Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Armağan ben zincir korumalığını çıkarıyorum temizlerken daha kolay oluyo gaz yağı iyidir kafa yapar hahaha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Cruiserlarımızı Enduro gibi kullanma olanağımız olsun,
    Bizi o yola sokan Emre'ye saygılarımı sunuyorum. Ayağımda bot olmasına rağmen çorabımdan bile toz/kum çıktı.

Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Çorlu yerel halkının meraklı bakışları olsun,
    Meraklı bakışın ötesindeydi o, bildiğin etrafımızı sardı tüm halk.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizi o yola sokan Emre'ye saygılarımı sunuyorum. Ayağımda bot olmasına rağmen çorabımdan bile toz/kum çıktı.
    Teşekkür ederim arkadaşım sen iste ben her zaman çizerim öyle güzergahlar. Bu arada nasıl bir ayakkabı kullanıyorsun sen bende spor ayakkabı vardı bir dirhem toz çıkmadı içinden

Ya bu arada benimde zinciri temizlemem lazım, nasıl yapılır tarif etsenize bana. He bide arka cantım zincir yağından simsiyah olmuş. O yağ nasıl sökülür oradan??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşım sen iste ben her zaman çizerim öyle güzergahlar. Bu arada nasıl bir ayakkabı kullanıyorsun sen bende spor ayakkabı vardı bir dirhem toz çıkmadı içinden

Ya bu arada benimde zinciri temizlemem lazım, nasıl yapılır tarif etsenize bana. He bide arka cantım zincir yağından simsiyah olmuş. O yağ nasıl sökülür oradan??
    Ayağımda bileğimi kapatacak kadar yüksek bot vardı. Senin önünde giden toz bulutu oluşturacak birileri yoktu, ondandır.
    Zincir temizliği ve janttaki yağların temizliği için gaz yağı ve en küçüğünden bir boya fırçası işini görür. Bazı arkadaşlar gibi zinciri öpecek kadar yaklaşıp diş fırçasıyla yapma, ağzına kadar yağ sıçrar. Benim de zinciri germem lazım. Artık maşaya çarpma aşamasını geçip, direkt maşanın üzerinde haraket etmeye başladı.

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Ayağımda bileğimi kapatacak kadar yüksek bot vardı. Senin önünde giden toz bulutu oluşturacak birileri yoktu, ondandır.
    Zincir temizliği ve janttaki yağların temizliği için gaz yağı ve en küçüğünden bir boya fırçası işini görür. Bazı arkadaşlar gibi zinciri öpecek kadar yaklaşıp diş fırçasıyla yapma, ağzına kadar yağ sıçrar. Benim de zinciri germem lazım. Artık maşaya çarpma aşamasını geçip, direkt maşanın üzerinde haraket etmeye başladı.
    Rıdvan bir sonraki gezimizde yapacağımız olası bir gölet arayışı ihtimalini göz önüne alarak toza kire duyarlı arkadaşların dizi iki parmak geçecek lastik sarı çizme giymesini tavsiye ediyorum. Armağan bahsediyordu şu özel tabanlı kaymaz su çamur toz geçirmeyen cinsinden. Cruiserl larla toprak yolda sürmek eşsiz bir deneyim oldu. Bundan sonra gezilere katılmak isteyen herkesi şahsen en az bir defa bu yoldan geçirmek gerektiğini düşünüyorum.
    Zinciri bakımını bin km de bir WD40 ile yemizleyip akabinde sprey zincir yağıyla yağlayarak yapıyorum. Gaz yağı ve boya fırçası Rıdavanın da söylediği gibi temizlik için büyük kolaylık.
    no one lives forever...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri bakımını bin km de bir WD40 ile yemizleyip akabinde sprey zincir yağıyla yağlayarak yapıyorum. Gaz yağı ve boya fırçası Rıdavanın da söylediği gibi temizlik için büyük kolaylık.
    WD40'ın zincirdeki o-ringlere zarar verdiği söyleniyor. Her ne kadar yurtdışı forumlarda bile ben kullandım bir şey olmuyor ve kesinlikle zararlı kullanmayın tartışmaları sürse, yani kesin bir şey olmasa da kullanmamak daha iyi sanıyorum.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Benim civarımda sürerken ben senin zinciri hayran hayran izliyorum, resmen dans ediyor aha aynen böyle >> Zincirini bu kadar seven kim Armağan mı, sordunuzmu temizledikten sonra öpmüş mü ?

Cruiserl larla toprak yolda sürmek eşsiz bir deneyim oldu. Bundan sonra gezilere katılmak isteyen herkesi şahsen en az bir defa bu yoldan geçirmek gerektiğini düşünüyorum.
    Aramıza yeni katılmak isteyenleri o yoldan geçirelim Ayrıca gölü bulamayanları çömez yapalım bulana kadar gezilerde, özellikle toprak yollarda en arkadan takip ettirelim

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Toprak la dans edeceksek cross alalım ben tosunuma toz kondurmam

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    WD40'ın zincirdeki o-ringlere zarar verdiği söyleniyor. Her ne kadar yurtdışı forumlarda bile ben kullandım bir şey olmuyor ve kesinlikle zararlı kullanmayın tartışmaları sürse, yani kesin bir şey olmasa da kullanmamak daha iyi sanıyorum.
    Bak bunu ilk defa senden duyuyorum. Söylediklerini dikkate alacağım. Farklı markaların zincir temizleme ürünleri var peki bunların herhangi bir zararı var mıdır? Örneğim;
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ml-pmu575.html
    veya buna benzer başka ürünler var tabi piyasada. Ama tabi gaz yağı iyidir hem kafa da yapar uçuş modu on
    no one lives forever...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bak bunu ilk defa senden duyuyorum. Söylediklerini dikkate alacağım. Farklı markaların zincir temizleme ürünleri var peki bunların herhangi bir zararı var mıdır? Örneğim;
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ml-pmu575.html
    veya buna benzer başka ürünler var tabi piyasada. Ama tabi gaz yağı iyidir hem kafa da yapar uçuş modu on
    Üzerinde zincir temizleyici ve zincir yağlayıcı yazan özellikle motosiklet zinciri için yapılmış herhangi bir şeyi kullanabilirsin. Zincir temizleyici olmayıp da ondan daha iyi temizleyen şeyler var, balata spreyi gibi ama bunların da içindeki çözücüler oringlere zarar veriyor. Yani önemli olan motosiklet zinciri için yapılmış bir ürün olması.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza yeni katılmak isteyenleri o yoldan geçirelim Ayrıca gölü bulamayanları çömez yapalım bulana kadar gezilerde, özellikle toprak yollarda en arkadan takip ettirelim
    Kesinlikle katılıyorum sana. Öyle klişe kurallar koyup yok bilmem kaç km. yapın çaylak olun kalfa olun demek kolay. Navigasyonun bile bulamadığı göleti bulmak mühim olan. Maksat farkımız olsun.

---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:21 ----------

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak la dans edeceksek cross alalım ben tosunuma toz kondurmam
    Elin oğlu R1 le çölde safari yapmış biz GV250 ile kross yapmışız abi çok mu?
    http://www.motosiklet.net/medya/id10...-colde-safari/
    no one lives forever...

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    başakşehir taraflarından bana yardım edebilecek biri varmı arkadaşlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başakşehir taraflarından bana yardım edebilecek biri varmı arkadaşlar..
    Epey uzağız aslında ama nasıl bir yardım?

Motosikleti
    gv 250
    Slmlar herkese.Bugüne kadar 3-5 dakikalık scooter deneyimim haricinde motor kullanmadım.motor almak istiyorum.gv 250 bütçeme uygun geldi.başlangıç için iyi midir ?
    istanbul trafiğinde motor kullanmak çok problem midir ?
    tıp fakültesinde stajyer doktorum, motora verdiğim para benim için önemli bir para olacak; garaj mevcut değil.istanbul'da motor hırsızlığı yaygın mıdır ?

Motosikleti
    MT 07
    slayer ben başakşehirde oturuyorum bi motor için anlaştık fakat motor sarıyerde benimde motor tecrübem yok. getirmek için yardıma ihtiyaç var

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Arkadaşlar, benim motoru sattım gibi MCT 250, 2.el GV 250 satmak isteyen var görüşmek isterim.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı rnks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slmlar herkese.Bugüne kadar 3-5 dakikalık scooter deneyimim haricinde motor kullanmadım.motor almak istiyorum.gv 250 bütçeme uygun geldi.başlangıç için iyi midir ?
    istanbul trafiğinde motor kullanmak çok problem midir ?
    tıp fakültesinde stajyer doktorum, motora verdiğim para benim için önemli bir para olacak; garaj mevcut değil.istanbul'da motor hırsızlığı yaygın mıdır ?
    Selam, başlangıç için iyidir ama sadece istanbul içi işe gidip gelmek için kullanacaksan daha ince, aralardan daha kolay sıyrılabileceğin bir motor al cbf150, ybr, yada scooter. Hırsızlık olur ama bizim 200 kiloluk aquilaya tenezzül ederlermi bilemedim, duymadımda.

Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slayer ben başakşehirde oturuyorum bi motor için anlaştık fakat motor sarıyerde benimde motor tecrübem yok. getirmek için yardıma ihtiyaç var
    Yardımcı olmak isterimde hafta içi çalışıyorum/çalışıyoruz. Haftasonunu beklersen yardımcı oluruz.

Motosikleti
    MT 07
    twisted teşekkür ederim.hafta sonunu bekleriz zaten bayadır bekliyorum..siz küçükçekmecenin neresindesiniz.

Motosikleti
    gv 250
    @mhmtrn kaç model? kaç liraya anlaştın ?

@twisted cvp için teşekkür ederim.motor alındıktan sonra tahminen ne kadarlık masrafımız olur.kask gibi ihtiyaçlardan bahsediyorum.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, benim motoru sattım gibi MCT 250, 2.el GV 250 satmak isteyen var görüşmek isterim.
    Hehe, nerden geldi bu karar acaba? Gördün benim motoru tabii. 2008 sonrası enjeksiyonlu modellerden al bulabilirsen tam olsun. Pişman olmazsın ama, MCTden sonra buzda kaymak gibi geliyor sanki seyahat.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler