünden arabaların ya da bariyerlerin arasından geçerken takılma olasılığı da var, motorun korumasına güvenmeyelim, kendi korumalarımıza güvenelim

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    saol aydınlandım evet cruiser lar hız için uygun değil ama malesef uzun yola filan çıkınca diğer sürücüler motorsikletleri sıkıştırmaya bayılıyor malum benim keeway iki kişi 90km/h ı geçmiyor ve baya sinir bozucu anlar yaşıyor insan

arkadaşlar baya bir araştırma yaptım artık hyosung gv 250 almak istiyorum resimlerinize bakıyorum ve tamamen olmasada yazdıklarınızı okudum temiz 2. el bir hyosung almayı düşünüyorum

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Biz buluştuk,buluşamayanlar çatlasın

Balıkesir'e gelmeyip moturunu dağıtan sözde bakım yapan hatta sorun giderdiğini savunan emrah; ÇATLAAAA

emekkoray & oumaR

ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Güzel buluşma.. Lostrıder arkadaşım gV250 de son derece rahat ve konforlu bir şekilde 100 110 ve 120 km lik hızlarda sürüş yapabilirsin. 90 km lik hızda GV daha 4.viteste oluyor. Geride kalan 30 km lik hız diliminde 5. vites devreye giriyor. Ancak 130 dan yukarı yapmaz. Ben uygun anlarda 125 i gördüm. Ama zaten 120 den sonra motorun üzerinde yatmak gerekir. Sanırım siperlik çok önemli... Ancak o 90 ile 120 km lik hızlarda uzun yolda çok önemli sollamalar için... Keeway 90 km yi geçmez ise uzun yol çok zor..

HARBİTÜRK PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM HANİ 20 LİRAYA SİPERLİK OLUYODU!
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    BMW - F650
    20 liralık siperlik istiyoruz hani nerde :(
    ooops!

Motosikleti
    -
    Oumar ve Koray ne güzel buluşmuşsunuz keyifli vakit geçirmişsinizdir umarım

Korayım sakalları bırakmışsın cildini dinlendiriyorsun sanırım

Herkese iyi geceler...

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    kardeşim benim.. gerçekten keyifli oldu.. ömer kardeşimizde çok keyifli neşeli ve tam gv insanı artık literatürde böyle bir kelime var yarım saat önce geldik evlere.. inşallah tez zamanda o da kavuşacak gv sine.. senin selamınıda ilettim ona.. emrahlarla yaptığı gezilerin fotolarına ve videolarına baktık.. ayvalık gezisi ni konuştuk.. yarında buluşup benim arabayı hyundai servisinde sonax a sokucaz.. orhan bide hep birlikte toplanabilsek inan çok keyifli olacak.. neyse az kaldı en azından hafta sonu geliyorum inşallah planlarımızı gerçekleştirebiliriz.. ya sakalları hergün kesmekten bıktım azıcık dinlensin dedim ama azıcığı biraz geçti galiba
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    BMW - F650
    yahu ne taktınız şu sakallara gayette olmuş yani... bence koray abiye çok yakışmış tartışmayalım artık:D koray abinin imzası varya bir sıcak söz, bir demlik çay, işte bu kadar kolay... hoş sohbetiyle, tam bir gv insanı olmasıyla koray abiyle yapıcak çooook yolumuz olduğuna karar verdik
    ooops!

Motosikleti
    hyosung-gv 250

slm herkese

mrb arkadaslar yaklasık 1 yıldır surekli bu sayfayı takip ediyorum bir kere üye oldum ancam aktifleştirme msjına ulasamadıgım icin cevapta yazamadım kendimi tanıtamadım bende motorumu almadan once burda cok fazla yorum okudum hatta sayfa daha 12 13 . sayfalardaydı şimdi bakıyorum 99 lara gelmiş anlaşılan bayabi gv250 kullanıcısı var burdaki herkesle tanısmak isterim motorumu yazın aldım benim icin cok buyuk bir macera oldu sırf almak icin burdaki emrah arkadas gibi 500 km teptim ta bursaya anlıcanız cok buyuk bir hevesle gittim ve aldım aldıgımda 7500 km de idi agustos sonu gibi aldım ve suan 18000 km de butun yaz dolastım bayabi tecrube edindim motorum hakkında ilk baslarda venox la arasında kalsamda şimdi anlıyorumki gercekten dogru tercih yapmısım yazın bodrumda çalıştıgım için bayabi yer gezme şansım oldu hatta enson bodrumda sezonu kapatıp gelirken izmire valizleri kargoya verdik arkadasla ordan ver elini milas-mugla-gökova-marmaris-mugla-aydın-selçuk-kuşadası-vesonunda izmire geldik sadece 1 gece marmariste cadır kurduk arkadasla deniz kenarında resimleri yakında yuklerim cok zevkliydi valizler bile bizden sonra geldi motorumun resmini en kısa surede eklerim izmirden arkadasla yakından gorusmek isterim ...izmirde türkchopper adında bir gruba üye oldum her çarşamba alsancak cumhuriyet meydanında toplanırız burdaki butun arkadasları bekleriz hatta istanbuldaki arkadaslar bu hafta sonundaki fuarda türk chopperın orda bir standı olucak orda alirıza beyle(başkanımızla)tanışabilirsiniz ... nihayet bende cevap yazabilcegim hatta bazı konularda faydalı olabilecegimi dusunuyorum ozellikle siperlik yapımı ve motor koruma demiri hakkında .... heycanlandım

öncelikle siperlik almayı düşünen arkadaslar bence paranıza yazık etmiş olursunuz çünkü bende de vardı gercekten orjinal olmasına ragmen aparatlarını çok dandik yapmışlar yani rüzgarda 100 km ye çıkınca camı başlıyor sallanmaya hatta söküp çöpe attım almayı düşünen arkadaslara tavsiyem istanbulda yada diger illerde bilmiyorum ama izmirde çok iyi yapabilcek olan bir kac kişi var aparatları şu givi camların aparatları gibi çok saglam ve nikelajı dahil 50-60 ytl ye mal olur dedi gittigim abi camıda zaten flexiglass diye bir malzemeden yapılıyormus bunuda izmirde balcovada bir abi var ben gittim kendisi ile görüştüm küçük bir dükkanı var normalde meslegi askeriyede calısıyor ama oda bizim gibi motor hastası zevk için yapıyor bi nevi buişi camını beyaz yada filmli gibi nasıl isterseniz yapıyor boyunuda nasıl isterseniz ayarlıyor onun maliyetide yaklasık 70-80 dedi anlıcagınız ortslsms 160 ytl civarı bir fiyata orjinaline göre çok saglam bir siperlik yaptırabilirsiniz yaptırmak isteyen arkadaslar olursa dukkanlarının yerlerini tarif edebilirim gerçi bende artık pazartesiden itibaren bodrumda olucam ama bende martta taktırmayı düsünüyorum gelelim motor koruma demirine bendekileri motorum benden önceki sahibi taktırmış pek saglam birşeye benzemiyor az önce bahsettigim siperligin aparatlarını yapan abi bu koruma demirinide yapıyor yanına gittigimde keeway landcruiser a yapıyolardı gercekten superdi bende degiştirmeyi dusunuyorum her istediniz şekilde yapıyor abi işinde usta olmus gercekten onun maliyetini bilmiyorum ancak yarın ogrenebilirim ama adam bunların hepsini yaparken motoru gormesi gerekiyor ozellikle siperlik aparatları için yani izmirdeki arkadaslar bu konuda şanslı ama diğer illerdeki arkadaslara belki aynı modeller oldugu için yapabilir sormak lazım neyse herkese iyi geceler umarım yardımcı olmusmdur

buyrun arkadaşlar motoru ilk aldıgımdaki fotosu

[URL=http://imageshack.us][/
    şimdiki halinide yarın eklerim

Motosikleti
    -
    Venom35, aramıza hoşgeldin... Verdiğin bilgiler içinde teşekkürler. İzmir ve çevresindeki arkadaşlar tavsiyelerinden ve ustandan faydalanacaklardır sanırım. Bende bu haftasonu fırsatını bulursam motor koruma demiri için kadıköyde bir ustaya bakıcam. Koray'da yetişebilirse cumartesi birlikte bakabiliriz belkide.
    Forumda katılımcı ve kalıcı olmanı dilerim, bende tüm GV ci arkadaşlarla tanışmayı çok istiyorum gerçekten. Yeni resimlerini de bekliyoruz.

Tekrardan hoşgeldin.

Motosikleti
    BMW - F650
    HELLOOOO!!! Siz gidin fuara bizde güneşli havada kahvaltımızı yapıyoruz.. OOOOHHH canıma değsin...

ooops!

Motosikleti
    -
    Ohhh afiyet olsun götürün bakalım mis gibi havada Bende şimdi öğle yemeğinden geldim ama sizin masayı görünce acıktım yine Allah muhabbetinizi arttırsın beyler...

Motosikleti
    BMW - F650
    inşallah bir sonrakinde hep birlikte yaparız kahvaltıyı... baksanıza emrah gelmedi buraya, iki gündür resimlerimize bile yorum yapmıyor
    ooops!

Motosikleti
    -
    Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah bir sonrakinde hep birlikte yaparız kahvaltıyı... baksanıza emrah gelmedi buraya, iki gündür resimlerimize bile yorum yapmıyor
    Ömer Emrah'a fena takmış durumdasın Hakikaten adam aldı GV 650'yi havalarda güzel geziyor herhalde, baksana bizim forumda göremiyoruz artık..

Motosikleti
    BMW - F650
    hele bi gelmesin buralara asıl ozaman takıcam ona, ben motoru alınca gidicem yolunu kesicem:D abi adam uğraşıyodu ya dün gece motoru dağıtmışlar bi arkadaşla eksiklerini halletmeye çalışıyolardı umarım halletmişlerdir
    ooops!

Motosikleti
    -
    Hadi yaa Bak haberim yoktu bundan. Nesi varmış motorunun merak ettim. Arıza yada başka bir problem değildir umarım.

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    bu keeway 250 cc lik yeni bir model çıkardı oda aynı durumda yani gitmiyormuş dünde bitane gv250 buldum fiyatıda uygun takas yapıcaz kafama koydum alıcam
    bu arada arkadaşlar 20tl ye siperlik buralarda vardı kalmışmı bir sorayım sizler için (benim keewayda takılı şu anda memnunum)

Motosikleti
    -
    lostrider10, benim motorda siperlik var (çakma da olsa işini görüyor ) ama burda siperlik taktırmak isteyen arkadaşlar var, onlar için sorarsan çok seviniriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler