Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Benim problem parçanın şurasında.

Başka hiçbir yerinde problem yok. Bu benzin akışının sağlandığı yer ve kırık olduğu içinde akıtma yapıyor. Sırf burası yüzünden 1000 tl'ye koskocaman parçayı almak biraz saçma geliyor. Ustamın da en son yaptığı baştan sağma işi de az önce aşağı inip depoyu söktüğümde gördüm..

Çıkarıp kendim bi bakayım dedim ama bunu görünce gerisini geriye takıp eve çıktım..

Live To Ride, Ride To Live

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/Y6P05Z.png

Başka hiçbir yerinde problem yok. Bu benzin akışının sağlandığı yer ve kırık olduğu içinde akıtma yapıyor. Sırf burası yüzünden 1000 tl'ye koskocaman parçayı almak biraz saçma geliyor. Ustamın da en son yaptığı baştan sağma işi de az önce aşağı inip depoyu söktüğümde gördüm..

Çıkarıp kendim bi bakayım dedim ama bunu görünce gerisini geriye takıp eve çıktım..

https://i.hizliresim.com/VDpdAv.jpg
    Ustanız yapıştırıcı olarak tam olarak ne kullanmış?Onu komple temizleyerek bir de Sun-Fix le çatlak/Sızdıran yeri kapatmayı denemek lazım.Belki işe yarayabilir.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Arkadaşlar İstanbul Kadıköy üzerinde resmi distribütöründen Spy5000m alarm almış bulunmaktayım pazartesi kurulumu gerçekleşecek yine de kafama takıldı sormak istedim bizim gv250lerde malum sele altı baya sıkışık daha önce alarm kurdurabilen oldu mu?

Motosikleti
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbul Kadıköy üzerinde resmi distribütöründen Spy5000m alarm almış bulunmaktayım pazartesi kurulumu gerçekleşecek yine de kafama takıldı sormak istedim bizim gv250lerde malum sele altı baya sıkışık daha önce alarm kurdurabilen oldu mu?
    Bu konuyu bende daha önce sitede bir yerlere açmıştım da pek bir bilgi alamamıştım. Alarmı bir şekilde takarsın çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sele altına olmazsa depo altında da baya bolca yer var.
    Akias bunu beğendi.

Merhabalar,
    Koruma demiri, sissy bar, siperlik gibi aksesuarlar bulunabiliyor mu? Bu motosikleti almak istediğimizde bu aksesuarları bulabilecek miyiz? İnternette biraz araştırdım, hiçbir yerde stok yok.
    Teşekkürler.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Koruma demiri, sissy bar, siperlik gibi aksesuarlar bulunabiliyor mu? Bu motosikleti almak istediğimizde bu aksesuarları bulabilecek miyiz? İnternette biraz araştırdım, hiçbir yerde stok yok.
    Teşekkürler.
    Merhaba, ben şubat ayında istanbuldan alırken motoru sissy bar siperlik ön koruma demiri ile birlikte aldım, yani bulunabiliyor. Hatta ön çamurluk koruma demiri ve çanta demirleri de mevcuttu aldığım yerde.

Alıntı FututuRey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben şubat ayında istanbuldan alırken motoru sissy bar siperlik ön koruma demiri ile birlikte aldım, yani bulunabiliyor. Hatta ön çamurluk koruma demiri ve çanta demirleri de mevcuttu aldığım yerde.
    Nereden almıştınız?
    Memnun musunuz motosikletten, kaç km oldu? Ciddi sorunlar yaşadınız mı?

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden almıştınız?
    Memnun musunuz motosikletten, kaç km oldu? Ciddi sorunlar yaşadınız mı?

Ataşehir Zgarajdan aldım motoru, bayiyi önermiyorum açıkcası.

Motosikletten memnunum, 2016 model enjeksiyonlu model, 3500kmde 1 sefer gaz telim koptu. 5000-6000 devirde titreşim hissediliyor ancak 6000-8000 devir arası sıfır titreşim var motorda. maksimum torku 7000 devirde veriyor. motor bloğu kesinlikle chopper tarzında değil buna göre tercih edin. düşük devirde tork vermiyor. Egzoz sesi nerdeyse yok enjeksiyonlularda ve müdahalede edemiyorsunuz oksijen sensörlerinden dolayı. ancak muadili olan diğer chopperlara göre kesinlikle performansı üstün. Sıfır olsun kafam rahat etsin diyecekseniz 14bin tl ye bu motor alınır. İkinci el satanlar kesinlikle kafayı yemiş durumda. ben daha 3 ay önce full aksesuarlı sıfır halini 14.500tl ye aldım. Millet 15bin fiyat çekiyor ikinci ellerine. ikinci el bakıyorsanız 12binden fazla vermeyin. Diğer alternatifi olan daystar 250'ye de göz atabilirsniz ama sıfırları 20bin TL'yi geçmiş sanırım.

Motosikletten memnunum, 2016 model enjeksiyonlu model, 3500kmde 1 sefer gaz telim koptu. 5000-6000 devirde titreşim hissediliyor ancak 6000-8000 devir arası sıfır titreşim var motorda. maksimum torku 7000 devirde veriyor. motor bloğu kesinlikle chopper tarzında değil buna göre tercih edin. düşük devirde tork vermiyor. Egzoz sesi nerdeyse yok enjeksiyonlularda ve müdahalede edemiyorsunuz oksijen sensörlerinden dolayı. ancak muadili olan diğer chopperlara göre kesinlikle performansı üstün. Sıfır olsun kafam rahat etsin diyecekseniz 14bin tl ye bu motor alınır. İkinci el satanlar kesinlikle kafayı yemiş durumda. ben daha 3 ay önce full aksesuarlı sıfır halini 14.500tl ye aldım. Millet 15bin fiyat çekiyor ikinci ellerine. ikinci el bakıyorsanız 12binden fazla vermeyin. Diğer alternatifi olan daystar 250'ye de göz atabilirsniz ama sıfırları 20bin TL'yi geçmiş sanırım.
    Daystar'ı da araştırıyorum, şuan için kararsızım. Benim büyük bir sorunum var, boyum 196 cm.
    İlk motorum olacak. Araştırmaya başlarken Hyosung GV250, Daystar, Freedom gibi modellere bakıyordum. Tarzları hoşuma gittiği için.
    Sonrasında kullanım amacımı düşünerek (şehir içi-şehir dışı, kamplı-kampsız, gezi-tur) daha rahat yol alınabileceğimi öğrendiğim başka modellere bakmaya başladım. İnazuma, SYM Wolf gibi. İnazuma'da karar kılmışken, bir yerde denk geldim ve üzerine oturdum, dizlerim karenajlara sığmadı gibi. O yüzden soğudum biraz. Şimdi Hyosung ve Daystar'a tekrar göz atıyorum, ancak hafta sonu gideceğim kursta İnazuma ile eğitim alacağım. Kullanarak deneyimledikten sonra İnazuma'dan vazgeçeceğim ya da vazgeçmeyeceğim.
    Şuan için Enduro bütçesi olmadığından ve ehliyeti dahi yeni alıyorken, bu modellere bakmak durumundayım.
    Hem işe gidip gelinebilecek hem de uzun yola gidebilecek motosiklet ne önerirsiniz? Ekipman hariç 15-18 bin TL bütçe ile.

Motosikleti
    Bu konuyu bende daha önce sitede bir yerlere açmıştım da pek bir bilgi alamamıştım. Alarmı bir şekilde takarsın çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sele altına olmazsa depo altında da baya bolca yer var.
    Usta halletti sağ olsun tam selenin altında tankı tutan vidaların altı iyi boşluk vardı sığdı her şey. Umarım sizin sorununuz da hallolur.

Bayiden neden memnun değilsiniz acaba? İstanbul içinde ben diagnostik cihazlı başka bir hyosung servisine denk gelemedim, bildiğiniz önerdiğiniz başka bir servis var mı? alternatif iyi olabilir.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Selamlar arkadaşlar,
    bu motor beni artık bitirdi, sürekli sağına soluna bakım yapmaktan yoruldum lanet olsun.Tüm eksikliklerini tamamlayıp kurtulmak istiyorum. Başımda bitmek bilmeyen bir sorun var tecrübelerinizi almak istiyorum. 2014 EFI model
    belirtiler;
    - çiğ benzin kokusu
    - ilk çalışırken siyah duman atma
    - motor 2 hafta yattı, çalıtırınca bir kere bile teklemeden çalıştı
    - ilk çalışırken sorun yok. biraz yol gidince vitesi boşa alıyorum devir düşüyor istop ediyor ve tekrar çalıştırmak ızdırap resmen.şehir içi kullanımda hele çok zorlanıyorum. gaz vermediğim zamanlarda yavaş yavaş devir düşüyor istop ediyor.
    - tek kişi 100-110'u geçemiyorum
    - gazı alırken hafif tekliyor.
    - ebesinin ağzı kadar benzin yiyor.
    - düşük deveirlerde gaz yemiyor bazen.
    - çalıştırınca 4-5 saniye fi yeşil yanıyor sonra kırmızıyanıyor. okuyabildiğim kadarıyla 10-1-1-8-10 okuyorum. WTS circuit high voltage or open demekmiş

ustaya yaptırdıklarım ;
    - buji ve pipolar değişti.
    - yağ ve yağ filtresi değişti
    - enjeksiyon temizleyici döküldü
    - bugün de oksijen sensörüne baktığını ve temizlediğini belirtti servis, ama sorun sanırım devam ediyor."sensörü" dedi orada işklilendim iki tane oksijen sensörü yok mu nereye baktı acaba.
    - mecburen bilgisayara sokucaz diyor.
    :( yıldım yemin ediyorum.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Çiğ benzin kokusu ve ilk çalıştırmada siyah duman yanmamış benzinin manifolda gönderildiği anlamına geliyor. Ateşleme sisteminizde kesin bir sorun var. Gaz yemiyor, 100-110'u geçemiyorum demenizden de ateşlemenin tam ve sağlıklı olmadığını anlıyorum. Fazla benzin yakması; bir silindirin düzgün yanma yapmamasından dolayı bütün yükü diğer tek silindirin çekmeye çalışmasından kaynaklanıyo olabilir. Allah kolaylık versin. Ayrıca başka bir servis veya usta gibi usta deneyin bence. Servislerin bazen basit bir şeyi 30 yerden dolandırıp fazla para koparma çabasını hepimiz tecrübe etmişizdir.
    spawner bunu beğendi.
    Respect

Motosikleti
    Açıkçası Z garajdan bende hiç memnun kalmadım. Parçalara gereksiz pahalı fiyat vermeleri, her şeyden para koparmaya çalışmaları falan hiç hoş değil. Mecburiyetten bir kaç kere gitmek zorunda kaldım. Bildiğim bir problemi bulmak için bahsettiğin cihazı takmaya bile para istiyorlar. Zorunda kalmadıkça kimsenin gitmesini de önermiyorum.
    spawner bunu beğendi.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Selamın aleyküm,

Beyler/hanımlar, lastik konusunda baya bir kararsızım. Bizim lastikle birebir uyuşan bridgestone'un şu lastiklerini buldum, bunlarda 1500 TL'ye geliyor;
    https://www.motolastik.com/bridgesto...SABEgKiC_D_BwE
    https://www.motolastik.com/bridgesto...SABEgJbBfD_BwE

Ee bunlar da haliyle kol gibi, alırsam değer mi bilemedim, varsa alternatif önerileriniz, ya da "aldım ve parasına değdi tavsiy ederim" dediğiniz, önerilere açığım.

Motosikleti
    Arkadaşlar fi ışığı yakmıyor,bujiler ve pipoları değişti, motor sıcak iken marşta neden zorlanma olur bilgisi olan var mı?

abbasglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi: Yamaha Tracer 700, 2013-2018: Gv250

Ön-Arka Dişli-Zincir Değişimi

Arkadaşlar, motorun zincirini değiştireceğim, değiştirmişken de ön ve arka dişliyi de değiştireyim dedim, işte bütün sorun ben bunu değince başladı . aşağıdaki linkte gt250 ve gt650 liye uyumlu RK marka setler ve orijinal dişlilerin linki var. Benim bildiğim kadarı ile 520 116 bakla zincir bizim zincir, gt250 ön dişlisi de bize uyuyor, bu linkteki arka dişliler bize uyar mı ya da tornada bir iki delikle uydurabilir myizi. İçimizde arka dişlisi bize uyumlu olan marka model bilen arkadaşımız var mı,1 ve3. tercihte zincirde var. 2.tercihte zinciri ayrıca almam gerekecek. DID marka malumumuz en iyisidir, ama bu RK marka nasıldır bilmiyorum cevap için tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler,

Orijinal Ön dişli,
    https://www.hyosungsource.com/index....sp9qpick0gbhh0

Orijinal arka dişli,
    https://www.hyosungsource.com/index....sp9qpick0gbhh0

Muadildüşündüğüm;
    1. tercih:https://www.motoonline.com.tr/marka-...0-r-efi-11-15/
    2.tercih: https://www.motoonline.com.tr/marka-...0-r-efi-11-15/
    3. tercih: https://www.motoonline.com.tr/marka-...0-r-efi-05-15/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

[/COLOR]
    https://i.hizliresim.com/Y6P05Z.png

https://i.hizliresim.com/VDpdAv.jpg
    Aynı Sorun bende de oldu, herkes buna dikkat etmeli, depo kaldırılırken benzin hortumunun musluklu yeri germesi sonucu oluyor, bana mesaj atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Abbas bey dişli değiştirmek için biraz daha fazla araştırma yapın bence. Çünkü değiştirmek çok büyük bişey katmayacak size. Zincir değiştirmek en mantıklı ilk hareket olacaktır. Problem zincir değişiminden sonra devam ediyorsa dişili değiştirmeyi düşünün derim. Bunların hepsini daha yeni araştırdığım ve uyguladığım için söylüyorum. 1230'uncu sayfadan itibaren bu konuda birkaç paylaşımım var. İncelemeniz size de faydalı olacaktır. Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Sezer bey bnm arka lastik patlamıştı. 250 TL'ye ikinci el çok düzgün bir michelin commander buldum. Çok memnunum. 2000 km civarında yol yaptım. Tavsiye ederim.
    Respect

Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm,

Beyler/hanımlar, lastik konusunda baya bir kararsızım. Bizim lastikle birebir uyuşan bridgestone'un şu lastiklerini buldum, bunlarda 1500 TL'ye geliyor;
    https://www.motolastik.com/bridgesto...SABEgKiC_D_BwE
    https://www.motolastik.com/bridgesto...SABEgJbBfD_BwE

Ee bunlar da haliyle kol gibi, alırsam değer mi bilemedim, varsa alternatif önerileriniz, ya da "aldım ve parasına değdi tavsiy ederim" dediğiniz, önerilere açığım.
    Aslında bu yıl benimde lastik değiştirmem lazım.Ama seneye değiştirmeyi düşünüyorum.Motosiklet satmazsam seneye şu lastikleri alabilirim.
    Mitas 110/90-16 59P TT MC7 Ön Lastik
    Mitas 140/90-15 70R TL MC7 Arka Lastik

Yada diğer bir seçenek.;
    Metzeler 110/90-16 59S TT Perfect ME 77 Ön Motosiklet Lastiği
    Metzeler 140/90-15 70S TT Perfect ME 77 Arka Motosiklet Lastiği

Not:Lastikal sitesi güvenilir mi değil mi bilmiyorum.Siteyi rastgele verdim.Maksat lastikler gözüksün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Arkadaşlar fi ışığı yakmıyor,bujiler ve pipoları değişti, motor sıcak iken marşta neden zorlanma olur bilgisi olan var mı?
    Galiba bu sorun bende motosikleti ilk aldığımdan beri var.Bir süre gezip motor ısındıktan sonra çalıştırma için çok hafif gaz vermek gerekiyor.Sanırım motorun sıcaklığından dolayı sensörler biraz şaşırıyor,ilk soğuk motordaki gibi yüksek rolantili çalıştırmıyor.Sanırım bundan oluyor.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba bu sorun bende motosikleti ilk aldığımdan beri var.Bir süre gezip motor ısındıktan sonra çalıştırma için çok hafif gaz vermek gerekiyor.Sanırım motorun sıcaklığından dolayı sensörler biraz şaşırıyor,ilk soğuk motordaki gibi yüksek rolantili çalıştırmıyor.Sanırım bundan oluyor.
    Sinir bozucu açıkçası rölanti devri arttırılsa vs bir şekilde düzeltilemez mi acep?

Sinir bozucu açıkçası rölanti devri arttırılsa vs bir şekilde düzeltilemez mi acep?
    Enjeksiyonlu motorlarda rolanti devri,sensörlerin gönderdiği sinyallere göre otomatik ayarlandığı için elle ayarlama yapılamıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler