Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twisted teşekkür ederim.hafta sonunu bekleriz zaten bayadır bekliyorum..siz küçükçekmecenin neresindesiniz.
    Cennetmah. Bu haftasonu sabah 9 aksam 5 egitimim var hemde 2 gun cmts aksamina sirketce bisiler yapmassak. Gorusebiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı rnks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mhmtrn kaç model? kaç liraya anlaştın ?

@twisted cvp için teşekkür ederim.motor alındıktan sonra tahminen ne kadarlık masrafımız olur.kask gibi ihtiyaçlardan bahsediyorum.
    Onemli degil ins tez zamanda bulursun gonlune gore bir aquila

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Merhabalar,

Yeni motor alanlara hayırlı olsun. Haftasonu gezenlerin fotoğraflarını göremedim ama iyi eğlenmişsiniz galiba. Daha güzel daha kalabalık geziler düzenleriz umarım.

Geçen hafta motorun yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştirdim. Motor vitesteyken debriyajı çeksem de çalışmama sorunu vardı. Usta debriyaj müşüründen olduğunu tahmin etti. Sonra müşürü değişince yine olmadı, eski müşürü geri taktı. Tam bana teslim edecekken sorun kendiliğinden düzeldi, usta da anlamadı ben de anlamadım

Haftasonu ve bugün sorunsuzca kulllandım motoru. Eve geldim park ederken motor vitese takınca stop etti. Tekrar denedim aynı şey oldu. Birkaç saat geçti motorun yanına indim. Motor boştayken sorunsuz çalışıyor ama debriyajı çektiğim halde vitesi 1e de atsam 2ye de atsam stop ediyor. Debriyaj teli sağlam gibi gözüküyor. Sizce sorun ne olabilir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı rnks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slmlar herkese.Bugüne kadar 3-5 dakikalık scooter deneyimim haricinde motor kullanmadım.motor almak istiyorum.gv 250 bütçeme uygun geldi.başlangıç için iyi midir ?
    istanbul trafiğinde motor kullanmak çok problem midir ?
    tıp fakültesinde stajyer doktorum, motora verdiğim para benim için önemli bir para olacak; garaj mevcut değil.istanbul'da motor hırsızlığı yaygın mıdır ?
    Başlangıç için iyidir. Başlangıç için düşüneceğin çoğu motora oranla daha alçak, dengeli ve kontrolü kolay. İstanbul trafiği genel olarak sorun ama yeteri kadar dikkatli olursa zaten bir süre sonra alışıyorsun. Her yerde motor çalınabilir, ama bulunduğun semt de etkili tabi. Ben de dışarıda bırakıyorum motoru. Bizim buralarda pek hırsızlık olmasa da, gidon kilidi, kalınca bir halat kilit ve alarmla önlemimi alıyorum.

Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slayer ben başakşehirde oturuyorum bi motor için anlaştık fakat motor sarıyerde benimde motor tecrübem yok. getirmek için yardıma ihtiyaç var
    Haftasonu yardımcı olabilirim. Haftaiçi akşam da olabilir aslında ama, akşam trafiğinde toplu taşımayla o kadar yolu gitmeyi göze alamıyorum. Cumartesi ya da Pazar günü istersen uygundur.

Alıntı serdarsom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yeni motor alanlara hayırlı olsun. Haftasonu gezenlerin fotoğraflarını göremedim ama iyi eğlenmişsiniz galiba. Daha güzel daha kalabalık geziler düzenleriz umarım.

Geçen hafta motorun yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştirdim. Motor vitesteyken debriyajı çeksem de çalışmama sorunu vardı. Usta debriyaj müşüründen olduğunu tahmin etti. Sonra müşürü değişince yine olmadı, eski müşürü geri taktı. Tam bana teslim edecekken sorun kendiliğinden düzeldi, usta da anlamadı ben de anlamadım

Haftasonu ve bugün sorunsuzca kulllandım motoru. Eve geldim park ederken motor vitese takınca stop etti. Tekrar denedim aynı şey oldu. Birkaç saat geçti motorun yanına indim. Motor boştayken sorunsuz çalışıyor ama debriyajı çektiğim halde vitesi 1e de atsam 2ye de atsam stop ediyor. Debriyaj teli sağlam gibi gözüküyor. Sizce sorun ne olabilir?
    Muhtemelen kablosunda sorun vardır. Bir hafta sonu bakarız istersen.

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen kablosunda sorun vardır. Bir hafta sonu bakarız istersen.
    Yardım isteğin için teşekkür ederim de ben motoru bu halde nasıl yerinden kaldıracağım onu bilemiyorum. Vitese atar atmaz çat diye stop ediyor:(

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Herkese iyi akşamlar. Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler. Motorlarını yeni alanlar hayrını görsünler. Herkese kazasız belasız günler diliyorum.

Gezi fotoğraflarını merak içinde bekliyorum. Özellikle şu göl(cük)ü çok merak ettim Bir de toprak yol macerasını merak ettim. Kimse arkadan gitmek istememiştir ama o kadar kişiyle bu pek mümkün değil. Toz toprak kalmadı mı hiç, nasıl dayandınız

Alıntı DarkRain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 3 5 kişi toplanıp yaptırsak çok ucuza kapatılır hem istediğimiz gibi yaptırırız bu orjinali çok küçük gözüktü bana.Benim eski motordaki bi heybet katıyodu motora.
    Araştırmalar ne durumda? Ben de dahil olabilirim listeye. Tabi eğer istanbuldan buraya kargolayabilirseniz. Bu konuda çok yük olmak istemem.

Bir de bir arkadaş regalden bahsettiği mesajında titreşimden filan bahsetmiş. Bahsedilen titreşim regal raptorun titreşimi mi yoksa GV de mi olmuş o kadar titreşim. Her ne kadar titriyor olsa da titreşimin çok rahatsız edecek düzeyde olduğunu düşünmüyorum ben bizim motorlarda.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Forum hareketlendi yine..Ben tuvturk muayeneden geçtim ..farlardan kısa ve uzunda az kusurla..sigortayı 28 tl ye anadolu sigortaya yaptırdım,muayeneyede 77 tl bayıldık.haftayada bahar bakımı için ustaya görüneceğiz..
    Benim arka silindir belirgin biçimde yağ kaçırıyor geçen bakımda usta vidaları silindirin dışından sıkmıştı ama, sanırım conta yada iç videlarda bir sorun var..
    Bakalım bakımda ne olacak..
    bahr demek gezmek ve mutluluk demek herkese sevgi ve muhabbetler..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Yardım isteğin için teşekkür ederim de ben motoru bu halde nasıl yerinden kaldıracağım onu bilemiyorum. Vitese atar atmaz çat diye stop ediyor:(
    Birkaç hafta önce benim Venox'ta da oldu aynı şey. 1'e atınca stop ediyordu. 10-15 dakika debelendim oldugum yerde, debriyaj telinin ayarı ile oynadım faydası olmadı.
    Sonra hafif gaz vererek vitese attım, kalkabildim. Motor isindiktan sonra o gun olmadi tekrar. Ertesi gun 1 kez daha yaptı. Yine ayni sekilde kalktim. Bir daha da olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sende telefonum varmış gibi hatırlıyorum. Eğer varsa Cumartesi öğleden sonra beni ara, yaparız bir şeyler. Numara yoksa özel mesaj atarsın.

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi fotoğraflarını merak içinde bekliyorum. Özellikle şu göl(cük)ü çok merak ettim Bir de toprak yol macerasını merak ettim. Kimse arkadan gitmek istememiştir ama o kadar kişiyle bu pek mümkün değil. Toz toprak kalmadı mı hiç, nasıl dayandınız
    Şu tozlanmadığını söyleyen arkadaş önden gidiyordu.

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de bir arkadaş regalden bahsettiği mesajında titreşimden filan bahsetmiş. Bahsedilen titreşim regal raptorun titreşimi mi yoksa GV de mi olmuş o kadar titreşim. Her ne kadar titriyor olsa da titreşimin çok rahatsız edecek düzeyde olduğunu düşünmüyorum ben bizim motorlarda.
    Titreşim tabii ki Regal'de.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yan ayak müşürünü kontrol etmekte fayda var orada olabilir problem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir..

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etmedeki problem yan ayak müşürü değil de kaldırıma çıkan acemi motorcunun ayak açıkken ısrarla vitese atmasıymış Hatta aynı sorunu motorun yanına indiğimde yine tekrarlamıştım. Ayak açık olunca da tabi stop ediyormuş

Ama debriyaja bastığım halde çalışmama sorunu devam ediyor. İşte onun sebebi ayak müşürü olabilir

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    GÜNAYDIN CÜMLETEN
    havalar serin istanbul güzel Ben yorgun otobüs beni bekler bugün tosunumu yıkıcam bıcı bıcı yaptırcam
    sabah iş yerimin balkonundan çektim içiniz açılsın

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=488

Şunu almayı düşünüyorum da tam bilemedim. Fiyat açısından avantajlı geldi. Kargosu da 100 lira diye hesaplıyor. Toplam üçyüze hem koruma demiri hem ayaklık iyi gibi diye düşündüm. Ama bu gümrükte ne olur üstüne vergi biner mi emin olamıyorum. Tavsiyesi, önerisi olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=488

Şunu almayı düşünüyorum da tam bilemedim. Fiyat açısından avantajlı geldi. Kargosu da 100 lira diye hesaplıyor. Toplam üçyüze hem koruma demiri hem ayaklık iyi gibi diye düşündüm. Ama bu gümrükte ne olur üstüne vergi biner mi emin olamıyorum. Tavsiyesi, önerisi olan var mı?
    Görüntü olarak sana hoş geliyorsa alabilirsin, ben pek beğenmedim. Ama gümrükte takılma ihtimali çok yüksek.

Bu arada;
    Biz gezdik mi olay olur, gazeteler haber yapar.

http://www.corlugazetesi.com.tr/ 1. ve 3. sayfa.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    "amaçlarının sadece burada dinlenmek ve hatıra olması amacıyla durdukları bilgisi verildi..."

valla süpersiniz..demek ki başka bir amacınızın olduğunu düşünenler olmuş...çılgın motorcular sizi..

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Çok çılgın gördüm kendimizi hahahahah Çay, Simit
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "amaçlarının sadece burada dinlenmek ve hatıra olması amacıyla durdukları bilgisi verildi..."

valla süpersiniz..demek ki başka bir amacınızın olduğunu düşünenler olmuş...çılgın motorcular sizi..
    Adam röportaj yapma hevesiyle yanaşıp fazla bilgi alamayınca ne öğrenebildiyse yazmış.
    Nerden geliyorsunuz, nereye gidiyorsunuz, ne amaçla geldiniz falan dedi. Bende İstanbul'dan gelip geri dönüyorduk, geçerken uğradık dedim. İyi gene kendisi bir senaryo uydurup yazmamış.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Stop etmedeki problem yan ayak müşürü değil de kaldırıma çıkan acemi motorcunun ayak açıkken ısrarla vitese atmasıymış Hatta aynı sorunu motorun yanına indiğimde yine tekrarlamıştım. Ayak açık olunca da tabi stop ediyormuş

Ama debriyaja bastığım halde çalışmama sorunu devam ediyor. İşte onun sebebi ayak müşürü olabilir
    Debriyaja bassan da yan ayak açık olduğu zaman motor çalışmıyor daha doğrusu marş basmıyor senin marş bastığı halde almıyorsa ayak müşüründen değildir fakat marşa hiç basmıyorsa müşürü kontrol et.

---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

Adam röportaj yapma hevesiyle yanaşıp fazla bilgi alamayınca ne öğrenebildiyse yazmış.
    Nerden geliyorsunuz, nereye gidiyorsunuz, ne amaçla geldiniz falan dedi. Bende İstanbul'dan gelip geri dönüyorduk, geçerken uğradık dedim. İyi gene kendisi bir senaryo uydurup yazmamış.
    Valla helal olsun gazetelere bile çıkmışınız Gezilere bende katılmak istiyorum fakat daha müsait olupta katılamadım inşallah bi dahaki sefere diyelim.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Görüntü olarak sana hoş geliyorsa alabilirsin, ben pek beğenmedim. Ama gümrükte takılma ihtimali çok yüksek.
    Vazgeçtim o zaman. Sadece ayaklık alsam takılır mı peki? Yakın zamanlarda hyosungsourcetan bişeyler getirten var mı?

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Rıdvan siteye Yeni konu olarak acsana çılgınmiyiz biz Simdi grubun adı da oldu haha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler