Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bülent e hoş geldin der hayırlı olsun dileklerimi ilettikten sonra 4. ayın 1. de sigortamı yenilettim 28 tl ye anadolu sigorta ve 4 taksitle . izmt şartlarında tabi..
    vesselam..
    Hosbulduk da bu 28 tl falan hic hosuma gitmedi yani Benim motor 2006 model, daha yeni olsa daha ucuz olurdu dediler, bir de ilk defa yaptiriyorum, daha once hic uzerime aracim olmadigindan fiyat tuzlu cikti, her sene kaza yapmazsaniz gittikce duser dediler ama bunlarin hicbiri 170 liranin eksikligini hissetmeme engel olmadi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

anladım kardeşim sağolasın.Peki kilometresi ile oynanma ihtimali nedir bunu öğrenebilirmiyiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı amorcortes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bir sorum olacak.Bir gv 250 var 2006 model ve 4600 km.Sizce 6 yıllık motorun 4600 km olma ihtimali nedir fiyatı da 4800 tl olunca şüphe daha da fazla artıyor.Hal böyle olunca aklımda bir şüphe oluştu.Bu gv'lerin kilometresi ile oynanma ihtimali nedir.Bunu anlayabilirmiyiz ya da tamirci anlarmı.ne dersiniz.
    Her aracın km'si geri sarılabilir, elektronik olanlar da dahil. Ama 20-30.000 km'deki motorla 4600 km'deki motor arasındaki farkı anlayan herhangi biri görebilir. 6 Yaşında 4600 km'de olma ihtimali düşük olsa da özellikle bu tarzda "hafta sonları bir tur atarım" diyenler ya da bir hevesle alıp kullanmayanlar olabiliyor. Ben motorumu aldığımda 5 yaşında ve 8000 km civarındaydı ama km'sinin orjinal olduğuna eminim.

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosbulduk da bu 28 tl falan hic hosuma gitmedi yani Benim motor 2006 model, daha yeni olsa daha ucuz olurdu dediler, bir de ilk defa yaptiriyorum, daha once hic uzerime aracim olmadigindan fiyat tuzlu cikti, her sene kaza yapmazsaniz gittikce duser dediler ama bunlarin hicbiri 170 liranin eksikligini hissetmeme engel olmadi
    Motorun yeni olması pek bir şey fark ettirmiyor. Kasko olsaydı fark ederdi. Benim 4 senedir arabam ve motosikletim olmasına ve kusurlu olduğum hiç bir kaza olmamasına rağmen hasarsızlık indirimini saymazsak 100 TL'nin üzerinde fiyat çıkıyor. Yeni ehliyet ve ilk defa araç alıp İstanbul'da 50 TL civarına bile sigorta yaptıranlar var. Bu durumu sigortacılara söylediğim de neden bana yüksek fiyat çıktığını açıklayamıyorlar.

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar..bişey sorcam zorunlu trafik sigortasını yakın zamanda yaptıran varmı ne kadara fatlıyo bize.
    ben geçen hafta 125'e yaptırdım.standart değil fiyat.200'ün üstüne bile var.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bu nasıl iş yaa 28 tl yaptıranda var 180 de neye göre fiyat politikası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

rnks alım satım işlemleri ne kadar tuttu toplamda..güvenlik elemanlarını ne yaptın(kask,mont,eldiven,dizlik).sürücü eğitimini ne yaptın buldunmu öğretecek birini.

Motosikleti
    gv 250
    noter: 86
    kask:200
    mont:175
    eldiven:45
    dizlik:50
    kilit:50
    branda:30 ekipmanlara peşinde %5 indirim yaptılar.noter işlemlerinden sonra 45 dakika satın aldığım arkadaş yardımcı oldu.o alt yapıyla dolanıyorum şimdilik.rampada durunca istop ediyor, arada kaldırırken istop ettiyorum.40km/h'ı geçince bi yere girecekmişgibi hissediyorum.Ama 45 dakikalık eğitime göre bayağı iyi olduğumu söylemeden edemicem Zaten henüz toplamda 4 kere bindim motora.Zamanla acemiliğimi atarım.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı rnks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter: 86
    kask:200
    mont:175
    eldiven:45
    dizlik:50
    kilit:50
    branda:30 ekipmanlara peşinde %5 indirim yaptılar.noter işlemlerinden sonra 45 dakika satın aldığım arkadaş yardımcı oldu.o alt yapıyla dolanıyorum şimdilik.rampada durunca istop ediyor, arada kaldırırken istop ettiyorum.40km/h'ı geçince bi yere girecekmişgibi hissediyorum.Ama 45 dakikalık eğitime göre bayağı iyi olduğumu söylemeden edemicem Zaten henüz toplamda 4 kere bindim motora.Zamanla acemiliğimi atarım.
    Anladığım kadarıyla direk motorla başlamışsın otomobil şöförlüğü de yok yani aman diyim çok dikkat et trafiğin hali belli araba ile bile çok dikkat etmek gerekiyor motosikletin hiç şakası olmuyor kazasız belasız alışırsın inşallah.

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla direk motorla başlamışsın otomobil şöförlüğü de yok yani aman diyim çok dikkat et trafiğin hali belli araba ile bile çok dikkat etmek gerekiyor motosikletin hiç şakası olmuyor kazasız belasız alışırsın inşallah.
    otomobil şöförlüğüm var.mantık aynı olsa da gaz-debriyaj dengesine alışamadım henüz.zamanla alışırım.temennilerin için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    100 lira ya highway hawk çift ayna , sizce uygunmu? bana iyi gibi geldi
    ! Rock'N Roll !:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lira ya highway hawk çift ayna , sizce uygunmu? bana iyi gibi geldi
    Bence çok, ne özelliği var 100 TL karşılığı olacak? Çok güzel bir tasarımı olursa olabilir ama aynalar biraz güzel olunca görüş açısı güzel olamıyor.

arkadaşlar birşey soracağım. motoru alalı yaklaşık 3 hafta oldu ve ben 4 kere benzin dengesini ayarlayamadığım için yolda kaldım. her yolda kalışımda benzinlik yaklaşık 3km civarında olduğu için motoru kalan benzinle zorlayarak yaklaşık dip gazda benzinliğe ulaştım. 4 kez bu şekilde benzin bitince motora dip gaz vererek benzinliğe gittim. bu olayı en son yaptığımda, yani bugün, benzin aldıktan sonra 15 km gittim ve bir bayırda 2. vitesten 3e geçmek için hızlanırken motor 6000 devirde kesilmeye boğulmaya başladı. öncelikle klasik 5.700 6000 devir arasında gazı kestiğini sandım. biraz yüklendim geçer diye düzelmedi. düzelmeyince 1e attım ve 1. vitestede aynı şeyi yaptığını gördüm. neyse bayırı bir şekilde çıktık. sonra hemen düz yolda denedim ve her viteste 5000 vitesten sonra daha doğrusu anladım ki gazı belli bir ayarda açtıktan sonra motor boğulmaya başlıyor. şansıma işlerimde vardı. bir 15 km daha bu şekilde düşük devirlerde zorlamadan kullandım ve motoru kapattım. son kapattığımdan 3 saat sonra tekrar çalıştırdığımda motor düzelmişti. acaba 4 kere yolda kalınca deponun dibindeki pislik iyice filtreleri mi tıkadı.. ve yeterli hava yakıt karışımını alamayan motor belirli bir gaz açmadan sonra boğulmaya mı başladı. eğer böyleyse biraz gittikten sonra nasıl düzeldi :S ben bir anlam veremedim. karbüratör yada benzin filtresi fln pislik doldu sandım 4 kere yolda kalıp motoru zorlayınca ama sonra düzeldi. sizce neden olmuş olabilir arkadaşlar. motosiklet gv 250..

hava filtresinden de şüphelendim ama daha sonra kendiliğinden düzeledi dediğim gibi :s yorumlarınızı bekliyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mertcebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey soracağım. motoru alalı yaklaşık 3 hafta oldu ve ben 4 kere benzin dengesini ayarlayamadığım için yolda kaldım. her yolda kalışımda benzinlik yaklaşık 3km civarında olduğu için motoru kalan benzinle zorlayarak yaklaşık dip gazda benzinliğe ulaştım. 4 kez bu şekilde benzin bitince motora dip gaz vererek benzinliğe gittim. bu olayı en son yaptığımda, yani bugün, benzin aldıktan sonra 15 km gittim ve bir bayırda 2. vitesten 3e geçmek için hızlanırken motor 6000 devirde kesilmeye boğulmaya başladı. öncelikle klasik 5.700 6000 devir arasında gazı kestiğini sandım. biraz yüklendim geçer diye düzelmedi. düzelmeyince 1e attım ve 1. vitestede aynı şeyi yaptığını gördüm. neyse bayırı bir şekilde çıktık. sonra hemen düz yolda denedim ve her viteste 5000 vitesten sonra daha doğrusu anladım ki gazı belli bir ayarda açtıktan sonra motor boğulmaya başlıyor. şansıma işlerimde vardı. bir 15 km daha bu şekilde düşük devirlerde zorlamadan kullandım ve motoru kapattım. son kapattığımdan 3 saat sonra tekrar çalıştırdığımda motor düzelmişti. acaba 4 kere yolda kalınca deponun dibindeki pislik iyice filtreleri mi tıkadı.. ve yeterli hava yakıt karışımını alamayan motor belirli bir gaz açmadan sonra boğulmaya mı başladı. eğer böyleyse biraz gittikten sonra nasıl düzeldi :S ben bir anlam veremedim. karbüratör yada benzin filtresi fln pislik doldu sandım 4 kere yolda kalıp motoru zorlayınca ama sonra düzeldi. sizce neden olmuş olabilir arkadaşlar. motosiklet gv 250..

hava filtresinden de şüphelendim ama daha sonra kendiliğinden düzeledi dediğim gibi :s yorumlarınızı bekliyorum..
    Muhtemelen senin de tahmin ettiğin gibi deponun dibindeki pislik gitmiştir karbüratöre. Pisliği zorla yakmışsın sanıyorum. Hava filtresinden olsa hem bir anda olmaz hem de kendi kendine düzelmez.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok, ne özelliği var 100 TL karşılığı olacak? Çok güzel bir tasarımı olursa olabilir ama aynalar biraz güzel olunca görüş açısı güzel olamıyor.
    tasarımı gayet güzel görüş açısı da nerdeyse bizimkilerden daha iyi
    ! Rock'N Roll !:bounce:

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen senin de tahmin ettiğin gibi deponun dibindeki pislik gitmiştir karbüratöre. Pisliği zorla yakmışsın sanıyorum. Hava filtresinden olsa hem bir anda olmaz hem de kendi kendine düzelmez.
    galiba pisliği yaktım gerçekten ama tam emin değilim. düzeldikten sonra bi son sürat denemesi yapıyım dedim daha önce 125 yaptığım yolda şimdi 120ye zor geldim gibi hissettim. gerçi trafik durumu aynı değildi yani yol tamamen boş değildi ama sanki viteslerde devirlenme süresi bana daha uzun gibi geldi yada sadece kuruntu yapıyorum :S umarım kalıcı bi sorun olmamıştır ama performans düşse bile %92-93 yerinde diyebilirim.. en kötü karbüratörü açıp temizlerim öyle değil mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mertcebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galiba pisliği yaktım gerçekten ama tam emin değilim. düzeldikten sonra bi son sürat denemesi yapıyım dedim daha önce 125 yaptığım yolda şimdi 120ye zor geldim gibi hissettim. gerçi trafik durumu aynı değildi yani yol tamamen boş değildi ama sanki viteslerde devirlenme süresi bana daha uzun gibi geldi yada sadece kuruntu yapıyorum :S umarım kalıcı bi sorun olmamıştır ama performans düşse bile %92-93 yerinde diyebilirim.. en kötü karbüratörü açıp temizlerim öyle değil mi?
    Sen öyle olduğunu düşündüğün için de performans düşük gibi gelebilir. Ama gerçekten sorun varsa bile karbüratörleri söküp temizlemeyi denemeni tavsiye etmem, hiç bir sorun çıkmasa bile senkron ayarı yapılması gerekir.

Yav arkadaşlar hala bir motor bulamadık gitti yokmu yanınızda yörenizde satacak olan arkadaş 4500- 5000 civarı bi gv 250

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Arkdaşlar cumartesi yağmurlu fakat pazar hava güzel görünüyor. İstanbulda yaşayanlardan Pazar günü bir şey yapmayı düşünen var mı? Şehir dışı bir etkinlik olursa katılmak isterim

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Ankara sagolsun muson mevsimi yasiyor sanki, zirt pirt yagmur yagiyor, yagmazsa da her an yagabilecekmis havasinda surekli kapali gri bir gokyuzu var, ama ben zaten motoru da yeni almis olmanin verdigi dayanilmaz hafiflikle her gun inatla sabahlari ise motorla geliyorum, motoru binanin sacagi altina parkediyorum, aksam da yagmur yoksa direk atlayip eve gidiyorum ki zaten 5 km bir mesafe. Benim lastiklerin durumu dusunuldugunde yapmis oldugum surusler zevk ve salaklik arasindaki ince cizginin salaklik tarafina dogru meyletse de motorcu adam biner arkadas diye kendimi gaza getiriyorum surekli Lastikler beni yerle tanistirmadan bir degistirebilsem, kafada binbirturlu lastigin yerle yaptigi aci ve asfalt durumu hesaplamalari yapmadan motoru virajda yatirmaya basliyacagim insallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ankara sagolsun muson mevsimi yasiyor sanki, zirt pirt yagmur yagiyor, yagmazsa da her an yagabilecekmis havasinda surekli kapali gri bir gokyuzu var, ama ben zaten motoru da yeni almis olmanin verdigi dayanilmaz hafiflikle her gun inatla sabahlari ise motorla geliyorum, motoru binanin sacagi altina parkediyorum, aksam da yagmur yoksa direk atlayip eve gidiyorum ki zaten 5 km bir mesafe. Benim lastiklerin durumu dusunuldugunde yapmis oldugum surusler zevk ve salaklik arasindaki ince cizginin salaklik tarafina dogru meyletse de motorcu adam biner arkadas diye kendimi gaza getiriyorum surekli Lastikler beni yerle tanistirmadan bir degistirebilsem, kafada binbirturlu lastigin yerle yaptigi aci ve asfalt durumu hesaplamalari yapmadan motoru virajda yatirmaya basliyacagim insallah.
    Çoğumuz aynı lastikleri kullanıyoruz, hatta benim motorum, dolayısıyla lastiklerim de 2005 model yani biraz daha eski. Bir de üstüne arka lastiğim patlak galiba çoğu zaman havası düşük oluyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    üstad ben gv cilerden lastik değiştirip binenine rastlamadım fazla...bir elin parmaklarını geçmez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler