Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    selka yapılırmı bu bana gecegece zaten yeni baktım indirdiğim bütün gv resimlerine.. ya valla çok feci bişey bu duygu dayanılacak gibi değil.. sende ballandıra ballandıra anlattın nasıl uyuyayım ben şimdi? az kaldı az.. bu yaz bi bakarsın kendi gv mi almışım amcamda antalyada zaten hadi turlayalım demişim sana.. yarın binersen bi virajada benim için yat olurmu?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumdan epey uzak kaldım, ama motorumu sürüyordum.. Maalesef foruma girme vakti bulamadım..

İşten, evden, çocuktan, hanımdan vakit bulunca hemen ama hemen atlarım GV ye, uzaklaşırım hızla dertlerimden, iş tantanasından, geçim derdinden..

GV kullandıkça mükemmeleşiyor.. Şu an 2700 km deyim arkadaşlar.. Kışın ortasındayız.. GV almaya istekli arkadaşlar bu motoru 0 km de 10 Ekimde aldım.. Bu gün 22 Kasım.. 2 ay olmamış ve kış sezonunda 2700 km deyim.. Ve hayatımda ilk kez motor sürüyorumm..

Çocukluğumdan beri arabaya binerim bu öyle değil.. Biniyorsun ve uzaklaşıyorsun.. Bu kadar.. Yol, rüzgar, şase, motor ve sen o kadar... Yol uzadıkça, virajlar arttıkça, yokuşlar dikleştikçe gazı açıyorum ve inan müzik hocam kemandan daha güzel bir ses ve yüksek tork ile motorumu yatırıp yokuş yukarı çıkıyorum... Çok zevkli...
    Şu an sadece motor yağını değiştirtim.. Bu gece Antalya/Serik yolunda 135 km yi son derece rahat yaptı.. Tahminim 140 ı rahatça bulur.. Yada boşverin kaç yaptığını..
    40 dan 100 çıkması 3 sn. Belki bazılarınız bana kızıyor lakin herşey arkada kalıyor.. Sıkıntım, problemim, iş, stress ve geçtiğim araba...
    GV denge güç hız ve tork ekonomi demek..
    Roadstar al yörük kardeş 2 sene sonra GV650 zıplarsın emin ol! Geride bıraktığınıda hatırlamassın bile!
    GV alırsan 2 sene sonra zıplarken MROCK gibi düşünürsün yada hasret çekersin.. Özlersin.. Dayanamazsın.. Çünkü ben dayanamıyorum. 1 gün sonra biniyorum. Kumluca, kemer, olimpos, Aspendos, Manavgat, Alanya sanki uçuyorum.. Hayat sanki gaz kolunun altında.. Çevir, kay ve uzaklaş o kadar..
    Motor düşmanı olan eşim GV sayesinde motora binmeyi özlüyor..
    İnan ithalatçı firma dışında saçma olan hiçbişey yok bu motorda..
    Ekonomik ve güçlü, daha ne ister insan!
    Sıfır yada ikinci el bilemem ama benim motorumu kısa vadede satmayacağım kesin..
    Yada bırakın torku zorku pistonu sübabı.. Bu motoru sürmek son derece ama son derece keyifli o kadar...

ama ama roadstar almak ta içimden gelmiyo hiç selka :( ya ikinci el gv250 bakıyorum.bakalım hayırlısı.ama belemekten çatlayacam yakında.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Emek kardeş elbette... Bişey daha diyeceğim başka yok.. Eşim asla motora binmem demişti.. Sadece onunla 300 km kadar yol yaptım. Dün kemere giderken artçı olarak ben, eşim ve motorum o kadar uyumluyduk ki; bütün dağ yollarındaki virajlara beraber girdik. Eşim bile yokuş yukarı çıkarken sağa yada sola beraber eğim yaptık. Sonunda Beldibinde eşim dayanamadı ve " ya Selçuk bizim arabadan daha eğlenceli ve güçlü bişey bu" deyiverdi. Hoşuma gitmişti..
    Arkadaşlar bir motor güçlü olur, 6 lt benzin yakar. Yada zayıf olur 3 lt yakar. Bu öyle değil, zamanla motorun hem güçlü olması hemde 3 lt yakması en ön planda oluyor.. İnanın bana.. Bu arada Emek kardeş gel Antalyaya beraber yol alırız...
    Yörük kardeş bilemem.. Ama bencede GV den sonra ki tercihler; Roadstar olabilir... (Artçı bindimi ön teker kontrolsüz oluyor diyorlar) Raptor olabilir( tek silindir-Kıpraşımı fazla) yada Keeway super shadow olabilir..
    En iyisi 2.el temiz GV derim ben.. Düşün benim motor 2700 km de ama bence sıfırdan hiç farkı yok. Bul böyle bişey al... Pişman olunacağını sanmıyorumm..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selka yapılırmı bu bana gecegece zaten yeni baktım indirdiğim bütün gv resimlerine.. ya valla çok feci bişey bu duygu dayanılacak gibi değil.. sende ballandıra ballandıra anlattın nasıl uyuyayım ben şimdi? az kaldı az.. bu yaz bi bakarsın kendi gv mi almışım amcamda antalyada zaten hadi turlayalım demişim sana.. yarın binersen bi virajada benim için yat olurmu?
    hocam öğretmenler günününz kutlu olsun
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    umarım hep mutlu mutlu yolculuklar güzel güzel geziler yaparsınız eşinle.. darısı benim eşimin başına.. mrock teşekkür ederim kardeş çok sağolasın.. bu arada sitedeki bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum..

Motosikleti
    hyosung gv 249
    st kanuni yaptı yapacağını... geçen hafta st kanuni servisini arayıp hyosungların yedek parçalarının gelip gelmediğini sordum. gelmiş arkadaşlar, gözümüz aydın... tabii en çok kanuni servislerinin gözüaydın olsun! konjektörümün değişmesi gerektiği için, var mı yok mu sordum; fabrikadan getirtebiliyorlarmış. fiyatını öğrendim, "69 küsür ytl, 79 ytl işte" dedi telefondaki bayan. "tamam, ben geleyim servise emin olalım konjektörde mi arıza" dedim, buraya kadar tamam... bugün gittim, usta aldı gvmi, baktı, evet konjektör arızalı. "ben gidip kaporasını vereyim, getirsinler o zaman fabrikadan" diye o bayanın yanına gittim, "tekrar bakalım fiyata" dedi, kim, o bayan... " 130 küsür ytl" demez mi????? "iki gün önce 70 ytl demiştiniz????" dedim şaşkınlıkla ve öfkeyle, "bakın ekrana, fiyatlar güncellenmiş" dedi, kim, o bayan... "tamam, kalsın" diyerek hızla ayrıldım oradan.

eğer o servisin kazıklaması değil ise, durum korkunç arkadaşlar... bu konuda kore'ye de yazacağım ama önce siz bilin istedim. cumartesi 70 ytl olan bir parça, hangi mantıkla 130 küsür ytl olabilir????? döviz falan demeyin, yok öyle bir artış... olsa olsa, """""hyosungçular elimize düştü, alın size hyosung"""" demektir bu...

umarım bu konuda gereken yapılır da daha çok yolunacak kaz gibi görmezler bizi.

bu arada öğretmenler günüm kutlu olsun emek kardeşim...
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    abi teşekkür ederim çok sağol kutlama için.. yanlız bi konu hakkında tam bilgi varsa sende vardır.. bu hyosung kanuni global durumu hakkında birçok şey okudum ben forumda ama tam net bişey anlamış degilim. anladıgım kadarıyla bi firma değişikliği var. eger zahmet olmazsa kısaca bi özetlermisin bana bu durumu?

Motosikleti
    hyosung gv 249
    ben de çok araştırdım o konuyu, karışık biraz ama özetle, global battı, yedek parça getiremiyor deniliyor. ancak türkiye'de hyosung markasının tescilini aldığı için de başkası hyosung markası ile getiremiyor. bu yüzden de kanuni, hülle yaparak, st kanuni adıyla bu boşluğu değerlendiriyor.

bence bu makinaların tek kusuru da global motorun bu durumu. ki bu yüzden kanuni atladı üstüne. sıradan, çinliler kalitesinde bir makina olsa hülle yaparak bu makinaları getirmezdi kanuni. ama için rahat olsun kardeşim, burası çadır devleti olmadığı için bu sorunlar da değişecek umarım.

bu konuda fuarda kanuni hyosung logolarını ve ismini silerek st kanuni olarak kendi standında teşhir edince de global suçüstü yaparak, kanuni hakkında dava açıyor ve bildiğim kadarıyla dava sürüyor. ama kimse unutmasın, burası çadır devleti değil. ama yeni trend o ya... neyse, politikaya girmeyelim :(
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    bende en son dava aşamasında diye duymuştum. umarımbi karara bağlanır kısa sürede.. teşekkür ettim toparlandı şimdi kafamdakiler.. bu önümüzdeki fuarda bulunurmu acaba bizimki.. iple çekiyorum fuarı. kızıltoprakta vardı afişleri fuarın.. neyse abi tekrar teşekkür ettim.. çadıra çevirmeye kimsenin gücü yetmeyecek abi hiç korkmuyorum.. görüşmek üzere..

Motosikleti
    hyosung gv 249
    kesin st kanunilerde siyah gv 250leri çirkin egzosları ile görürüz ama global ne yapar bilmem... www.hyosung.com.tr adresini bile almışlar ama haftalardır yapım aşamasında. ama sanırım global meydanı kanuniye bırakmamakta ısrarcı olacak.

bakalım görelim, bu güzel makinaları yazık etmezler umarım.

Motosikleti
    Velespit :)
    kullanıcı dostlara bir iki sorum var:

1- hangi yıllarda 2005-2006-2007-2008 beyin sorunu daha çok çıkıyor? İzleyip bilen arkadaş var mı?

2- hangi yıllardaki modellerde vitese geçmeme, gaz yememe sorunu daha fazla çıkıyor?

3- Kanuni-Global davasında son durum nedir? ne şekilde sonuçlnması mümkün?

4- garantiden geciken parçayı piyasadan S&T kanuni olarak hemen bulmak mümkün mü?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    merhaba. benim gv250 2005 model ve gaz kesme sorunu var. bildigim kadarı ile 2005-2006 arası modellerde daha cok, daha sonrakiler sorunun anlasılması ile garantiden degistirdi parcaları bildigim, forumdan okudugum kadarı ile. benim garanti olayı olmadıgı icin deneyimli bi gv250 kullanan abiden duydugum ortakoydeki bir servise gotuecegim ve parca problemi olmasın diye dua edip isi servise bırakacagım. goturdugum zaman buraya da haber verir deneyimi paylasırım.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanıcı dostlara bir iki sorum var:

1- hangi yıllarda 2005-2006-2007-2008 beyin sorunu daha çok çıkıyor? İzleyip bilen arkadaş var mı?

2- hangi yıllardaki modellerde vitese geçmeme, gaz yememe sorunu daha fazla çıkıyor?

3- Kanuni-Global davasında son durum nedir? ne şekilde sonuçlnması mümkün?

4- garantiden geciken parçayı piyasadan S&T kanuni olarak hemen bulmak mümkün mü?
    beyin sorunu ile gaz yememe sounu aynı problem zaten.2005 ve 2006 model GV250lilerin sahipleri o dönem garantiden değiştirmedilerse hala sorunlu olarak yolarda geziyorlar.Benim eski motor 2005 model ve CDi değişmişti.

Vitese geçmeme durumu kötü ve içinden çıkılmaz bir sorun değil.Yeni modellerde daha rahat boşa alıyorsun.Şanzuman aralığının dar olmasından kaynaklanıyor.

Global motor bildiğim kadarıyla 2015 e kadar Hyosung ile ilişkisini kesmeyecek.Ama şu da bir gerçek ki Gobal 3 yıl motor satıp 10 yıl parça desteği sağlayacağını pek sanmıyorum. Artık bu iş Kuralkan A.Ş yani Kanuni adında devam edecek ve garantideki gerçek Hyosunglara garanti desteği vermeyecek.Ama Hyo sahipleri kendi paralarıyla istedikleri yedek parçaya ST&Kanuni servislerinden rahatça ulaşabilecek.Tek sıkıntı garanti hususunda.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı kocaadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    st kanuni yaptı yapacağını... geçen hafta st kanuni servisini arayıp hyosungların yedek parçalarının gelip gelmediğini sordum. gelmiş arkadaşlar, gözümüz aydın... tabii en çok kanuni servislerinin gözüaydın olsun! konjektörümün değişmesi gerektiği için, var mı yok mu sordum; fabrikadan getirtebiliyorlarmış. fiyatını öğrendim, "69 küsür ytl, 79 ytl işte" dedi telefondaki bayan. "tamam, ben geleyim servise emin olalım konjektörde mi arıza" dedim, buraya kadar tamam... bugün gittim, usta aldı gvmi, baktı, evet konjektör arızalı. "ben gidip kaporasını vereyim, getirsinler o zaman fabrikadan" diye o bayanın yanına gittim, "tekrar bakalım fiyata" dedi, kim, o bayan... " 130 küsür ytl" demez mi????? "iki gün önce 70 ytl demiştiniz????" dedim şaşkınlıkla ve öfkeyle, "bakın ekrana, fiyatlar güncellenmiş" dedi, kim, o bayan... "tamam, kalsın" diyerek hızla ayrıldım oradan.

eğer o servisin kazıklaması değil ise, durum korkunç arkadaşlar... bu konuda kore'ye de yazacağım ama önce siz bilin istedim. cumartesi 70 ytl olan bir parça, hangi mantıkla 130 küsür ytl olabilir????? döviz falan demeyin, yok öyle bir artış... olsa olsa, """""hyosungçular elimize düştü, alın size hyosung"""" demektir bu...

umarım bu konuda gereken yapılır da daha çok yolunacak kaz gibi görmezler bizi.

bu arada öğretmenler günüm kutlu olsun emek kardeşim...
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...i-olanlar.html

Linkteki topici incele Kuralkan bu konuda benden tam puan aldı
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar.öncelikle emek kardeşim geçmiş öğretmenler günün kutlu olsun.arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla global biraz zor durumdaymış.ben en son antalya'da kanuni bayisine gittiğimde kanuni'nin parça stoğu yapacağının ama hyosung sahiplerine vermeyeceğini söylemişlerdi.yani garantiden değiştirme gibi olaylar biraz bulanık ama mrock'un da dediği gibi hyo sahipleri paralarıyla istediği parçayı servisten alabilirler.selka temiz ikinci el bulabilirsem ikinci el gv almaya kararlıyım bakalım.hayırlısı olsun.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar izinde eskişehir de olduğum için bir süredir uzak kaldım forumdan ama gördüğüm kadarıyla kartal civarında hyo cular çoğalıyor, arkadaşlar şimdilik motorum arkadaşın sitede yatıyor, gerizekalı apartman sakinleri yüzünden umarım mart gibi çengelköy e, o siteye taşınacağım ardından bol bol gezeriz toplanıp, son tarih nisan toplayın paraları alın hyo ları
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    -hea üzülme boşver.. Yörük kardeş roadstar dan vazgeçtiğine sevindim. Bence doğru karar. Geçen gün Koç_taş a gittim. Motosiklet parkına girdim tam yanıma Bisan Roadstar geldi. V motor güzel. Lakin GV gibi tok ve kaslı değil. Bence 1500-2000 ytl lik farka değer. Üzerine oturdum gv kadar insana güven vermiyor. GV de 120 km lik hız konforunu roadstar 90 km hızda verecek belli. Sahibinden com a gir bak bulursun bu arada kriz var denilen rakamın 30% altını nakit olarak teklif et bence kabul edilecektir..
    Bu arada benim GV 2007 model gaz yememe bende de oldu ama rahatsız edecek boyutta değil. Belki 10 hızlanmada belki 1 defa. Tölere edilebilinir. Ben rahatsız değilim.
    Viteste boşa alamama bende ilk 800 km de oldu. Rodaj yağını atınca o problemim kalmadı.
    Kalan sıkıntım yalnız GLOBAL o kadar...

Aşağıdaki linki inceleyiniz..

http://www.motorize07.com/index.php/topic,3677.0.html

Motosikleti
    yörük arkadaş tebrik için teşekkür ederim. selka arkadaş,verdiğin link ve anlatımların içinde sana teşekkür ederiz..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar müjde... GV 250 lerin yedek parça sıkıntısı bitmiş durumda aşağıdaki linke tıklayın ve istediğiniz parçayı sipariş edin o kadar..

https://www.kuralkan.net/B2C/UrunKatalogu.aspx

Motosikleti
    Shadow VT750
    ben bu linkten sipariş vermek istedim ama bana gelen mailde sizin isim soy isiminde ST&Kanuni GV250 modelinize sahip olduğunuz hakkında bir veri yok.motor ve şase numaranızı belirtmeniz gerekiyor dedi.Bende denemek için yaptığımdan dolayı cevabını vermemiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler