Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı extactica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese. Uzun süredir yazamadım. Hyosungsource'den sparis etmiş olduğum full windsheld elime ulaştı. Hatırlarsanız gümrüğe takıldığından bahsetmiştim. Şirket gümrükcümüz bir şekilde onu topkapıdaki depodan aldırıp kargoyla bana gonderdi. Geldiğinde, kutuyu gorunce ağzım açık kaldı. Lee, o parçayı oyle bir kutuya koymus ki abartısız, zorlasam benim gv yi içine sokucam nerdeyse. Kutuyu gordukten sonra anladım neden gumruğe takıldığını. adam inanmaz tabii onun 177 dolar olduğuna. Neyse, gece karanlıkta onu motora taktım. Motorun cehresi bir değişti ki sormayın. Normal camlarla alakası yok. Acayip cüsseli gözüküyor şuan. Fotoraflarını koymak istiyorum ama beceremedim. Daha önce sitede anlatılan yöntemle olmadı. Acaba değişiklikler mi oldu? Yardımcı olacak biri varsa, resimleri paylasmak isterim.
    Merhaba resimleri bende merak ediyorum.
    İmageshack sitesi üye olmadan direk link vermiyormuş şimdi farkettim.En iyisi başka bir siteden yap bu işi.
    mesela:
    http://www.hizliresim.com/
    Ben rasgele bu siteden denedim onun için bunu yazıyorum.şimdi buraya gir gözat butonuna tıkla resmi seç sonra bir altındaki orjinal boyut yazan yerde 640x480'i seç yükle'ye tıkla yüklendikten sonra en alttaki resim adresi yazan yerdeki linki kopyala.buraya mesaj yazarken grafik ekle diye bir buton var ona tıkla ve açılan pencereye linki yapıştır.
    önizleme yapıp olup olmadığına bakabilirsin.

işte resim:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

ön izleme yerinii göremedim ama bakalım olacak mı
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba resimleri bende merak ediyorum.
    İmageshack sitesi üye olmadan direk link vermiyormuş şimdi farkettim.En iyisi başka bir siteden yap bu işi.
    mesela:
    http://www.hizliresim.com/
    Imageshack'a üye olmadan yükleme yapabildim ben sorun olmadı. Ayrıca hizliresim.com resimleri 3 ay barındıracağını söylüyor. Onun için tavsiye etmem.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

buda farklı bir resim
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar Imageshack bilgisayarınıza birşeyler yerleştirmek istiyor. Bu yüzden benim firewall ve virüs programı o siteyi engelliyor.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Imageshack'a üye olmadan yükleme yapabildim ben sorun olmadı. Ayrıca hizliresim.com resimleri 3 ay barındıracağını söylüyor. Onun için tavsiye etmem.
    Yükleme yapılabiliyor fakat direct link (doğrudan link) kısmını kopyalayamıyorsun böyle oluncada resim istediğimiz gibi çıkmıyor.Gerçi ben imgeshack'e üyeyim üye olmayanlar için rasgele bir alternatif site örnek gösterdim.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bu resimde şile ağva arasınd bir yer..

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Arkadaşlar, cevaplar için hepinize teşekurler. Pazartesi yurda donunce bu yontemleri deneyeceğim. Umarım olacak. Su an Zimbabwede olduğumdan birsey yapamıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    Alıntı extactica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, cevaplar için hepinize teşekurler. Pazartesi yurda donunce bu yontemleri deneyeceğim. Umarım olacak. Su an Zimbabwede olduğumdan birsey yapamıyorum.
    zimbabwe... yeni bir gv250 rekoru

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar.uzun zamandır hep aklımda olan sissybar yükseltme olayını bugün gerçekleştirdim.bir arkadaş ile birlikte yaklaşık 2 saatlik bir zaman ve titiz bir çalışmanın ardından ortaya çok güzel bir iş çıktı..sizlere de fikir verebilmek için işte resimler..:

önce motorun sissybarını söktük.bu şekilde çok çıplak göründü gözüme valla

gv250 nin orjinal sissybarının sökülmüş hali de bu aradaşlar

demirin kaynak yerlerinden keserek çıkartıyoruz.

kaynak yerlerinden çıkarttığınızda göreceksiniz ki adamlar yaklaşık 2 şer cm pay bırakmışlar içine o şekilde kaynatmışlar.bunun üstüne aynı kalınlıkta ve aynı cins demirden 10 ar cm daha kestirip ucuna ilave yaptık.bu şekilde yaklaşık 12 cm yükselmiş oldu.

o kadar milimetrik hesaplar yaparak eğri olmaması için uğraştık ki sonunda ortaya oldukça düzgün bişi çıktı.sonra da tam bitecekken bir de arka çanta için basamak yapalım dedik.biraz basit oldu ama aldığım çantaya göre iş görecek şekilde oldu.

kaynaklar o kadar çok sağlam oldu ki çok fazla punto atıp heryerine doldurduk kaynağı resmen daha sonra resimdeki arkadaşım yaptığımız çanta basamağına resmen tırmanıp çıktı ve demir esnemedi bile,ben sağlamlık konusunda tatmin oldum..şimdi motoru toplamaya başlıyoruz.

son olarak bu şekil ortaya çıktı seyir yapıp defalarca denedim,çok rahat oldu.orjinal eski hali ile sırta değil de beline denk geldiği için ivmelenmeler esnasında artçı geriye doğru aniden kayar gibi olduğu için belini incitme durumu söz konusu olabilirdi.şimdi ise arkaya dayanınca tam sırta denk geldiği için oldukça hoş oldu.

bu da en son çantalı hali.şimdi geriye seleler için planladığım proje ve bu demirin son halini nikelaj ile kaplatmak kaldı.projeler devam edecek arkadaşlarım

herkese tekrar iyi akşamlar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İlker Hocam,
    Hep aklımda olan bir şeydi, yapamadan motoru sattım, siz yaptırmışsınız, güzel de olmuş, paylaşımız için teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

buda farklı bir resim
    merhaba mithat hocam resimler güzel ama eski galiba yada motorun öncamınımı cıkardın

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkürler ayhan abi..valla bu yaz sezonu kapayana kadar motor full + full denilen hale gelecek ama seneye enduroya geçeceğim inşallah.ama o zamana kadar keyifli keyifli bineyim diyorum.şimdi sıra seleler de..bu arada yakın bir zamanda yağ ve buji değişimi de yapacağım.onlar rutin şeyler diye belirtmiyorum ama sele ve sis lambasını da hallettim mi artık daha da yapacak bişi kalmayacak gibi.tabi herşey hayal gücüne bakıyor.bakalım kımset..

sen neler yapıyorsun abi?emeklilik olayı netleşti mi?tayin bekliyor musun?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İlker Hocam;
    Fotoğraflardan anladığım kadarı ile sürücü selesine müdahalede bulundun mu? Bana sanki öyle geldi...
    Hocam, motoru sattım, yurtdışında idim, biraz gezdim, şimdi atamaları bekliyorum, eğer iyi bir göreve tayinim çıkarsa belki 1 yıl daha uzatacağım, çıkmazsa kısmet olursa emekli adayıyım. Bende yeni bir motor alıp Şarköye yerleşeceğim...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    abi bulunmadım sadece koreden getirttiğim kılıf var üzerinde onun haricinde ciddi anlamda işlem yapacağım ama.sıfırdan kalıp çıkartıp ona göre sünger falan kestirip rahat bişi ayarlıcam.hem kendim için hem de artçı selesi için şart.uzun yolda ihtiyaç haline geldi çünkü.

abi hayırlısı olsun.umarım istediğin şekilde gerçekleşir.bence daha genç dinç görünüyorsun iyi bir yer çıkarsa bir değil birkaç yıl daha devam et abi.tabi sen bilirisin.hayırlısı olsun..

bu arada belirtmeyi unuttum abilerim kardeşlerim:nasipse bebek bekliyoruz.şuan 7 haftalık herşey normal gidiyor umarım sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir.hayır duanızı esirgemeyin.teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İlker Hocam, bu müjdeli bir haber, her şeye değer. Allah sağlıkla kavuştursun. Motoru satmama rağmen, bu sitenin samimiyetini çok sevdiğim için hala takipçisiyim. Burdaki herkes, samimi, bu samimiyeti de sanırım paylaşımından kaynaklanıyor...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    amin abi.allah razı olsun..seninle tanışmak nasip olmadı umarım ilerde olur hayırlısı ile ama cidden öyle bir samimi ortam varki burada hiç görmeme rağmen abi kardeş ilişkisi ve samimiyet ölçülü davranışlar.çok hoş şeyler bunlar..

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bulunmadım sadece koreden getirttiğim kılıf var üzerinde onun haricinde ciddi anlamda işlem yapacağım ama.sıfırdan kalıp çıkartıp ona göre sünger falan kestirip rahat bişi ayarlıcam.hem kendim için hem de artçı selesi için şart.uzun yolda ihtiyaç haline geldi çünkü.

abi hayırlısı olsun.umarım istediğin şekilde gerçekleşir.bence daha genç dinç görünüyorsun iyi bir yer çıkarsa bir değil birkaç yıl daha devam et abi.tabi sen bilirisin.hayırlısı olsun..

bu arada belirtmeyi unuttum abilerim kardeşlerim:nasipse bebek bekliyoruz.şuan 7 haftalık herşey normal gidiyor umarım sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir.hayır duanızı esirgemeyin.teşekkürler
    Hayırlı olsun Allah sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmeyi nasip etsin.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlkercim hayırlı uğurlu olsun. Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah
    Dostum sen bu motoru nasıl satacaksın, nasıl kıyacaksın yahu o kadar çok şey yaptırdın ki motora valla satarken zorlanacaksın söyleyeyim.

Ayhan komutanım inşallah güzel bir yere tayininiz çıkar motosiklet alıp bol bol gezersiniz. Bizde sizin fotolarınıza doya doya bakarız.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan komutanım inşallah güzel bir yere tayininiz çıkar motosiklet alıp bol bol gezersiniz. Bizde sizin fotolarınıza doya doya bakarız.
    Orhan Hocam, inşallah...
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler