Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    --------------------------------
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de dış egzoz susturucuları açık, yaklaşık benimki de öyle yakıyor haberin olsun. peki sen sesinden memnun musun? yanlış anlamadıysam sen de benim gibi sadece dış susturucuyu çıkarmışsın.

Orko_ye her iki satışın da hayırlı olsun abi. gv 250 başlığına uğramayı ihmal etme
    Evet bende dış susturucuyu çıkarttım, sesinden gayet memnunum ama ilerde high hawk olması lazımdı ismi o tarz bir egzoz almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    benim de dış egzoz susturucuları açık, yaklaşık benimki de öyle yakıyor haberin olsun. peki sen sesinden memnun musun? yanlış anlamadıysam sen de benim gibi sadece dış susturucuyu çıkarmışsın.

Orko_ye her iki satışın da hayırlı olsun abi. gv 250 başlığına uğramayı ihmal etme
    Biriniz de bir video koyamadı ya..Çok merak ediyorum.Youtube da arattım larry cook kit takanlar var sadece,çok tatlı sesi oluyor bir iki beygir de güçleniyor ama o meblaları veremeyiz herhalde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 ----------

Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende dış susturucuyu çıkarttım, sesinden gayet memnunum ama ilerde high hawk olması lazımdı ismi o tarz bir egzoz almayı düşünüyorum.
    Highway hawk dostum.Bir de türklerin imal ettiği smokehead var.Daha ucuzdur herhalde.Çıkmasını bulunursa hele süper olur.
    Kolpa Adamları

cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biriniz de bir video koyamadı ya..Çok merak ediyorum.Youtube da arattım larry cook kit takanlar var sadece,çok tatlı sesi oluyor bir iki beygir de güçleniyor ama o meblaları veremeyiz herhalde.[COLOR="Silver"]

dur ben geçen gün video çekmiştim becerebilirsem paylaşıyorum 10 dakika içinde
    bu arada sesinden ben de bayağı memnunum özellikle düşük devirlerde çok tatlı bir sesi var, fakat devir artınca sanki o tatlılıkta çıkmıyor gibi geldi bana, belki motorun üzerinde olduğum için bana öyle geliyordur.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Bende bu konuda hemfikirim devir arttıkça racing tarzı tiz bir ses veriyor yani chopperın o tok sesini duyamıyorum yüksek devirlerde.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Arkadaşlar bende açık eksoz kullanıyorum, hız arttıkça o güzelim ses kayboluyor. Bu hafta da biraz gezeyim istedim, sizler için çektiğim fotoğrafları gönderiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 ----------

Muradiye Şelalesi ve ben, aslında motosikleti orda çekmek isterdim, ama asma köprüden geçirmek, asma köprünün de bitimi hemen merdiven başlıyordu, ondan geçiremedim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:00 ----------

Ve ben olmadan Muradiye Şelalesi, şelaleye tül etkisi vererek fotoğrafta biraz da akıntıyı hissettirmek istedim ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

Yine şelale

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:04 ----------

Muradiye Şeytan Köprüsü üzerinde bir GV 250.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 ----------

Yine Şeytan Köprüsü ve GV 250...

Aklımda iken bayrak direği çok uzun olduğu için dengeyi bozuyordu, biraz kısalttım. İnşallah bir olmuştur..
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Hocam güzel resimler.
    Demek ki 100 -120 ile seyrettiğimiz uzun yollarda kafamız şişecek.O zaman kalsın diyoruz,daha düşük devir çeviren bir motor aldığımızda artık.
    Kolpa Adamları

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 ----------

Farklı açılardan Şeytan Köprüsü ve Gv 250 fotoğrafı çekmeye çalıştım.
    İnşallah beğenmişsinizdir. Teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:12 ----------

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güzel resimler.
    Demek ki 100 -120 ile seyrettiğimiz uzun yollarda kafamız şişecek.O zaman kalsın diyoruz,daha düşük devir çeviren bir motor aldığımızda artık.
    Hocam uzun yollar için kulak tıkaçları var, eczanelerde satılıyor. Ben ondan aldım.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende açık eksoz kullanıyorum, hız arttıkça o güzelim ses kayboluyor.
    acoskun fotoğraflar harika! senin egzozun komple açık değil mi? benimkinde şu an hala 2 tane susturucu var her bir egzozda, ben en dıştakini çıkarttım ve çok yüksek ses çıkıyor, bazen acaba insanları rahatsız ediyor muyum diye düşünüyorum. hele devir yükselince biraz ses tizleşiyor dediğin gibi :(

Bu arada bilgisi olmayan arkadaşlar için söylüyorum;en dıştaki susturucu çıkarma işlemi çok kolay ve egzoza zarar vermeden yapılabiliyor. Teknik servise gidip sorduğumda iki egzoz için 150 TL para istedi, perçinleri sökerek kendim çıkardım.

Evet sesi sonunda kaydettim buyrun
    Ses-0006.mp3

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 ----------

sanırım bu ses biraz daha iyi videodan sese çevirdiğim için ilk 20 saniyesinde ses yok haberiniz olsun.
    Video-0008.mp3

Motosikleti
    suzuki an125
    coskun usta resimler çok güzel ellerine sağlık....
    benimde eksozlardan birinin son susturucu yoktu aldığımda....geçenlerde yaptırdım kafam rahata erdi
    ama aklıma bişey takıldı,yakıt meselesine nasıl etki eder susturucu??? susturucu yoksa daha azmı yakar benzin?

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coskun usta resimler çok güzel ellerine sağlık....
    benimde eksozlardan birinin son susturucu yoktu aldığımda....geçenlerde yaptırdım kafam rahata erdi
    ama aklıma bişey takıldı,yakıt meselesine nasıl etki eder susturucu??? susturucu yoksa daha azmı yakar benzin?
    http://www.metinegzoz.com/icerik_11_...gorevleri.html
    genel olarak egzozun çalışma prensibi kaynaktaki gibidir. kirli hava basınçla birlikte ilk susturucudan geçtiğinde enerjisi soğrulmuş olur çünkü basınçlı hava ilk susturucudan geçmeden önce geldiği yere ters basınç uygular çünkü susturucunun çapı çok küçüktür, böylelikle bildiğim kadarıyla özellikle silindirden çıkan kirli havanın ilk tepki ettiği susturucuyu sökersen yağıt anormal şekilde artacaktır çünkü geri dönen basınçlı havadan kuvvet elde edemeyeceksin.
    soruna tam cevap vermemişim;evet susturucu yakıtı etkiler, zaten bütün susturucuları çıkartınca sanırım karbüratör ayarı gibi şeyler yaptırman gerekiyor.

Motosikleti
    suzuki an125
    http://www.metinegzoz.com/icerik_11_...gorevleri.html
    genel olarak egzozun çalışma prensibi kaynaktaki gibidir. kirli hava basınçla birlikte ilk susturucudan geçtiğinde enerjisi soğrulmuş olur çünkü basınçlı hava ilk susturucudan geçmeden önce geldiği yere ters basınç uygular çünkü susturucunun çapı çok küçüktür, böylelikle bildiğim kadarıyla özellikle silindirden çıkan kirli havanın ilk tepki ettiği susturucuyu sökersen yağıt anormal şekilde artacaktır çünkü geri dönen basınçlı havadan kuvvet elde edemeyeceksin.
    soruna tam cevap vermemişim;evet susturucu yakıtı etkiler, zaten bütün susturucuları çıkartınca sanırım karbüratör ayarı gibi şeyler yaptırman gerekiyor.
    ama hangi yönde etkiler?

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    susturucu olması yakıtı olumlu yönde etkiler. belki senin geri taktığın susturucu için farkedemeyebilirsin ama içerideki susturuculardan birisini yerine takmış olsan yakıtın tahminimce litre başına 3-5 kuruş düşecekti.

Motosikleti
    suzuki an125
    susturucu olması yakıtı olumlu yönde etkiler.
    teşekkürler

dwain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Arkadaşlar,

S&T Kanuni olarak gelmeye başladıktan sonra enjeksiyonlu GV 250 alan ya da kullanan oldu mu acaba?

canantas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ayhan hocam, resimler şahane gerçekten. Memlekette görülmesi gereken o kadar yer var ki, kimimiz buradaki güzellikleri görüp bitirmeden yurtdışı gezilerine çıkıyor. Tezat bir durum.
    Makine için araştırmana teşekkür ederim, durumu biraz toparlayınca alacağım bende. Şu sıralar hem benim motorun bakım ve malzeme işleri, hem de hanımın vosvosunun bakım,malzeme ve aksesura işler bütçeye bayağı bir yük getirdi.
    En çok istediğim, o makina ile uzaktan zoom ile evdeki balıklarımının doğal hallerini resimleyebilmek.
    Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel
    Canan Taş

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Rica ederim HAZER.

Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan hocam, resimler şahane gerçekten. Memlekette görülmesi gereken o kadar yer var ki, kimimiz buradaki güzellikleri görüp bitirmeden yurtdışı gezilerine çıkıyor. Tezat bir durum.
    Makine için araştırmana teşekkür ederim, durumu biraz toparlayınca alacağım bende. Şu sıralar hem benim motorun bakım ve malzeme işleri, hem de hanımın vosvosunun bakım,malzeme ve aksesura işler bütçeye bayağı bir yük getirdi.
    En çok istediğim, o makina ile uzaktan zoom ile evdeki balıklarımının doğal hallerini resimleyebilmek.
    hmm bu vosvosun bir kaç resmini paylaşmanı rica edebilir miyim bakımı bittikten sonra? biraz merakım var da..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:18 ----------

Alıntı dwain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

S&T Kanuni olarak gelmeye başladıktan sonra enjeksiyonlu GV 250 alan ya da kullanan oldu mu acaba?
    geçen gün teknik servise gittiğimde bir tane 2009 model vardı enjeksiyonlu, sesi karbüratörlülere göre daha az ve yakıtı da %20 oranında daha verimli olduğunu düşünüyorum, fakat benim gördüğüm o hyoda neredeyse sadece motordan ses geliyordu o derece sessizdi egzoz. bir de onlarda egzoz bir tane ve baya büyük, tek egzoz olayı benim nedense çok hoşuma gitmiyor, tercih meselesi. 2009 ve 2010 lardan komple siyah olanları var onlar da çok güzel.

dwain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda Shadow Spirit
    Ben de niye siyah model göremedim bir türlü diyordum. Komple siyah olanları yeni mi çıktı?

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    acoskun arkadaşımızın orta sehpa fikrini ben biraz değiştirerek uyguladım Çorum'da bir demirciye gidip derdimi anlattım ve nasıl birşey istediğimi tarif ettim sonunda eski bir su borusunu orta sehpaya çevirebildik ve canavar gibi oldu motor gram oynamıyor ve oldukça sağlam görünüyor. Demirci amca 10 lira istedi ama ben 15 verdim (işin içinde emek olunca pazarlık yapamıyorum). resimleri koymaya çalışacağım umarım başarırım. acoskun tekrar teşekkürler.
    [IMG][/IMG]

son resimde mavi gömlekli demirci amcaya seni internette yayınlıyacağım demiştim sözümü tuttum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:36 ----------

haftasonu hepinizin benimki kadar güzel geçmiştir umarım motordan inmedim hava da güzeldi kendime akü de aldım vurdurarak çalıştırmaktan kurtuldum motoru süperdi. size motorun bir iki fotoğrafını göndereyim. Bu arada aküyü 50 ye aldım bu jelli olanlardan ama markasını hatırlamıyorum merak edene haftaya söylerim.

[IMG][/IMG]

Hafta sonunu iple çekiyorum. Aklıma gelmişken hız denemesi de yaptım hafif yokuş yukarı 120'ye çıktı ve hiç sarsıntı titrenti falan da yapmadı hakkaten güzel motormuş. Görüşmek üzere.

Motosikleti
    suzuki an125
    timoti nerde bu amca bezede yapsın sehpa akünü güle güle kullan,kaç amper aldın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler