Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorun rodajini yapmaya devam ediyorum. Surekli yasadigim bir durum var sorun mu baslangicta normal mi bilmiyorum.

1-2-3.. vites atiyorum yukseliste problem yok fakat isiklarda vs yavaslamak icin depriyaja bastigimda motor istop ediyor. Debrijaya basip 3-2-1 yapicam ama motor istop edince beni tedirgin ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve şuanda 2013 model için benzin pompası arıyorum.(aslında benzin pompasının hortum giren plastik musluğu kırıldı sadece dış aksam bulabilirsem o şekilde alacağım eğer bulamazsam komple pompayı da alabilirim).
    Eğer direk 2013 gv 250 benzin pompası bulamazsam gt250r ın pompasının dış aksamı bizim motorlara uyarsa onu da alabilirim. Kendi orjinal pompamla değiştirip kullanabilir miyim?

Motosikleti
    Hyosung GV 250 Aquila 2016
    Merhaba eran_ @%1; [MENTION]24774[/MENTION @%1;],

Evet, düşüncelerini aynı şekilde paylaşıyorum, sadece bazı motosiklet markalarında ürünün arkasında durduklarını söyleyebilirim, genel olarak servislerde ise aynı sıkıntı mevcuttur. Bir önceki motosikletim bir "Yamaha" idi ve 5 yılı aşkın gayet güzel bir şekilde kullandım, garanti/yedek parça konusunda hiç sıkıntı çekmedim.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Arkadaşlar merhaba,yan çanta almak istiyorum. Sizce bizim motosiklete hangi çanta yakışıyor.Küçük olmasın istiyorum,yakışsın şöyle heybetli dursun.Bir de çantaları aldıktan sonra mı çanta demiri yaptırmak lazım yoksa demiri aldıktan sonra mı çanta almak lazım.Bi de çantaları ruhsata işleten var mı aramızda,polisler takılıyorlar mı böyle şeylere.Teşekkürler

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,yan çanta almak istiyorum. Sizce bizim motosiklete hangi çanta yakışıyor.Küçük olmasın istiyorum,yakışsın şöyle heybetli dursun.Bir de çantaları aldıktan sonra mı çanta demiri yaptırmak lazım yoksa demiri aldıktan sonra mı çanta almak lazım.Bi de çantaları ruhsata işleten var mı aramızda,polisler takılıyorlar mı böyle şeylere.Teşekkürler
    İlk demiri alın sonra çantayı alın sonuçta demirsiz takarsanız çantalar sıkıntı çıkarabilir (bakınız demir omladığından benim aldığım çantalar hala odamda duruyor)
    Çanta olarak armode ar 750 tavsiye ederim dana önce bu çanta bir kaç kez tavsiye edilmiş bende de bu çantalar mevcut.

Alıntı analist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba eran_ @%1; [MENTION]24774[/MENTION @%1;],

Evet, düşüncelerini aynı şekilde paylaşıyorum, sadece bazı motosiklet markalarında ürünün arkasında durduklarını söyleyebilirim, genel olarak servislerde ise aynı sıkıntı mevcuttur. Bir önceki motosikletim bir "Yamaha" idi ve 5 yılı aşkın gayet güzel bir şekilde kullandım, garanti/yedek parça konusunda hiç sıkıntı çekmedim.
    Maalesef ülkemizde durumlar biraz farklı olabiliyor japon firmaları sahipsiz olmadığı için daha az sorun çıkartıyorlar genelde de distribütörleri kendileri.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Akias,çantalara şimdilik ağır bişey koymayı düşünmüyorum.Öyle olsa dahi mi sıkıntı çıkarır? Sadece kask,yağmurluk,disk kilidi gibi şeyler koymayı düşünüyorum.Bu çantanın içine kask sığıyordur sanırım.Bir de Bursa'da oturan arkadaşlara soruyorum;bu tip çanta demiridir,sisy bardır,efendime söyleyeyim koruma demiridir yaptırabileceğimiz güvenilir ustalar mevcut mudur Bursa'da? Tavsiyelerinizi bekliyorum

Senior78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaslar stator kapaginin oldugu yerdeki contayi nerden bulabiliriz. Motopitte stok tukenmis. Ben bi ara sanayide contanin aynisindan yaptirilabiliyo diye duymustum ama bu isi kim yapar maliyeti ne olur sizce? Urun bu arkadaslar
    https://www.motopit.com.tr/urun/many...ol_11483hg5102 Bide motoru sizce nerde yaptirayim? Arka silindir yatak sarmis dediler sizce en iyi en temiz ve uygun nerde yaptirabilirim? 1500 tl fiyat cektiler acaba kendim alsam parcalari ustaya taktirsam dahami iyi olur? Bilen arkadaslarimiz yardimci olursaniz cok sevinirim gercekten

Motosikleti
    Akias,çantalara şimdilik ağır bişey koymayı düşünmüyorum.Öyle olsa dahi mi sıkıntı çıkarır? Sadece kask,yağmurluk,disk kilidi gibi şeyler koymayı düşünüyorum.Bu çantanın içine kask sığıyordur sanırım.Bir de Bursa'da oturan arkadaşlara soruyorum;bu tip çanta demiridir,sisy bardır,efendime söyleyeyim koruma demiridir yaptırabileceğimiz güvenilir ustalar mevcut mudur Bursa'da? Tavsiyelerinizi bekliyorum
    ar 750 kask sığdıramadım ben açıkçası
    Facoo bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Akias,çantalara şimdilik ağır bişey koymayı
    düşünmüyorum.Öyle olsa dahi mi sıkıntı çıkarır? Sadece kask,yağmurluk,disk kilidi gibi şeyler koymayı düşünüyorum.Bu çantanın içine kask sığıyordur sanırım.Bir de Bursa'da oturan arkadaşlara soruyorum;bu tip çanta demiridir,sisy bardır,efendime söyleyeyim koruma demiridir yaptırabileceğimiz güvenilir ustalar mevcut mudur Bursa'da? Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Sahibinden.com uzerinde bursa merkezli koruma demiri yapan bir işletme var. Onları arayın, belki yardımcı olurlar. Bu ara çanta olarak ar-750 ve özel demir yapilacaksa önce çanta olmalı.

Demir olmadan kullanırsanız çantalar hasar görür.

Ekleme: kask koyamazsınız. Yan çanta sonuçta.
    Facoo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com uzerinde bursa merkezli koruma demiri yapan bir işletme var. Onları arayın, belki yardımcı olurlar. Bu ara çanta olarak ar-750 ve özel demir yapilacaksa önce çanta olmalı.
    Sanırım bahsettiğiniz bu demir https://www.sahibinden.com/ilan/yede...09612702/detay bir kere servise gelen bir motorda görmüştüm baya güzeldi.
    Facoo bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yan çantaya kask konulmaz hem güvenlik açısından hem deriye pot yaptırır deformasyona uğratır o çantalar onun için tasarlanmıyor daha çok basit envanter ve konfenksiyon ürünler için tasarlanıyor.. kask için güzel bir topcase en idealidir zaten topcaselerin içinde kask yerleştirme yuvası olur
    Facoo bunu beğendi.

Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bahsettiğiniz bu demir https://www.sahibinden.com/ilan/yede...09612702/detay bir kere servise gelen bir motorda görmüştüm baya güzeldi.
    Yuksek hizlarda vibrasyon sonucu ses yapmiyor mu bu parca? Cok emanet duruyor cunku, motora cok sabitlenmemis gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:04 ----------

Alıntı theVerge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun rodajini yapmaya devam ediyorum. Surekli yasadigim bir durum var sorun mu baslangicta normal mi bilmiyorum.

1-2-3.. vites atiyorum yukseliste problem yok fakat isiklarda vs yavaslamak icin depriyaja bastigimda motor istop ediyor. Debrijaya basip 3-2-1 yapicam ama motor istop edince beni tedirgin ediyor.
    Birkac racing kullanan arkadasimdan aldigim tavsiye uzere, vites dususlerinde gaz veriyorum bu sekilde stop etmesini engellemis olursun dediler. Ise yariyor gibi ama sorun gibi geldi bana..

arkadaşlar merhaba,

motosikleti yeni alıp da üzerindeki orijinal lastikleri hemen değiştirmiş olanınız varsa,o düşük km li lastiklere talibim (orjinal shinko). nazaran yeni model olmalarını tercih ederim tabi ki.

iyi günler dilerim.

Arkadaşlar merhabalar, aranızda yeni katıldım. 2012 model aldım motosikleti ancak şöyle bir sorunum var. Benden önceki sahibinde motosikletin reflektörü yanmış, o da ybr'nin refrektöründen takmış. Bu işlemden sonra motosikletin hız göstergesi çalışmamaya başlamış. Bu sorunu nasıl giderebilirim yani yeni gösterge almam gerekir mi yoksa sorun elektrik sistemi ile mi alakalı.
    Bir de motorsiklet birinci viteste 4bin, iki ve üçüncü viteste 5bin devirde gaz kesiyor gibi hissediyorum. Yani gazı sabit tuttuğumda dahi motorda bir ileri geri gidiyor kafam. Önceki sahibi ngk buji değil de daha kaliteli bir buji taktığını söylemişti. Yine de gidip ngk buji ile mi değiştirmeliyim ne dersiniz.
    Bir de arka lastik feci kacıyor fren basınca sadece arka lastiği metzeler veya miltas lastiklerle değiştireyim diyorum. Ön lastiği ihmal etsem sıkıntı olur mu?

Motosikleti
    Alıntı Darekha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar, aranızda yeni katıldım. 2012 model aldım motosikleti ancak şöyle bir sorunum var. Benden önceki sahibinde motosikletin reflektörü yanmış, o da ybr'nin refrektöründen takmış. Bu işlemden sonra motosikletin hız göstergesi çalışmamaya başlamış. Bu sorunu nasıl giderebilirim yani yeni gösterge almam gerekir mi yoksa sorun elektrik sistemi ile mi alakalı.
    Bir de motorsiklet birinci viteste 4bin, iki ve üçüncü viteste 5bin devirde gaz kesiyor gibi hissediyorum. Yani gazı sabit tuttuğumda dahi motorda bir ileri geri gidiyor kafam. Önceki sahibi ngk buji değil de daha kaliteli bir buji taktığını söylemişti. Yine de gidip ngk buji ile mi değiştirmeliyim ne dersiniz.
    Bir de arka lastik feci kacıyor fren basınca sadece arka lastiği metzeler veya miltas lastiklerle değiştireyim diyorum. Ön lastiği ihmal etsem sıkıntı olur mu?
    Elektronik sorunları ile ilgili bir şey diyemem
    Tekleme yapıyor sanırsam ngk dan daha kaliteli buji bilmiyorum da buji pipolarından kaynaklanıyor olabilir bujiden çok buji pipoları kronik sıkıntılı
    İki tekeri de değiştirmenizi tavsiye ederim

Senior78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaslar arka balatayi degistirmek istiyorum ama arka fren balatasi neden bu kadar pahali acaba? Kampana balatalar standartmi yoksa ebc den baska bizim motor icin balata ureten yokmu ? Bizim motora uyumlu kampana balatayi nerden bulcaz? 160 x 30 yaziyo bu olcumu oluyo sanayide bulamazmiyiz uyumlu balata ne diye aratmamiz gerekiyo?

Motosikleti
    Artık Yok...
    eğer ebc ise balata normal onun motorla alakası yoktur markadan ötürü pahalıdır. ebc çok kaliteli markadır..

Motosikleti
    Arkadaşlar bu hava basınç/map sensörleri tam olarak nerede yer alıyor bilen var mı?

Motosikleti
    Yok
    Merhaba, Sakarya'dan Kadir. Uzun araştırmalar sonucu bu kategoride benim için en mantıklı motosikletin Hyosung GV250 olduğuna karar verdim fakat bir çok soru işareti de var tabi. Yardımcı olursanız sevinirim. İlk sorum yetkili servisle alakalı, motoru sıfır almayı düşünüyorum Sakarya'da bulamadım çevre şehirlerden alıp gelebilirim fakat sonrası için Sakarya'da yetkili servis var mı ? (ben aradım bulamadım) Yetkili servis dışında Sakarya'da bu motorun ustasıdır Hyosungla alakalı olası her türlü problemini çözer diyebileceğiniz kimse var mı ? Servis ağının yaygın olmamasından dolayı parça fiyatları çok yüksek mi ? Yakıtı nasıl ? Cevaplarsanız sevinirim. Hayırlı akşamlar.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu hava basınç/map sensörleri tam olarak nerede yer alıyor bilen var mı?
    bu motorda öyle bir sensör olmayabilir, emin değilim ama, onlar son nesil enjeksiyonlu sistemlerde oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı Kadir Yayla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Sakarya'dan Kadir. Uzun araştırmalar sonucu bu kategoride benim için en mantıklı motosikletin Hyosung GV250 olduğuna karar verdim fakat bir çok soru işareti de var tabi. Yardımcı olursanız sevinirim. İlk sorum yetkili servisle alakalı, motoru sıfır almayı düşünüyorum Sakarya'da bulamadım çevre şehirlerden alıp gelebilirim fakat sonrası için Sakarya'da yetkili servis var mı ? (ben aradım bulamadım) Yetkili servis dışında Sakarya'da bu motorun ustasıdır Hyosungla alakalı olası her türlü problemini çözer diyebileceğiniz kimse var mı ? Servis ağının yaygın olmamasından dolayı parça fiyatları çok yüksek mi ? Yakıtı nasıl ? Cevaplarsanız sevinirim. Hayırlı akşamlar.
    dostum, sıfıra dünya kadar para veripte başka şehirlerden alınmaya değmez. ikinci el bak, çünkü sıfırı artık üretilmiyor, sıfır dediklerin 2016 model.
    parça fiyatları normalin biraz üzerindedir, intenette parça bulabilirsin. usta konusunu bilmem.
    Akias ve Kadir Yayla bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler