Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    lastik alacaklar arkayi 150-90 almasinlar ben aldim arka lambam yanmıyor artik arkaya ağir birisi bindiginde teker canta sürtüyor. lambalara giden kablolarda arka cantın tam orta kısmında. yada lastigi alin tesisati baska taraftan çektirin
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Metzeler'de sorun yok ama diğerlerinin ölçüleri çok farklı. Şöyle ki;

Arka 150/90 - 15 PIRELLI MT 66 ROUTE Orjinalinden 1,5 cm yüksek
    Ön 130/90- 16 PIRELLI MT 66 ROUTE Orjinalinden 1,7 cm yüksek

130 Taban Genişliği / 90 yanak genişliği / 16 Jant değil mi ( Orjinali 110/90/16 )
    Yanak ve cant tutuyorsa neden 1,7 cm yüksek anlayamadım
    Olsa olsa 2 cm geniş değil midir?
    Kafam karıştı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik alacaklar arkayi 150-90 almasinlar ben aldim arka lambam yanmıyor artik arkaya ağir birisi bindiginde teker canta sürtüyor. lambalara giden kablolarda arka cantın tam orta kısmında. yada lastigi alin tesisati baska taraftan çektirin
    İşte bu ya da bunun gibi aklımıza bile gelmeyecek sorunları yaşamamak için orjinaline uygun ölçüde lastik alıyoruz

Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 Taban Genişliği / 90 yanak genişliği / 16 Jant değil mi ( Orjinali 110/90/16 )
    Yanak ve cant tutuyorsa neden 1,7 cm yüksek anlayamadım
    Olsa olsa 2 cm geniş değil midir?
    Kafam karıştı
    Evet öyle ama biraz farklı Mesela 110/90-16 olan bir lastikte;
    110 lastiğin mm ölçüsünde taban genişliği, yani lastiğin yere bastığı yer 110 mm (11 cm)
    90 lastiğin yanak yüksekliği AMA bir ölçü birimi olarak değil yüzde olarak. 90 mm ya da cm değil lastiğin taban genişliğine oranı %90. Yani 110'un %90'ı. Bu lastikte, yanak yüksekliği 110'un %90'ı (110x0,9=99 hesabıyla) 99 mm (9,9 cm)
    16 jantın inç ölçüsünde çapı oluyor. (1 inç = 2,54 cm)

Yani lastik ölçülerinde 110/90-16 taban genişiği/yanak yüksekliği oranı-jant çapı şeklinde. Buna göre 130/90-16 olan lastiğin yüksekliği (130x0,9=117) 117 mm yani orjinal ölçüsü olan 99 mm'den 18 mm (1,8 cm) yüksek. Aynı şekilde zealous'un şikayet ettiği 150/90-15 lastik 1,5 cm yüksek. (150/90-15 lastik 150x0,9=135mm 150/80-15 lastik 150x0,8=120mm)

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Teşekkürler... Gayet açıklayıcı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    slayer affetmez açıklar.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    abi bu adam bu kadar şeyi nerden biliyo ya.. mit ajanı filan mısın sen.. aloo..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slayer affetmez açıklar.

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu adam bu kadar şeyi nerden biliyo ya.. mit ajanı filan mısın sen.. aloo..
    Google bile takıldığı yerlerde bana soruyor

Sadece biraz merak ediyorum ve öğrendiğimi de kolay kolay unutmuyorum. Mesela forumda birisi bir şey sorduğunda bilmiyorsam bile araştırıp, öğrenip cevapladığım oluyor bazen.

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Lastikleri 425 TL'ye Aldım. Umarım iyi lastiklerdir.

Metzeler Perfect ME 77 110/90 - 16 ( Orijinal Boyut )
    Metzeler Perfect ME 77 140/90 - 15 ( Muadil Boyut )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri 425 TL'ye Aldım. Umarım iyi lastiklerdir.

Metzeler Perfect ME 77 110/90 - 16 ( Orijinal Boyut )
    Metzeler Perfect ME 77 140/90 - 15 ( Muadil Boyut )
    Hayırlı olsun. Metzeler kalitesi belirli bir marka, şüphe etmeye gerek yok. Anes motordan mı aldınız?

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar nabersiniz..

Rıdvan şu pantalonun linki varsa atarmısın buradan az inceliyim olmadı yarın gidip bakacağım detaylı olarak

Olgaç abi lastiklerin hayırlı olsun, marka seçimin gayet iyi.. güle güle eskit abicim lastiklerini..
    ben almaktan vazgeçtim bu sene böyle idare edeceğim..alırsam da michelin alırım..benim çocukluk çizgi kahramanımdır hep
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    satılık Derbi GPR 125 R
    bana hyosungla ilgili biraz bilgi verirmisiniz krank mili kırdığı söyleniyor doğrumu acaba kullanımı falan nasıl

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı dmkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana hyosungla ilgili biraz bilgi verirmisiniz krank mili kırdığı söyleniyor doğrumu acaba kullanımı falan nasıl
    krank kırma konusunda pek bilgimiz yok forumca açıkçası..çünkü nedense biz hiç böyle birşey göremedik ne forum olarak ne de bizim serviste böyle bir sorunla gelen olmamış..

kullanımı ise senin motosiklete göre ( üyelik bilginde yazan motosiklete göre) gayet rahat ve konforlu..eğilerek değil yayılarak kullanıyoruz

Motosikleti
    satılık Derbi GPR 125 R
    ses performans yönünden memnunmusunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar nabersiniz..

Rıdvan şu pantalonun linki varsa atarmısın buradan az inceliyim olmadı yarın gidip bakacağım detaylı olarak

Olgaç abi lastiklerin hayırlı olsun, marka seçimin gayet iyi.. güle güle eskit abicim lastiklerini..
    ben almaktan vazgeçtim bu sene böyle idare edeceğim..alırsam da michelin alırım..benim çocukluk çizgi kahramanımdır hep
    Pantolon şu ama temin edilemiyor yazmışlar, gitmeden bir ara sor istersen.
    http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-M...u_44404.html#0

Ben bir de Revit'e baksam mı acaba diyorum. Fiyat yüksek ama %100 su geçirmez diyor. Revit'in kendi sitesinden de baktım. Hem beden sorunu yaşamamış olurum belki. Aslında fotoğrafa göre bakınca LBC ilginç bir şekilde daha iyi görünüyordu. Revit Hudson'da var görünüyor, Şirinevler'de varsa gidip denerim belki. http://www.feyizoglu.com/Axis-Yandan...n_46814.html#0

Alıntı dmkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce şunu sorayım. Doğru konuda olduğuna emin misin? Bu yazdığın konu cruiser tarzındaki motosiklet olan Gv250 konusu. Kullandığın motordan dolayı GT250R bakacakmışsın gibi geldi.

Motosikleti
    satılık Derbi GPR 125 R
    çok özür dilerim ya doğru gt 250r a bakacaktım :D

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolon şu ama temin edilemiyor yazmışlar, gitmeden bir ara sor istersen.
    http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-M...u_44404.html#0

Ben bir de Revit'e baksam mı acaba diyorum. Fiyat yüksek ama %100 su geçirmez diyor. Revit'in kendi sitesinden de baktım. Hem beden sorunu yaşamamış olurum belki. Aslında fotoğrafa göre bakınca LBC ilginç bir şekilde daha iyi görünüyordu. Revit Hudson'da var görünüyor, Şirinevler'de varsa gidip denerim belki. http://www.feyizoglu.com/Axis-Yandan...n_46814.html#0

Önce şunu sorayım. Doğru konuda olduğuna emin misin? Bu yazdığın konu cruiser tarzındaki motosiklet olan Gv250 konusu. Kullandığın motordan dolayı GT250R bakacakmışsın gibi geldi.
    arkadaşlar son mesajdaki her iki pantolonda saganak yagmurda su alıyor.satıcıların şu ibaresine dikkat edin (Suya karşı dayanıklı ve hava alabilir kumaş) bu tür giysilerin dayanacagı 10 dakkadır.kaliteli markaların üzerindeki kartlarına dikkatli bakın 100% waterprof yazanlar dan alın.biraz terletiyor ama ıslanmakdan iyidir.ve ozellikle kışın soguktan ve yagmurdan korunmak için alıyorsanız 4 mevsim modellerinden uzak durun üşütüyor.kışlık için motomax daki bering urunlerini tavsiye ederim.2 senedir kullanıyorum saganak yagmurda İstanbul-Sakarya yaptım su almadı .Bilginize.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar son mesajdaki her iki pantolonda saganak yagmurda su alıyor.satıcıların şu ibaresine dikkat edin (Suya karşı dayanıklı ve hava alabilir kumaş) bu tür giysilerin dayanacagı 10 dakkadır.kaliteli markaların üzerindeki kartlarına dikkatli bakın 100% waterprof yazanlar dan alın.biraz terletiyor ama ıslanmakdan iyidir.ve ozellikle kışın soguktan ve yagmurdan korunmak için alıyorsanız 4 mevsim modellerinden uzak durun üşütüyor.kışlık için motomax daki bering urunlerini tavsiye ederim.2 senedir kullanıyorum saganak yagmurda İstanbul-Sakarya yaptım su almadı .Bilginize.
    LBC için zaten satıcının ve kullanıcıların söylediği çok yağmurda su aldığı, bunda sorun yok. Ama Revit'in kendi internet sitesinde ve satışı yapılan bir kaç sitede %100 su geçirmez olduğu yazılmış?

Bering'de iyi hoş hatta yağmurluğunu kullanıyorum ama bana lazım olan yandan fermuarlı bir pantolon ve bildiğim kadarıyla Bering'de bu yok.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bu pantalon su geçiriyorsa açıkçası işime gelmez :( almışken adam gibi birşey almak daha iyi kendimce..

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    bu pantalon su geçiriyorsa açıkçası işime gelmez :( almışken adam gibi birşey almak daha iyi kendimce..
    Bu tarz pantalonlar genellikle su geçiriyor ,o yüzden üzerine yağmurluk giymek gerekiyor.
    Motoru satmadan önce ben de LBC almayı düşünüyordum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    LBC'nin çok yağmurda ya da uzun sürede su aldığını (söylenenlere göre) sana söylemiştim zaten, unuttun herhalde. Su geçirmese iyi olur ama su geçirip geçirmemesi çok da önemli değil benim için. Yağmur yağdığı zaman zaten üzerine yağmurluğu giyecem. Çünkü yoldan sıçrayan çamur, yağmurluk gibi emici olmayan ve parlak bir yüzeyden bile yıkanmadan çıkmıyor. Hatta sadece yerlerin ıslak olduğu bir zamanda üst yağmurluğu giymeyip monta sıçrayan bir kaç damla çamuru silerek çıkarmak için yarım saat uğraştım, hala az bir şey iz var. Kış boyunca ara ara yağmur yağacağı kesin olan bir şey, ben de aylarca dize kadar çamurla kaplanmış, rengi bile görünmeyen bir pantolonla dolaşamam. Pantolonu da haftada bir yıkayacak halimiz yok. Zaten 2 günden önce kurumayacağından ve çok sık yıkamak zarar vereceğinden pek mümkün değil. Su geçirmez olması beklenmeyen ani bir yağmur yağdığında işime yarar -ki öyle bir şey olduğunda da su geçirecek olsa bile kuru bir yerde durup yağmurluğumu giyene kadar su geçirmez sanıyorum.

Kısacası bence Türkiye gibi çamurlu yollara sahip bir yerde (hele ki metrobüs çalışması varsa ) pantolon su geçirmese bile çamurdan korunmak için yağmurluk giymek şart. Yağmurluk üzerine su tutunca bile büyük ölçüde temizlenebiliyor, ılık su ve az deterjanla pırıl pırıl olabiliyor.

Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz pantalonlar genellikle su geçiriyor ,o yüzden üzerine yağmurluk giymek gerekiyor.
    Motoru satmadan önce ben de LBC almayı düşünüyordum.
    Nerelerdesin sen? Hiç uğramıyorsun buralara
    Dragstar alıyordun baharı mı bekliyorsun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler