Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GV650 EFI
    Antalya'da kaç GV250 var?
    Burda olanlar el kaldırsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250L
    Tüm arkadaşlara iyi akşamlar ve geçmiş Kurban bayramınız ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.
    Çok uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum; neredeyse tümünüzü gıyabında tanıdım ve GV 250 hakkında oldukça bilgi sahibi oldum. Motorum ehliyetim ve hiç kullanmışlığım olmadığı için kenardan takip ediyorum sizleri. 40 yaşında ve hiç motorsiklet tecrübesi olmayan biriyim öncelerin gv ile başlamaya karar vermiş ve forumu 1nci sayfadan itibaren okumuştum. Ancak zamanla enduro ruhunun bana çok daha yakın olduğunu hissettim zaten mesleğim gereği sürekli doğa ile başbaşayım bunu motorla daha da pekiştirmek istiyorum ayrıca emekliliğe hazırlanıp eşimle eğer yapabilirsem uzun yurtdışı gezilerine çıkmayı hayal ediyorum. tüm bunları neden yazdım çünkü 180 cm boy ve yaklaşık 100 kg ağırlığındayım enduro tarzında en küçük motor kle 500 direk 650 ile başlarsam sıkıntı olur mu? tarz olarak çok farklı biliyorum ama gv de çok yakışıklı gv ile mi başlayayım çok kararsızım Yörük arkadaş 250 den 650ye geçti düştü kalktı. Kafam çok karışık arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    merhaba sinan abi alışılagelmiş gibi olacak söylediklerim ama yanlış anlama sakın
    yazdıklarını yanlış okumadı isem (yanlış anlamışsam düzeltin) hiç motor deneyiminiz yok sanırım
    sakın büyük cc motorla başlama neden mi..
    1-kaç yıldır motor kullanıyorum yaşadığım yer Burdur komşuyuz burada bile 30000km yi devirdim
    ama hala birçok eksiğim olduğu kanaatindeyim
    2-bu foruma katılmadan önce motor benim için sevda idi ama şimdi tutku oldu
    virajlara girmeyi, lastiklerin yol ile etkisini, aynı frenlerle daha kısa mesafede durmayı ve korumanın önemini burda öğrendim öğrendiklerimi uygulamalı çalışarak faydasını gördüm.
    3- şehir içinde kendini bilmez o kadar kişi varki motor üzerinde yaşayarak bunu önce görmelisin ki trafiğe ayak uydurmalısın
    4-şehir dısı içine göre kolay görükebilir ama benim fikrimce en ufak hatayı kabul etmeyecek kadar çok tehlikeli
    aniden mucura girince yada ıslak zemin çamur vs biraz tecrübe edinmek çok ii olur
    gelelim tavsiyeme sinan abi yüksek cc'lere geçmeden önce küçük cc'lerle başla en azından bir sezon geçir
    gv bu konuda en büyük cc terccihin olsun gerekirse daha düşük ama şehirdekilerin motor sürücülerine bakış açısıyla önce bir tanış derim
    saygılarımı sunarım son karar elbet sizin ama ne olursa olsun korumasız yola çıkmayın

Motosikleti
    CRF 250L
    Mesut bey teşekkur ediyorum tüm bunlar kafamı karıştırıyor işte.....

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Herkese selamlar,

Tatil bitti, inşallah bütün arkadaşlar kazasız belasız yuvalarına dönmüşlerdir. Sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara erişebilmeniz dileğiyle...

Alıntı PcKaoPath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aktif bir şekilde yamaç paraşütü ile ilgilenen var mıydı? Önümüzdeki yaz yamaç paraşütü eğitime katılmayı düşünüyorum.
    Kayseri'deki evimiz Ali Dağı'nın eteğinde (Talas). Belki biliyorsunuzdur, Ali Dağı bu iş için biçilmiş kaftan ve sevdalısı hayli çok. Bugün dönüşte gördüm gene süzülenleri, hava çok güzeldi. Benim bilgim yok ancak komşumuz hocalık yapıyor. İsterseniz sizinle görüştürebilirim.

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Beyler her ne kadar şuan 650 dragstar kullanmaktaysamda aradığım dl650'yi bulamıyorum. Sanırım benim istediğim motosiklet 19000 ve yukarısında ama bende o para şuan yok. Bende bu arada boş kalmamak için shadow yada VL800 intruder alacağım.15000 üst limit. Her iki moturunda +/- leri mevcut. Sizce ne yapmalıyım.????

Motosikleti
    RX3 Evo
    Bugün 2. kez yakıt aldım ve 3,58lt/100 km hesapladım. Bu kullanımda kısa mesafeli sürüşler çok oldu. Uzun yolculukta daha fazla düşeceğini düşünüyorum.
    Selamlar...

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    İstanbullu arkadaşlardan ricam olacak.... ACİL...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03317283/detay

Motosiklete yakın olan var mı?

2006 model ve 4000 km... şaka gibi km ile oynanma olasılığı yüksek gibi... ama bakmak lazım.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bu km orijinalse bravo yani nasil bir kafadır anlamadım,ben alali 2ay dolmadı ama 3000km oldu
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 2. kez yakıt aldım ve 3,58lt/100 km hesapladım. Bu kullanımda kısa mesafeli sürüşler çok oldu. Uzun yolculukta daha fazla düşeceğini düşünüyorum.
    Selamlar...
    Sürekli 50-60 km hızla gitmeyeceksen uzun yolda pek fazla düşmez, hatta rüzgar durumuna göre artabilir bile.

Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbullu arkadaşlardan ricam olacak.... ACİL...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03317283/detay

Motosiklete yakın olan var mı?

2006 model ve 4000 km... şaka gibi km ile oynanma olasılığı yüksek gibi... ama bakmak lazım.
    Bana çoook uzak, güvenilir bir servise baktırmak lazım.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Formun önceki sayfalarına bakındım ama göremedim. Daha önce konu oldu ve 2. kez soruyorsam kusura bakmayın.
    Enjeksiyonsuz olanlarda jikle ve benzin musluğundan bahsedilmiş. Ancak benim motorda (2011 model) her ikisini de bulamiyorum Çok önceleri dedemin 250 cc rus yapımı planet 5 motoru vardı, üzerinden inmezdim. O motorda da vardı jikle ve musluk. Soğuk günlerde yoğun bir şekilde kullanırdık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Formun önceki sayfalarına bakındım ama göremedim. Daha önce konu oldu ve 2. kez soruyorsam kusura bakmayın.
    Enjeksiyonsuz olanlarda jikle ve benzin musluğundan bahsedilmiş. Ancak benim motorda (2011 model) her ikisini de bulamiyorum Çok önceleri dedemin 250 cc rus yapımı planet 5 motoru vardı, üzerinden inmezdim. O motorda da vardı jikle ve musluk. Soğuk günlerde yoğun bir şekilde kullanırdık.
    Enjeksiyonlu olanlarda jikle yok bunun yerine bu işi elektronik olarak yapan sensörler var. Benzin musluğu da yok ama neden yok bilmiyorum, koymak istememişler.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonlu olanlarda jikle yok bunun yerine bu işi elektronik olarak yapan sensörler var. Benzin musluğu da yok ama neden yok bilmiyorum, koymak istememişler.
    Slayerrr benzin musluğunun mantığı nedir? Olmasının ne gibi faydaları vardır?
    Teşekkürler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Slayerrr benzin musluğunun mantığı nedir? Olmasının ne gibi faydaları vardır?
    Teşekkürler...
    İki avantajı var. Birincisi, musluk açık, kapalı ve rezerv(yedek depo) konumlarında çalışıyor. Açık konumdayken 14 litrelik deponun 12 litre olan kısmını kullanabiliyorsun, benzin bitince rezerv konumuna getirip 2 litre benzinin kaldığını dolayısıyla 50 km civarı bir menzilin olduğu bilip yolda kalmıyorsun. Çok önemli bir şey değil, ben son çeyreğe girdiğimde fullediğim için sürekli rezerv konumunda kullanıyorum zaten. İkincisi ise, başta buji değişimi olmak üzere herhangi bir sebepten depoyu sökmen gerekirse musluğu kapalı konuma getirip depoyu motordan ayırabiliyorsun. Musluk olmadığında depoyu sökmek yerine biraz yukarı kaldırarak uğraşmak gerekiyor. İlle de sökmek gerekecek bir durum olursa benzini tamamen boşaltmak gerekir. Yani çok önemli olmasa da işe yarar bir şey, herhalde fabrikada benzin musluğu kalmamış, yeni modellere takmaktan vazgeçmişler.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Selamlar,ben bujileri değiştirdiğim sırada depoyu komple motordan ayırıp kenara almıştık ve dolu olmasına rağmen benzin akmıyor.saniyorum o elektrikli süpürge gibi çalışan benzin pompası çekmeden yakıt akmıyor ve musluğa da gerek kalmıyor.bana sorarsan iyi mi diye,degil derim.bu işlemlere karar veren hep elektronik sistem,bence ne kadar mekanikte o kadar iyi olur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,ben bujileri değiştirdiğim sırada depoyu komple motordan ayırıp kenara almıştık ve dolu olmasına rağmen benzin akmıyor.saniyorum o elektrikli süpürge gibi çalışan benzin pompası çekmeden yakıt akmıyor ve musluğa da gerek kalmıyor.bana sorarsan iyi mi diye,degil derim.bu işlemlere karar veren hep elektronik sistem,bence ne kadar mekanikte o kadar iyi olur..
    Benzin pompası 2012 modellere (2011'lerde de aynı olması muhtemel) deponun içinde ama diğer enjeksiyonlularda depoda değil, motorda. Dolayısıyla sökünce gayet güzel akıyor benzin

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hay ben bu 2012 modellere ne diyeyim yahu herseyi bir farklı yapmışlar,zira beyin de 2011den farkliymis,sürekli deneme asamasindaki donanımları kullanmış oluyoruz sanıyorum.
    Bu arada 2012 Gv kullanan kimse var mı aranızda arkadaslar?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet beneinki 2009 enjeksiyonlu ve depo musluğu yok depo dolu iken sökmek gerektiğinde oluk gibi akıyor .. demekki her yıl bir gelişme var..vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay ben bu 2012 modellere ne diyeyim yahu herseyi bir farklı yapmışlar,zira beyin de 2011den farkliymis,sürekli deneme asamasindaki donanımları kullanmış oluyoruz sanıyorum.
    Bu arada 2012 Gv kullanan kimse var mı aranızda arkadaslar?
    Ben varım
    evet senin de dediğin gibi elektrikli süpürge gibi çalışıyor benzin pompası. o sesin benzin otomatiğinden geldiğine hala da emin olabilmiş değilim

Motorum hala 500 km'de bir türlü binemedim doya doya. tam binicem dedim okul açıldı öğrenciler, dersler derken hevesim kursağımda kaldı. sonra dedim tamamdır. okul bir düzene girdi. Pat belimi sakatladım. Şimdi düzeldim artık bir kaç gündür biner oldum motora. ilk bakım için yağ filirtremi bile aldım ama benim motorun 1000km olası yok gibi

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Gecmis olsun gerbiş fazla zorlama sen yine de..sana ve diğer 2012 model kullanıcılarına(2012 modeldenormal olduğu söylendiği için) bir sorum olacaktı,bir zahmet denerseniz sevinirim belki simdiye kadar farketmemissinizdir;ben motora durduğu yerde gaz verirken gazı ornegin 5000 devire kadar açıp sabitliyorum,sabit gazda tuttuğum halde motorun devri hem devir saatinde hem de motorun sesinde ve titreşiminde de hissedilecek sekilde dalgalanarak değişiyor.daha kısa söylersek "sabit gazda motorun devri sabit kalmıyor".ustalardan biri normal olduğunu,digerleri de olmadıgını söyledi.sizden ricam gazı sabitleyip motorun sesini titreşimini ve devir saatini kontrol edermisiniz,bakalım sizde durum nedir..teşekkürler simdiden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler