Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Exzina
    arkadaşlar dünilk kazamı yaptım. motoru olduğu yerde yatırdım. durduğu yerde yatırmama rağmen ön camı kırmayı başardım :-/

geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Arkadaş neden çoğunluk istanbulda yahu, kıskanıyorum valla böyle gezi planları açıklayınca. Biz de burda evde kös kös oturalım pc başında.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...58141475/detay Cam için şöyle birşey gördüm sahibinden de, gerçi füme renkli sever misin ya da sana uyar mı bilemem ama en azından bilgin olsun diye yazayım dedim.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Selam arkadaşlar,bir sorum olacak:2010 gv250 nin yakıt sarfiyatı nedir? Bu soruyu sormayıda soranıda sevmem ama geçmiş sayfaları okudum baya,aratma filan yaptım aradığım cevaba ulaşamadım,yardımcı olursanız sevinirim.Sorma sebebim ise aslında ss severim,motor süreli de 2000 km filan oluyor.Ancank sons of anarchy diye bir diziye sardım ve ufaktan içimdeki gv250 aşkı ortaya çıkıyor:D,sahibindendede bir ilan gördüm acaba alsamda yazı gv250 ile mi geçirsem diye düşünüyorum.Küçük bir ihtimal ama kafama takıldı yinede.

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,bir sorum olacak:2010 gv250 nin yakıt sarfiyatı nedir? Bu soruyu sormayıda soranıda sevmem ama geçmiş sayfaları okudum baya,aratma filan yaptım aradığım cevaba ulaşamadım,yardımcı olursanız sevinirim.Sorma sebebim ise aslında ss severim,motor süreli de 2000 km filan oluyor.Ancank sons of anarchy diye bir diziye sardım ve ufaktan içimdeki gv250 aşkı ortaya çıkıyor:D,sahibindendede bir ilan gördüm acaba alsamda yazı gv250 ile mi geçirsem diye düşünüyorum.Küçük bir ihtimal ama kafama takıldı yinede.
    http://lmgtfy.com/?q=gv+250+yak%C4%B1t+t%C3%BCketimi

İkinci sonuç zaten yine bu forumdan ve yeterince açıklama var;)

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Dostum orada karburatörlü yakıt tüketimi verilmiş,bana 2010 enjeksiyonlu lazım,ama yarım yamalak bilgi değil,cidden test edilmiş tüketimi merak ediyorum...Testte ful depoyla 100km gidiliyor ve tekrar ne kadar benzin alıyor,böyle ölçülür,bu da 1-2 defa yapılmışsa sağlıklı bilgi çıkar.Çünkü full depoyu şehirlerarası yolda sabit devir ve hızla test etmek zaman alır ve sıkar.

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Dostum orada karburatörlü yakıt tüketimi verilmiş,bana 2010 enjeksiyonlu lazım,ama yarım yamalak bilgi değil,cidden test edilmiş tüketimi merak ediyorum...Testte ful depoyla 100km gidiliyor ve tekrar ne kadar benzin alıyor,böyle ölçülür,bu da 1-2 defa yapılmışsa sağlıklı bilgi çıkar.Çünkü full depoyu şehirlerarası yolda sabit devir ve hızla test etmek zaman alır ve sıkar.
    Forumda okuduğum kadarıyla enjeksiyonlu modellerin güç veya tüketimde karbüratörlü modellerden hiçbir farkı yok. Yarım yamalak bilgi dediğin yerde farklı kullanıcıların aynı yorumu yaptığını görmek çok zor değil. Slayerr karbüratörlü model kullanıyor, mitmuallim ise enjeksiyonlu. Doğru test yapmak için 100km gitmek şart değil, hatta ne kadar fazla yol yaparsan o kadar sağlıklı sonuç alırsın. Uzun yolda sabit olarak 100km/saat hızda ne yakar diye sorarsan okuduklarıma göre yaklaşık 4lt/100km sonucu çıkarıyorum ben. Yine de motordan motora kullanımdan kullanıma 3,5-4,5 arası değerler alabilir. Benimki gibi 6 litreye yakın çıkarsa eski sahibinin yanlış buji taktırdığını serviste öğrenip olması gereken bujiyi (CR8E) taktırıyorsun

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bende diyorumki oradaki arkadaşlar,kimisi artçılı sürüşü yazmış,kimisi 110 la 120 yle gidersen ne kadar yakacağını yazmış,bazısı 5lt ye çıktığını yazmış,bende min ne yakar diye merak ediyorum.Bu kadar tartışana kadar cevap yazsan hepimizin işi kolaylaşırdı.Merak etme aratmasını biliyorum,bilgisayar mühendisiyim.Forumdada amaç bilgi edinmek soru sorarak.Sadece aynı sorular tekrar tekrar sorulmasın diye uğraştım.Mesela sen bana sormuş olsaydın motorumunn yakıt tüketimini tüm detaylarıyla bir cümlede açıklardım sana,böyle gereksiz hareketlerde yapmazdım...

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Bende diyorumki oradaki arkadaşlar,kimisi artçılı sürüşü yazmış,kimisi 110 la 120 yle gidersen ne kadar yakacağını yazmış,bazısı 5lt ye çıktığını yazmış,bende min ne yakar diye merak ediyorum.Bu kadar tartışana kadar cevap yazsan hepimizin işi kolaylaşırdı.Merak etme aratmasını biliyorum,bilgisayar mühendisiyim.Forumdada amaç bilgi edinmek soru sorarak.Sadece aynı sorular tekrar tekrar sorulmasın diye uğraştım.Mesela sen bana sormuş olsaydın motorumunn yakıt tüketimini tüm detaylarıyla bir cümlede açıklardım sana,böyle gereksiz hareketlerde yapmazdım...
    Hocam kızmana gerek yok. Dediğim gibi benim motor zaten olması gerekenin üzerinde yaktığı için net bir şekilde şunu yakıyor diyemem. Bundan sonra olması gereken neyse onu yakacak inşallah. Ben de okuduklarımdan çıkardığım sonucu yazabiliyorum. E okuduklarımdan dolayı şöyle desem o da seni tatmin etmez diye direk seni kaynağa yönlendirdim; bir önceki mesajda da çıkardığım sonucu yazdım zaten. Bilgisayar Mühendisi isen aynı sonucu sen de çıkarabiliyorsundur;)

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    sons of anarchy'yi ben de yillar once motor var diye bi izliyim dedim, oyunculuklar, konu falan pek iyi degildi, sirf motosiklet sesi duymak icin ilk sezonun 5-6 bolumune tahammul ettim sonra biraktim. gecenlerde is yerinde gene muhabbeti acildi, dizi 2. sezonda daha iyi oluyormus, 3'te iyice guzellesiyormus falan, tekrar baslamayi dusunuyorum

bende 2010 model enjeksiyonlu gv250 var, gecenlerde tekirdag gezisi yaptigimizda 282km yolda 8.9lt yakti, sehir icinde cok degisken ama bu degerler, genelde 250km olunca benzin alirim; 11lt'den fazla aldigim da oldu 10tl'nin altinda aldigim da.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Valla oyunculuklar filan haklısın,bende aksiyon hastalığı var birde motorlar olunca izliyorum,keyifli oluyor ama o kadar hakkaten iyi bir dizi değil:D:D

Yani 3lt civarında yakabiliyor,öğrenmek istedğimde buydu,4lt ve üstüyse hiç bulaşmayacakttım çünkü,teşekkür ederim...
    oguzhansan bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Şehir içi kullanım,çevreyolunda 100-110 arasıra,90-100 sürekli gidiş,40tl lik benzin alımı ve 250 km max sürüş(yedeğe düşmeden hemen önce yani) böylece 250 km'de 8.5lt şehiriçi kullanım dolayısıyla 3.4-3.5lt 100km'de ki tüketim denebilir.Bu arada artçısız.Ek olarak 2005 model
    Dizi olarak supernaturals tavsiye ederim biraz saçmalıklar var ama müzikleri ve özellikle dizide kullanılan Chevrolet Impala '67 nın sesi tam bir chopper gibidir

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Gayet iyi,benzin konusunda kafaya takacak çok birşey yok benim için ozaman,yaz biraz daha yaklaşsın alabilirim belki.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeğeniniz büyüyor giderek,sahtekarlık şeytanlık peşinde..yaw bir bebek daha 4-5 aylıkken nasıl başlar böyle şeyleri öğrenmeye denemeye ve uygulamaya çalışıyor anlamıyorum
    Yeğenimiz neler yapıyor öyle yaa merak ettim bak hee

bu aralar bisiklete kadar düştüm şaka bir yana hem spor hem de evle iş arasında kullanmak için(evle iş yeri arası 700 m civarı) bisiklete merak saldım
    valla abi açıkçası o kısa mesafede bile ne güzel gelir o bisiklet..bizde motorla ev-iş gitmekten kambur kalacaz bende baskete başladım bizim işyerinin oradaki bi okulun yanında, yoksa salıcaz iyicene kendimizi valla

diğer arkadaşlarıma da saygılarımı sevgilerimi yolluyorum..herşey gönlünüzce olsun.
    Abicim Saygılar bizden... Sağlıcakla kal..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR

bende yeni uzun yol yapmıştım ( çok değil ) ki arkadaşlar yakıt tüketimi demiş giderken tek kişi, pislenmiş yağlanmış hava filtremle 80i geçmemek kaydıyla 20 tl ye 137 km gitmişimdir. yani km de 14.5 kr yakıyor. oda 100 km de 3.2 lt yapıyor. evet giderken bu. dediğim gibi 80 i geçmedim.

dönmeden gittiğim yerde zincirimi değiştirdim hava filtremi orjinalinden bulamadığım için özel spreyleriyle, ardından basınçlı havayla temizlettirdim, rengi biraz pembeye doğru kaydı ama yağlı halinden çok daha rahat hava çekeceğini düşünüyorum. ve karbüratör ayarı yaptırdım. ve motoru bi deniyim dedim. sizede burdan anlatıyorum şimdi, yorum yaparsanız sevinirim

dönüş yolunda 30tl benzin ile 100km gitti. benzin hesaplamalarını depoyu sürekli full leyerek yaptım. buda 1 km de 30 kr demek. 100km de de 6.6 litre yapar. fakat bu değerleri neredeyse bütün yol tam gaz gelerek elde ettim. bildiğiniz tam gaz. yani belki 1 2 mm kısmışımdır tamdan. ortalama 125 düz yollarda. bayır yukarı 100lere düştü 100de sabit kaldı. bayır aşağıda kendi topspeed imi 145 i gördüm yani benim gibi gerçekten tam gaz gidip nekadar yaktığına bakan arkadaşlar varsa acaba benim ki nasıl yakmış :S

80i geçmeden 14.5 kuruş. tam gaz gelirken 30 kuruş yakması yani neredeyse 2 katına çıkıp ortalama bir araba kadar yakması normal mi :S 100km de 6.6 litre.. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

bu arada hemen belirtiyim. hava rüzgarlıydı ve ön camım var..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Motor belirli bir deviri geçince benzin tüketiminin orantısız arttığına, yani verimli olabilmek adına daha fazla benzin yaktığına dair (jetlerdeki afterburner gibi mesela) bişeyler duymuştum; bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar fikir belirtir illa ki. Ama yine de çok fazla senin belirttiğin rakam, taş çatlasın 5 litre yaksın. Bir de fazla ısınma problemi olabileceği için motorda son gaz uzun süre gitme demişlerdi bana, ne kadar doğru bilmem..
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mertcebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni uzun yol yapmıştım ( çok değil ) ki arkadaşlar yakıt tüketimi demiş giderken tek kişi, pislenmiş yağlanmış hava filtremle 80i geçmemek kaydıyla 20 tl ye 137 km gitmişimdir. yani km de 14.5 kr yakıyor. oda 100 km de 3.2 lt yapıyor. evet giderken bu. dediğim gibi 80 i geçmedim.

dönmeden gittiğim yerde zincirimi değiştirdim hava filtremi orjinalinden bulamadığım için özel spreyleriyle, ardından basınçlı havayla temizlettirdim, rengi biraz pembeye doğru kaydı ama yağlı halinden çok daha rahat hava çekeceğini düşünüyorum. ve karbüratör ayarı yaptırdım. ve motoru bi deniyim dedim. sizede burdan anlatıyorum şimdi, yorum yaparsanız sevinirim

dönüş yolunda 30tl benzin ile 100km gitti. benzin hesaplamalarını depoyu sürekli full leyerek yaptım. buda 1 km de 30 kr demek. 100km de de 6.6 litre yapar. fakat bu değerleri neredeyse bütün yol tam gaz gelerek elde ettim. bildiğiniz tam gaz. yani belki 1 2 mm kısmışımdır tamdan. ortalama 125 düz yollarda. bayır yukarı 100lere düştü 100de sabit kaldı. bayır aşağıda kendi topspeed imi 145 i gördüm yani benim gibi gerçekten tam gaz gidip nekadar yaktığına bakan arkadaşlar varsa acaba benim ki nasıl yakmış :S

80i geçmeden 14.5 kuruş. tam gaz gelirken 30 kuruş yakması yani neredeyse 2 katına çıkıp ortalama bir araba kadar yakması normal mi :S 100km de 6.6 litre.. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

bu arada hemen belirtiyim. hava rüzgarlıydı ve ön camım var..
    Yaklaşık 350 km boyunca 110-120'nin altına hiç düşmeden ve çok kez 140'a çıkarak 4 lt'yi biraz geçen bir tüketimim olmuştu. Karbüratör ayarı yaptırdım dediğin aslında karbüratör ayarı bozdurmak olabilir.

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de fazla ısınma problemi olabileceği için motorda son gaz uzun süre gitme demişlerdi bana, ne kadar doğru bilmem..
    Yok öyle bir şey. Tam gaz gidiyorsan aynı zamanda yüksek hızda gidiyorsun demektir. Dolayısıyla motoru soğutmaya yetecek kadar hava da geliyor demektir.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 350 km boyunca 110-120'nin altına hiç düşmeden ve çok kez 140'a çıkarak 4 lt'yi biraz geçen bir tüketimim olmuştu. Karbüratör ayarı yaptırdım dediğin aslında karbüratör ayarı bozdurmak olabilir.

Yok öyle bir şey. Tam gaz gidiyorsan aynı zamanda yüksek hızda gidiyorsun demektir. Dolayısıyla motoru soğutmaya yetecek kadar hava da geliyor demektir.
    Söyleyen arkadaş sallamış demek; teşekkürler.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bişey sorcam motoru hangi devirlerde kullanmak daha mantıklı.mesela arabada 2500-3000 devir arası gibi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey sorcam motoru hangi devirlerde kullanmak daha mantıklı.mesela arabada 2500-3000 devir arası gibi.
    Tork değerlerine göre değişir ama arabalarla alakası yok,2000-3000 devirde gitmeye çalışırsanız stop eder,gv 250 de 7000 devir normal seyir halinde yapılacak devirdir diye tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler