Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv 249
    dün gece temde 130 km/h'ı buldum, arkadaşlar inanın bu gv 250ler bir harika. ne diyeyim, alan arkadaşlar isabetli bir karar vermiş oldular. almayı düşünen arkadaşlara da hiç durmayın derim. yollarda caravaldı, tigerdi, diğer çin mallarını falan gördükçe, inanın gv'mle gurur duyuyorum ve iyi ki başka motosiklet almamışım diyorum. hele de en son xenon far taktırdım, gece sürüşü daha da keyifli oldu...

gvmin 3. sahibiyim. anladığım kadarıyla pek iyi bakılmamış, 10400kmdeydi, 12500 oldu 2 ayda. ilk aldığımda bakım yaptırdım, 2000 km sonra bir daha bakım yaptırdım. 2007 model ve 4500 ytl ye aldım. son bakımdan sonra çok daha iyi oldu. boş vitese geçirememeye alıştım artık, ışıklarda elim debrajda beklemekten kas yaptım artık
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    ışıkta 1. vites debriyaj sıkılı beklemek her zaman güveliğiniz için önemlidir.arkadan gelen araç duramayacak gibi olunca veya bunun gibi hemen hızlanmak gerekecek zamanda çabuk tepki verir ve tahlikeyi bertaraf edersiniz.

bence sorun otoban-köprü gişeleri gibi yerlerde oluyor.debriyajı bırakmadan cüzdandan para-kart çıkarmak imkansız gibi bişey.Mecburen stop etmek zorunda kalıyoruz...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar özellikle Yamaha sahibleri kızmaca yok. Sadece fikirlerimi kimseyi kırmadan incitmeden yazmak isterim. Yamaha Dragstar 650 cc ye binmedim. Bunu baştan belirteyim. Ancak Hysoung GV 250 cc ile kağıt üzerinde teknik olarak karşılaştırma yaptım. Bu karşılaştırma fiyat/fayda oranında bir kaşılaştırma. Yoksa her zaman 650 cc lik bir motor 250cc lik bir motora üstün gelir. Lakin, Hyosung GV 250 cc lik motoru hem yağ soğutma; hemde hava soğutma sistemi var. Burada 1-0 Hysoung galip. Oysa Yamaha Dragstar 650 cc de ise sadece hava soğutma var. İkinci özellik Hyosung motor teknolojisinde 250 cc lik DOHC karakteristikli motora 8 sübab (valve) takarak ekonomik motor büyüklüğünde yüksek performans ve güç almış. Yamaha ise yaklaşık Hysoung GV 250cc ye göre 3 kat büyük olan motor bloğuna sadece 4 sübab (valve) takmış. Sübabları yarı yarıya az. Skor 2-0. Hysoung bu 250 cc lik motordan ekonomik şekilde 28 Hp güç ve yüksek tork alıyor. Oranlama yaparsak 650 cc lik bir motorda en az 72 HP güç almak gerekir ki (mesela Hysoung GV650) Yamaha sadece 40 Hp güç üretebilmiştir. O büyüklükteki motor bloğuna göre az. Skor 3-0. Yakıt tüketimi konusuna gelince Hysoung GV 250cc 2.5lt/100 km iken Yamaha 4.0/100km veya üzeri olmakta. Skor 4-0. Satış fiayatına bakarsak Hyosung GV 250cc 8000 Ytl herşey dahil. Yamaha Dragstar 650cc 14750 ytl. Skor 5-0. Burada hiç sürüş keyfinden falan bahs etmedim. Sadece Sanayii ve Ticaret Bakanlığı'na ithalatçı firmaların beyan ettiği satışta kataloklaarında kullandıkları teknik motor değerlerini karşılaştırarak yaptım. Sonuç
    Hysoung GV250cc -Yamaha Dragstar 650cc 5-0 Hysoung galip gelir.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    mrock daha bugün dediğin gibi oldu, köprüde kgs kart alıp geçicem tam, debriyaja bastım hafif gaz ileri geri boşa geçmedi birdaha denedim yine olmadı baktım adam ters ters bakmaya başladı, istop ettirip parayı ödedim kgs yi aldım, genelde başarıyorum ama özellikle motor çok ısınınca boş vites olayı iptal oluyor bende ama azmettim selka başarmış bende çözecem bu boş vites olayını
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    -hEA Yoğun trafik ve sıcak saatlerde motor ısısı yüksek iken boşa almak benim içinde zor. Lakin ben dolaşmak için acemi olduğumdan gece 10:30 dan sonra trafik hafifleyince çıkıyorum. O esnada hava ısısı epey düşük oluyor. Ve motoru ortalama 60 km hızla kullanıyorum. O anda boşa çok kolay geçiyor. Zaten bire takınca benim GV çok hafif yukarı dokunmak ile boşa geçiyor. Abartmamak lazım. Biraz kuvvet uygulayınca şıling 2.vites oluveriyor. Sadece normalde uyguladığımız kuvvetin 1/3 ünü vermek gerekiyor.. Arkadaşlar bu arada ben hysoung dan aksesuar olarak rüzgarlık almak istiyorum lakin site yapım aşamasında diyor. Yardımcı olursanız memnun olurum.. Bu arada Global Motor hala destek hizmetini sürdürüyor mu en son taze bilgileri olan arkadaşlar bilgi paylaşırsa memnun oluruz.. İyi sürüşler...

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orko kardeş kaç model GV ve kaç km desin? Ayrıca ehliyet için bilgi yazarsan mutlu oluruz. Ayrıca bende ehliyet için müracaat edeceğim. Bu arada yarın plaka ve ruhsatımda gelecek..
    Selka kardeş, ben motoru alalı 1,5 ay felan oldu, 2007 model eski sahibi Sakarya Motosiklet Klübü başkanı Kemal abiydi. Kendisi sürekli uzun yol yaptığından km.si 11.900.deydi aldığımda. Şu anda km.si 12.500 oldu. Ehliyet içinde bir an önce müracatını yap dostum bence. Ben dönemi kaçırdığım için yaklaşık 2 ay bekledim ehliyet için. Toplam maliyeti (B sınıf ehliyetin varsa) 300 Ytl. civarında oluyor. Tavsiyem kurs bedeli 150 Ytl.den fazla verme, biraz indirimle felan hepsi 150 Ytl.ye iniyor. Ama 2009'a kalırsan fiyat ne olur bilemiyorum. Kazasız keyifli sürüşler diliyorum.
    ..::.. GO ..::..

mesagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel araç

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selka tekrar hayırlı olsun.dediğim gibi allah kaza bela vermeden keyifli sürüşler dilerim.dediğin gibi antalya kış şartlarında yaza göre motorla daha keyifli gezilebilecek bir yer.ve kıyı şeridinde bir sürü güzellikler ve çok uzun yol yapmadan çok fazla yerlerin gezilebileceği bir yer.neyse bende 2006 model buldum 5000 kmde.4500 ytl istiyor.fiyatı uygun gibi geldi daha görmedim motoru ama bir sorayım dedim.ne dersinizi alınabilecek bir motor dimi?fikirlerinizi bekliyorum.herkese selamlar.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selka tekrar hayırlı olsun.dediğim gibi allah kaza bela vermeden keyifli sürüşler dilerim.dediğin gibi antalya kış şartlarında yaza göre motorla daha keyifli gezilebilecek bir yer.ve kıyı şeridinde bir sürü güzellikler ve çok uzun yol yapmadan çok fazla yerlerin gezilebileceği bir yer.neyse bende 2006 model buldum 5000 kmde.4500 ytl istiyor.fiyatı uygun gibi geldi daha görmedim motoru ama bir sorayım dedim.ne dersinizi alınabilecek bir motor dimi?fikirlerinizi bekliyorum.herkese selamlar.

dediğiniz motor bu mu yoksam???

http://www.sahibinden.com/cok_acil_s...XQQdisplayitem
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    evet mrock onu gördüm.4000 ytl ye kadar fiyat düşüren motorlar var sitede.bir de geçenlerde sen sormuştun ya benim kadar km yapan motor varmı diye,aynı sitede 29000km yapan bir motor var satışa çıkarılmış.neyse nasıl bir motor bu 4500 ytl fiyatı bana biraz garip geldi.ucuz gibi daha henüz aramadım sahibini ama kazası olabilir diye düşündüm ilk olarak.ne dersin?birde istanbulda 2008 model sıfırını 6900 ytl ye satıyor.ama oradan izmire getirmek falan lazım offf kafayı yimeye az kaldı

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    evet geçen gün motorcunun önunden geçiyodum göruntusü gerçekten heybetli ama aldık artık roadstarı

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Yörük arkadaşım ben plaka, ruhsat masraflarıda dahil sıfır 2007 model motoru 6500 YTL nakite bitirdim. Ama bunun daha fazla altına ineceklerini sanmam. Arkadaşım; anladığım kadar senin bir motor tecrüben var. Yeni öğrenecek bir kişi değilsin. Yani kullanıcısın. Motoru öğrenmek değil, kullanıp zevkini tatmin etmek. Birçok insanda motora genelde teknik limitlerinde bindiklerinden rodaj esnasında hırplayabilirler. Keyf almak için eğer imkanında varsa; 2008 model sıfır 6900 YTL lik motor daha iyi olur gibi geliyor. Rodajını sen yaparsın, motorunu sen tanırsın. 2. ihtimale gelince 2006 model 5000 km ve 4500 ytl. Bnece fiyat olarak iyi. Benimkinden 1 yaş yaşlı ve 5000 km kullanılmış lakin benim verdiğim paradanda 2500 lira aşağıda; aynı gibi. Ama yinede ilk el ilk eldir, imkan dahilinde elbette. Ama 2006 modeli düşünürsen servisine git usatya bir 20 lik ver ve herşeyine baksın. Devrilmiş mi, düşmüş mü, şanzuman zorlanmış mı falan; ben ustanın görüşünden sonra hareket ederdim, eğer 2. ihtimale kalırsam. Bu arada Hyosung ile 350 km oldu. Yörük kardeş bu motor hergeçen gün serileşiyor ve hızlanıyor. Rodajın bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Eminim bir yağ, filtre değişimi sonrası sesi bile daha da toklaşacak, yakıtıda dah az yakacak.... Şimdiden hayırlı olsun diyeyim...

güzel bir model, fakat oturuş pozisyonu itibariyle "küçük" kalıyor.
    özellikle uzun boylu arkadaşlar için ciddi sıkıntılı bir tasarımı var..
    Ne kadar [B]basit[/B]; o kadar [B]iyi[/B]... ::139::

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Bu arada tüm arkadaşlara John Travolta nın son filmi Wıld Hogs u seyretmelerini şiddetle tavsiye ederim. Bu arada yarın motorumun resimlerini sizlerle paylaşmak isityorum.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı kocaadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gece temde 130 km/h'ı buldum, arkadaşlar inanın bu gv 250ler bir harika. ne diyeyim, alan arkadaşlar isabetli bir karar vermiş oldular. almayı düşünen arkadaşlara da hiç durmayın derim. yollarda caravaldı, tigerdi, diğer çin mallarını falan gördükçe, inanın gv'mle gurur duyuyorum ve iyi ki başka motosiklet almamışım diyorum. hele de en son xenon far taktırdım, gece sürüşü daha da keyifli oldu...

gvmin 3. sahibiyim. anladığım kadarıyla pek iyi bakılmamış, 10400kmdeydi, 12500 oldu 2 ayda. ilk aldığımda bakım yaptırdım, 2000 km sonra bir daha bakım yaptırdım. 2007 model ve 4500 ytl ye aldım. son bakımdan sonra çok daha iyi oldu. boş vitese geçirememeye alıştım artık, ışıklarda elim debrajda beklemekten kas yaptım artık
    hani demişsin ya caracal dı tiger dı diye . tiger baş ağrıtmış ama caracal için aynı şeyi söyleyemem hele çinli konusunda . tuzlada ki fabrikayı uzaktanda görmüş olup . bmw servisinin bile dediği çok çok kaliteli değil ama o paraya o kalite çok bile yedek parça ucuz diğerlerine göre gv 250 tabiki üstün ama caracalımın yol tutuşu ve motoru süper o konuda laf ettirmem . eğer 100 cc v motor falan olsaydı bu motor o zaman gösteriş ve performansı 2 ye katlardı .

lütfen dragstarla , gv 250 yi karşılaştırmayalım . yamaha nın ölüsü bizimkileri 3 kere daha öldürür
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vay mterayes hemşerim hoşgeldin foruma, hayret bizim eskişehir de supersport dışında motor varmış da benim haberim yokmuş :D
    herkesin motoru kendisine güzel tabii ki mterayes ama biz özellikle de 250 cc lik bir cruiser dan beklemediğimiz bir performans, dayanıklılık heybet güzellik gördüğümüz için burada bu mutluluğu paylaşıyoruz
    bu arada yamaha nın dirisi benim motoru 3 kere öldüremez, 15500 km, sadece bakımda servise gitti, en son bakımda ufak bir arıza vardı, karbüratör ayarı, hava filtresi değişimi o da çözüldü yani ismi türkiye de yeni diye küçümsememek lazım hyosung pek çok ülkede kendini ispatlamış bir markadır
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Shadow VT750
    virago250,dragstar 250,intruder250 ve bunun gibi efsane diğer markaların bu tip modelleri arasında gv250 kesinlikler bir gömlek üsttedir.(Kmyco nun venox250 modeli hakkında bişey diyemem ama)

shadow 600 ile hem kağıt üzerinde hemde karşılaştırmalı test sürüşü yapalım.İki motor arasında nasıl birçekişme olduğunu beraber görelim.

6-7 ay önce shadow600 ile toplamda 500 kmlik beraber bir yol yaptık. Eğer sadece max. hıza bakacaksak evet shadow600 düz yolda tam gazla 150km/h hız gördü.Hemen arkasından bende GV250 ile 140-145 km/h civarı bir süratle takip ettim. Shadowda dijitel devir saati olmadığı için ne kadar sıkıştırdığını kaç devir yaptığını anlamıyorsun bense 10.000 deviri bitirmiş, artık devir saatinde kırmızı bölgeye(red line) girmeye başlamıştım.Motorumu zorlamak istemediğim için red line a girmesine izin vermedim tabiki.Ama tork,cc ve beygir olarak shadowdan aşağı kalmadığım kafa kafaya yokuş çıkıp kafa kafaya maksimum hız yaptığıma shadow kullanan arkadaşta bende çok şaşırdık.

üstelik yanayana koyunca gv250 daha heybetli kaslı gözüküyor.şambrel lastiği,benzn ve devir göstergesinin olmayışı,parçalarının daha pahalı olması,yakıtı... Gv250 ile arasındaki ilk göze batan farklardır.

son olarak shadowla yaptığımız bu yolculukta beraber depoyu ağzına kadar fulleyip,beraber aynı sürati, yolu yaptığımız halde 150.km de benzinliğe girip tekrar ağzına kadar fullediğimizde Gv250 15YTL,Shadow 600 25YTL lik bir yakıt aldı.(bu sene nisan-mayıs ayı civarıydı.)

şimdi soruyorum... shadow600 ile Gv250 yi (fiyat,yakıt,kalite,performans,görüntü,konfor.. olarak) artıları ve eksileriyle terazinin kefesine koyun ve aradaki farka bakın.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Mrock kardeşim hay ağzına sağlık ne güzel ifade etmişsin düşüncelerimi. Bende bunu izah etmeye çalışıyorum. Arkadaşlar benim ve mrock ın Honda Shadow un yada yamaha dargstar 600 cc nin kötü bir motor olmadığıdır. Hele yamaha 15 yıl motor üzerinde revizyona bile girmemiş efsane ama işte burası önemli bazı saplantılarımızdan ayrılıp objektif olabildiğimizde fiyat\fayda oranında belki de mazisi 2 yıl anca olan modellerede bakmak gerek. Unutmayın dragstarında ilk iki yılı olmuştur harleyinde. Lakin burada bir motor var 15000 ytl bir motor var 7500 ytl. İşte burası önemli ben ne veriyorum ne alıyorum. İkazımız şudur ki; Hyosung suzuki ye motor yapan firma iken ansızın kendi motorumu kendim yapacağım fikri ile kuruyor G.Kore de fabrikayı. Burada suzuki kötü diyebilirmiyim; asla. Lakin Suzukinin motorunu yapan firma da kötü olamaz. Diğer fazladan para verip motor alan arkadaşlar o yüzden gv yi kötülemeyin. Hyosung motor tecrübesi çok olan bir firma lakin işin sunuş kısmında değil;mutfağında imiş. Şimdi, bu pazardan pay almak istiyor. Sadece yeni olduğu kısım şase, ve diğer üst donanım. Honda, yamaha, suzuki, kawasaki,harley gibi firmalar 30% en az isim parası alırlar. Yani; 15000 liralık bir motor için en az 4500 lira hava yada isim parası ödenir. 15-4,5= 10.5 gibi bir rakam olmalılar. EEE Hyosungda 600 cc değilde 250 cc segmentte üretiyor oda 8000 ytl işte olay bu.. Amacımız diğer modelleri almayın değil sadece aynı kaliteyi vermeye çalışan ara grup modelleride cidden inceleyin. Bu arada resim nasıl eklenir yahu!

[/IMG]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar.selka dediğin gibi çok önceleri de olsa motor tecrübem var.yani ilk defa oturmayacağım üstüne ama sıfır almak yerine bende ızdırap halini alan zevkimi tatmin etmek için ikinci el temiz birşey düşündüm.aslında niyetlenmiştim bir tanesini sıfır km almaya ama.. ya bakalım biraz daha bekleyim diyom ama kriz gelip gelip gidiyor.yani biran önce sahip olmak istiyorum.en büyük hayalim ise arabayı izmir'de bırakıp izmir'den antalya'ya eve motorla gitmek.bakalım.mrock bu arada o ilan hakkında yorum yaparmısın?şimdiden teşekkürler.karşılaştırmalara gelince yanlış hatırlamıyorsam venox da 28 hp güce sahip.ama 250cc klasmanında japonlardan bile daha güçlü olmak üzere gv250 gerçekten o klasmanda karşılaştırılmayacak bir güce sahip.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    [/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler