Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrCoopan hoşgeldin.. bildiğiim kadarıyla sadece zincir değişti venomun.. cumartesi buluşma var gelebilirsen bekleriz.. bide ben aldıktan sonra baktırdım zincire iyi dedi usta ama zincirin bollaştığını kendiniz nasıl anlıyorsunuz ve bol zincirin ne tip sorunlara yol açtığını anlatabilirmisiniz?
    Zincir bollaştığında özellikle yolda giderken gazı kesince sallanıp zincirin üstündeki plastik parçaya çarpıyor (zincirin üstündeki koruyu plastik), yani giderken gazı kısınca çatçatçat die bi ses geliyor. ama gereken çok germemek lazım ayarı var germe işleminin de. kullanma kılavuzunda nasıl gerileceği yazıyor. Cumartesi davet için teşekkürler, vakit bulunca katılmak isterim. Benim de motoru servise götürmem lazım ön frenim çok bollaşmış 12000km de doldu. bakımı geldi. 4. levent yüksel motora uğramamın vakdi geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    emekkoray zincirin bollastıgını ben söle anlıyordum bi arkadası motorun koltuıguna oturtuyordum eger zincir ustunde biri oldugu halde gergin degil bollaşmışsa bilki bollaşmıstır zincir eskidiginde bu dahada sıklasıyor kendi motorumdan biliyorum ayrıca zinciri istersen yagla yıka şakırtı sesi kesilmiyor zararı olmadı sadece insan yolda giderken surekli acaba koparmı felan diye aklına takılıyor resmen 3.5 atıyorsunbu arada ben sadece zinciri degiştirdim usta dişliyi değiştirme dedigi icin değiştirmedim

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Arkadaşlar merhaba;

Mrcoopan hoşgeldin.

Venom MrCoopan 'ında dediği gibi zincir, ön ve arka dişli takım olarak değişir.Eğer dişlileri değiştirmez sadece zinciri değiştirirsen, aşınmış olan dişliler kısa bir zamanda yeni zincirinide eski zincirinin formuna sokacaktır.Ayrıca dişlinin değişme zamanının geldiğini nasıl anlayacağımızı sormuştu biri; bunun için Service Manual 'kitabından çektiğim aşağıdaki resimlerden faydalanabilirsiniz.

bu resim zincirin değişme zamanının anlaşılması için gerekli olan ölçümü anlatıyor.

Bu resimde ise NOTE kısmında zincirle birlikte dişli takımının değişmesi gerektiğini anlatıyor.

(Daha önceden lastik basınçları ile ilgili verdiğim bilgiyi; Artçısız ön-25 arka-29, artçılı ön-25 arka-32 psi olarak düzeltiyorum)
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    eyvallah teşekkür ederim cevaplar için.. yani birtakım işaretler verecek o bize.. motorlarla yapabilirsek buluşmayı bu tip konulardan anlayan tecrübeli arkadaşlar bakıp en azından söyleyebilirler buna bir baktır diye...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    dogrudur dişlinin değişmesi gerekir ancak aşınmış ise ama ustanın dedigine gore asınmamış bu arada adamlar satış yapmak amacıylada boyle seyleri vurguluyorlar zincirle beraber dişlilerde değişcek gibi kullanım kitapçıgında yazanlara tam olarak uysak zaten işimiz zor neyse ben böle mutluyum bu arada nerdeyse forumda motorumun fotosu yok ekliyim bari

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar bildiğim kadarı ile zincir 3 cm den daha fazla boşluk bırakır ise değişmesi gerek. Gerdirmek aradan bakla çıkarmak ile ilgili. Evet tahrik için yeterli gerginlik sağlamak ile birlikte zincir üzerindeki metal yorgunluğu aynı kalmakta. Yani şunu demek istiyorum. Zincir bolluğu 4cm oldu. Aradan 1 cm lik baklayı çıkardınız bollaşma oldu gene 3 cm. Burada tahrik zinciri ve zincir görevini yapmaya devam edip sesi kesecektir ama zincirin üzerinde olan demir yada metal yorgunluğu aynı. Yani zinciri gerdirmeden zincir kopma riski ne ise gerdirince o risk artmış en iyi ihtimalle aynı kalmıştır. O sebeble mekanik olarak gerdirme OK derim ama güvenlik olarak 100 liraya değiştirmeye değer derim. Tahrik dişlisi bence 2. derece önemli olan bişey. Eğer dişli ince ince vampir dişi gibi ise değişmesi gerekir. Venom değiştirmemiş. En kötü senaryoyu söyleyim tahrik zincirinde bir yada 2 diş inceldiği yerden kopar yada kırılır. Sonuç sadece çekişte vuruntu hisseder değişse daha iyi ama mekanik olarak iyi değil Güvenlik ise OK diyebilirim...

Bu arada Ctesi günkü buluşma resimlerini sabırsızlıkla bekliyorum..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba valla bende anlamadım neden bu kadar uzun sürdü galiba cruisercilerin büyümesini istemiyorlar
    enjoy your ride and enjoy forever

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Venom senin motorun resimlerini göremiyorum.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hakikaten Tarkan senin bu topice ne oldu yahu

Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom senin motorun resimlerini göremiyorum.
    Evet bende göremiyorum, internet tarayıcıdan kaynaklanıyor olabilir.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    işte geçtim yine bilgisayarın başına.. bende göremedim fotoğrafları.. selçuk birsürü fotoğraf olur inşallah koyarız buraya cumartesi akşamı.. nerde cruiser topici ? hep bakıyorum anasayfaya yok..

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    evet arkadaslar bende bende goremiyorum anlamadım gitti şu image upload sitesine yukedim sonra mesaj yazma bolumunde resim yukleme tıkladım linki kopyaladım bole olmuyormu benim bildigim belkide siteden kaynaklanan bir sorunda olabilir

Motosikleti
    venom ben pek anlamam bilgisayar olayından ama ben bir topic bulmuştum resim ekleme üzerine.. adım adım bir program yükletti bana.. şimdi koymak istediğim resmi tutup yazı yazdığımız kısma sürükleyip bırakıyorum oluyor.. buldum http://www.motosiklet.net/forum/foru...im-ekleme.html

herkese merhaba

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum birkaç gündür sizlerden gelen yazıları takip ediyorum. araştırıyorum. ilk motorumu almak çabasındayım açıkcası kendime kısıtlı bir bütce ayırdım ve bu bütce içersinde Hyosung Gv 250 oldukca iyi ve uygun buldum. yanlız bütcem 2. el ala bilmek ile sınırlı iyi bi motor bakıyorum. motor hakkında yazılanlar 2006 yılına aitt daha yeni tecrübe edilmiş motor hakkında bildikleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim yada tavsiye edeceğiiniz başka markalar varsa bilgiye aç bi insan olarak motor hakkında araştırdıklarımla kısıtlıyım

Motosikleti
    hoşgeldiniz ahirman.. umarım gönlünüzde yatan motosiklete sahip olursunuz.. benimde motorum 2006 model.. daha üst modeldeki arkadaşlar sorularınızı cevaplayacaklardır yarın..

Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz ahirman.. umarım gönlünüzde yatan motosiklete sahip olursunuz.. benimde motorum 2006 model.. daha üst modeldeki arkadaşlar sorularınızı cevaplayacaklardır yarın..
    çok sağol teşekkür ederim yok 2006 yılında yazılmış anlamında söledimm. daha güncel tecrübeler vardır diyee yazdım onu. mesela karşılaşdığınız bi sorun varmı yada ikinci elde neye dikkat etmem gerekiyoo. 2006 dan buyana epey bi zman geçdii eminim daha farklı tecrübeleriniz olmuşdur motorla ilgili

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Merhaba Arkadaşlar benim bir sorum var yanıtlarsanız sevinirim,

Depo kaç lt ve menzili kaç km şehir içi kullanımda tabiki
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    -
    Alıntı ahirman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum birkaç gündür sizlerden gelen yazıları takip ediyorum. araştırıyorum. ilk motorumu almak çabasındayım açıkcası kendime kısıtlı bir bütce ayırdım ve bu bütce içersinde Hyosung Gv 250 oldukca iyi ve uygun buldum. yanlız bütcem 2. el ala bilmek ile sınırlı iyi bi motor bakıyorum. motor hakkında yazılanlar 2006 yılına aitt daha yeni tecrübe edilmiş motor hakkında bildikleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim yada tavsiye edeceğiiniz başka markalar varsa bilgiye aç bi insan olarak motor hakkında araştırdıklarımla kısıtlıyım
    ahirman, hoşgeldin. Koray'ın da dediği gibi inşallah gönlündeki motora bir an evvel kavuşursun. Benimde ilk motorum GV 250 ve daha önce hiç motor tecrübem yoktu. Ama özel eğitim veren yerlerden eğitimlerini aldımda üzerine oturdum. Eğer sende cruiser seviyorsan ve bütçen Japon motorları alacak kadar iyi değilse bizim gibi GV 250 senin için biçilmiş kaftan olacaktır. Motorumu alalı yaklaşık 7 ay olduğu için ve araya kış girdiği için sadece 3000 km kadar kullanabildim. Bu deneyimim sonunda beni hiç üzmedi sağolsun. O okuduğun 2006 yılında yazılan bilgiler halende geçerlidir tahminimce.

Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar benim bir sorum var yanıtlarsanız sevinirim,

Depo kaç lt ve menzili kaç km şehir içi kullanımda tabiki

Rakun, sende hoşgeldin. Depo 14 Lt, ve şehiriçi kullanıma bağlı olarak 400-450 km. civarı menzili vardır. Şehirdışı 530 km. rahat yapar.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    herkeze günaydın

ahirman hoşgeldin

arkadaşlar topic açılmış başına da mt istanbul demişler
    duyurular bölümünde mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/duyu...bulusmasi.html
    enjoy your ride and enjoy forever

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    ahirman hoşgeldin bak bu forum uğurludur ona göre bir bakmışsın bir gv alıvermişsin umarım seni üzmeyecek keyfine göre bir motora sahip olursun
    Orhan o kadar gidiyor mu gerçekten Ben motoru aldığımda depo bomboştu 17 liraya doldurdum bakalım enjeksiyonlu daha az yakar deniyor bitince benzin ya da bitmeye yakın sizlerle verileri paylaşırım ama şu an daha ancak 45 km gidebildim
    Tarkan ben yazdım ilk mesajı inşallah bol bol insan toplarız
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    -
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahirman hoşgeldin bak bu forum uğurludur ona göre bir bakmışsın bir gv alıvermişsin umarım seni üzmeyecek keyfine göre bir motora sahip olursun
    Orhan o kadar gidiyor mu gerçekten Ben motoru aldığımda depo bomboştu 17 liraya doldurdum bakalım enjeksiyonlu daha az yakar deniyor bitince benzin ya da bitmeye yakın sizlerle verileri paylaşırım ama şu an daha ancak 45 km gidebildim
    Tarkan ben yazdım ilk mesajı inşallah bol bol insan toplarız
    Burak bazen daha az gittiğide oluyor sanırım kullanıma bağlı ve trafikte dur-kalk yapıp yapmana bağlı olarak değişiyor. Ama 350 km.den aşağı yapmaz zaten. Ortalama 400 yapıyorum ben. Uzun yolda işler elbetteki çok değişiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler