Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Anladım. Teşekkür ederim. Doğrusu sarf malzemeler daha önemli. Fren teli, debriyaj teli, balata ekzos gibi. Ama durumun böyle olduğunu bilsem bugün gene alırım bu motoru. Eşimle az önce LARA ya gittik sahilde sıcak bişeyler içtik geldik. Km de 35 km yaptığımız görünüyordu. Eşim yukarı çıktı ben motorumla hala dolaştım, inmek istemedim. Viteste boşu bulmak sorunu bende kalmadı arkadaşlar. Şu an 1.150 km deyim. Sonra Konyaaltına gittim. Biraz deniz kokusu aldım. Bu arada gece 23 de Antalyada sıcaklık 23 derece idi. Dönüşte bir Dragstarla yanyana durduk. 1100 cc dedi. Boyut olarak ufak kalmıştım. Hareket edince bana benim motorumun gürültü gibi gelen sesini kalkarken duymamıştım bile. Yer gök inliyordu. Ama motorumu seviyorum.. Yedek parçayıda hallettik sayılır, teşekkürler dostlar....

Bu arada bırakın yahu İstanbulu.. Antalyada Finike de portakal yer, Olimposda ağaç evlerde kalır, olimposun doğal ateşinde ısınırız. Manavgat yaylalarında pembe benekli tereyağında kızarmış balık yer aşağıya iner 27 derecede denize gireriz. Olmadı denizden çıkar 40 km sonra saklıkente gider kayak yaparız. Olmadı aşağıda Konyaaltında Akdenizi seyr eylerken biralarımızı yudumlarız. Olmadı, Kemerden Teleferiğe atlar Tahtalıya 10 dakika içinde 4200 metrede Antalya körfezini seyr eylerken ılık şarap yudumlarız. Olmadı sahilde ateş yakar gitarlar çalınır sabah edilir... Ne diyim sizlere....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selka başkabirşey deme acı veriyor , iş ayarla geleyim hemen antalya ya
    hatta 1-2 sene içinde gelme ihtimalimde var
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    -HEA gel misafir olurusun Antalyada ne olacak.... Arkadaşlar bugün servise gittim. Siperlik istiyorum dedim. Bana orijinal camlar 220 YTL den başlar ve kocaman olur dedi. Ben kocaman cam istemem sadece göğsüme gelen sert rüzgarın kırılmasını kafamda kask olduğunu büyük siperlik istemediğimi söyleyince; bana kaza yapmış bir suzuki burgmanı gösterdi. Kocaman camı vardı. Bundan senin ölçütlerde keseriz dedi. Bende olur dedim. Şöyle diyim; alt kısım 30 cm yukarıda 20 cm lik ufak bir alan. Sanayiye gittik krom aldık 25 YTL. Usta zaten torna tesviyeci imiş. İşçilik 50 YTL. Camı güzelce dediğim gibi kesti. Cam çok büyük değildi. Karışlar isek net 1.5 karış yok bile.
    Akşam üzeri gel hazır olur dedi. Gittim. Hazırdı. Neyse camı taktık. Güzeldi. Denemek için çıktım yola. 100/110/120 oluverdim. Aslında rüzgarımı kesmiş rahatlatmıştı. Lakin kask çevresinde şaklamalar duymaya başladım. Yani önceden ciiiiiuuuuuuuvvvvvv olan rüzgar sesi kaybolmuş, şaakka şaşada şlap patada patada ya dönmüştü. Rahattı, sürüş iyi idi. Dönüşlerde motorun yatması için referans noktası olmuştu. Ayrıca aşırı hız ve rüzgarda km hız göstergemi ve devir saatimin deli gibi titreşmesini engellemişti.
    O sebeble sorum şu ki;
    1. Bu siperlik yakıt sarfiyatını artırırmı? Azaltır mı?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -şaakka şaşada şlap patada patada
    Ben bu tarifi anlayamadım biraz açarmısın

Benim motorda orjinal camı takılı çok rahat ve dediğin seslerden yok yakıt sarfıyatını sorma 100 km / 4 lt Şehir içi trafikte normal kullanımda bazan ışıklarda kaptırıyorum ama okadarda olsun artık.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    bu ege turumda bi depo (14lt) ile 358. km de yedeğe geçtim.rüzgar ve yüküm vardı bu sebepten 380 km yi geçeceğini pek sanmıyorum..
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung markası türkiyede global motor tarafından tescillenmiştir. zaten olayın kopma noktasıda bu olmuştur. global izin vermedikçe hyosung markası altında vida bile türkiyede satılamaz .. motorların üstüne kanuni markası vurulma zorunluluğu zaten bu sebepten doğmuştur..

global motorda elindeki bu imkanı değerlendirecektir. burada güney kore yetkililerine uzlaşma için arayış düşmektedir . aksi halde mağdur kalan global değil . bu markaya güvenip para yatıran biz kullnaıcılar olacağız
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Shadow VT750
    yoğun sisli bir sabah Ayvalık varış noktası olmak kaydıyla yola çıktım.TAvşanlıya kadar her yer bembeyazdı görüş mesafesi çok kısaaydı ve açıkcası fotoğraf çekilmeye korkmuştum.

dursunbeyin virajlı ve mıcırlı yolu.bir bilgisayar oyunu gibiydi ama tek canım var

sonunda düz yola çıkabildim..

deniz in kokusunu özlemişim..

Ayvalık ve Cunda nın eşsiz güzelliği

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Helal sana Mrock. Süpersin. Bu arada motorda süper. Standard farını 2 li ektra ile kuvvetlendirmiş, koruma demirleri ve sisler ile tamamlamışsın. Bu arada GAME OVER olmadığına sevindik.
    Arkadaşlar bugün servise tekrar gittim. Ve o Suzukinin camını çıkarttım. Kaskıma rüzgar tokat patlatıyordu. Hele 70 kmden sonra patada patada lar sıklaşıyordu. Bende çıkardım. Seviste kabul etti. Siperlik kullanamadım. Ama aldığım mont süper olunca rüzgarı gram hissetmiyorum...
    Neyse bugün 1130 km deyim ve az sonra motor sürücem.. Bye

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selka,
    Benim motorda da standart rüzgarlığı yerine ilk sahibinin taktığı rüzgarlık var. Çok nadirende olsa o pat pat sesini bende duyuyorum. Ama çıkarsam rahat edermiyim bilemiyorum, bir ara çıkarıp denemeyi düşünüyorum.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    ORKO BEN siperliği ÇIKARDIM. FEYİZOĞLUNDAN da iyi bir mont aldım. Rahatladım yahu. Kaskımı rüzgar tokatlıyordu resmen. Hava vortex ler yaratıp resmen suratıma çakıyordu. Verdiğim paranın yerine deri çantalarıma krom dan iskelet yaptırdım. Çantalarım dahada sabitleşti sağlamlaştı.. Tavsiyem iyi bir mont al ve o siperliği çıkar. Orijinal olmakdıkça faydadan çok zarar; hemde yakıtta da zarar ettiriyor. Pat pata patapata patapatapata diye hızlandıkça şaklıyordu. Oh be.. Bugün akşam ,yaklaşık 100 km motoruma bindim az önce eve geldim. Saat 23.40 ve motorumdan ayrılmak istemedim. Arkadaşlar şu an motorum 1300 km de ve rodaj yağını boşalttıktan sonra motorum yeniden doğdu sanki. Gaz yemesi, hızlanması hatta lastiklerimde o yeniliği üzerinden atınca kayacağımı sandığım birçok viraja keyif ve büyük bir güvenler girdim. Arka kampana beni korkutuyor ve sanki tutması orta gibi geliyordu. 1100 km den sonra değişti. ABS oldu mübarek. Bir yerde okumuştum yeni motorların balataların üzerinde reçine ve balmumu yapıştırıyorlar mış. Motor bayiide beklerse balatalar zamandan aşınmasın diye. Onun atılması 1000 km yi bulurmuş. Şimdi motorumda boşa alma sorunumda yok. Bu gece her lambada ama her lambada tek bir dokunuş ile boşa geçti. 100 km yol yaptığımda artık hava epeyce soğumuştu. Bugün gündüz ayrıca eşimle 50 km yol yaptık. Kundu da Kremlin Palace ve Topkapı Palace kadar gittik.
    Şu an bu motorda tek şaçmalık Global Motor. İnternet sayfasını hala hizmete sokmuş değil. Çıldırmak içten bile değil. Mondial ı örnek alsınlar ya; adamlar bir web sayfası yapmışlar akıllara zarar; yedek parçada şekiller fiyatlar hatta somunu ile pulun fiyatını havale numarasını, kaç günde ulaşacağını web ten yazmışlar. Burada söylüyorum Global Mondialı örnek al diye.. Keşke bu süper motoru Uğur getirseydi mükemmel olurdu.

Neyse bugün kü kundu gezimizden eşimle birkaç resim...

Arkadaşlar bu montlar feyizoğlunda 94 ytl ben eşime ve kendime aldım çok memnunum...

KUNDU

[URL=http://g.imageshack.us/img404/kundugezs2av4.jpg/1/][IMG]

İyi Günler..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Hayırlı olsun güzel mont fiyatı çok uygun. Dirsek-omuz ve sırt koruması vardır umarım. Kazasız sürüşler dilerim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selka montlar güzelmiş çok da uygun fiyatlı ama antalya da giyiyorsun onları gel bir istanbul-eskişehir yolu yap, bayramda gittim hayatım kaydı, öyle üşüdüğümü hatırlamıyorum valla kamyonlara yapışıp egsozla ısınmaya çalıştım bütün yol
    mrock sanada hayranım bu havada o kadar yolu nasıl yaptın valla bravo
    bu arada özellikle "türkiyenin ilk boğaz köprüsü" yazan tabela içime dokundu, eylül de bende cunda adasındaydım gerçekten mükemmel yerler
    fotoğraflar ve gezi süper olmuş
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Viceroy evet omuz, sırt dirsek ve ele kadar olan kemik koruyuculu. Mont PVC kaplı iç astarlı. İç astar takılı iken gram rüzgar almıyo. Astar çıktımı içeri hava girişi oluyor. Bu arada elbet Antalya eskişehir gibi değil onu bilmem..

Bu arada 1350 km deyim. Şanzuman sakız gibi valla yumuşak ve seri. Boşa almak son derece rahat yolda bile boşa alabilirim. Işıklarda falan sorun kalmadı. Şimdilik herşey iyi..
    Herkese iyi günler...

Motosikleti
    Shadow VT750
    Dostlarım motorum satılmıştır.Ayrılmak zor olacak ama katlanacam artık. 250cc nin üstünde bir motorla yoluma devam etmek istiyorum.Hyosungla yola devam edeceğim gibi duruyor.Herkese iyi sürüşler...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar iyi akşamlar uzun süredir giremedim nete hiç fırsat olmadı ama sonunda girdim mrock hayırlı olsun arkadaşım.inşallah güzel bir gv 650 ile devam edersin motor hayatına viceroy ile bu konuda da fikir alışverişi yapabilirsiniz.ya bu arada senin kaskın markası ne mrock?ya ben birkaç markada bu modeli gördüm ama seninkinin markasını merak ettim.selka mont süper.iyi günlerde kullan.bayramda antalya ya gelince bende almayı düşünüyorum.fiyatı da oldukça iyi geldi.ha bu arada selka senden bir ricam var.eğer mümkünse antalya'da motor kiralayabileceğim bir yer varmı öğrenebilir misin?motorsuz bir kaç arkadaşım antalya'ya tatile gelecek kiralayıp gezmek isterler.belki bende katılırım onlara.fırsatın olursa bir araştırırsan sevinirim.neyse şimdilik benden bu kadar.herkese kazasız belasız ve sağlıklı sürüşler,esenlikler dilerim.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    mrock hayırlı olsun dostum, ama bizi bırakma, 20000 km devirmiş bi gv250 ci olarak tecrübelerine ihtiyacımız olacak
    ayrıca yeni motor haberini ve resimlerini bu topic e mutlaka koy
    gv650 alırsan da şöyle detaylı bir şekilde motoru anlat çünkü bende seneye daha güçlü bir motor düşünüyorum, geniş aday listemde o da var

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    M rock satış işi hayırlı olsun. Umarım Hysoung GV 650 de karar kılarsın. Bu arada Yörük kardeşim motor kiralayan var mı? araştıracağım.... Bu arada motorumdan oldukça memnunum. Yörük arkadaş bu ara Ispartada bir dr. GV250 sini 4900 ytl ye sahibinden .com da satıyor. Sanırım 4000 km de.

Motosikleti
    Shadow VT750
    4000 deki motor nası 4900YTL anlamıyorum GV250 nin piyasasını düşüren bir çok satıcı var.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 deki motor nası 4900YTL anlamıyorum GV250 nin piyasasını düşüren bir çok satıcı var.
    Ben anlıyorum, zira 1600km'de 5900'e ikinci elini alıp 6 ay kullandım sonra da ST Kanuni olmazdan az evvel sattım. Sorunları çözülemediği gibi bir de servislerce gereksiz kazık yiyordum çünkü. O sinirle YBR125 aldım ve iyi ki almışım kafam da cebim de çoook rahat.
    Bana göre GV250 birazcık abartılıyor bazı yönlerden. Ama yine de 250cc cruiserlar kategorisinde en iyisi sayılabilir, bakış açısına göre. Sayılır sayılmasına da naçizane tavsiyem gidip ikinci el Dragstar filan alın arkadaşlar, hele biri 8500lira param var diyor geçmiş sayfalarda ve GV250 bakıyor aklım almıyor o kadar paraya tertemiz Dragstar 650 var yahu, ilk motorun olacaksa o zaman da git Suzuki 250cc filan al. Ne biliim Virago al.
    Bir cruiser da herşey yüksek beygirle bitmiyor ben onu anladım. Daha az beygirli Yamaha ya da suzukinin 250likleri en azından daha kaliteli ve yaygın servise sahip.
    Hyosung GV250'i ben de çok hevesle almıştım ancak, insanların kronik gaz yememe sorunu çözülemeyen, sürekli rölanti, krank, eksantrik zinciri problemleri çıkartan (hem de erken km'lerde) bir motoru niye alel acele satmak istediklerini anladım. Arkasında sağlam bir distribütör olmayan motor hele de tamirattan anlamıyorsanız kesinlikle almayın arkadaşlar.
    hele ilk motor alacaksanız gidin tip mip demeden Honda ve Yamaha'nın 150 ve 125liklerini alın bir yıl binip satsanız bile sıfır sorunla ve hemen satabilirsbiniz, tecrübe ile sabittir.
    Amacım marka kötülemek değildir ama albenisine kapılıp motor almayın, hele hele zamanla motosiklet sizin için ciddi bir taşıt haline geldiğinde gerçekten aldığınız motorun tipi değil kalitesi ön plana çıkıyor.

Uzun zamadır burada bir şeyler yazmayan bir eski kullanıcıdan tavsiye olsun size. Alıp kullananlara sözüm yok ben de aldım kullandım. Kronik sorunları çözülmüş ikinci elini bulabilirseniz eyvallah ama bu sorunlar devam ediyorsa işiniz iş.
    Genellikle tecrübesi az olup da bir motoru almış olanlar o motoru gereğinden fazla abartmaya başlıyor, bizler de zamanında yaptık oradan biliyorum ama zamanla tecrübe yediğiniz kazıklarla doğru orantılı olarak artınca bazı şeylerin sadece siz sahipsiniz diye abartılmaması ve doğru ya da yanlış her ne pahasına olursa olsun savunulmaması gerektiğini anlıyorsunuz.
    Bu sebeple almayı düşünenleri ya da yeni alanları da yanıltmamak lazım. Tabii ki ilk motorda gönlünüz en güzel görünenini istiyor ama kazın ayağı öyle değil. Mantığınızı da devreye sokmaya çalışın motor alırken derim.

Bu arada sitede 1 yıl önce değiştirdiğim ve yanlışlıkla girdiğim nicikimin hala çalışıor olması da enteresanmış....
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Clint. Boş boş konuşmuşsun cahilliğine veriyorum.

Sen cbf 150 ne binmeye devam et ve de onun topicinde bulun.

Buralara gelip şöyle kötü böyle kötü diyerek neyapmaya çalışıyorsun.

2005 model gv250 ye biniyorum 2. sahibiyim gaz yememe sorunuda var. Şimdiyekadar en ufak bir rahaztsızlık duymadım bu durumdan.

Ayrıca 1 kez olsun tamirciye yolum düştü o da fren balatasını sormak içindi adam tuttu değiştirdi onun dışında ne bir anahtar ne bir tornavida değdi. ( yağ filtresini kendim değiştirdim 3 somun söktüm tabi bu sayılmaz )

Performansızndan, Konforundan, Sorunsuzluğundan, görüntüsünden dolayı motosikletimi çok seviyorum. Sen ve seningibi sattığına pişman olup buralarda dolaşanlardan çok var kötüleyen nadir birkaç kişiden birisin. Arada erir gidersin.

Buda sözlerine kapak olsun.

Haftasonu gezimden

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler