Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Aynen İlker. Bu arada 1000. mesajı sen yazmışsın sanırım. Tebrikler
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    öylemi hiç dikkat etmedim

başım göğer ersin o zaman

yav koray nerde?online görünüyor ama yok piyasada?özelden de mesaj attım cevap vermedi
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar 2007 model ve öncesi GV leri ithal eden firma Global Motor idi. ST Group Hyosung u yapan gruptur. ST 2007 yılına kadar Global ile 2008 ve sonrası için Kanuni ile anlaşma imazalıyor. Kanuni de Hysoung un adını Kanuni olarak değiştireceğini ancak üretici grup olan ST nin adını silemeyeceğinin farkına varıyor. Buna zaten ST group da izin vermiyor. O sebeble 2007 den sonra yani Kanuniden ithal edilen motorların hepsi enjeksiyonlu. 2008 ve 2009 lar. 2007 ler ise çift karbüratör Mikuni marka. Yani motorlar arasında yakıt karıştırma sistemi hariç herşey aynı.
    Bunlara ek olarak GLOBAL batmış. Muhattap yok. Yani 2007 ve öncesi alınan motorlarda ciddi arıza çıkarsa vay halinize! Ancak Kuralkan ile konuştum; tüm parçalar var. Mesela oldu ya olmaz da! Krank 'ı kırdım. Kuralkan diyor ki; sana krank milini 900 YTL'ye veririm. Bende alıyorum takıyorum. Ancak Garantim yok. Oysa Kanuni &ST den aynı motoru alan arakadaş Kanuniden krank milini garantiden ötürü para vermeden alıyor. Olay budur. Çünkü Global battı. Asıl üretici yada motorumuzun markası Hyosung değil, ST dir.
    2007 ve öncesi ise garantiniz yokdur.. Çünkü garantinizi sağlayacak firma iflas etmiştir. Ticaret sicil kaydıda silinmiştir.. Bu kadar.. Paranız varsa yedek parça çok..
    Yada şöyle diyeyim siz bana parçayı söyleyin ben yollayayım..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    evet durum aynen selçuk'un dediği gibi.ama sonuçta yedek parça sıkıntısı çekmeyeceğimiz aşikar gibi görünüyor.önemli olan da bu.

koray bu arada şu motor nasıl?
    http://www.sahibinden.com/ilk_sahibi...XQQdisplayitem
    ısparta'da ama bir şekilde bu motoru da alabiliriz.en azından km'si düşük.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Global batmış mı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yav bu arada motora koruma demirini nasıl yaptıracağız?belli bir model varmı gv 250 için?selçuk sen düşünüyormusun koruma demirini?
    orhan sende varmıydı?

evet bende öyle duydum.batmış diyolar.selçuk da öyle söyleyince teyid etmiş oldum.

Motosikleti
    -
    İlker bende yok koruma demiri, ama GV nin orjinal koruma demiri var. Ben yaza doğru taktırmayı düşünüyorum. Arabalara krom demir yapan bir yere sormuştum internetten resimlerini çekip adama göstermiştim o da 200 ytl.ye yaparım demişti. Ama bu işlem için 2 gün motorun kalması lazım diyince vazgeçmiştim. Zaten motoru yeni aldığım zamanlardı o yüzden yaptırmadım. Fakat yetkili satıcılarda ve servislerde orjinal koruma demirini hemen taktırabiliyorsun, fakat biraz pahalı dışarıya yaptırmaktan. Ayrıca dışarıda yaptırmanın şöyle bir avantajı var, istersen daha kalın sactan yaptırıp daha sağlam bir koruma demiri yaptırabilirsin. Benim şimdiye kadar gördüğüm 2 tip koruma demiri var.
    Hatta bak Koray'a verdiğin linkteki motorda da koruma demiri var, söylediğim tiplerden biride bu. Mrock'ta da bu koruma demirinden vardı.

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    geldiiiiiiiiiiim.. ehehehe ilker dün aradım motorun sahibi arkadaşla konuştum. 2 tane gv si var. pazartesi orhanla gidicez bakıcaz. orhan kredi işi önümüzdeki hafta içi kesin çözülüyor.. yani haftaya havada müsait olursa gidip getiririz motoru. ilker o ıspartadaki motorda bana tuhaf gelen bişey var.. yani pendikteki kadar diri durmuyor bide o kadar seneye okadar az km tuhaf.. üzerindeki doktor arkadaşta hiç öyle az gezecek birine benzemiyor.. bide motoru bu mevsimde biyerden biyere götürmek mesele.. pendikteki motorların ikisindede gaz kesme olayı varmış sordum, arkadaşta dürüstçe söyledi.. ama dediğim gibi hepsindevar ve çok can sıkmıyormuş.. bu arada ilk defa 1.74 cm boya sahip olduğum için mutlu oldum.. orhan sen olmasaydın çok zordu işim.. iyiki varsın kardeşim.. aaaaaaaa benim motoru ilandan kaldırmı o arkadaş benle konuştuktan sonra.. bi baktım yok.. ahhhh ilker sende burada olacaktın 2500 e alırdık motoru... deniycem verdiğin taktikleri.. ilan tekrar geri gelmiş en başta şimdi..http://www.sahibinden.com/fiyati_dus...XQQdisplayitem
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    hyosung gv 249
    orko kardeş, kullanım kitapçığını bana mail atabilir misin? ben internetten ing. servis kitapçığını bulabildim sadece. internet adresini verebilirsen, onu indireyim ya da...
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geldiiiiiiiiiiim.. ehehehe ilker dün aradım motorun sahibi arkadaşla konuştum. 2 tane gv si var. pazartesi orhanla gidicez bakıcaz. orhan kredi işi önümüzdeki hafta içi kesin çözülüyor.. yani haftaya havada müsait olursa gidip getiririz motoru. ilker o ıspartadaki motorda bana tuhaf gelen bişey var.. yani pendikteki kadar diri durmuyor bide o kadar seneye okadar az km tuhaf.. üzerindeki doktor arkadaşta hiç öyle az gezecek birine benzemiyor.. bide motoru bu mevsimde biyerden biyere götürmek mesele.. pendikteki motorların ikisindede gaz kesme olayı varmış sordum, arkadaşta dürüstçe söyledi.. ama dediğim gibi hepsindevar ve çok can sıkmıyormuş.. bu arada ilk defa 1.74 cm boya sahip olduğum için mutlu oldum.. orhan sen olmasaydın çok zordu işim.. iyiki varsın kardeşim.. aaaaaaaa benim motoru ilandan kaldırmı o arkadaş benle konuştuktan sonra.. bi baktım yok.. ahhhh ilker sende burada olacaktın 2500 e alırdık motoru... deniycem verdiğin taktikleri.. ilan tekrar geri gelmiş en başta şimdi..http://www.sahibinden.com/fiyati_dus...XQQdisplayitem

ya sana özelden de attım ama eğer istersen motora bakmaya gittiğinde almaya karar verirsen haber ver,bende müşteri gibi arayım 3500 vereyim.biraz zalimce olacak ama sonuçta ticaret öyle dimi? bir kaç kişiye de aratırız.moralini bozarız adamın,herhalde o fiyata satamayacağım der ve en çok veren sen olacağın için sana verir ne dersin? ya cidden çok tüccar oldum ben

orhan bende o ilandaki koruma demirini beğendim.sende orjinal koruma demirinin fotoğrafı varmı?

Motosikleti
    bende özelden yazdım biraz önce sana.. ya ne biliim tam memurum ben galiba yok zaten öyle olmayan parayıda veremeyeceğime göre.. yapıcaz mecbur bişeyler.. ilker ne var o motorda bilmiyorum ama çok içime sindi.. böyle bi değişik görünüyor gözüme.. sevdim onu.. umarım adamda biraz halden anlar bi insandır.. öyle gibi sesi sanki.. biz gidelim orhanla geçelim adamın karşısına telefonu sana verelim biz susalım valla en güzeli bu..

Motosikleti
    -
    kocaadam, bana özelden mail adresini gönderirsen pazartesi sana da gönderirim kitapçığı. Açıkcası hangi siteden indirdiğimi hatırlamıyorum o yüzden en iyisi mail atayım sana da.

İlker bak bu ilandaki motorda orjinal koruma demiri var. Yalnız bu orjinal demiri başka yerde yapan ustalarda var, fakat orjinali gibi yapılmazsa gidonu sonuna kadar çevirdiğinde, yani nokta dönüşlerde çamurluğa sürtebilir o yüzden bu koruma demirini tercih etmek istersen orjinalini seçmelisin. Emrah'ın koruma demiri çok güzel bende beğeniyorum onu, hem o inanılmaz ucuza yaptırmıştı, 60 Ytl.mi yalan olmasın o fiyata yaptırmıştı sanırım.
    http://www.sahibinden.com/emsalleri_...XQQdisplayitem

Hadi bakalım Koray kardeşim inşallah şu kredi işin çözülürde muradına erersin sende. Bende seninle birlikte mutlu olurum Ne demek Koray ben motor alırken yalnız kaldığımı çok hissetmiştim o yüzden nasıl bir histir bilirim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Hayırlısıyla şu motoru alıp senin garaja attık mı, sonra kutlarız

Benden bu gecelik bu kadar dostlar, yarın sabah kurs için erken kalkmam lazım. Herkese iyi geceler diliyorum

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    tamam orhan sana iyi geceler.bana gönderdiğin ilanda ki resimdeki orjinal koruma demiri demişsin.ama tipi çok hoşuma gitmedi.neyse servisine sorayım bakayım.çok sağol orhan.koray özelden sana yazdım tekrar kardeşim.bende 10 dk içinde yatıyorum.sabah mesaiye gidicem.bu sıralar amirimle tartışmalı olduğum için bana inat olsun diye mesaiye bırakıyor haftasonu.neyse hadi bakalım yarın ola hayır ola.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    bu aralar yoğundum kullanma klavuzunu taratamadım:( orhan yollayacak galiba pardons.

Arkadaşlar bu arada ST&kanuniden parça talibinde bulunmada bi sıkıntı var anlaşılan.ST&Kanuni Gt250r ın parçları ekmek peynir gibi satışta.GV250 parçaları daha oturmadı gördüğüm kadarıyla.Hele GV650 stoklanması dahada vakit alcak gibi.Ben parçaları pert olmuş bir GV650 sahibinini elindeki yedeklerinden aldım.Dediğine göre gvlerde istediğn parçanın gelmesi vakit alıyormuş.Bu aralar kuralkandan parça siparişi verecek olan varsa sonucunu merakla bekliyor olacağım...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    bu gün neoldu bilin bakalım? nerden bileceksiniz ki ben söyleyeyim.. BEN BUGÜN İLK DEFA GV 250 KULLANDIM orhan geldi darıcaya onun gv yi kullandım.. eski bmw den sonra bu okadar konforlu geldiki.. 124 ten sonra mercedes gibi oldu.. fotoları orhan ekliycek gece.. yine ne kadar güzel bir motoru sevdiğimi anladım.. şimdi inşallah kendi motorumda sıra.. ORHAN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM.. HİÇ UNUTMAYACAĞIM BU GÜNÜ BANA YAŞATTIĞIN İÇİN..

Motosikleti
    Shadow VT750
    Hyoyola Yamaha arasında gidip gelmeler yaşıyorum gene arkadaşlar:(

http://image1.sahibinden.com/photos/...96_gdoa385.JPG

HYO GV650 mi??

http://image1.sahibinden.com/photos/...24_uxic344.jpg

DRAGSTAR650 Mİ???
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    emrah bol şans valla çok zor iş.. yani buna karar vermek.. bide ikisinin tarzı birbirine benzemiyor.. dragstar daha çok cruisera benziyor.. diğeride çok farklı ve yeni.. ikisinide kullandınmı? yani tatlarını biliyormusun? emrah alakasız olucak ama face book taki senin sayfanın adı nedir abi.. motor sevdasına tekrar girdim facebooka..

Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar geldim bende
    Evet bugün Koray ile buluşup vakit geçirdik birlikte. Kendisi sağolsun yine misafirperverliğini ve samimiyetini gösterip beni ağırladı. Burdan teşekkür ediyorum. Sağolasın Koray kardeş Resimleri birazdan ekleyeceğim.
    Emrah valla kararsız kalmanı çok iyi anlıyorum. Bende olsam herhalde kararsız kalırdım. İkisininde iyi yönleri ve kötü yönleri vardır eminim. Gönlünden hangisi geçiyorsa hangisinin üstünde mutlu olacağına inanıyorsan onu tercih et bence. Bu arada DragStar kayış aktarmamı? GV 650 kayışlıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Motosikleti
    Shadow VT750
    orhan abi Dragstar şaft aktarmalı. Sonuca bugün ulaştım arkadaşlar pazarlık sona erdi. sahibi motor satılmazsa gelir alırsın dedi.Fiyat istediğm ve ulaşabileceğim seviyede.GV650 için son 2 haftam geri sayım başladı )))

Motosikleti
    -
    Hadi bakalım Emrah hayırlısıyla alırsın motorunu da bizimle paylaşırsın deneyimlerini. Bizde ileride senin tavsiyelerine göre tercih yaparız GV 250'yi de alırken senin gezilerin ve yazıların çok faydalı olmuştu benim için, hiçte pişman olmadım şimdiye kadar, o yüzden senin yeni motorunla deneyimin önemli bizim için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler