Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rıdvan peki bi sorum olacak...videoda 2011 model çift egzos ve digital ekran..ülkeler arası farklılıkları kim belirliyor...? ithalatçı firma talebi mi?
    Videoyu izlemedim ama ATK dediğim gibi önceden satıyordu bu motorları yani çift egzoz olması normal karbüratörlü modeldir. Dijital ekran olması da, ATK sattığı tüm GV250'leri GV650 kadranıyla satmış. Satıcı firmanın yani ATK'nın kendi modifiyesi yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hehehe yerler kar olmuş be ahaha bugün macera var bana
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

reklamı koymuşlar giriş yerine girmiyordu hangi akıllı yapmış bunu :((

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..
    ya uzun zamandır giremedim..o kadar yoğun bir döneme girdim ki anlatamam...bir yandan ayaz paşa bir yandan iş güç nefes aldırmıyor bu sıralar..normalde yatmadan bir saat kadar nette takılırdım aranıza gelirdim ama inanın kaç gündür erkenden uyuyorum..neyse okudum yine neler olmuş.bu arada kar soğuk götürüyor ortalığı aman dikkat edin kendinize..hasan abiden ses yok bu sıralar?metrobüslerde mi sıkıntı var acep herkese iyi geceler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar..
    ya uzun zamandır giremedim..o kadar yoğun bir döneme girdim ki anlatamam...bir yandan ayaz paşa bir yandan iş güç nefes aldırmıyor bu sıralar..normalde yatmadan bir saat kadar nette takılırdım aranıza gelirdim ama inanın kaç gündür erkenden uyuyorum..neyse okudum yine neler olmuş.bu arada kar soğuk götürüyor ortalığı aman dikkat edin kendinize..
    Selamlar abicim.. Bende merak ettim nerelerde İlker abim diye..iyi olmanıza sevindim..sende sağlıcakla kal, dikkat et kendine Ve ailedekilere selamlar abicim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sağolasın moruk. Bugün gittim kanuni servisine, seyhanın falan marş motorunu uydurabilrmiyiz diye sordum, uymaz diyor usta...
    Bağlantı noktalarının ve dişlisinin uyması gerekiyor bildiğim kadarıyla.
    Yarın linkteki 120TL lik olanı arayacağım. Sorayım bakalım neye göre yazmış oraya gv250 diye. İnceleyince orjinalinden farklı bi parça olduğu bariz ortada
    Motosikletli Kaplumbağa...

merhaba arkadaşlar. bu arada slayerrrr tekleme sorunu bujilerden kaynaklanıyormuş çözdüm teşekkür ederim.lakin başka bir şey oldu bugün.neden kaynakladığını bir türlü anlayamadım.artçı ile gidiyordum..bir kasisten geçtikten sonra motor az bişe boğuldu,çekişi düştü..sonra durdum ne oldu diye eski haline döndü.lakin gene düz yolda giderken gene motor az bişe boğulur gibi oldu(sesi biraz değişti yani kalınlaştı) çekişi gene düştü sonra gene düzeldi. bende eve döndüm.baya bi inceledim bir şey bulamadım,düşündüm neden acaba diye..sonra atladım bu sefer tek bindim rampa yukarı devirli çıktım,bir şey olmadı...acaba bunun nedeni benim bozuk amortisörden kaynaklanıyor olabilir mi?hani yük binince arkaya ondan olabilir mi?yağını değiştim, hava filtresi,yağ filtresi her şeyini değiştim.bujiler değişti.akü değişti..moturu çalıştırıyorum tık yok ama giderken neden böyle oldu anlayamadım.tekken bi sorun yok ama arkaya artçı alınca oldu.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    ayaz paşaya selam yola devam halk otobüsü beni bekler bugun akü şarz cihazı siparişi verdim pazartesi alıcam rıdvan kaptan akü nasıl şarz edilir artık bilgileri paylaşırsın bizimle önce hangisi sökülür artı olanmı eksi olanmı sarz ederken önce artıyımı baglamak gerekiyo eksiyimi derin bilgilerini bekliyorum teskürlerrr kısın fazla binmedigim için aküyü yemiyelim akü motoru ilk aldıgımda yeniydi zaten binmeye binmeye tükeniyo su anda sıkıntı yok calısıyo şak diye ama önlemimizi önceden alalım
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Şu akü şarj aletinden bir tane edinmek gerekir galiba,gerçi şimdilik bir sorun yok ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor birde ufak tefek işler için servise gitmeye gerek yok..
    hasan bey sizin tercihiniz ne oldu bu konuda ?
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı raif serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. bu arada slayerrrr tekleme sorunu bujilerden kaynaklanıyormuş çözdüm teşekkür ederim.lakin başka bir şey oldu bugün.neden kaynakladığını bir türlü anlayamadım.artçı ile gidiyordum..bir kasisten geçtikten sonra motor az bişe boğuldu,çekişi düştü..sonra durdum ne oldu diye eski haline döndü.lakin gene düz yolda giderken gene motor az bişe boğulur gibi oldu(sesi biraz değişti yani kalınlaştı) çekişi gene düştü sonra gene düzeldi. bende eve döndüm.baya bi inceledim bir şey bulamadım,düşündüm neden acaba diye..sonra atladım bu sefer tek bindim rampa yukarı devirli çıktım,bir şey olmadı...acaba bunun nedeni benim bozuk amortisörden kaynaklanıyor olabilir mi?hani yük binince arkaya ondan olabilir mi?yağını değiştim, hava filtresi,yağ filtresi her şeyini değiştim.bujiler değişti.akü değişti..moturu çalıştırıyorum tık yok ama giderken neden böyle oldu anlayamadım.tekken bi sorun yok ama arkaya artçı alınca oldu.
    Çok yüksek ihtimalle bujilerden birinin kablosu yerine tam oturmadı ve kasisten geçince oynamaya başladı. Buji ateşlemeyince de tek silindir çalışıp boğulması normal zaten. Artçı varken olması da denk gelmiştir diye düşünüyorum. Kabloları iyice kontrol et, hafif sağ-sola çevirerek bastırıp bujiye oturduğundan emin ol.

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaz paşaya selam yola devam halk otobüsü beni bekler bugun akü şarz cihazı siparişi verdim pazartesi alıcam rıdvan kaptan akü nasıl şarz edilir artık bilgileri paylaşırsın bizimle önce hangisi sökülür artı olanmı eksi olanmı sarz ederken önce artıyımı baglamak gerekiyo eksiyimi derin bilgilerini bekliyorum teskürlerrr kısın fazla binmedigim için aküyü yemiyelim akü motoru ilk aldıgımda yeniydi zaten binmeye binmeye tükeniyo su anda sıkıntı yok calısıyo şak diye ama önlemimizi önceden alalım
    Akü şarj etmeye bu kadar bilimsel yaklaşmaya gerek yok. Önce hangisini istiyorsan onu sök, takarken de aynısını yap. Tek dikkat etmen kabloyu ya da sökerken kullandığın anahtarı şaseye falan değdirmemek. Zaten önce eksi sökülüp, takarken de artı takın diye söylenme sebebi artı kutbu söküp takarken anahtarın/tornavidanın şaseye değip kısadevre yaptırma ihtimalidir. Böyle kurallar ezberlemek yerine dikkatli olmak daha iyidir bence. Zaten bir kaç saniyelik bir kısadevreden bir şey olmaz, hem kıvılcımları görünce anlıyorsun zaten yanlış giden bir şeyler olduğunu.

Şarj aleti olarak şunu tavsiye ederim. Kullanıyorum, ucuz ve iş görüyor. Arabanın aküsünü bile şarj ettim. http://urun.gittigidiyor.com/elektro...ru-lt-49745958

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yan ayaklığın oradaki butonu kontrol etmekte fayda var bazen temassızlık olabiliyor öyle bir durumda tekleme boğulma vs. gibi davranabilir.Bir vd40 ile temizleyebilirsin eğer yine aynı sorunu yaparsa butona gelen kabloları hafif sıyırıp birbirine birleştirirsin eğer sorun butondaysa düzelecektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayaklığın oradaki butonu kontrol etmekte fayda var bazen temassızlık olabiliyor öyle bir durumda tekleme boğulma vs. gibi davranabilir.Bir vd40 ile temizleyebilirsin eğer yine aynı sorunu yaparsa butona gelen kabloları hafif sıyırıp birbirine birleştirirsin eğer sorun butondaysa düzelecektir.
    Şu ayaklık müşürü sorununa anlam veremiyorum. Tamam bulunduğu yer itibariyle çok fazla çamura, pisliğe maruz kalıp müşürün takılı kalması normal bir şey sayılır. Ama benim gibi motorunu seyrek yıkayan ve son günler hariç yağmur çamur demeden kullanan birisinin motorunda olmuyor da daha sık temizlenen ve daha yeni motorlarda oluyor ya onu anlamıyorum. Bu Koreliler benim bu motoru Uğur gibi kullanmayacağımı öngörüp bana özel müşür mü imal ettiler acaba? Gerçi aynı müşür kullanılmasına rağmen bu sorun daha çok gt250r'larda oluyor ilginç bir şekilde.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ayaklık müşürü sorununa anlam veremiyorum. Tamam bulunduğu yer itibariyle çok fazla çamura, pisliğe maruz kalıp müşürün takılı kalması normal bir şey sayılır. Ama benim gibi motorunu seyrek yıkayan ve son günler hariç yağmur çamur demeden kullanan birisinin motorunda olmuyor da daha sık temizlenen ve daha yeni motorlarda oluyor ya onu anlamıyorum. Bu Koreliler benim bu motoru Uğur gibi kullanmayacağımı öngörüp bana özel müşür mü imal ettiler acaba? Gerçi aynı müşür kullanılmasına rağmen bu sorun daha çok gt250r'larda oluyor ilginç bir şekilde.
    Belki toz,toprak,çamur iletkenliği arttırıyordur
    Benim başıma bir kere geldi bu olay 100 Km ile giderken birden devir düştü neredeyse stop ediyordu sonra durdum sağını solunu kontrol ettim bir şey göremedim bastım devam ettim tekrar yapmadı sonra müşürden olduğunu öğrendiğimde güzelce temizledim o gün bu gündür bir sorun yok.

cevaplar için herkese teşekkürler...yarın bakacağım.umarım dediklerinizden kaynaklanıyordur.vd 40 ile bi kaç yere sıktım ama o müşüre sıkmak hiç aklıma gelmedi..bugün yaptığım geziyi anlatayım..(bu arada 1000 km yaklaştım,ne zaman acemiliği atarım üzerinden? ) ) fethiyeden saat 12 de yola çıktım,kaya köye geçtim (rum köyü harabeleri),bir çay molası sonra hisarönü-ovacık ordan ölüdeniz. bir çay molası daha.lakin yeni olunca bu alemde oturmak hiç istemiyorum hemen motora dönüp tekrar tekrar süresi geliyor insanın.hafta içi devlete,hafta sonu da motora ayırır oldum zamanı.sonra ölüdenizden direk fethiyeye geldim..tek canımı sıkan o boğulma,güçten düşme oldu.ses değişmesi falan..yani bugün anladım ki hemen hemen 50-60 km küçük bir gezi kesmiyor...umarım bahara doğru uzun mesafeli bir geziye çıkacağım....

Motosikleti
    Hyosung GV 250

bendede o sorun yok bana boşuna b.k attın yani

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    "moruk" senin müşür kesin koreliler tarafından farklı bir tabaka ile kaplanmıştır..yoksa ilk seninki iflas ederdi
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

iyi geceler arkadaşlar...arka amortisörlerden biri patlak ise ne gibi sorunlarla karşılarşırız?..bugün müşürü kontrol ettim her tarafını yağ kaplamış...benim motoru adam edeceğim ama galiba baya bi masraf açacak başıma,haydi hayırlısı..çekişten bir anda düşme ve o anda sesinin kalınlaşmasına bujilerden, müşür den başka ne neden olabilir?mesala o an karbüratöre pislik gelmiş olabilir mi?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    iyi geceler arkadaşlar...arka amortisörlerden biri patlak ise ne gibi sorunlarla karşılarşırız?..bugün müşürü kontrol ettim her tarafını yağ kaplamış...benim motoru adam edeceğim ama galiba baya bi masraf açacak başıma,haydi hayırlısı..çekişten bir anda düşme ve o anda sesinin kalınlaşmasına bujilerden, müşür den başka ne neden olabilir?mesala o an karbüratöre pislik gelmiş olabilir mi?
    Selamlar;
    kendi fikrimce ; amortisör patlak olursa motorun gidişi sıkıntılı olur ve dönemeçlerde sıkıntı yaşarsın..iyi birşey değil..

motorun kaç km deydi ?
    -bujileri kontrol ettin zaten dimi, hava filtren ne durumda ?
    -bu motorlar çin malları gibi olmadığından kolay kolay karbüratörden sorun çıkarmazlar..ama motor uzun süre yattıysa ve depoda boş olarak yattıysa deponun içinde tortudan kaynaklanan belki bir pislik olabilir..

çin malı olsa karbüratör, hava filtresi ve manifolt borularına bak derdim ama çin malı da olmadığı için kolay kolay manifolt borusundan ve karbüratörden sorun çıkartmaz..

tahminimce gene senin o müşürden kaynaklanan bir sorun olabilir..

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    kendi fikrimce ; amortisör patlak olursa motorun gidişi sıkıntılı olur ve dönemeçlerde sıkıntı yaşarsın..iyi birşey değil..

motorun kaç km deydi ?
    -bujileri kontrol ettin zaten dimi, hava filtren ne durumda ?
    -bu motorlar çin malları gibi olmadığından kolay kolay karbüratörden sorun çıkarmazlar..ama motor uzun süre yattıysa ve depoda boş olarak yattıysa deponun içinde tortudan kaynaklanan belki bir pislik olabilir..

çin malı olsa karbüratör, hava filtresi ve manifolt borularına bak derdim ama çin malı da olmadığı için kolay kolay manifolt borusundan ve karbüratörden sorun çıkartmaz..

tahminimce gene senin o müşürden kaynaklanan bir sorun olabilir..
    motor 43000 de..2 ay yattı.geçen benzin bitti anlayamadım yedek depoya geçtim..galiba ondan sonra oldu..motorum gv 250...yol tutuşunda zayıflık olduğunu hissediyorum..yolda giderken gidon sabit olmuyor bazen.sağa sola doğru çekmeler hissediyorum elceklerde...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    motor 43000 de..2 ay yattı.geçen benzin bitti anlayamadım yedek depoya geçtim..galiba ondan sonra oldu..motorum gv 250...yol tutuşunda zayıflık olduğunu hissediyorum..yolda giderken gidon sabit olmuyor bazen.sağa sola doğru çekmeler hissediyorum elceklerde...
    2 ay çok bir süre değil..ama km olmuş biraz, bence güzel bir bakım yaptır.. bende Gv 250 kullanıyorum merak etme aynı forum kardeşiyiz
    gidon olayı ile ilgili önce lastik basıncını kontrol ediver ve sonra da lastiklerinin durumuna bak derim.. tahminimce lastik basıncın normal seviyede değil yani düşük..
    25 psi bas ön tekere, arkaya da max 29 psi..

İstanbul da oturuyorsan bizim servise bir baktırıver istersen genel olarak baştan aşağıya kontrol etsin Erdal usta ..iyi yol kat etmiş motorun çünkü..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler