Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 350 km boyunca 110-120'nin altına hiç düşmeden ve çok kez 140'a çıkarak 4 lt'yi biraz geçen bir tüketimim olmuştu. Karbüratör ayarı yaptırdım dediğin aslında karbüratör ayarı bozdurmak olabilir.
    çok iyi yakmışsın gerçekten.. şuan öyle bi tüketimi hayal bile edemiyorum :S galiba bozdurduk ayarı çünkü adam egzoz sesini dinleyerek, arada gaz vererek fln yaptı ayarı. herhangi biryerden yada katalogtan değere fln bakmadan. gerçekten o hızlara çok iyi yakmış motorunuz. söyleyecek birşey bulamadım. bana kısa zamanda bir tamirci yolu daha gözüküyor gibi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arkadaşlar cruiserlarda demeyim,direk gv250 de ön cam olayı cidden karşıdan gelen rüzgarı kesiyormu,motor kullandığım yol çok rüzgarlı çünkü,ve rüzgar cidden yoruyor bir yandanda gürültüsü rüzgarın.Tabi rüzgar sesinin kesilmeyeceğiini biliyorum,ama belki daha azdır.Birde bu ön cam kolay takılabilen çıkarılabilen bir aparatmı,çünkü yazın bunaltıcı havalarda rüzgarın karsıdan çarpmasını isterim.Daha önce ss kullanmış arkadaşlar ne dediğimi daha iyi anlayacaklardır diye tahmin ediyorum.Birde motor olduğu yerde devrildiğinde çok hasar oluyormu.Mesela benim motor fırtınada devrildi,ayaklık açık ve gidon kitli ve motor vitesteydi.Yani tam bir park hali:D,ve bir kaç çizikten başka birşey olmadı.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey sorcam motoru hangi devirlerde kullanmak daha mantıklı.mesela arabada 2500-3000 devir arası gibi.
    4bin devir altında motor zorlanmaya başlıyor; kendi adıma 4 bin - 6 bin arası kullanıyorum genelde; yakıtın tasarruflu olacağını da düşünerek. MCT'de devir saati yoktu; ordan sesi dinlemeye alışmıştım. GV 250'de de öyle sese bakarak bu karara vardım doğru mu yaptım bilmiyorum; doğru gibi ama sanki.

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cruiserlarda demeyim,direk gv250 de ön cam olayı cidden karşıdan gelen rüzgarı kesiyormu,motor kullandığım yol çok rüzgarlı çünkü,ve rüzgar cidden yoruyor bir yandanda gürültüsü rüzgarın.Tabi rüzgar sesinin kesilmeyeceğiini biliyorum,ama belki daha azdır.Birde bu ön cam kolay takılabilen çıkarılabilen bir aparatmı,çünkü yazın bunaltıcı havalarda rüzgarın karsıdan çarpmasını isterim.Daha önce ss kullanmış arkadaşlar ne dediğimi daha iyi anlayacaklardır diye tahmin ediyorum.Birde motor olduğu yerde devrildiğinde çok hasar oluyormu.Mesela benim motor fırtınada devrildi,ayaklık açık ve gidon kitli ve motor vitesteydi.Yani tam bir park hali:D,ve bir kaç çizikten başka birşey olmadı.
    CBR 125 grenajlı olduğu için ve de ağırlığı az olduğundan, 125 kg civarı diye biliyorum, rüzgarda bayrak gibi olup zorlanması normal. Ben hiç kullanmadım ön siperlik; kullanmayı da düşünmüyorum. Kışın da MCT'yleydim; yağmurluğu geçirdikten sonra hiç hissetmedim bile rüzgari; keza GV 250'yle de rodajı doldurdum; yüksek hızlarda yağmurda çamurda yine sorun yok. Siperlik takana saygı duyarım ama bence rüzgar o kadar rahatsız edecek boyutlarda değil; takmaya değmez diye düşünüyorum; hatta o rüzgarın karşıdan çarpması üşütse bile özgürlük hissi verdiği için vaz geçemem. Devrilmesi konusunda da ön koruma demiri taktırmanda fayda var; daha benimkini devirmedim çok şükür devirmem de umarım. Ama önceki MCT'yi defalarca devirdim en fazla koruma demirinin üstünde sürüklendi; koruma demiri yamuldu biraz o kadar. GV 250 de çok daha iyi durumda durur bence; kat kat kaliteli malzeme.

Bir de ben de ufal bir soru sorayım; benim GV 250 yeni model; yani tek eksoz. Tam bu eksozun birleştiği yerin üst tarafında uzun yolculuklar sonrası yağ lekesi oluşuyor. Hadi iç tarafta olsa zincirden bir yerden sıçrıyor diyeceğim de tam üst tarafına nereden geliyor olabilir? Bir de neden böyle bişey olur.

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

Sons of Anarch'de de ilk sezon onuncu bölüme kadar geldim. Oyunculuklar biraz tekdüze ve abartılı geliyor; mesela başroldeki sarışın adamın yürüyüş bile fazla abartılı doğal değilmiş gibi; omuzu savurmalar böyle serseri imajı çizmeye çalışmalar. Ama arada çok sağlam motorlar gözüküyor ağzımın suyunu akıtacak. Kaskları da çok hoşuma gitti; şunun düz siyahından sipariş vermeyi düşünüyorum. http://www.feyizoglu.com/Deri-Nazi-Kaski_46519.html#0 Şehir dışına yine kapalı kask takarım ama şehir içi gidip gelirken bunu takarım; şu anda da açık kask takıyorum zaten.. Diziye dönersek; genelde dizilerin ilk sezon bayık oluyor; sonraki sezonlarda işler düzeliyor. İkinci sezon daha iyi olacak da demişler, seyredelim bakalım.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4bin devir altında motor zorlanmaya başlıyor; kendi adıma 4 bin - 6 bin arası kullanıyorum genelde; yakıtın tasarruflu olacağını da düşünerek. MCT'de devir saati yoktu; ordan sesi dinlemeye alışmıştım. GV 250'de de öyle sese bakarak bu karara vardım doğru mu yaptım bilmiyorum; doğru gibi ama sanki.

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

CBR 125 grenajlı olduğu için ve de ağırlığı az olduğundan, 125 kg civarı diye biliyorum, rüzgarda bayrak gibi olup zorlanması normal. Ben hiç kullanmadım ön siperlik; kullanmayı da düşünmüyorum. Kışın da MCT'yleydim; yağmurluğu geçirdikten sonra hiç hissetmedim bile rüzgari; keza GV 250'yle de rodajı doldurdum; yüksek hızlarda yağmurda çamurda yine sorun yok. Siperlik takana saygı duyarım ama bence rüzgar o kadar rahatsız edecek boyutlarda değil; takmaya değmez diye düşünüyorum; hatta o rüzgarın karşıdan çarpması üşütse bile özgürlük hissi verdiği için vaz geçemem. Devrilmesi konusunda da ön koruma demiri taktırmanda fayda var; daha benimkini devirmedim çok şükür devirmem de umarım. Ama önceki MCT'yi defalarca devirdim en fazla koruma demirinin üstünde sürüklendi; koruma demiri yamuldu biraz o kadar. GV 250 de çok daha iyi durumda durur bence; kat kat kaliteli malzeme.

Bir de ben de ufal bir soru sorayım; benim GV 250 yeni model; yani tek eksoz. Tam bu eksozun birleştiği yerin üst tarafında uzun yolculuklar sonrası yağ lekesi oluşuyor. Hadi iç tarafta olsa zincirden bir yerden sıçrıyor diyeceğim de tam üst tarafına nereden geliyor olabilir? Bir de neden böyle bişey olur.

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

Sons of Anarch'de de ilk sezon onuncu bölüme kadar geldim. Oyunculuklar biraz tekdüze ve abartılı geliyor; mesela başroldeki sarışın adamın yürüyüş bile fazla abartılı doğal değilmiş gibi; omuzu savurmalar böyle serseri imajı çizmeye çalışmalar. Ama arada çok sağlam motorlar gözüküyor ağzımın suyunu akıtacak. Kaskları da çok hoşuma gitti; şunun düz siyahından sipariş vermeyi düşünüyorum. http://www.feyizoglu.com/Deri-Nazi-Kaski_46519.html#0 Şehir dışına yine kapalı kask takarım ama şehir içi gidip gelirken bunu takarım; şu anda da açık kask takıyorum zaten.. Diziye dönersek; genelde dizilerin ilk sezon bayık oluyor; sonraki sezonlarda işler düzeliyor. İkinci sezon daha iyi olacak da demişler, seyredelim bakalım.

cbr 125 150-160 kg.Rüzgar konusunda şöyleki,aşırı rüzgar yediğimde,motorun rüzgarı dengeleyecek bir kısmına oturmam gerekyiyor,ve yüzey alanım geniş olduğu için karşıdan gelen rüzgar dengeyi geçtim hızıma kadar engelliyor.Tamam cbr 125 in geniş bir deposu olmasada,yüksek bir camı olmasada ,göğüs kafesimi depoya bastıracak şekilde yattığımda ,o küçük cam bile beni rahatlatmaya yetiyor.Düşündümki 110-120 de camsız bir cruiser rüzgarda daha çok yorar ama camı olanlar için,ki camlar bizim ss lere göre çok daha yüksek,ciddi bir koruma sağlar diye düşünmüştüm.O rüzgarın özgürlük hisside yaz ayları için geçerli bence:D:D

Motosikleti
    GV 250
    Alınca görürsün; karşıdan gelen rüzgar o kadar rahatsız etmiyor GV 250'de; ben de sonuçta 180 boyunda 100 kiloluk gövdesi nispeten geniş bir adamım çok da problem değil karşıdan gelen rüzgar. Şu aralar çok gerekli değil; kışa doğru bakarsın denersin şimdilik. Kask siparişini de verdim dayanamadım.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    evet arkadaşlar bende o malum ilki yaşadım bu gün...virajlı bir yokuştan inerken hızımı iyice yavaşlatmışken vatandaş arkadan bi bindirdi küüütt,neye uğradığımı şaşırdım sendeledim konturolü tam kaybedecekken fren yapa yapa,kaya kaya zar zor durdum.nasıl yaptım bende bilmiyorum Allahtan devrilmedim.
    Arka lambanın reflektörü dağıldı o parçayı satarlarmı yoksa lamba komplemi satılıyor.fiyatı nedir yardımcı olursanız sevinirim...

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    evet arkadaşlar bende o malum ilki yaşadım bu gün...virajlı bir yokuştan inerken hızımı iyice yavaşlatmışken vatandaş arkadan bi bindirdi küüütt,neye uğradığımı şaşırdım sendeledim konturolü tam kaybedecekken fren yapa yapa,kaya kaya zar zor durdum.nasıl yaptım bende bilmiyorum Allahtan devrilmedim.
    Arka lambanın reflektörü dağıldı o parçayı satarlarmı yoksa lamba komplemi satılıyor.fiyatı nedir yardımcı olursanız sevinirim...
    Geçmiş olsun. Trafik sigortası ödeyecektir zararınızı. Serviste değiştiriler parçayı. Aradığınız parçaları kuralkan.net ve hyosungsource.com dan bulabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    GV 250
    Öncelikle büyük geçmiş olsun, reflektör dediğin tam olarak neresi onu anlayamadım? Stop camı mı? Onu diyorsan 7 lira bişey kuralkan.net'ten baktım ya da stop lambası toptan alacaksan da 195 liraymış. Ama trafik sigortası karşılar Hakan Bey'in dediği gibi, servisten cebinden para çıkmadan halledersin.

Motosikleti
    MT 07
    teşekkür ederim arkadaşlar ucuz atlattım valla.evet arka stop camı kırıldı..hyosungsource den buldum şimdi 16.50 tl imiş.

Motosikleti
    GV 250
    teşekkür ederim arkadaşlar ucuz atlattım valla.evet arka stop camı kırıldı..hyosungsource den buldum şimdi 16.50 tl imiş.
    Sigorta karşılamayacaksa kuralkan.net'ten alıver ya da stkanuni servisine uğra edin. Hysourcetan alırsan hem kargo masrafı hem de uzun sürer gelmesi.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Mehmet, geçmiş olsun..sana birşey olmaması sevindirici

Bu arada aranızda motosikletin zinciri DİD marka olan varmı ?

benim zincir patates oldu, yenisini almam gerekiyor..ama şu DİD merak ettim hep ne kadar kalitali diye..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Gunaydin millet, gebze mudanya kus golu, biga, lapseki, canakkale, şehitlik, gelibolu, keşan tekirdağ derken 850km yol yaptik ve dun yuvaya döndük. Harika bir gezi oldu. Çok guzel yerler gördük. Cok eğlendik. Murat, armağan, erkan hepinize tesekkurlerimi sunuyorum. Ayrintilari ve resimleri paylaşacağız, nicelerini yaşamak üzere...
    lycantrophic ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunaydin millet, gebze mudanya kus golu, biga, lapseki, canakkale, şehitlik, gelibolu, keşan tekirdağ derken 850km yol yaptik ve dun yuvaya döndük. Harika bir gezi oldu. Çok guzel yerler gördük. Cok eğlendik. Murat, armağan, erkan hepinize tesekkurlerimi sunuyorum. Ayrintilari ve resimleri paylaşacağız, nicelerini yaşamak üzere...
    Ohh afiyet olsun, bizde kiskancliktan catlaya patlaya resimlere bakariz artik

Motosikleti
    MT 07
    Uğur teşekkür ederim.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Resimler icin yeni konu acin atin hebsini :-)

jaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl883c
    3kg zayıflamama rağmen dizlerim şuan bana küfür etmesine rağmen yaşadığım en güzel yol deneyimiydi. herşey için teşekkür ederim arkadaşlar (Armağan, Murat, Emre). bugün iş arkadaşlarıma maceramızı anlatırken gözüme o fotoğraf kareleri geldi bi an hangover filmindeki gibi hissettim, naptık ulan biz sabah evden çıkarken kapıyı kapattığımda üzerimdeki hafiflik ile eldivenle kaskı almayı unutmuş gibi garip bir hisse kapıldım sanki hiç uyumamış 2 gün boyunca sürekli yol yapmışız gibi hissediyorum

saygılar motosiklet.net ailesi
    TwisTeD bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    hani resimler nerde merak ettim yaw.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Size bir soru daha,bu motorlarla trafikte motorun avantajını sonuna kadar yaşıyormusunuz,mesela caddede kimseyi beklemeden gideceğiniz yere gidebiliyormusunuz.Yani kilit trafikte arabaların arasından akabiliyormusunuz,yoksa çok sağlam tecrübemi gerekiyor??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bir soru daha,bu motorlarla trafikte motorun avantajını sonuna kadar yaşıyormusunuz,mesela caddede kimseyi beklemeden gideceğiniz yere gidebiliyormusunuz.Yani kilit trafikte arabaların arasından akabiliyormusunuz,yoksa çok sağlam tecrübemi gerekiyor??
    Ben motorun sığdığı her yerden geçiyorum. Hatta bazen motorun sığmadığı yerlerden bile geçiyorum. Bu da bana gevşeyen ayna, parçalanan çanta olarak geri dönüyor. Motorun genişliği de ortalama bir motordan çok fazla değil.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Şundan dolayı sordum,benim 2000km lik bir motor tecrübem var,cbr125 in kullanım kolaylığı sayesinde sürmeye başladığımdan beri hiç trafik beklemedim:D.Bu avantajıda kaybetmek istemiyorum:D.Sığmazsakta çantaları söker aynları küçültürüz artık:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler