Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı jaymz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    armağan konuyu açtığın iyi oldu,

ben cumartesileri çalışıyorum, belki öğleden sonra müsait olabilirim

pazar ve pazartesi müsaitim
    Murat abinin kuzey ege planı bence daha renkli ve eğlenceli olacağa benziyor

http://c1204.hizliresim.com/w/l/4lh7z.jpg
    Plan gayet güzel, kabul etmekle birlikte fikir beyanında da bulunmak istiyorum.
    1- Yolu biraz daha mavileştirip çınarcık - armutlu - gemlik yapabiliriz.
    2- Karacabeyden Bandırmaya giderken kuş gölüne uğrayabiliriz.
    3- Bu planı ve gece konaklamalı gezi yapacağımızı düşünürsek, geceyi nerede geçireceğimize karar vermeliyiz. Eğer çanakkale ise 2. gün yapacağımız ege turu ayvalık ile sona erecek ve çorak yerlerden balıkesire geçeceğiz. Susurluktan sonrası ise geldiğimiz yolun aynısında gidiyor olacağız. Hem eve dönüyor olmamız hem de aynı yolu gidiyor olmamız bize sıkıntı vermez mi? Onun yerine ege turunu geniş tutup dönüşü bandırma üzerinden feribotla dinlenerek ve sohbet ederek yapabilirmiyiz? Alternatif bir harita çizip ekliyorum. Amacım topladığımız gruba ve harcadığımız zamana değecek bir gezi planlamak, o yüzden gelmek isteyenler lütfen benim gibi fikirlerinizi paylaşın ki en güzelini yaşayalım.

Haritanın orijinal boyutu için tıklayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü sınavım var.. Dua edin..
    Dualarımız seninle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yapılması muhtemel geziye katılmama ihtimalim yüksek olmakla birlikte 1 gece konaklamalı bu kadar uzun bir gezi yapmamanız gerektiğini tekrarlıyorum. Yukarıdaki rotayı 2 günde yapmak isterseniz mola falan derken günün 8 saatten fazlasını yolda, motosiklet kullanarak geçireceksiniz. Gece yolculuk yapmayacağınızı da düşünürsek bütün vaktiniz yolda geçer, gezi sadece "ben şuraya gittim" demekten ibaret olur. Doğru düzgün gezemezsiniz. "1000 km saatte 100 km hızla 10 saat sürer" gibi hesap yapmayı denemeyin, hiç mola verilmese bile çeşitli sebeplerle daha uzun sürüyor. Hatta Bursa'da hiç bir yeri gezememize rağmen 410 km'lik gezimizi 13-14 saatte tamamladığımızı hatırlatırım.

Kısacası maksat gezmek olacaksa bu kadar uzun yola 2 günde çıkmayın.

jaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl883c
    çınarcığı biliyorum, çınarcıktan sonra esenköy, armutlu ve gemlik yolu çok virajlı bir yol, ayrıca sahil yolu dahi yok daha çok dağlık inişli çıkışlı bir yol.. sözün kısası oradan gidersek yolumuz epey uzar.
    manyas kuş cennetine gitmişken uğramamak olmaz zaten
    bence bu turun tam ortası altınoluk veya ayvalık, yani oralarda konaklamamız daha iyi olur.
    ayrıca armağanın dediği gibi bozcaada'da olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılması muhtemel geziye katılmama ihtimalim yüksek olmakla birlikte 1 gece konaklamalı bu kadar uzun bir gezi yapmamanız gerektiğini tekrarlıyorum. Yukarıdaki rotayı 2 günde yapmak isterseniz mola falan derken günün 8 saatten fazlasını yolda, motosiklet kullanarak geçireceksiniz. Gece yolculuk yapmayacağınızı da düşünürsek bütün vaktiniz yolda geçer, gezi sadece "ben şuraya gittim" demekten ibaret olur. Doğru düzgün gezemezsiniz. "1000 km saatte 100 km hızla 10 saat sürer" gibi hesap yapmayı denemeyin, hiç mola verilmese bile çeşitli sebeplerle daha uzun sürüyor. Hatta Bursa'da hiç bir yeri gezememize rağmen 410 km'lik gezimizi 13-14 saatte tamamladığımızı hatırlatırım.

Kısacası maksat gezmek olacaksa bu kadar uzun yola 2 günde çıkmayın.
    avrupa yakası çıkışını bilmiyorum ama tuzladan çıkışlı bir kez orhangazi ve birkez ulubat gölünde yarım saatlik molalarla tam 6 saatte Çanakkaleye ulaştım. Çanakkaleye kadar yol bildiğin dümdüz sonrasını bilmiyorum ama bence genel amacımız gezmek olmamalı yol almak ve sürmek olmalı

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    gezi planlari iyi olmus, rotalarin hepsi de guzel duruyor.

ben de katilamayacagim geziye, kardesim geldi, onunla geciricez 23 nisan cocuk bayramini

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Günaydın,
    Geziye pek katılım yok gibi, herkezin bir işi var. Ben 3 günlük tatili fırsat bilip konaklamalı gezi taraftarıyım, Şimdiye kadar olur verenler sanırım Armağan, Murat, Erkan ve ben.
    Rıdvan ve Erkan gezi için farklı görüşler sunmuş. Bilmiyorum Armağan ve Murat ne düşünür, benim düşüncem gördüğümüz her güzel yerde kısada olsa bir mola vermek. Kuş cennetine şöyle bir bakıp geçmeyelim, izleyelim, biraz zaman harcayalım. Çanakkaleye kadar gitmişken şehitliği gezme taraftarıyım, Rıdvanın dediği gibi sadece "gittim" demeyelim "gördüm" diyelim ve gördüm diyebilmek için geziyi biraz kısaltmamız ( erkanın dediği gibi çınarcığı aradan çıkartmak, belki ayvalığa kadar inmemek gibi) gerekebilir. Ama tabiki topluluğa uymaya da hazırım. Muratın ve Armağanın görüşlerini bekliyorum.

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Selamlar gençler,

şimdi Cumartesi çalışan Murat ve Erkan var o yüzden 2 gece konaklamalı gezi işi yaş. Geyizi güneye doğru uzatırsak dönüşte hem karanlığa kalır hemde ıronbutt olarak totolar be ense bel sırt ertesi gün fert oluruz gibime geliyor. Cumartesi bir ben bir emre çalışmıyo öncen yola çıksak bir gece mudanyada beklesek grup bölünür, Onun yerine benimde nacizane fikrim pazar sabaha ciddi erken saatte yola koyulmak, öyleki feribotta çaylarımızı içip özdülekte kahvaltımız eder, sahilden geze geze mudanya üzerinden kumyaka sahilden Bandırma ve ilk uzun molamızı kuş cennetinde yaparız.
    dinlendikten ve fotograf çekmekten sıkıldıktan sonra çanakkale ye doğru uzanırız. gece ezine ayvacık yada çanakkale'de kalabiliriz.
    Ertesi gün(pazatesi çanakkaleyi gezer şehitliğe uğrarız gelibolu tarafından doğru şarköyde sarabımızı içer yukarı marmaradan geri dönebiliriz derim.
    yada 2. gün çanakkaleden güneye inebiliriz ama unutmamalıyızki akşam eve dönmemiz lazım ertesi gün mesai. (=
    son durum
    çalışmaz ise Rıdvan
    MURAT
    EMRE
    ERKAN
    ARMAGAN
    ......
    başka gelebilecek varmı??

fikirleriniz değerlendirmeleriniz??

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

bozcaada ya da uğraya biliriz unttum söylemeyi biz bir yola koyulalımda gerisi gelir, aşağı yukarı güzergahlar belli yorugunluk ve hava durumuna göre hareket edebiliriz.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar gençler,

şimdi Cumartesi çalışan Murat ve Erkan var o yüzden 2 gece konaklamalı gezi işi yaş. Geyizi güneye doğru uzatırsak dönüşte hem karanlığa kalır hemde ıronbutt olarak totolar be ense bel sırt ertesi gün fert oluruz gibime geliyor. Cumartesi bir ben bir emre çalışmıyo öncen yola çıksak bir gece mudanyada beklesek grup bölünür, Onun yerine benimde nacizane fikrim pazar sabaha ciddi erken saatte yola koyulmak, öyleki feribotta çaylarımızı içip özdülekte kahvaltımız eder, sahilden geze geze mudanya üzerinden kumyaka sahilden Bandırma ve ilk uzun molamızı kuş cennetinde yaparız.
    dinlendikten ve fotograf çekmekten sıkıldıktan sonra çanakkale ye doğru uzanırız. gece ezine ayvacık yada çanakkale'de kalabiliriz.
    Ertesi gün(pazatesi çanakkaleyi gezer şehitliğe uğrarız gelibolu tarafından doğru şarköyde sarabımızı içer yukarı marmaradan geri dönebiliriz derim.
    yada 2. gün çanakkaleden güneye inebiliriz ama unutmamalıyızki akşam eve dönmemiz lazım ertesi gün mesai. (=
    son durum
    çalışmaz ise Rıdvan
    MURAT
    EMRE
    ERKAN
    ARMAGAN
    ......
    başka gelebilecek varmı??

fikirleriniz değerlendirmeleriniz??

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

bozcaada ya da uğraya biliriz unttum söylemeyi biz bir yola koyulalımda gerisi gelir, aşağı yukarı güzergahlar belli yorugunluk ve hava durumuna göre hareket edebiliriz.

Tamamda Rıdvanı o sabah nasıl kaldırıcaz

Şaka bir yana geziyi bol, dönüş yolunu kısa yapalım düşüncesindeyim bence dönüşü bandırmadan feribotla bile yapabiliriz.

jaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl883c
    armağan

düşündüğün güzergah 1 gün içinde hem gezilecek hem gidilecek kadar kısa değil
    çınarcık ile mudanya arasındaki o sahil yolu düşündükçe gözümde büyüyorr

madem güneye gittikçe gezemiyoruz, göremiyoruz öyleyse Emre'nin planında ki Marmara turunu yapalım.
    feribotta çay, organgazi veya yalovada kahvaltı, kuş gölünde mola, çanakkalede konaklarız. ertesi gün geliboluda şehitliği gezeriz, sonra keşana gider mola verir peynir tatlısı yeriz tekirdağda yemek molası ve istanbul

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Ehemm Marmara turu değil lütfen Marmara Gölü Gezisi

Motosikleti
    S&T GV250

çınarcıktan sahilden gitmeyiz gemlikten içeri salar kumyaka üzerinden geçiriz. oraları muhakkak gidin gidyenler var pişman olmayacakmışız.
    dediğimiz gibi çanakkalaye gidip konaklarız dönüşü sanah kalktığımızda bakarız (=

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Armağan kuş gölünü atlamışsın

Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aıkıntı yok aga ugrarız orada gostermemişim (=

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    1. gün benim için 450 topluca 364km

2. gün topluca 314km ben ayrıldıktan sonraki gebzeciler için 400km

gencotr ve jaymz bunu beğendiler.

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Selam çılgın motorcular. Yine bir gezi planları için örgütleniyor gördüm sizi. (: Benimde aklımda bir kaç fikir çeşitli güzergahlar vardı taki Emrenin...
    Ehemm Marmara turu değil lütfen Marmara Gölü Gezisi
    mesajını görene kadar. Göl varsa ben oyumu gölden yana koyuyorum. (:
    http://e1204.hizliresim.com/w/m/4n26w.jpg
    çınarcıktan sahilden gitmeyiz gemlikten içeri salar kumyaka üzerinden geçiriz. oraları muhakkak gidin gidyenler var pişman olmayacakmışız.
    dediğimiz gibi çanakkalaye gidip konaklarız dönüşü sanah kalktığımızda bakarız (=
    Şahsi fikrim yol yapmakla birlikte gittiğimiz yerlerde gezilip görülecek yerlere vakit ayırabilecek bir güzergah ortaya çıkartabilmeliyiz. Yeterli dozda yol yapalım bunun yanında yeni yerler görelim insanlarla tanışalım fotoğraf çekelim anılar biriktirelim diyorum. İki günümüz ve bir gecemiz olduğunu hesap ederek benim ortaya attığım kuzey ege turu bu sefer pek uygun değil gibi. Armağanın güzergahını ve planını beğendim. İlk gün bu güzergahtan Çanakkale' ye kadar sürer ikinci gün sabahı gene güne erken başlayıp Gelibolu' yu gezer geç vakte kalmayacak şekilde dönüş için gaz açabiliriz diyorum.
    Emre iyi bir noktaya parmak bastı. Yalnız şunu peşinen söyleyeyim güzergahımız üzerinde bulunan hiç bir gölü atlamıyoruz arkadaşlar tartışma istemem bu konuda Emre gibi ben de hassasım
    jaymz bunu beğendi.
    no one lives forever...

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Emre iyi bir noktaya parmak bastı. Yalnız şunu peşinen söyleyeyim güzergahımız üzerinde bulunan hiç bir gölü atlamıyoruz arkadaşlar tartışma istemem bu konuda Emre gibi ben de hassasım
    Dönüş yolunda Sarılar gölünede uğrayalım bari
    gencotr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı jaymz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem güneye gittikçe gezemiyoruz, göremiyoruz öyleyse Emre'nin planında ki Marmara turunu yapalım.
    feribotta çay, organgazi veya yalovada kahvaltı, kuş gölünde mola, çanakkalede konaklarız. ertesi gün geliboluda şehitliği gezeriz, sonra keşana gider mola verir peynir tatlısı yeriz tekirdağda yemek molası ve istanbul

Budur ..

http://f1204.hizliresim.com/w/m/4myyl.jpg
    1. gün benim için 450 topluca 364km

http://img31.imageshack.us/img31/3775/1gna.jpg

2. gün topluca 314km ben ayrıldıktan sonraki gebzeciler için 400km

http://img807.imageshack.us/img807/4456/2gnoc.jpg
    budur ..

Dönüş yolunda Sarılar gölünede uğrayalım bari
    Hiç söylemeyeceksin zannettim

Armağan yan çantaların siparişini verdim. Senin projenin detaylarını benim mailime gönderir misin? C.tesi günü iş çıkışı o işleri bir halledeyim diyorum.
    no one lives forever...

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armağan yan çantaların siparişini verdim. Senin projenin detaylarını benim mailime gönderir misin? C.tesi günü iş çıkışı o işleri bir halledeyim diyorum.
    Ne çantası, ne projesi, neden haberim yok, Bi dakka noluya lan!!

Motosikleti
    S&T GV250
    yok benim proje değil patent Ankaradan Murat arkadaşımızdan geldi, (= resimlerini burada paylaşacağım ama bir türlü zaman bulamadım.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA

http://img.kopardim.com/img/8/2/bi-dakka-noluyo-lan.jpg
    upss yakalandık

yok benim proje değil patent Ankaradan Murat arkadaşımızdan geldi, (= resimlerini burada paylaşacağım ama bir türlü zaman bulamadım.
    Armağan bu aparat iyide hoşta sen bana yarım saatte halledersin dedin ben bunu c.tesi yapmaya başlarsam siz yola bensiz çıkar döndüğünüzde hala uğraşıyor olurum. Bütün parçaları bauhaus dan alıyordum değil mi?
    no one lives forever...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gün geçmiyor ki yeni bir şey öğrenmeyelim. Hani şu arayıp da bulamadığımız, uğruna toz toprak içinde kaldığımız, yanından geçtikten sonra fark edip "bu muymuş göl" dediğimiz gölet vardı ya, biz aslında onu hiç bulamamışız. Bizim gördüğümüz gölet, aradığımızın yaklaşık 10'da biri alana sahip ufak bir şeymiş. Gördüğümüze yaklaşık 500m, yola (evet yol dedim. ) da 400m mesafedeymiş. Gölet yoldan 10-15 mt kadar yüksekte kaldığı için geçerken de görememişiz. Şu da meşhur göletimizin ve asıl aradığımızın görüntüsü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler