Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    neyse o zaman yapacak bişi yok çok teşekkürler sinan abi.çok faydan dokundu sağol.ben o zaman biraz foto koyim de pekiştireyim
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Nedemek herzaman. Sana kolay gelsin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sağol sinan abi.şimdi sen çevrimiçi olduğuna göre başta sen olmak üzere tüm gv ci arkadaşlara soruyorum:
    malumunuz motorumun 4000 km bakımı yapılacak ama zaman bulamadım.neyse haftasonu yapılacak bakım.bu arada birkaç servise ne tür yağ koyduklarını sordum.elemanlar abuk subuk yağ markaları saydılar.hatta bazıları açık yağ bile sattıklarını,isteğe bağlı olarak en ucuz olanını koyduklarını söylediler.birde o saydıkları yağ markaları asıl motorsiklet yağı olduğunu söylediler.ben castrol 10-40 yağ koyalım dedim karşı çıktı hepsi.birde 15-50 koyalım,yazın bu yağ daha iyi olur dediler.bu 10-40 ne 15-50 ne ben bilmiyorum.ilk rakamlar neyi son rakamlar neyi ifade ediyor bilgilendirirseniz çok sevinirim.birde ne marka yağ alayım yaw?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 PM ----------

al bir sorun daha.4 mb gibi fotolar var makineyle çekilmiş onları koyamıyorum.dosya çok uzun diyor.ben diğer resimleri cepten çekmiştim.koyabiliyordum offf..

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol sinan abi.şimdi sen çevrimiçi olduğuna göre başta sen olmak üzere tüm gv ci arkadaşlara soruyorum:
    malumunuz motorumun 4000 km bakımı yapılacak ama zaman bulamadım.neyse haftasonu yapılacak bakım.bu arada birkaç servise ne tür yağ koyduklarını sordum.elemanlar abuk subuk yağ markaları saydılar.hatta bazıları açık yağ bile sattıklarını,isteğe bağlı olarak en ucuz olanını koyduklarını söylediler.birde o saydıkları yağ markaları asıl motorsiklet yağı olduğunu söylediler.ben castrol 10-40 yağ koyalım dedim karşı çıktı hepsi.birde 15-50 koyalım,yazın bu yağ daha iyi olur dediler.bu 10-40 ne 15-50 ne ben bilmiyorum.ilk rakamlar neyi son rakamlar neyi ifade ediyor bilgilendirirseniz çok sevinirim.birde ne marka yağ alayım yaw?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 PM ----------

al bir sorun daha.4 mb gibi fotolar var makineyle çekilmiş onları koyamıyorum.dosya çok uzun diyor.ben diğer resimleri cepten çekmiştim.koyabiliyordum offf..

Öncelike yağ sorununu kendin çöz.

Al castrolunu götür motorcuya fazla detaya girme direk yağı değiştirt. Yada youtube den gv 250 oil change diye video arattır bak ordan değiş yağı bu kadar.

Diğer meseleyide http://photobucket.com/ bu siteyi kullanarak çözebilirsin

Aynı anda birden fazla resmi istediğin boyutta getirerek yukluyor sadece resimleri bir kerede seç ve upload et.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    abi çok sağol yaa..

Motosikleti
    BMW F650 GS
    E hani resimler....

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    arkadaşlar elimizde az kullanılmış GV250 CDi(beyin) ünitesi vardır.Bizim GV250 de gaz kesme problemi olmadığı halde yeni beyin alıp onu takmıştık eskisinde de sorun yok.Uzun süredir elimizin altında bekliyor.İsteyen varsa uygun bi fiyata verebiliriz.Veya sıfır veya az kullanılmış GV250 ön lastiği ile takasda yapabiliriz.Cdi düzgün çalıştığını son bir kontrol eder öyle gönderebiliriz.
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...
    http://www.allstategarage.com

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    emrah ne kadar fiyat geçiyor beyin için aklınızdan?sinan abi şimdi deneyeceğim resimler için..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    emrah ne kadar fiyat geçiyor beyin için aklınızdan?sinan abi şimdi deneyeceğim resimler için..
    walla abi arakdaşın motorunun parçası tam fiyat söylemedi.Zaten ön lastik değiştirmek için satılığa çıkardık onuda..fiyatı yarın öğrenirim
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...
    http://www.allstategarage.com

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    tamam emrah.teşekkürler.

sinan abi www.photobucket.com adresini kullanamadım üyelik istiyor ama olmamadım.şifrem uzun geliyor yada kullanıcı adımı kabul etmiyor.neyse bakarım bir ara..sağol sinan abi.

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla balbar cananın dediği gibi birini depoya sarmala.diğerini de artçının sırtına.en kolayı ve pratiği bu olur herhal.

joshua bu olay kesinlikle cdi ünitesinden kaynaklanıyor.elemanlar yeni cdi vermemek için yapıyorlardır.ben değiştirmedim.zaten garantisi geçen aylarda bitti.ama orhanın motorundaki cdi garantiden değiştirilmiş.şimdi o gaz yememe olayı onda yok.başka da değiştiren yok herhalde.burağın motor da st kanuni ve mitmuallim hocada da st var.onlar da sanırım bu problem yok.çünkü st bu sorunun yokedilmiş modelini satıyor.ben ve diğer değiştirilmemiş eski hali kullanan arkadaşlar bu sorundan çok rahatsız değiller ama eğer imkanın varsa değiştirmekte fayda var..işin özü değiştirilmiş bildiğim kadarıyla sadece oranın motoru.orhana bir danış istersen..

canantaş ve yörük teşekküler...bu cdi ünitesi garantiden hala değişiyomu...benim garanti dolmadı amam hyo olduğu için garanti falan kalmadı diye biliyorum...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla istanbul motorda muhakkak vardır.ama garanti belgeni muhakkak incele.mesela servis bakımlarını yatkili hyo servisinden yaptırmadıysan adamlar birader sen bakımlara bize gelmemişsin ki derler ve değiştirmezler haklı olarak.o zaman birşey diyemeyiz.yani incele ve açık vermeyeceksen git değiştir garantiden..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Ben Hyo mu yetkili servisde bakımlarını yaptırdım lakin CDİ ünitesini garantiden değiştireceklerini sanmıyorum. Yetkili servisim bile Global ile ümidini kesti. Ama doğrusu ben o kadar rahatsız olmuyorum...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Arkadaşlar bendeki ön cam bu, orjinal Hyosung. Rodajdayken motoru zorlamasın diye söktüm. Maddi nedenlerden dolayı satmayı düşünüyorum arkaya çanta alıcam. İsteyen olursa aldığım fiyata verebilirim.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Brody kardeşim bu ön camdan memnun kalmadın mı? Rakam olarak ne düşünüryorsun?
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

walla istanbul motorda muhakkak vardır.ama garanti belgeni muhakkak incele.mesela servis bakımlarını yatkili hyo servisinden yaptırmadıysan adamlar birader sen bakımlara bize gelmemişsin ki derler ve değiştirmezler haklı olarak.o zaman birşey diyemeyiz.yani incele ve açık vermeyeceksen git değiştir garantiden..
    hadi yaa...olmaz o zaman bu iş...çünkü ben 4000 km bakımını kendim yaptım...gerçi rahatsız etmiyo benide...bnm 3 viteste motor tam anlamıyla ısınmadan 4000-5000 devirde 5 saniye kadar yapıyo...ama iyice yol yaptıktan sonra motorda iyice ısınınca olmuyo zaten....

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Biraz motorun çekişini etkiliyor gibi geldi. O yüzden çok kullanmadan söktüm. Rodajın başında olduğum için yüksek hızlarda deneme şansım olmadı. 100dolara almıştım 150liraya vericem hiç kullanılmadı sayılır.

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brody kardeşim bu ön camdan memnun kalmadın mı? Rakam olarak ne düşünüryorsun?

selka önce cam bendede var bunun aynısından...ama şunu söylim ben sevemedim bi türlü...çok büyük bence...biraz daha ufak olsa güzel olabilirdi...bide taktığım zaman ona bakıyorum sürekli hakimiyetimi kaybediyorum

çanta işinide 100-120 arası çok geüzel 30-40 litrelik depo üstü çantalar var onlardan alıcam...yan çantalara karşıyım ben biraz...kask mont koruma çanta vs her motorda kullanabileceğim şeyler olmalı diye düşünüyorum...yarın enduroya geçersem bunlar için bi daha para harcamamalıyım...fikir tabi bu

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45766

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    balbar uzun yola çıkınca zaten motor kendini buluyor ve göreceksin o gaz yememe olayı çok azalıyor.hatta hiç olmuyor.zamanlar alışırsın.bu arada yağ olarak ne koymuştun 4000km de motora?

brody ben kesinlikle düşünüyorum ön camı ama o kadar fiyat veremem.ikinci el çıkma bişi bulacağım.olmadı sen elden çıkaramazsan senle anlaşmaya otururuz

balbar uzun yola çıkınca zaten motor kendini buluyor ve göreceksin o gaz yememe olayı çok azalıyor.hatta hiç olmuyor.zamanlar alışırsın.bu arada yağ olarak ne koymuştun 4000km de motora?

brody ben kesinlikle düşünüyorum ön camı ama o kadar fiyat veremem.ikinci el çıkma bişi bulacağım.olmadı sen elden çıkaramazsan senle anlaşmaya otururuz
    ben 4000de castrol ful sentetik 4T 10W50 koydum...litresi 25 liraydı...yağ filtresini değiştirdim falan işte...hava filtresi çok temizdi onu temizledim sadece...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler