Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Furkan hoşgeldin. Motorun depo ve çamurluklar siyaha boyanmış net biçimde; siyah modeller 2011'den itibaren gelmeye başladı diye biliyorum. Vuruğu eziği var mı fotoğraflardan çok belli olmuyor ama zevkine boyatmış olabilir adam çok da takılmamak gerek rengi hoşuna gittiyse ve ezik göçük yoksa eğer. Sissy bar ve ayaklık aksesuarı olması artısı. Yanlız sol ayaklık ve sağ ayaklık birbirinden farklı. Neden farklı takmış merak ettim, bu ayaklıklar da devrilince ilk yere temas eden bölüm olduğu için kırılabiliyor, yatırma devirme gibi bir durum söz konusu olabilir. Bunu alırsan koruma demiri de takman faydalı olabilir. Lastikler çok kötü durumda değil gibi, egzos kötü durumda. Kilometreyi standart 15bine indirmemiş, o bir artısı, tabii 80 binden de indirmiş olabilir artık nasip. Bir de şahsen muayenesi olmayan motorlar çok hoşuma gitmiyor, çünkü muayeneye vakit bulamayan adam motorun bakımına hayli hayli zaman bulamaz bir de muayeneyi sorgulatarak asıl kilometre hakkında fikir sahibi olabilirsin, bunun da muayenesinin olmaması nedeniyle eğer adam 80-90 bin km gibi bişeyden düşürmüşse sorun olacağı anlamına geliyor. 7 senede yapılmayacak bir kilometre değil, ben 8 ayda 15bin yaptım mesela. Benim şahsen tercih etmeyeceğim bir motor bu kafada fazla soru işareti bırakıyor görünürde çok net bir sıkıntı olmasa da.
    Soldaki ayaklık farklı değil sadece lastiği farklı. O lastik zamanla yerinden çıkıp uçup gidebiliyor benim motorda da sol tarafta lastik yok, bir sabah 130-140 km/s hızla giderken uçuverdi. Muayeneye vakit bulamayan bakım yaptırmaz diye düşünme bence. Cumartesi günleri çalışan birisiyse zor olabilir. Mesela ben bakımları aksatmam ama muayeneyi 1,5 ay gecikmeli yaptırdım, hem de fazlasıyla boş vaktim olmasına rağmen. Muayenenin yapılmamış olması sorgulama açısından daha avantajı bir durum. Çünkü sorgulamada sadece son muayenedeki km görünüyor. Mesela 2 ay önce km'yi düşürüp 1 ay önce de muayene yaptırmış olsa sorguladığında km geri alınmamış gibi çıkar. Yani şimdi yapacağı bir sorgulamada 2 yıl+geciken süre kadar zamanda km geri alınıp alınmadığı öğrenilebilir. Ayrıca bu motorda km'in düşürülmüş olmasına ihtimal vermiyorum. Çünkü psikolojik olarak neredeyse her motorda geçerli olan bir 25-30k km sınırı var. Geri almış olsa 30k'ya alır. Zaten 90k km'deki bir motoru hiç anlamayan birisi bile anlar diye düşünüyorum. Bir de herkes senin kadar motor kullanmıyor. Ben de 7 ayda 16-17k km yaptım ama bunlar istisnai durumlar, çoğu kişi yılda 10k km'den az kullanıyor motoru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ayaklık lastik olarak değişik değil sadece, ayaklıkların şekli de farklı. Hyosungsource.com sitesinde iki tane ayaklık var birisi büyük birisi daha ufak; bu motorda da bir tarafta birinden bir tarafta öbüründen var. KM'nin düşürülmesi düşük ihtimal dediğin gibi ama ben güvenmiyoum ikinci ellerin hiç birine. Ama şöyle bir durum da var muayeneyi atıyorum bikaç sene önce yaptırmışsa ve o muayeneden sonra 30-40 bin km yaptıysa 20 bin km geriye gayet rahat sarabilir. İnandırıcı olsun diye oraya getirilebilir, ben dolandırıcı olsam gider herkesin yaptığı gibi 15bine getirmek yerine en az 35 bin filan yaparım motorun km çok yüksek olsa. Neyse dediğim gibi düşmemiş olması daha büyük olasılık ama fazla güvenemiyorum. Ayaklıklar da net biçimde farklı onu da doyurucu bir cevap almak adına sormakta fayda var.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ayaklık lastik olarak değişik değil sadece, ayaklıkların şekli de farklı. Hyosungsource.com sitesinde iki tane ayaklık var birisi büyük birisi daha ufak; bu motorda da bir tarafta birinden bir tarafta öbüründen var.
    Hayır ikisi de orjinal ayaklık yani hyosungsource'da ufak olandan. Her gün üzerine bastığım şey olmasa neyse ama eminim.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır ikisi de orjinal ayaklık yani hyosungsource'da ufak olandan. Her gün üzerine bastığım şey olmasa neyse ama eminim.
    Sol taraftaki ufak olan oem, sağ taraftaki daha büyük olan aftermarket. Yarın buluşup bakmaya gidelim istersen motora.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

Neyse vazgeçtim, farklıysa zaten gidince görür; belki ben yanlış yorumlamışımdır fotoğraflarda.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sol taraftaki ufak olan oem, sağ taraftaki daha büyük olan aftermarket. Yarın buluşup bakmaya gidelim istersen motora.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

Neyse vazgeçtim, farklıysa zaten gidince görür; belki ben yanlış yorumlamışımdır fotoğraflarda.
    Tam iddiaya girelim diyecektim halbuki

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi geceler arkadaşlar...
    bugün sağolsun levent'in de yardımı ile twingomuzu aldık getirdim,eşim bayıldı..twingonun girdisi 10.000 tl, çoluk çocuğun mutluluğu paha biçilmez

levent bir kez daha teşekkür ederim..

furkan aramıza hoşgeldin,
    arkadaşlar ilan için gerekeni söylemişler..motor komple boyalı,yana yatması var motorun bence,hoş günümüzde yana yatmamış motor bulmak da zor bu işin doğasında da bu böyle zaten..neyse hayırlısı olsun..

murat tam ben diyecektim iddaya girin diye rıdvan yazmış zaten ancak sanki peglerin boyu bana da aynı gibi geldi..

neyse herkese iyi geceler,yarın mesai,pazar günü de nöbet var..haftasonum yalan oldu..herkese saygılar,sevgiler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

inglor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün sağolsun levent'in de yardımı ile twingomuzu aldık getirdim,eşim bayıldı..twingonun girdisi 10.000 tl, çoluk çocuğun mutluluğu paha biçilmez

furkan aramıza hoşgeldin,
    arkadaşlar ilan için gerekeni söylemişler..motor komple boyalı,yana yatması var motorun bence,hoş günümüzde yana yatmamış motor bulmak da zor bu işin doğasında da bu böyle zaten..neyse hayırlısı olsun..

murat tam ben diyecektim iddaya girin diye rıdvan yazmış zaten ancak sanki peglerin boyu bana da aynı gibi geldi..

neyse herkese iyi geceler,yarın mesai,pazar günü de nöbet var..haftasonum yalan oldu..herkese saygılar,sevgiler..
    Hayırlı olsun ilker.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Kızma ama ben bütün haftasonu gezicem karacayla
    Viraj Güzeldir..

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Günaydın herkese.
    İlker kardesim tekrar hayırlı olsun kazasiz belasiz binin inşallah..twingo hasır nesir olduğumuz bir arac ve cok keyif alacağını düşünüyorum cok ferah ve lego gibi arabadirbu arada kaportasi gayet saglamdir yalnız fren sistemine bir baktirirsin müsait zamanda arka balatalari ayarlı olmadığında cok kizakliyor lastik iyi olsa da aklında olsun çünkü motosiklet gibi hızlanıyor dene istersen:D
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Günaydın arkadaşlar,

İlker hayırlı olsun kardeşim, Allah kaza bela vermesin. İyi mesailer dostum, kolay gelsin. Sizler sayesinde rahatız, geziyoruz...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Arkadaslar herkese selamlar..
    Tolga kizmiyorum ama ne yalan soyleyim yanibasimda akusu bitmis kocaman motorum duruyor ama yogunluktan yanina gidemiyorum..sadece sana imreniyorum..

Levent cok sagol soylediklerini kontrol ettirecegim yalniz birsey cok dikkatimi cekti,aracin ici normal 4 kapili hatchback araclar kadar genis,arka koltukta bacak bacak ustuna atarak oturabiliyorsun.cok hosuma gitti,devasa iki tane kapisi var..

Onur tesekkurler,ne demisler: VATAN SANA CANIM FEDA

Herkese iyi haftasonlari dostlarim.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam güle güle kullanın pek şirin bir araçmış.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    İlker hayrırlı olsun Twingo. Fotoğraflarda oldukça temiz duruyor.

Ben de hiç satmayı istemesem de motoru bir arkadaşıma satacak gibiyim. Eşim Amerika'da yüksek lisans yapmak üzere bir üniversiteden kabul aldı. Ben de eş durumundan gideceğim. Umarım oralarda düzgün bir iş bulabilirim..

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selamlar Herkese;

Nabersiniz ne var ne yok bakalım

İlker abi, yeni aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullanasın

forumdan uzak kaldım uzun süredir ama takip ediyorum.. sadece yazı yazmıyordum

Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz..
    diğer tüm tanıdıklarıma selam ve saygılar..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...05327375/detay

Linkteki Honda Shadow'u almış bulunmaktayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun, şu spirit'leri bir türlü sevemedim.

inglor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun abi..kazasız belasızz..
    Viraj Güzeldir..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..

hakan hocam,serdar ve uğur çok teşekkürler..

serdar hayırlısı olsun,illaki bir iş bulabilirsin ancak oralarda daha önceden beri kalan tanıdıklar varsa yardım almanda fayda var..baktın sarmazsa o zaman yüksek lisans bitince dönersiniz..bence çok güzel bir tecrübe olacak..şimdiden yolunuz açık olsun,oralardan izlenimlerini paylaşırsan sevinirim..

olgaç abi hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsın inşallah..bayadır motora el değmediği belli resimlerden..sen tozunu alırsın artık km ler ile

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    İlker abi araba hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin aynı şekilde Olgaç seninde motorun.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    İlker hayırlı olsun yeni aracın..olgaç sanada hayırlı olsun.güle güle kazasız belasız kullanın araçlarınızı.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Olgaç abi hayırlı olsun. Kazasız belasız binersin inşallah... Bu kez aradığını buldun sanki

Serdarsom zamanında ben de çok istedim master için gidebilmeyi ancak evlilik falan olunca mecburen kaldı ve burada tamamladım. Bazı fırsatlar zamanında değerlendirilmeli. İnşallah sen de içine sinecek bir iş bulabilirsin. Hangi üniversite ve bölümden kabul aldı eşin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler