Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv250'de karbüratör ve enjeksiyon için geçerli olan;
    Aynı güç, aynı tork, aynı yakıt, farkı egzoz.

ama benim enjeksiyon yakıt rekorumu hiçe sayma ama 2,95lt/100km sen şahitsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ama benim enjeksiyon yakıt rekorumu hiçe sayma ama 2,95lt/100km sen şahitsin
    Utanmasan motoru ittirecektin bir de rekor diyorsun.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Rıdvan'a katılıyorum. Pek çok arkadaşımız yakıt tüketimiyle ilgili deneyimlerini paylaştı. Çook önceki sayfalara bakma cesareti bulursan göreceksin. Enjeksiyonlular ile karbüratörlüler arasında neredeyse hiç fark yok.

Ayrıca karbüratör her zaman enjeksiyona göre zengin bir karışım demek değildir. Karbüratörde bu karışımı kolaylıkla kendin belirleyebilirsin (Kendin derken ustasını kastediyorum). Ama enjeksiyonlularda bu karışım oranını "beyin" dediğimiz kısım belirliyor. Buna da müdahale edilebiliyor, fakat tek fark, karbüratörde bu ayar tornavida ile yapılırken enjeksiyonluda bilgisayar yazılımıyla yapılıyor. Servisler bunu yapıyor mu onu da bilmiyorum doğrusu.

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Arkadaşlar teşekkür ederim, önceki sayfalara bakma cesareti buldum okumadan yana sıkıntım yok, üşenmem ama, Allah muhabbetinizi daim etsin, bozmasın burada dönen muhabbetin hatırı sayılır bi kısmı geyik muhabbeti. Aradığınız birşeyi bulmak biraz zor oluyor Yani son olarak özetleyecek olursak tek fark egzoz'dur, hangisini denk getirirsen onu al diyorsunuz.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Belki biraz önemsiz görünecek ama ortada dijital gösterge olması saati göstermesi benim analogdan daha çok hoşuma gidiyor şahsen.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Aynaları unutma

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaları unutma
    Fuarda yeni model GV250 leri inceledim her şey iyi hoşta o aynalara nedense bir türlü ısınamadım. Makyaj aynası gibi geliyor gözüme. Motorun genel hatlarına daha uygun bir seçim yapılabilirmiş. Daha köşeli hatları olan bir çift ayna daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
    no one lives forever...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki biraz önemsiz görünecek ama ortada dijital gösterge olması saati göstermesi benim analogdan daha çok hoşuma gidiyor şahsen.
    Böyle bir motorda analog gösterge kesinlikle tercihimdir. Ama ortadaki bölümün dijital olmasının bir mahsuru yok ve saat olması güzel bir şey.

Aynaları unutma
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda yeni model GV250 leri inceledim her şey iyi hoşta o aynalara nedense bir türlü ısınamadım. Makyaj aynası gibi geliyor gözüme. Motorun genel hatlarına daha uygun bir seçim yapılabilirmiş. Daha köşeli hatları olan bir çift ayna daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
    Evet bir de aynalar var. Orjinal Çin malı 15 TL'lik ayna.
    Motorun orjinal aynaları üzerinde Hyosung yazdığı için takamıyorlar, Kanuni de daha uygun bir ayna yerine stoğunda mevcut bulunan Tiger modelinin aynalarını takıyor.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Evet bir de aynalar var. Orjinal Çin malı 15 TL'lik ayna.
    Motorun orjinal aynaları üzerinde Hyosung yazdığı için takamıyorlar, Kanuni de daha uygun bir ayna yerine stoğunda mevcut bulunan Tiger modelinin aynalarını takıyor.
    Önceki hafta motora bakım yaptırmak için gittiğim St Kanuni servisinde Kanuni motorun Mayıs ayından itibaren yeni getireceği şu anda ST kanuni olarak satılan motorların üzerinde artık Hyosung yazacağını söylediler. Kanuni motorun önceki distirübütör firma ile olan davası sonuçlanmış mı yoksa aralarında anlaşmışlar mı bilmiyorum bu bilgi ne kadar doğru bekleyip göreceğiz bakalım. Şöylede bir gerçek var tamam motor aynalar hariç tamamiyle Hyosung ama herkesi özellikle konuya hakim olmayan kişileri buna ikna etmek güç olduğundan ister istemez kullanıcıda bir ön yargı oluşuyor. Yeni motorlar Hyosung olarak gelirse bende sıfırlarım bakarsınız kocaoğlanı.
    no one lives forever...

Motosikleti
    Ya zaten sağ taraftaki motor kapağında Hyosung yazması gereken yerde dikdörtgen şeklindeki boşluk bana çok ama çok itici geliyordu. Eğer tekrar Hyosung olarak getirilirse çok daha iyi olur bence.

Bu arada Hasan abi'de miydi birinde 750 shadow vardı. Ne oldu o canavar? Satıldı mı? Memnun kalınmadı mı acaba? Bi yorum alabilir miyim? Benim ileride almayı hayal ettiğim bi motordu da shadow..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Hasan abi'de miydi birinde 750 shadow vardı. Ne oldu o canavar? Satıldı mı? Memnun kalınmadı mı acaba? Bi yorum alabilir miyim? Benim ileride almayı hayal ettiğim bi motordu da shadow..
    Shadow Necati'de vardı. Onu satıp 1200 cc bir Harley aldı. Hatta bugün gürül gürül motoruyla iş yerinde yanıma geldi. Bu yazıyı görürse Haramidere'deki kazı çalışması, yol durumu ve motorumu neden temizlemediğim hakkında bilgi sahibi ve belki de yoldan dolayı geldiğine pişman oldu.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya zaten sağ taraftaki motor kapağında Hyosung yazması gereken yerde dikdörtgen şeklindeki boşluk bana çok ama çok itici geliyordu. Eğer tekrar Hyosung olarak getirilirse çok daha iyi olur bence.

Shadow hayal edilmeyi hak edecek kadar güzel makina ancak Yamaha XVS 950A MidnightStar forever diyorum.
    no one lives forever...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Shadow hayal edilmeyi hak edecek kadar güzel makina ancak Yamaha XVS 950A MidnightStar forever diyorum.
    Yok shadow alınacak midnightstar hayal edilecek motor. Fiyatlarına oranla.
    Dr.Aequitas bunu beğendi.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uğur neredesin ya, nerelerdesin napıyorsun bu adamlar seni haftad akaç saat çalıştırıyor, motorunu temizlemeye fırsatın oluyor mu

Günaydın ey ahali

ya kanka sorma işler bu aralar yoğun değil de, arkadaşların 2 sini birden izine çıkarttılar ! olan bana oluyor işte..

merak etme temizlik konusunda Rıdvan'a katılıyorum..motorum hala gıcır gıcır ;)
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Evvet arkadaşlar herkese belediye otobüsünden sevgiler saygılar vede Günaydin hava bugun guzel olcak gibi mevki bildiriyorum şişli cami durağı burdada hava güzel kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu ne, kimse yok ortalıkta? Gezi yapılmayacak dedim o kadar, gizli gizli mi geziyorsunuz?

Motosikleti
    Shadow Necati'de vardı. Onu satıp 1200 cc bir Harley aldı. Hatta bugün gürül gürül motoruyla iş yerinde yanıma geldi. Bu yazıyı görürse Haramidere'deki kazı çalışması, yol durumu ve motorumu neden temizlemediğim hakkında bilgi sahibi ve belki de yoldan dolayı geldiğine pişman oldu.
    E adam harleye biniyorsa ne işi var avam takımının arasında, harley başlığında takılıyordur artık

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Ulen bunlar gizli buluşma yaptı galiba ben calisiyodum yeni pAydos ettim.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen bunlar gizli buluşma yaptı galiba ben calisiyodum yeni pAydos ettim.
    Baktım benden başka herkes çalışıyor bireysel bir çalışmam oldu bugün. İyi yol yaptım sizinle birlikte sürerken ki kadar olmasa da baya keyifliydi yolculuğum.
    no one lives forever...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Baktım benden başka herkes çalışıyor bireysel bir çalışmam oldu bugün. İyi yol yaptım sizinle birlikte sürerken ki kadar olmasa da baya keyifliydi yolculuğum.
    Nereye gittin?
    Ben de bugün bir tur atayım dedim. Bir baktım Çamlıca'dayım, sonra kendimi Kız Kulesi'nin fotoğraflarını çekerken buldum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler