Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gidon yükseltmeyi planlıyorum Bora. Sanırım senin de boyun biraz uzun. Ben dizlik kullanırken gidon dizlerime çarpıyor dönüşlerde...
    pes o kadar olur yani ciddimisiniz yaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canantas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canantaş zinciri ön-arka dişlilerle beraber takım olarak mı değiştirdin.?
    Sadece zinciri değiştirdim arkadaşım. Ön ve arka dişlilerde bir problem yoktu, dişler düzgün ve aşınmamış durumdaydı.

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir konusunda yanlış bilgilerimiz var sanırım.

Minimum zincir ömrü 30.000 km dir. Ve zincir değişmek cok da fazla çözüm olmaz Ön ve arka dişliler ile birlikde değiştirilmelidir.

Zincir 18.000 km de uzamış olabilir bu durumda bakla eksiltip zincir boyunu düşürmek diğer parçalarla birlikte ömrünü tamamlamasını sağlamak daha doğrudur.

Her nekadar bakla eksiltmek sağlıklı olmasada 18.000 km de zincir değişmek de çok yanlışdır.

Eğerki deformasyon cok fazla ise 18.000 km de olsa zincir dişli takımı komple değişmelidir.

Bu ve benzeri durumlarda hiçbir ustaya güvenmemenizi tavsiye ederim.

Alırsını elinize kullanma klavuzunu oradaki talimatları uygular kontrol edersiniz. Usta olmanıza gerek yok. Değişmesi gereken parçaları tespit etmeniz çok zor değil.

Yağlamada bu klavuzda 1.000 km de yapılmalı dır diye yazıyor. 200 km de bir yapıl yağcıları zengin etmenin anlamı yok dimi
    Bence de aşınmış parçaları tespit etmek çok zor değil. Gözle çok kolay bir şekilde tespit yapılabiliyor, özellikle de dişli gruplarının. Diğer yandan Kullanıcı ve servis manuelleri de çok yardımcı oluyor.
    Ama katılmadığım bir nokta var. Zincir değişiminde dişli grubunun da kesinlikle değiştirlme zorunluluğu yok. Eğer dişliler çok aşındıysa, hem zincire zarar verebilir hem de aktarmada problem çıkartabilir. Bu durumda değiştirilmelidir. Ama dişli grubu sağlam olup da zincirin kalitesinden veya başka herhangi bir sebepten değişmesi gerekebilir.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağlama ve temizleme konusunda ben mobilette öğrendiğimi gv 250 dede uyguluyorum.hazır sprey yağ ve temizleyicilerin fiyatları bana hep pahalı gelmiştir zaten. Selçuk beyin dediği motor yağını ve yağdanlığı hep kullndım ama tek sıkıntısı yağladıktan sonra cantı ve lastiği yağ içinde bırakması.Son bir aydır rahmetli babamdan kalan yaklaşık 25 yıldır kullanılmayan kauçuklu gres yağını kullanıyorum seyhan 150 de ve gv 250 de diğer yağa göre daha uzun km yapıyor ve çok az sıçratıyor.olumlu ve olumsuz durumlarıda zamanla paylaşırım artık.
    bu arada bugun motohobiye gidip sissy bar ve yan çanta taşıma demiri taktıracağım tabi ustanın keyfi gelirse 15 gündür doğru düzgün randevu bile alamadım ustadan .dün de gel dedi .gidelim bakalım .. sonuçları sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağım..
    Hamdi Usta iyi iş çıkartacaktır eminim, ama sabır lazım biraz Bitince resimlerini ekle mutlaka...

Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben de sonunda motorumu cumartesi günü teslim aldım.. Biraz şanssız bir hafta sonu oldu. Arka çamurluğa bağlanan vidalar gevşemiş onları sıkarken arka stopa giden kablolara zarar vermişim galiba. Kısa devre olmuş ve sigorta atmış. Pazar günü uğraştım çalıştıramadım. Dün aldığım yeri aradım hemen geldiler sağolsunlar. Ücretsiz düzeltip gittiler. Koruma demirini de taktırdım ustaya. Motor daha 50km.de en kısa sürede rodajını tamamlayacağım inşallah.

Arkaya çanta takılabilen sisibar çin motohabiyi aradım. 200 lira dediler. Yan çanta demirleri için de 120 dedi. Hepsi birarada 300 dedi. Bu arka çanta demirinin büyüklüğü nasıl? Taktıran var mı? Ben arkaya biraz büyük çanta düşünüyorum. Yoksa sadece ince deri çantaları takmaya mı uygun?
    Ben de motohobi den taktırdım arka sissy bar ve arka çanta demirini. Ne boyutta bir çanta düşünüyorsun? Ben 30(h) x 40(g) x 20(e) boyutlarında bir çanta taktım, problemsiz.
    Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel
    Canan Taş

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Biz oturdukmu motorun üstü doluyo
    senin gibi durmuyoruz motorda yani
    resimde göründüğü kadarıyla motorla uyum içindesiniz.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Dizlikle kullanırken deponun çizilmesine engel olabiliyor musunuz?

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Gidon yükselten arkadaşlar, işlemleri yaptıktan sonra resim eklerlerse çok iyi olur. Bakarsın bende yükseltmek isterim Bazen nokta dönüşlerde gidon dizime çarpıyor benimde.
    ..::.. GO ..::..

canantas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı joshua__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dizlik kullanmıyorum ama yinede rahatsız ediyo biraz yükseltsek fena olmıycak benim aklıma bir fikir geldi ama söküm bakmam lazım. Sende bak istersen gidonun bağlı olduğu ayaklar varya onun altına yuvarlak olan kısıma tornada paslanmazdan bir barça yapıp uzun cibatalarla sıkıştırırsak olur gibi geldi bana

birde yan çanta taşıma aparatı falan nasıl bişey oluyo ölçüleri falan varmı yada bir resmi ben ona göre bir parça hazırlatayım.

Uzun sisybarda yapmalıyım hoş duruyo. Kendi sisybarını uzatmakmı gerekiyo acaba.
    Yan çanta demiri bende var, buluştuğumuzda bakarız.

Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pes o kadar olur yani ciddimisiniz yaa
    Elbette, 187cm boy ile motor altımda küçücük kalıyoo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:00 PM ----------

Bacaklarım boyumun uzunluğundan dolayı bayağı açıldığı içi sağa ve sola, çizilmiyor. Ama bacaklarım kapalı dursaydı kesin çizerdi. Akşam bir bakayım bakalım çizik var mı?
    Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel
    Canan Taş

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Ben keçe taktım dizliklerin yanına çizilmeyi baya bir engelliyo Yapışkanlı keçe çok rahat bulabilirsin ve oldukça faydalı
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Ben de keçe yapıştırmıştım ama gene de çizikler oldu eski motorumda. Ufak çizikleri engelledi. Ama ani hareketlerden kaynaklı dizliğin depoya çarpmalarından dolayı büyük çizikleri engellemedi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    valla arkadaşlar ben dizlik kullanmıyorum pek hoşuma gitmiyo doğrusu denemedim bile ama özgürlüğümü kısıtlayacakmış gibi geliyo.

canan çanta demirine bakarız.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Merhaba arkadaşlar iyisinizdir umarım, uzun soluklu gezim sona erdi ve eve döndüm.İşte özeti:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ezisi-cat.html
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...
    http://www.allstategarage.com

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    brody hayırlı olsun yeni motorun.aramıza yeni bir gv ci katılması çok mutluluk verici bir olay.

şu gidon yükseltme olayının resimlerini gönderin de biz de bakalım

emrah gezi çok güzel olmuş.emeğine sağlık.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brody hayırlı olsun yeni motorun.aramıza yeni bir gv ci katılması çok mutluluk verici bir olay.

şu gidon yükseltme olayının resimlerini gönderin de biz de bakalım

emrah gezi çok güzel olmuş.emeğine sağlık.
    Verdiğim linklerde resimler vardı aslında
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Brody motorunla uzun kml eri sağlık ve mutlulukla tamamalmanı dilerim.Ben bugün moto hobide sissy bar ve yan çanta demirini taktırdım.sissy bar güzel durdu beğendim.yan çanta demirinide senin isteğine göre ayarlıyor teknik çizim yapma imkanın varsa birebir çıkartır biraz ağır (sissy bar ve yan çanta demirini tam 5 saatte tamamladı) ama temiz ve güzel bir iş çıkarıyor, tavsiye ederim resimleride yarın eklerim inşaallah kalın sağlıcakal..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:59 PM ----------

Birde motohobide motor koruma demiri amerikan motorlarındaki gibi yaparız dedi biraz pahalı gerçi ama bence görsel ve işlevsel olarak daha iyi gibi geldi bana ,,ön cam da yaparız dedi istediğiniz şekilde aslında admların işi tam motor modifiye yeterki sen fikir üret
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sinan abi resimlere baktım ama gv250 ye montajını merak ettim nasıl duracağını..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan abi resimlere baktım ama gv250 ye montajını merak ettim nasıl duracağını..
    Aslına bakarsan gv nınkını yukseltmek değilde alçaltmak gerekiyor. Alçalınca daha rahat suruluyor yayıla yayıla gıdıyorsun. Shadow gibi.

Gv ye pek gideceğini düşünmüyorum açıkcası.

Geçenlerde benım comet için baktım olmadı hoşuma gitmedi gidonu komple değiştim ona rağmen kablolar yetişdi hatta fren daha rahat çalışır oldu.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Teşekkürler arkadaşlar hepimize kazasız belasız sürüşler.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brody motorunla uzun kml eri sağlık ve mutlulukla tamamalmanı dilerim.Ben bugün moto hobide sissy bar ve yan çanta demirini taktırdım.sissy bar güzel durdu beğendim.yan çanta demirinide senin isteğine göre ayarlıyor teknik çizim yapma imkanın varsa birebir çıkartır biraz ağır (sissy bar ve yan çanta demirini tam 5 saatte tamamladı) ama temiz ve güzel bir iş çıkarıyor, tavsiye ederim resimleride yarın eklerim inşaallah kalın sağlıcakal..[COLOR="Silver"]
    mitmuallim sissy barın fotosunu koyma imkanın var mı? Büyük arka çanta takabilir miyiz? Kaça taktırdın? Yan çanta demirleri konusunda çok fazla fikrim yok. Daha çantaya da karar veremedim. Ben onlardan kargoyla istersem bana hangi tip gönderirler acaba.

Motosikleti
    LC 250
    arkdaşlar chopper için istanbulda sissy bar ve egzoz yapan bir yer biliyormusunuz?

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    merhabalar arkadaşlar sissy bar ve yan çanta demirlerinin resimlerini eklemeye çalışacağım bakalım sonuç nasıl olacak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:45 PM ----------

evet oldu şimdide bir kaç açıdan diğer resimler sissy bar krom kaplama anladığım kadarıyla çok ta kaliteli değil iki yıl içinde pas vermeye başalr dedi usta yan çanta taşıma demirleri ise full krom iş görür çantaların yaylara sürtünmesini engelliyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 PM ----------

Buda çantalı hali çanta taşıma demiri bu çantayı rahat taşır ama yüklü ve büyük çantada aynı başarıyı gösterebilir mi denemk lazımhttp://img146.imageshack.us/img146/9906/dsc04903v.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 PM ----------

"Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Mitmuallim harika olmuş.. Ama bence motosiklete yapacağın her aksesuarın full crom olması daha iyi. Crom kaplama dediği gibi çok uzun ömürlü değil sonra kötü görünebilir..

Arkadaşlar üzülerek tekrar motosikletimi sahibinden.com'a satılık bölümüne 12286022 numara ile koymuş bulunmaktayım. Fiyatımı 5750'den daha çabuk satılması için 5250 'ye çekmiş bulunaktayım. Üzerinde 750 liralık aksesuarı ile beraberdir. Değil arıza yapması; marşa motorumu çalıştırmak için 2.defa bastığımı bile hatırlamıyorum. O sebeble bu rakamın 2008 çıkışlı 2007 model bir motosiklete uygun olduğunu o sebeble pazarlık yapmadığımı belirtmek isterim...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Seçuk bey,iyi dileklerin için teşekkür ederim.Bu tarz motorlarda full krom olması gereğine bende inanıyorum.Hamdi ustaya neden full krom kullanmıyorsunuz dedim,fiyatı ikiye katlanınca müşteriye anlatmakta zorlanıyoruz dedi.Hak verdim.
    Motorunada en kısa zamanda hayırlı bir alıcı çıkmasını dilerim.Motorun mazisini bilen o fiyatı gözü kırpmadan verir,vermelidir bence.Bugün yenisinin yaklaşık 8500tl olduğunu düşünürsek gayet uygun bir fiyat hadi hayırlısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler