Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki tamam kızma abi bizde geyiğe vurmayız bir daha o zaman..
    ,

Kızmam. İstediğin gibi geyiğe vurabilirsin, izin verdim.

Günde 10 tane mesaj yazmıyor olabilirim ama forumu her zamanki sıklıkta takip ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Beyler yanlış anlamayın ama forum ölmüş falan değil,olması gerektiği gibi şuan sadece.Hani tamam gırgır şamata yapıyoruz ama bu kezde sürekli sayfaya girip kontrol ediyorum acaba ne paylaşılmış ne gelişme olmuş diye,sadece gırgır şamata görünce boşuna girmiş ve zaman öldürmüş oluyorum.Bu benim nacizane fikrim,yanlış anlaşılmasın lütfen.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yanlış anlamayın ama forum ölmüş falan değil,olması gerektiği gibi şuan sadece.Hani tamam gırgır şamata yapıyoruz ama bu kezde sürekli sayfaya girip kontrol ediyorum acaba ne paylaşılmış ne gelişme olmuş diye,sadece gırgır şamata görünce boşuna girmiş ve zaman öldürmüş oluyorum.Bu benim nacizane fikrim,yanlış anlaşılmasın lütfen.
    @audioslave'e bu konuda katılıyorum

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hep devletten beklemeyin..siz paylasın birseylerde biz bosuna girmiş olmayalım
    ! Rock'N Roll !:bounce:

antikor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 gv 250 ,2018 rx3i evo , 2019 agility 125

Motosikleti
    Alıntı antikor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş, süper bir şey bu.. Ama GV650 nasıl, yanıyor ya.. Müthiş bir alet..

Slm merhaba yeni kayıt oldum ben siteye bende 20.000 de bır tane gv 250 var 2006 model .motorum kış nedeni ile şu an garajda duruyor .motorumun nikelajında eksozun ust tarafında az bısey çizik oluştu.bunu gidermek için ne yapabilirim birde yedek parcalardan ön disk ve genel ufak tefek parcaları nerden temın edebilirim şimdiden teşk. ederim.yardımlarınız ve önerileriniz için.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    herkese selamlar...179. sayfadan itibaren okumaya başladığım bu başlıkta 546. sayfaya geldim ve takip etmesi gerçekten çok ilginç..şimdi gördüğüm arkadaşların aranıza katılma hikayeleri, motoru satma aşamları, çıkan problemler vs...rıdvan hocam sen aşmışsın ya..kimseyi boş çevirmemişsin gerek soru soranlardan (benim de sorularıma açıklıkla cevap verdin sağol) gerek buluşma planlarından, gerekse tamir teşhis tedavi talep edenlerden....herşeye ok...farkettim ki sürekli aynı sorular soruluyor ve sabırla tekrar tekrar aynı şeylere cevap veriyosunuz...

forumun tek eksiği indeks olmaması, o da biraz vakit ayırıp bir aramayla hallolabilir...ama dikkaimi çekn noktaları not almadığıma pişman oldum valla...elimde sadece lastik ölçüleri için aldığım notlar var..bir de hangi ölçülerin olabileceği:9

dikkatimi çeken ayrı bir nokta da fonder arkadaşımız 5000 e aldığı motor için 6000 ilan koymuş...valla ben o kadar karı arabada bile yapamadım..herkes istediği fiyatı yazmakta serbest tabi...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...45/pasif-ilan/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70317436/detay

@fonder bu arada bir iki ay kadar sonra ben düşünebilirm motoru eğer satılmazsa...aslında alınabilitesi var..rıdvan da onay vermiş sonuçta..yaptığın masrafları bilmiyorum tabi...ama dediğim gibi şu an benim için biraz erken hem hava şartları hem de nakliye konusu...

Motosikleti
    @nistelroy, hoşgeldin.. Sanırım biri daha vardı önce motoru alıp sonra foruma katılan, kalan herkes burada okuduklarından etkilenip almıştır muhtemelen motorlarını, şahsen ben öyle yapmıştım Nikelaj konusunda bir fikrim yok, yedek parça olarak st-kanuniden temin edebilirsin, internet sitesinden sipariş verilebiliyor. Ayrıca www.hyosungsource.com adlı siteden -ki hyosung markasının koredeki yetkili satıcısı oluyor sanırım- sipariş edebilirsin. Toplu alımda fiyat daha uygun olacaktır. Bazı arkadaşlar sipariş vereceklerdi, bir kaç sayfa öncesine bakarsan görebilirsin.

@erro, baya bi okumuşsun cidden, ben de neredeyse tamamını okudum, gerçekten çok değerli bilgiler var bu başlıkta, keşke bi indeksi olsa..

Bu arada bizim pazar çadırını diktirdiğimiz çadırcıya gittim dün, benim motora branda yapar mısın dedim, yapıyorum zaten, elimde kalmamış, bi ara gel yaparız dedi, 30 lira istedi. Fiyatı bana makul geliyor, zira internette gördüğüm en ucuz branda 49 lira, 10 lira da kargo tutsa 60 liraya gelir. Ama bir şeyi merak ettim, brandası olanlara sormak istedim. Sizdeki brandanın malzemesi nasıl bir şey? Bu elemanın yapacak olduğu yakından bakınca çuval bezine benziyor ama ondan oldukça kalın ve sağlam birşey, belli. Acaba bez mi diktirsem ki diyorum, ama ıslanırsa o da olmaz.. Yok ya, bez olmaz.. Bi de bu su geçirmeyen kalın brandaları yazın örtemeyiz değil mi?

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bizim pazar çadırını diktirdiğimiz çadırcıya gittim dün, benim motora branda yapar mısın dedim, yapıyorum zaten, elimde kalmamış, bi ara gel yaparız dedi, 30 lira istedi. Fiyatı bana makul geliyor, zira internette gördüğüm en ucuz branda 49 lira, 10 lira da kargo tutsa 60 liraya gelir. Ama bir şeyi merak ettim, brandası olanlara sormak istedim. Sizdeki brandanın malzemesi nasıl bir şey? Bu elemanın yapacak olduğu yakından bakınca çuval bezine benziyor ama ondan oldukça kalın ve sağlam birşey, belli. Acaba bez mi diktirsem ki diyorum, ama ıslanırsa o da olmaz.. Yok ya, bez olmaz.. Bi de bu su geçirmeyen kalın brandaları yazın örtemeyiz değil mi?
    diktirince ucmayacak sekilde etrafinin lastikli olmasina dikkat et. benim eski brandam baya cakmaydi, bir ruzgarda uctu gitti. gecen hafta modacar'in brandasindan aldim. 75tl verdim, bayagi saglam biseye benziyor, yazin da kullanirim bunu, yazin kalin branda niye kullanilmasin ki?

Alıntı antikor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi olmus baya.

merhaba arkadaşlar 3 aydır yoktum ortalıkta.ankara da eğitimdeydim.yeni geldim.garajtan çıkardım motoru. bu arada baya bi öğrendim sürmeyi )ancak öğrenince problemler de çıkmadı değil :((

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Mesut , naber nasılsın bakalım , Ayağın ne durumda ?

Alıntı raif serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 3 aydır yoktum ortalıkta.ankara da eğitimdeydim.yeni geldim.garajtan çıkardım motoru. bu arada baya bi öğrendim sürmeyi )ancak öğrenince problemler de çıkmadı değil :((

selamlar..Ne gibi problemler çıktı ? umarım kötü birşey yoktur

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar...179. sayfadan itibaren okumaya başladığım bu başlıkta 546. sayfaya geldim ve takip etmesi gerçekten çok ilginç..şimdi gördüğüm arkadaşların aranıza katılma hikayeleri, motoru satma aşamları, çıkan problemler vs...rıdvan hocam sen aşmışsın ya..kimseyi boş çevirmemişsin gerek soru soranlardan (benim de sorularıma açıklıkla cevap verdin sağol) gerek buluşma planlarından, gerekse tamir teşhis tedavi talep edenlerden....herşeye ok...farkettim ki sürekli aynı sorular soruluyor ve sabırla tekrar tekrar aynı şeylere cevap veriyosunuz...

Gv ile ilgili çok sorun yaşamayacağın için, not almana gerek yok bende çok önyargılı davranıyordum almadan önce tek tek her kelimesini okudum forumun..
    Mayıs ayında aldım motorumu, o zamandır yaklaşık olarakta 8000 km yapmışımdır ve rutin bakımları dışında hiç sorun çıkartmadı..
    Bundan önce Mondial MCT vardı..
    meğersem ben MCT ye hep bakım yapmak zorunda kalıyormuşum ( haftalık buji kontrolü, hava filtresi temizleme, zincir kontrolü, yağ eksiltmiş mi eksiltmemiş mi kontrolü ) ama bir çinli olmasına rağmen o bile sorun çıkartmamıştı..yani motoruna bakarsan, o da seni üzmez..

bugün iş çıkışı eve gelir gelmez hemen zincirimi temizledim, jantları da bir güzel sildim..yarın sabah yıkadıktan sonra bir güzel de yağlayınca olay tamamdır

bu arada da yazmadan edemeyeceğim ;

Evet forum olarak bir bilgi paylaşımı , birşeyler yapıp fotolu anlatım beklentisi olması normaldir ama kuru kuruya da forumda okumak bana garip geliyor..birbirimizi o '' gırgır şamata '' sayesinde tanıyoruz ve arkadaşlıklar kuruyoruz ama dimi
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Selamlar,
    Biliyorsunuz nihayet motoruma ulaştım ve dün bugün gayet güzel gezdim, bugün akşam avcılardaki servisi gidip oradakilerle tanıştım ve motorumu ufak bir bakımdan geçirdim, arka frenim bitmiş sipraiş ettim, sizlerden ve forumdan da konuştuk, cumartesileri arıza olmasa bile gel dediler, makara muhabbet oluyormuş,
    motorumun resminmi çekmeyi gene unuttum :( inş yarın çekip paylaşcam,
    uğur sizin oraya gelmek istiyorum ama bu hafta programım inanılmaz yoğun, haftaya mahmutbey şubesine gidip gelmeye başlıcam, sizin orası kısmende olsa yol üstünde olacak mutlaka uğrucam,
    bu haftasonu hava süperdi, inş haftaya da böyle olur,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Biliyorsunuz nihayet motoruma ulaştım ve dün bugün gayet güzel gezdim, bugün akşam avcılardaki servisi gidip oradakilerle tanıştım ve motorumu ufak bir bakımdan geçirdim, arka frenim bitmiş sipraiş ettim, sizlerden ve forumdan da konuştuk, cumartesileri arıza olmasa bile gel dediler, makara muhabbet oluyormuş,
    uğur sizin oraya gelmek istiyorum ama bu hafta programım inanılmaz yoğun, haftaya mahmutbey şubesine gidip gelmeye başlıcam, sizin orası kısmende olsa yol üstünde olacak mutlaka uğrucam,
    Şimdi mesajını görünce aklıma geldi. Pazar günü seninle buluşacaktık, unuttum o işi ben. Kusura bakma.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi mesajını görünce aklıma geldi. Pazar günü seninle buluşacaktık, unuttum o işi ben. Kusura bakma.
    Önemli değil başka zaman gene plan yaparız,

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Merhaba Emre;
    Motorunla hasret giderdin demek adına sevindim

Bizim oraya gelmeden haber ver bana numaramı özelden gönderiyorum

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    herkese iyi geceler bugun bende baya bi gezdim motorla en son ki bulusmadan beri binmemiştim iyi oldu 60 km felan yol yaptım gelsin artık fiber bezlerim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    gunaydin arkadaslar,

Mesut , naber nasılsın bakalım , Ayağın ne durumda ?
    sagol ugur, iyiyim. iyiye gidiyo ayagim da, 2 hafta daha fizik tedaviye devam edicem, sonrasinda da motorumla hasret giderme merasimleri olur, duygusal anlar yasanir sen nasilsin bu arada, nasil gidiyor is guc?

bir de ben evde yatarken motorumu bi sureligine arkadasima vermistim, o kadar uzerine titredigim motoru dusurmus arkadasim, egzozda kucuk bi ezilme ve cizikler var, buna bi care bulunur mu?

Motosikleti
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diktirince ucmayacak sekilde etrafinin lastikli olmasina dikkat et. benim eski brandam baya cakmaydi, bir ruzgarda uctu gitti. gecen hafta modacar'in brandasindan aldim. 75tl verdim, bayagi saglam biseye benziyor, yazin da kullanirim bunu, yazin kalin branda niye kullanilmasin ki?
    Yaz aylarında hava zaten çok sıcak oluyor, bir de hava almayan bu brandaları kapattığımızda içeride aşırı bir sıcaklık olmaz mı. Belki motora zarar verebilir. O nedenle kafama takıldı.

bu arada da yazmadan edemeyeceğim ;

Evet forum olarak bir bilgi paylaşımı , birşeyler yapıp fotolu anlatım beklentisi olması normaldir ama kuru kuruya da forumda okumak bana garip geliyor..birbirimizi o '' gırgır şamata '' sayesinde tanıyoruz ve arkadaşlıklar kuruyoruz ama dimi
    Kesinlikle haklısın, lütfen kimse beni bu konuda yanlış anlamasın, ufak tefek gırgır şamatalar sizi olduğu kadar bizi de keyiflendiriyor. Benim bu konuda takıldığım tek nokta yapılan bu eğlenceli sohbetin çok fazla özelleşip bazen 5-6 sayfa kadar sürmesi ve sadece belli bir etkinliğe katılan arkadaşların anlayabileceği şekilde yapılması. Dolayısıyla açıkçası o sayfalara geldiğimde kendimi yabancı gibi hissediyorum ve hızlıca ilerleyip ilgimi çeken kısımlarda tekrar frene basıyorum. Yoksa kesinlikle motamot sadece motor konuşulsun, başka hiçbir şey konuşulmasın demiyorum.
    Bu kısımların sadece negatif yönlerinden bahsetmeyelim. Ben en çok fotoğraf paylaştığınız kısımlara bayılıyorum, özellikle de GV'lerin yan yana dizilmiş mağrur duruşlarına bayılıyorum Her defasında da aralarından en temizi yarışması yapıyorum içimden, ama genelde birinci pek değişmiyor

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydin arkadaslar,

sagol ugur, iyiyim. iyiye gidiyo ayagim da, 2 hafta daha fizik tedaviye devam edicem, sonrasinda da motorumla hasret giderme merasimleri olur, duygusal anlar yasanir sen nasilsin bu arada, nasil gidiyor is guc?

bir de ben evde yatarken motorumu bi sureligine arkadasima vermistim, o kadar uzerine titredigim motoru dusurmus arkadasim, egzozda kucuk bi ezilme ve cizikler var, buna bi care bulunur mu?
    İyi olmana sevindim..Bende iyiyim iş, güç hep aynı ne değişebilirki, standart monoton kapitalizm işte..

çiziklere çare maalesef yok, var aslında ama çok maliyetli olur (egzozu tekrardan nikelaj yaptırmak ).. ama bu mtylan krom parlatıcısı ile o çiziklerin içindeki kahvarengimsi şeyler çıkarıldığında çok ta belli olmuyor..fazla kafana takma bence.. benim motosiklette de hafif çizikler var, başka aşırı takıyordum ama artık önemsemiyorum

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz aylarında hava zaten çok sıcak oluyor, bir de hava almayan bu brandaları kapattığımızda içeride aşırı bir sıcaklık olmaz mı. Belki motora zarar verebilir. O nedenle kafama takıldı.

Kesinlikle haklısın, lütfen kimse beni bu konuda yanlış anlamasın, ufak tefek gırgır şamatalar sizi olduğu kadar bizi de keyiflendiriyor. Benim bu konuda takıldığım tek nokta yapılan bu eğlenceli sohbetin çok fazla özelleşip bazen 5-6 sayfa kadar sürmesi ve sadece belli bir etkinliğe katılan arkadaşların anlayabileceği şekilde yapılması. Dolayısıyla açıkçası o sayfalara geldiğimde kendimi yabancı gibi hissediyorum ve hızlıca ilerleyip ilgimi çeken kısımlarda tekrar frene basıyorum. Yoksa kesinlikle motamot sadece motor konuşulsun, başka hiçbir şey konuşulmasın demiyorum.
    Bu kısımların sadece negatif yönlerinden bahsetmeyelim. Ben en çok fotoğraf paylaştığınız kısımlara bayılıyorum, özellikle de GV'lerin yan yana dizilmiş mağrur duruşlarına bayılıyorum Her defasında da aralarından en temizi yarışması yapıyorum içimden, ama genelde birinci pek değişmiyor
    Yanlış anlaşılacak birşey söylemedi kimse o yüzden sıkıntı yok..bana kuru kuruya yazı okumak garip geliyor..
    bu arada senin bizim buluşmalarımıza uzaklıktan dolayı katılamaman bizim arkadaşımız olmadığın anlamına gelmez, o yüzden de soğuk davranman da gerekmez

Sen foto olayını yazın göreceksin şu an havalar soğuk olduğundan buluşma pek gerçekleşmiyor ve dolayısıyla pek te foto olmuyor..
    en temiz olayı zaten belli dediğin gibi az sonra motorumu yıkamak için aşağıya ineceğim, bir güzel silip cilayla da parlattıktan sonra forumu canlandırırız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler