Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    kurstaki dosyan hazır ve emniyetten ehliyetini alacaksan 100 lira masrafı var onunda.. benim ehliyette o aşamada.. a2 eklenecek.. bende şubatta okullar tatile girince balıkesirde yapıcam o işi.. yavaş yavaş yapıcaz artık sıkma canını.. bu adıma kadar geldik ya
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gv 250
    ben heycandan uyayamıyorum ama yatayım artık geç oldu herkeze ii geceler

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar gece 2'ye kadar takılmışsınız yahu
    Seviyorum bu topici ve buradaki arkadaşlarımı

naklov, noterden satışı yaptıktan sonra üzerine alman için 1 ay süren var. 1 ayda yaptırmazsan cezası var, fakat cezası ne kadar bilmiyorum. Eğer vaktim var ben kendim hallederim diyorsan, noter satışınla ve ruhsatınla noter satışında adresini verdiğin ilin trafik amirliğine gidip ruhsatı kendi üzerine aldırıyorsun. Yalnız başka şehirden motor alıyorsan ve noterde verdiğin adres motorun plakasından başka bir şehir ise, bu sefer plaka değiştirmek içinde ufak bir ücret ödemen gerekecek, hem plaka değişecek, hemde ruhsatın 2 sayfası birden değişecek. Mesela motor Ankara plakalı ve sen noter satışında adresini İzmir olarak verirsen, motoru İzmirde dilediğin bir ilçe trafik amirliğinde kendi üzerine alman gerekiyor ve plakayıda İzmir plakası olarak değiştirmen gerekiyor.

yorumsal, maalesef B sınıfı ehliyetle hiç bir motor kullanamıyorsun 50 cc today bile olsa a2 ehliyet şart. Zaten ülkedeki sistem o kadar çarpık ki, A2 ehliyeti alıyorsun ister 50 cc todaya bin, ister 1300 cc hayabusaya... Verdikleri ehliyet her türlü motor için. Gelişmiş ülkelerde önce sana belirli cc'deki motorları kullanman için ehliyet veriliyor. Bir süre (sanırım en az 2 yıl) sonra bir üst sınıfa geçmek için tekrar sınava giriyorsun ve daha büyük hacimli motor ehliyetini alabiliyorsun.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gece 2'ye kadar takılmışsınız yahu
    Seviyorum bu topici ve buradaki arkadaşlarımı

naklov, noterden satışı yaptıktan sonra üzerine alman için 1 ay süren var. 1 ayda yaptırmazsan cezası var, fakat cezası ne kadar bilmiyorum. Eğer vaktim var ben kendim hallederim diyorsan, noter satışınla ve ruhsatınla noter satışında adresini verdiğin ilin trafik amirliğine gidip ruhsatı kendi üzerine aldırıyorsun. Yalnız başka şehirden motor alıyorsan ve noterde verdiğin adres motorun plakasından başka bir şehir ise, bu sefer plaka değiştirmek içinde ufak bir ücret ödemen gerekecek, hem plaka değişecek, hemde ruhsatın 2 sayfası birden değişecek. Mesela motor Ankara plakalı ve sen noter satışında adresini İzmir olarak verirsen, motoru İzmirde dilediğin bir ilçe trafik amirliğinde kendi üzerine alman gerekiyor ve plakayıda İzmir plakası olarak değiştirmen gerekiyor.

yorumsal, maalesef B sınıfı ehliyetle hiç bir motor kullanamıyorsun 50 cc today bile olsa a2 ehliyet şart. Zaten ülkedeki sistem o kadar çarpık ki, A2 ehliyeti alıyorsun ister 50 cc todaya bin, ister 1300 cc hayabusaya... Verdikleri ehliyet her türlü motor için. Gelişmiş ülkelerde önce sana belirli cc'deki motorları kullanman için ehliyet veriliyor. Bir süre (sanırım en az 2 yıl) sonra bir üst sınıfa geçmek için tekrar sınava giriyorsun ve daha büyük hacimli motor ehliyetini alabiliyorsun.
    aslında plakayı da değiştirsem güzel olur gibi.devamlı izmirde kullanacağım nasıl olsa:D ama bana ne kadar fazlaya malolur ki bu plaka ve ruhsat değişikliği bilgisi olan arkadaşlar varsa noterde addesimi ona göre vereyim .bu arada çok teşekkürler cevabın için

Motosikleti
    -
    Alıntı naklov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında plakayı da değiştirsem güzel olur gibi.devamlı izmirde kullanacağım nasıl olsa:D ama bana ne kadar fazlaya malolur ki bu plaka ve ruhsat değişikliği bilgisi olan arkadaşlar varsa noterde addesimi ona göre vereyim .bu arada çok teşekkürler cevabın için
    naklov plaka önemli değil 15 ytl. gibi birşey olması lazımdı, ama ruhsatın yapraklarının değişmesi için muameleci benden 80 ytl. istemişti diye hatırlıyorum, yanılmış olabilirim rakam konusunda.

Yalnız şöyle bir durumda var, olurda ben plakayı değiştirmem diyorsan ve Ankara adresi veriyorsan trafikten motoruna kesilen cezalar, yada vergi bildirimleri o adrese gider. Yani Ankarada vereceğin adresin bir tanıdığının yada akrabanın adresi olmasına dikkat et. Yoksa (inşallah hiç olmaz ya) bir ceza kesilir ve o adrese gider, tabi senin haberin olmadığı için ödenmez, üzerine faizi cezası biner. Yarın öbür gün motoru satmak istedin mi karşına çıkar başını ağrıtır. En güzeli aslında kendi ikamet ettiğin adresi verip plakayıda İzmirde çıkartman

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    s.a.
    naklov geldi sordu aldı gv 250 yi . hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin darısı bizim başımıza artık birde merak ediyorum gv250yi görmeden sadece sanal ortamda inceleyip mi aldın yoksa yakınen mi inceledin.
    bir başka konu ben st kanuni adıyla çıkanları almak arzusundayım fakat ne burada nede etrafta ben görmedin duymadım bilmiyorum bu motor (st kanuni )piyasada gerçekten varmı varsa renk çeşitleri neler bilemler bi zahmet yazarlarsa bende bilgilenmiş olurum yoksa fuara kadar bekliyeceğiz artık geçen yıl fuarda yoktu da...

Motosikleti
    bende hiç görmedim 2009 st kanuniyi fakat sahibindende bir ilanda fotolarını gördüm.. düz siyah rengi var.. metalik siyah.. bu yıl fuarda mutlaka olur standı.. tarih gelsede gidip gezsek..

hyosong ile kannuni arasında renkten başka bir iki değişiklik var die biliyorum ben
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

Motosikleti
    bunlardan biri enjeksyon biride tek egzost benim bildiğim tabi..

Motosikleti
    -
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlardan biri enjeksyon biride tek egzost benim bildiğim tabi..
    Koray'ın da dediği gibi, egzos ve enjeksiyon farkı var. Ben S&T Kanuni GV 250 görmedim ama Comet'in olanını gördüm. Onda da Hyosung'tan görünüşte bir fark göremedim.

Motosikleti
    kardeşim benim iş yerindesindir kolay gelsin.. biz bu stickerleri nereden bulucaz(MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN)? heryere yazdım hiç biryerden cevap yok.. arabaya motora sınıfıma yapıştırmak istiyorum ama nerden temin edeceğimi bilmiyorum.. bide senin motordaki kan grubu stickerındanda istiyorum ben.. yaptırılırmı acaba reklamcılardan?

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    mitmuallim; geçen gün ben gittim baktım St'ye sorduğum yerde henüz bi arıza yüzünden gelen olmadı dediler. İnternet sitesinden baktığımda sadece siyah-gri ve gri-kırmızı olan renk seçenekleri gözüküyor ama benim gittiğim yerde sadece siyah olanıda vardı. Heralde 2009 modellerde sadece siyah olanlar gelmeye devam eder diye düşünüyorum.

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray'ın da dediği gibi, egzos ve enjeksiyon farkı var. Ben S&T Kanuni GV 250 görmedim ama Comet'in olanını gördüm. Onda da Hyosung'tan görünüşte bir fark göremedim.
    St Gv 250 de sadece egzostu tek olarak gördüm bide rengi simsiyahtı baktığım yerde ama fazla inceleyemedim çünkü 2-3 motor yanyanaydı görebildğim sadece o oldu Ha bide deponun üstünde sadece aquila yazıyordu

Motosikleti
    -
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim benim iş yerindesindir kolay gelsin.. biz bu stickerleri nereden bulucaz(MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN)? heryere yazdım hiç biryerden cevap yok.. arabaya motora sınıfıma yapıştırmak istiyorum ama nerden temin edeceğimi bilmiyorum.. bide senin motordaki kan grubu stickerındanda istiyorum ben.. yaptırılırmı acaba reklamcılardan?
    Aynen öyle kardeşim işlerimi toparlıyorum. Tüm işleri bitireyim ki döndüğümde çok sıkışmayayım diye Zaten görüyorsun bu hafta hep mesaiye kalıyordum

Yaa evet bende istiyorum o stickerlardan, bulabilirsen benim içinde ister misin?
    Özelden mesaj atıyorum şimdi bir bakar mısın kardeşim

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlarım,motordaşlarım dostlarım iyi akşamlar hepinize.öncelikle başta beni arayıp durumumu soran koray abim olmak üzere tüm iyi niyetlerini,geçmiş olsun dileklerini sunan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim.düm biyopsi oldum arkadaşlar.bugün 16:00 gibi taburcu oldum.girdikleri yerde biraz ağrı var ama o da zamanla geçermiş.şuan çok sağlıklıyım çok şükür. bu arada 15 gün istirahat verdi doktor.ilk birkaç gün evde dinlenip toparlanayım sonra soluğu motorumun yanında alacağım bugün babamı aradım.motoru çalıştırttım ve telefonda sesini dinledim sanırım manyaklaşıyorum ha bu arada babam motoru almama çok karşı çıkmıştı ama şimdi telde konuşurken çalıştırayım istersen bir daha dinlemek istersen sesini diyor

yaw ben görmeyeli kaç sayfa geçmiş.şimdi hemen sayfaları kaldığım yerden okuyarak takip edeceğim sonra kaldığımız yerden devam ederiz.görüşmek üzere dostlarım
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    oooohhh beee... işte şimdi tamam oldu burası hoş geldin ilker.. ben dün ve bugünde arıyayım dedim ama sonra belki müsait olmazsınız telaşınız vardır diye vazgeçtim neyseki sen geldin..rahatladı içim.. geçmiş olsun tekrar tekrar eksikliğin farkediliyor bunu bil.. izin olayına sevindim.. gv nin seninle birlikte çekilmiş fotolarını bekleyebiliriz artık.. gv lerimizin yeri, bizlerin yanı...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    koray abi çok sağol.o kadar sayfa okudum başlıkta şimdi hatırladığım kadarıyla yorumlarımı arz edeyim:

emrah kardeşim bence de ver travegoya getirsin kütahya'ya.tanıdığın evine bırakırsan,çıldırtır ayrı kalmak arada istanbul yapmak zorunda kalırsın kendin götürürsen sağlık açısından biraz tereddüt ediyorum kardeşim.e geriye kalan tek seçenek o da otobüs ile getirmek.koy bagaja motoru sende çık yukaru otur koltuğuna birlikte gelin kütahya'ya.en temizi bu olur.

naklov öncelikle hayırlı olsun motorun.3-0 oldu dimi noterden satışı aldıktan sonra üstüne almak için arkadaşların da dediği gibi 1 ay vaktin var.eğer 1 ay içinde almazsan cezası var ve noterin de süresi bitiyor dolayısıyla yine aynı fiyatı vererek noterden 1 aylığına bir daha alacaksın sanırım.ama yanlışım olabilir.

nightshift dostum ben de 2007 model 1900 km olan istanbuldaki motoru al derim.5000 e bırakıyorsa çok iyi bence kaçırma.

st&kanuni alacak arkadaşlar bizim gv250 lerden pek fazla farkı yok sadece motorunun 1 beygir düşük olması(çok önemli değil)i, enjeksiyonlu ve yüksek devirler için kesici bulundurması,gaz kesme problemi olmaması(bence bu da çok önemli değil,motoru almadan sormuştum st&kanunicilere antalya'daki bayisi gaz kesme problemi giderildi demişti.),tek egsoz oluşu ve farklı renk seçenekleri olarak biliyorum.

koray abi bu arada baya binmişsin motora dün sanırım.ya kask rüzgar aldı dedin moralim bozuldu.acaba havalandırma kapakları açıkmıydı yoksa kaçırıyormu bir yerden?

eve gidince tabi çekeceğim bir sürü foto.ilk motorum olan 92 model yamaha xt 125'inde fotosunu çekerim(yaklaşık 4 senedir kullanılmadan yatıyor garajda) hepsinin resimlerini paylaşırım sizinle.

Motosikleti
    ilker, 2 gündür deniyorum kaskı.. çok rahat.. buğuda yok denecek kadar az.. iki havalandırma kanalı var kapatıyorum yine hafif bir hava geliyor diye düşünürkeeeeeeeeeeeenn nasıl bir gözse bendeki meğer 3 kanal varmış evde farkettim eheheheeh eeee şart oldu yarın bi daha denemem lazım ehehehe bugün vstromcu arkadaşıma söyledim tabi 3. hava kanalını keşfetmeden önce onda shubert c2 var.. üstteki kanal açıkken başımın üstü uyuşuyor dedi.. yani iyi kasklarda bile bu olay biraz var sanırım.. çeneden açılır kasklar yapıyo sanki genel görüş bu.. bide ilker balaklava al mutlaka çünkü enseden soğuk oluyo ve kafanın kiri, jölesi kaska bulaşmıyor hem.. yanlız saçları kısacık kestirmek lazım çünkü kaskı ve balaklavayı çıkarınca tavuskuşu gibi oluyo saçlar..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    abi balaklava alacağım aklımda,ya marka model olayını çözemedim balaklavada.sen nasıl bişi aldın?bu arada kask olayında biraz tedirgin oldum.birde benim kredi kartının hesap kesim tarihi ayın 20'sinde.o yüzden siparişi vermem 20 si sonrsı olacak.o zamana kadar biraz daha bakayım araştırayım diyorum ama kask olarak yine senin aldığından alacağım büyük ihtimalle.bir de biraz toparlayım durumu gidip pantolon alacağım.bu arada montun şimdiki bedeni ne?

Motosikleti
    -
    İlker hoşgeldin... Tekrar geçmiş olsun... İyi olmana çok sevindim. Siteyi açtım bizim topicte son yazan Yörük görünce sevindim birden

İzin olayıda süper olmuş valla, merakla bekliyoruz motorunla resimlerini

Motosikleti
    pantolonu alabilirsen al gerçekten çünkü bitek bacaklarım üşüyor.. montun bedeni M.. balaklava thermoform marka.. 10 lira.. ama çok işe yarıyor memnunum çok.. montu bu havada t-shirt ile giysem bile üşütmeyecek sanki.. en çok onu sevdim.. markası NİC. eldivenlerdende memnunum onlarda nic.. kaska yine baktım ; bir ağız kısmında, 2 tane alnın üzerine doğru , bi tanede tam kafanın tepesinde havalandırma varmış.. tabi açılıp kapanabilir havalandırmalar bunlar.. ilker öndeki airoh etiketleride sökülebiliyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler