Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Bence dragstar oldukça klasik bir model. Motor bloğunu teknolojiye kapamış 30 yıldır aynı motoru üreten ve kullanan bir model. Bu iyide olabilir kötü bi'şeyde. Aynı zamanda Dragstar 40HP ve silindir başına 2 sübab toplamda 4 sübab bir motor. Oysa bırak GV650'yi GV250 30HP ve silindir başına 4 sübab la toplamda 8 sübablık DOHC karakterli üstten çift eksantirikli bir motor. Bu arada GV650 ise son teknolojiyi sonuna kadar kullanan klasik çizgileri olmayan hatta sport cruiser denilebilecek kadar hırçın ve agresif çizgileri olan bir motor. Kısaca demem o ki; teknoloji bakımından dragstar ın GV650'ye yaklaşması söz dahi olamaz. Ancak bu motorun fanları, taraftarları, eksoz sesi hastaları hala gündemde tutabilmektedirler. Benim en son tercihim dragstar650 dir. 1.GV650, 2.Honda Shadow derim. Çünkü Honda nın çizgileride klasiktir ama motoru son teknolojidir. Dragstar 30 yıldır aynı motoru kullanmakta..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyoyola Yamaha arasında gidip gelmeler yaşıyorum gene arkadaşlar:(

http://image1.sahibinden.com/photos/...96_gdoa385.JPG

HYO GV650 mi??

http://image1.sahibinden.com/photos/...24_uxic344.jpg

DRAGSTAR650 Mİ???

Kesinlikle Dragstar. Şöyle düşün race bir motor mu istiyorsun Chopper tarzı cruiser bir motor mu? Hyosung u üreten firma her tür farklı karekterli motora aynı motoru koymuş ufak değişikliklerle, bence gv650 cruiser değil, cruiser maskesi giydirilmiş bir race... Tarzın uyuyorsa güzel makina ama cruiser chopper aşığı isen mutlaka sana ters gelecek... Ama dragstar bambaşka bir dünya eminim kullanmışsındır, rahatlığı, torku, üzerinde ki aksesuar dünyası ve en bilinen en sevilen motor olması, Yalova motofeste geldin mi bilmiyorum ama geldiysen, o kadar motor içinde Dragstarların ezici üstünlüğünü görürdün. bi an kendimi Dragstar cennetinde buldum zannetmiştim

Bir de kromajsız silindirler içine sinecek mi

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İşte resimler...

Önce Koray ile buluşup yemek yemeye gittik

Ordan Eskihisar'a geçtik, sahilde hava kararmadan biraz resim çektirelim dedik. Motor halen kirli ama allahtan resimde fazla belli olmuyor

Resmi çeken arkadaş biraz titretmiş :(

Motoru evin önüne bıraktık. Öndeki beyaz Hyundai Koray'ın arabası. Benim motorla kafa kafaya vermişler sohbete. Sahipleri gibi

Yenge sağolsun kahve yaptı, bende biraz oturup ısındıktan sonra ayrıldım Koray'ın evinden.

Koray resimlerin orjinalini istersen mail gönderebilirim.
    ..::.. GO ..::..

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    orhan çok güzel resimler evet istiyorum abi resimleri.. ellerine sağlık.. çok güzel oldu.. hiç unutmayacağım bu günü.. teşekkür ederim.. darısı tüm gv cilerle yapacagımız buluşmaya.. ne sohbet olur...... mail adresini gönderdim özelden..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    -
    Koray, mail adresini PM'den gönderir misin resimleri atıcam sana.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    soğuk havada sıcak buluşma olmuş tebrikler.darısı bizlerin başına )
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    bekliyoruz emrah 2 hafta kaldı seninde gelmene..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    inşallah Koray abi heyecan hatsafa bu bekleme süreci çok değişik, kıpır kıpır oluyor insan :D
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    aradaşlar günaydın.emrah dragstar yerine shadow ile gv 650 karşılaştırması yapalım diyecektim bende.sonra da gv 650 diyecektim ama sen kararını vermişsin.hayırlı olsun şimdiden gv 650.bize gösterdiğin motoru aldın dimi?ne kadara pazarlık yaptın?şu iki hafta için allah şimdiden sabır versin kardeşim.
    bir de o sabırdan azıcık ta bana versin,bende motoruma gitmek istiyom

orhan ve koray size ne desem bilemiyorum.walla imreniyorum resmen.ben neden yokum aranızda diye ya izmir'de yalnız kaldım burada gruptan kimse de yok

koray tadını bir defa aldın ya artık için iyiden iyiye daha da kıpır kıpır olacak.

yav bu arada bu sabah başıma gelenler çok trajıkomikti sabah nişanlımı işe bırakmak için evden çıktım ama anahtarı içeride kapıya takılı unutmuşum.kapıyı kapatınca farkettim dışarıdan anahtarımı soktum ama yedek anahtar içeride takılı kaldığı için artık çok geçti.neyse başladım çilingir aramaya.adamlar 24 saat çilingir servisi diye tüm dairelerin kapısına kartlarını yapıştırıyorlar.hem de sabah 8 de arayınca yüzüme kapatıyolar,cevap vermiyolar,meşgule atıp teli kapatıyolar.evet 3 çilingir aradım aldığım cevaplar bu şekilde idi.en son bir adam gelirim abi dedi ama 40 ytl isterim dedi.elimiz mahkum,tamam dedim.bu arada ben kilidi söküp anahtarı alacak içeriden diye beklerken eleman geldi eline ince bir demir çubuk aldı ve kilidi ittirdi ve kapı açıldı.nasıl şaşırdım 5 sn sürmedi ve o 40 ytl bana evlat acısı gibi dokundu.bu arada adamlar nasıl yaptığını görmeyeyim diye recep ivediğin otel odasındaki kapıyı tartakladığı gibi abandı kapıya.bana birşey göstermiyor.tekrar elimiz mahkum olsun diye.hepsi bu şekilde yapıyor arkadaşlar.neyse şimdi evdeyim ve bütün gün çıkmayacam sanırım neyse paylaşmak istedim.

koray bu arada pendik'le irtibata geçtin mi?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Selkanın düşüncelerine kıyaslama konusunda katılıyorum.
    Her iki motoruda 10 dakika bile olsa kullanmadan yorum yapmak sadece marka fanatikliğinden öteye gitmez. GV650 deki çizgiler,frenleme kalitesi,motor teknolojisini tanıyıp, performansı tattıktan sonra alternatif aramaya gerek kalmıyor.
    Her iki motorunda motosiklet modelleri kısmında yazılmış yorumlarını tekrar inceleyin.Beni dragstar düşmanı gibi görenler olduğundan artık yazmıyorum. Şahsen sadece adı ve sesi var diye eski teknolojiye ben para bağlamadım. İllaki chooper olsun ve klasik olsun,ağır gövdeyi hareketlendiren tork olsun ama beygir gücü olmasın tercihinin japonlar arasında teknolojik gelişim olarakta tartışmasız lideri Honda shadow vt750 dir.
    Global konusuna gelince dava sonlanmadı ve iflas edip çekilen yok bildiğim kadar. Aksi doğru olsa üstünde Hyosung yazan kanunideki parçalara son baskında nasıl olduda el koyuldu? Bence hangisi alacaksa bu işi alsın da milletin kafası rahat etsin 2. el gereken değerini yakalasın derim. Amerikada ve ispanyada yılın en çok satan markası olmanın haklı gururunu TR de yaşasın.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Vıceroy kardeşim benim düşüncelerim senin ki ile parallel. Yalnız global iflas etmedi ise; muhattap kim mesela ben orijinal koruma demiri yada siperlik istiyorum Globala parasını vereyim bana yollasın istediğim bu aksesuarlar Kuralkandada yok.. Global batmadı ise; Nerede? Bu arada bence GV650 tam klasik olmaması biraz enduro gibi azda racing azda klasik azcıkta hırçın durması daha tercih edilebilecek birşey olduğunu düşünüyorum...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Dostum,bildiğin gibi Global s&t olayından bu zamana motosiklet getiremedi yasa gereği.satamayacağı motosiklet içinde parça yatırımını devam da ettirmedi.Önceden alo dedinizmi TR nin her köşesine en geç 3 günde parça gönderiliyordu.Fakat eski yetkili bayii alo dediğinde yine parça getiriliyor bildiğim kadar.10 gün önce gv250 için sisibar getirdi Mersin bayiisi.
    GV 650 de suzuki dl 650 ile aynı motor olsa bile enduro tadı için ikinci motoru özellikle dl650 aldım. Ama race tadı veya tourıng tadı elbette var.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    ilker yapıcaz abicim hiç merak etme bizde bu gv aşkı sürdükçe buluşuruz tez zamanda.. pazartesi gidiyoruz orhanla hem pendikteki hem karşıdaki motorlara bakmaya.. bide feyizoğluna gidip kaskımı montumu alıcaz inşallah.. o çilingir olayı banada olmuştu.. benimde ağzım açık kalmıştı..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar GV250 nin dörtlü flaşörü var mı?

Motosikleti
    bi soruda benden...??????? alım satım işlemlerinde neler yapılıyor? ve tamamına aşağı yukarı ne kadar para harcanıyor?

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    koray noter,alım satım,emniyet gibi yerlere para gidiyor.motoru aldıktan sonra hemen elemanla gidip noterden satışını alıyorsun.sonra elindeki dosya ve motorun ruhsatıyla bir kendin ilgilenmen zaman alır o yüzden bir takipçiye veriyorsun ve onlar emniyete falan götürüyolar.ve motor senin üzerine geçiyor.
    ben antalya'ya gidemediğim için babam hallediyor benim işleri.geçen öğrenmiş yeni sistemde artık plaka değiştirmek zorunda kalmıyormuşsun.yani istersen plakanı değiştir ister değiştirme.bizim gv 250 için tüm bu harcamalar plaka değişimi hariç 300 ytl,plaka değişimi dahil 350 ytl olur demiş takipçi babama.

Motosikleti
    ilker sagol kardeşim.. ya bu hafta kalkışırsak bilelim diye dedim.. yarın gidiyoruz bakalım noolcak...hemen haber vericem sizede..

Motosikleti
    -
    Evet arkadaşlar yarın akşam Koray ile motora bakmaya gideceğiz. Öncesinde Feyizoğluna uğrayıp kask-mont bakmayı düşünüyoruz.

Valla İlker sende yakın olsaydın toplanırdık hep birlikte. Kısmet artık belki sen bu tarafa gelirsin yaza, belki bizim İzmir'e yolumuz düşer tanışır sohbet ederiz.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya orhan böyle giderse motorla olmasa bile sizi görmek için bir haftasonu ayarlamak bile geçiyor içimden.dediğin gibi inşallah birlikte turlarız.çok istiyorum.özellikle ileride böle ailecek eşlerimizi de alabileceğimiz toplanıp gezeceğimiz zamanlar olsun istiyorum.

koray ne tür kask alacaksın?klasik mi çeneden açılır mı?
    ben çeneden açılır alacağım.

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar eğer açık kask alacaksanız kesinlikle markalı kask alınmasından yanayım. Ben Shoei nin açık kaskını aldım bir tonda para verdim ama şimdi keşke kapalı kask alsaydım diyorum çünkü 90-100 km ile giderken sesi çok içeri alıyor. Ayrıca çene açılma mekanizmasının çok sağlam olması gerekiyor. Ucuz açık kasklarda mekanizma plastikten, allah korusun bir kaza anında çeneden alınan darbede açılma ihtimali yüksek. O yüzden ya pahalı çenesi açık kask (ki bence gerek yok) yada tam kapalı kask alınması taraftarıyım. Şimdiki durumum olsa orta halli kapalı kasklardan alırdım.

İlker umarım o dileklerin gerçek olur. Bende çok isterim eşlerimizle hep birlikte motorlarımızla geziler yapmayı. Her zaman bekleriz bu taraflara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler