Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkürler yorum için. Sanırım bende sıfır alacağım. Baktığımda temiz motorlar, 11-13.000 arasında. Hatta bir arkadaş 14.000tl yazmış 650km motora. İyide sıfırını 500tl farkla taksitli alabiliyorken kim alır onu bilemedim.
    Taksiti bitene kadar ben cesaret edemem heralde açığa bırakmaya. Bir yer bulmalıyım.
    Bu buji sorunu garantiden yapılamıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Sıfır motor alımında ki süreç nasıl oluyor acaba? Ruhsat çıkarması, masrafı? Motorun nakliyesi ve motor için yapılması gereken ilk şeyler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, ekipmana dikkat, ekipmansız çıkmamak gerek. Bir sadaka verin.

Maalesef bir aletler <fazla> akıllı olduklarından egzoz taktırmak çok meşakkatli bir süreç Oksijen sensörlerinin iptal edilmesi, beynin buna göre ayarlanması, hava ayarı derken yılabilirsiniz. Egzozu deldirdiğinizde de yine birçok problem baş gösteriyormuş araştırdığım kadarıyla. 20.000'den sonra sesinin toklaştığını söylediler. Bu konuda pek yapılabilecek birşey yok gibi.
    Ekipmansız değildim Çok şükür, Kaskım , korumalı montum , dizliklerim ve edivenlerim vardı. O yüzden bir sıkıntı olmadı.

Benim motor 33binde ve sesi benim için gayet iyi, daha fazlasını istemezdim. Egsozda oynama yok.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    gv250 ön palet ayaklık nereden temin edebiliriz arkadaşlar,delta motor u aradım olmadığını artık getirmeyeceklerini söylediler

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Yalçın34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Uzun süredir takip ettiğim bir site ama yeni üye olabildim ancak.
    2 defa Mct 250 sahibi olmuş biriyim. Her defasında bir daha motor almayacağım diyerek sattım motorumu. Ama yine buradayım işte.
    Bu sefer gönlümde, bu konu başlığı altında yazmamdan da anlaşılacağı gibi Gv250 var. Mct'den sonra sanırım büyük bir ivme olacak benim için.
    Yorumlarınıza çokça baktım ancak bazı sorularımın cevaplarını tam olarak bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- 2.el ve sıfır arasında kaldım ancak gördüm ki, 2. elde de temizlerin fiyatları hiç düşük değil. Üstelik, ekstra donanımlı motorlarda değil. Sıfırların fiyatı 14.500 - 15.000tl ve kredi kartına vadesiz taksit var. Sanırım sıfır alacağım, siz ne dersiniz?

2- Sıfır alırsam lastik değiştiririm sanırım ve artçı için sırtlık, koruma demiri vesaire lazım olacak. Bunlar için öneriniz ve fiyat bilginiz var mı?

3- İstanbul Avrupa yakasında iyi bir servis bilgisi göremedim yazılarınızda. Önerisi olan var mı?

4- Kapalı bir garajım yok, hatta bir garajım bile yok. Mondial'i apartman önüne zincirliyordum. Çalarlarsa kurtulurum diyordum Siz nasıl güvenlik önlemi alıyorsunuz?

5- Motoru aldığımda, ilk iş şunları yap diyeceğiniz önerileriniz var mı?

6- Son olarak, Gece mavisimi, yoksa siyah mı?

Hepinize kazasız sürüşler
    Teşekkürler
    1.Bu konuda benim fikrim sıfır değik temiz ikinci el almanız yönünde ama gidip kontrol etmek konusunda tecrubeniz yoksa kararı size bırakıyorum.

2.Lastik değiştirmenize gerek yok, orijinal lastikleri fena değildir, bu konuda çok hassassanız değiştirebilirsiniz. Normal kullanımda problem çıkarmaz.

3.Bilmiyorum.

4.Garajınız yada bahçeniz yoksa Disk kilidi, zincir ve branda ile motorunuzu koruyabilirsiniz. Gv 250 pek çalmıyorlar genelde racing, tabi bu sadece bir yorum çalınmaz diye bir şey yok.

5. Buji pipolarını değiştirmelisiniz, başka bir şeye gerek yok.

6. Renk tercihi tamamen size bağlı, bence ikisi de güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv250 ön palet ayaklık nereden temin edebiliriz arkadaşlar,delta motor u aradım olmadığını artık getirmeyeceklerini söylediler
    Motopit.com veya facebook gruplarında arayabilirsiniz.

Alıntı Yalçın34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Uzun süredir takip ettiğim bir site ama yeni üye olabildim ancak.
    2 defa Mct 250 sahibi olmuş biriyim. Her defasında bir daha motor almayacağım diyerek sattım motorumu. Ama yine buradayım işte.
    Bu sefer gönlümde, bu konu başlığı altında yazmamdan da anlaşılacağı gibi Gv250 var. Mct'den sonra sanırım büyük bir ivme olacak benim için.
    Yorumlarınıza çokça baktım ancak bazı sorularımın cevaplarını tam olarak bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- 2.el ve sıfır arasında kaldım ancak gördüm ki, 2. elde de temizlerin fiyatları hiç düşük değil. Üstelik, ekstra donanımlı motorlarda değil. Sıfırların fiyatı 14.500 - 15.000tl ve kredi kartına vadesiz taksit var. Sanırım sıfır alacağım, siz ne dersiniz?

2- Sıfır alırsam lastik değiştiririm sanırım ve artçı için sırtlık, koruma demiri vesaire lazım olacak. Bunlar için öneriniz ve fiyat bilginiz var mı?

3- İstanbul Avrupa yakasında iyi bir servis bilgisi göremedim yazılarınızda. Önerisi olan var mı?

4- Kapalı bir garajım yok, hatta bir garajım bile yok. Mondial'i apartman önüne zincirliyordum. Çalarlarsa kurtulurum diyordum Siz nasıl güvenlik önlemi alıyorsunuz?

5- Motoru aldığımda, ilk iş şunları yap diyeceğiniz önerileriniz var mı?

6- Son olarak, Gece mavisimi, yoksa siyah mı?

Hepinize kazasız sürüşler
    Teşekkürler
    1* Merhabalar, ben 3 hafta önce sıfır olarak gv250'mi yeni aldım. 2016 model sissy bar, ön koruma demiri ve sis farları 14800'e aldım. Ekstra olarak 400 lira sigorta, 137 lira ruhsat, 17 lira plaka tuttu. Yani toplamda 15350 TL civarı sıfır motora masraf yaptım.
    İkinci el piyasası nerden baksanız 13000TL civarı, ve hatta bazıları 0 fiyatından fazla fiyata koymuşlar. Bence sıfır alacaksanız pazarlıkta ekstralarını ekletiniz.

2*Lastik konusunda bence değiştirmeye gerek yok en azından 1-2 sezon. 5 ay önce superlight200 kullandım daha kötü lastikleri vardı. şimdiye kadar bir tehlike yaşamadım ıslak zeminde.

4*Bende gv250imi apartman önüne zincir disk kilidi ve brandayla muhafaza ediyorum.

6*Siyah

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    teşekkürler

Merhaba Murat, çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Çok faydalı oldu benim için. Motorsikleti ekstralarıyla birlikte çok güzel fiyata almışsın. Hayırlı olsun. Aldığın bayi nerede ve adı nedir? Bende onlarla görüşebilirim belki. Biraz peşin ve geri kalanını kredi kartına taksit yaptırmayı planlıyorum.

2.el için söylediğin doğru. Dün sahibinden baktım. Ekstra olarak sadece yan çantaları olan 5.000km motora adam 15.500 yazmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Bugün, Gv250 ön tampon sordum. 890tl dediler. Sizce normal mi bu? 😵😲

yakupdalga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 & KTM DUKE 200
    Arkadaşlar merhaba grupta yeni üyeyim sayfada araştırdım ama çözümü bulamadım.

1 aydır yatmakta olan gv 250 min tek silindirine ateşleme geliyor
    buji değişimi yapıldı ateşleme gelmedi
    bobin de ateşleme gözükmedi
    ön sillindirdeki sağlam olan bobinin artı kablosu sökülüp arka silindirdeki ateşleme yapmayan bobine takıldığında bujiyi şaseye tutarak denediğimde ateşleme geldi
    beyinden bobine gelen kabloda elektrik gözükmedi

sizce sorun nedir daha önce yaşayan oldumu
    ayrıca motorun yan sehpa müşürü arızalıydı arada yolda giderken çekişten düşünce ayaklığı açıp kapatıyordum düzeliyordu şuan sehpa müşürünüde iptal edip düz bağladım çekiş biraz daha iyi gibi ama hala arka silindirde ateşleme yok.

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    Selamlar
    Hyosung GV 250 DR 2018 için böyle bir model var,bazı bayiler temmuzda geleceğini söylerken bazıları Hyosung'un Türkiyeden çekileceğini söylüyor
    Bilginiz var mı?Teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=KL6d7GNeGVM

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı Guy Fawkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Hyosung GV 250 DR 2018 için böyle bir model var,bazı bayiler temmuzda geleceğini söylerken bazıları Hyosung'un Türkiyeden çekileceğini söylüyor
    Bilginiz var mı?Teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=KL6d7GNeGVM
    Gelirse direkt alırım acımam :D
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Arkadaşlar Bujileri, pipolarını, ve kablolarını değiştirmek istiyorum servis sadece 100tl işçilik verdi malzemeler için istanbulda uygun fiyata ngk satan bir yer var mı?

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200ns
    İyi forumlar herkese. Koruma demiri konusunda bir sıkıntı varmış motoru aldıktan sonra onu anladım 2006 model motoruma koruma demiri çözmeye çalışıyorum internette malesef satan bulamadım. Bulabilceğim bir yer var mıdır ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bizim motosikletlere YTX14 tip akü mü yoksa YTX9 tip akü mü uyuyor?Eve gidince kendi motosikletim aküsünü de çıkarıp bakacağım ama sizin de bir fikrinizi almak istedim.İnternette GV 250 uyumlu akü aratınca ikisi de çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bujileri, pipolarını, ve kablolarını değiştirmek istiyorum servis sadece 100tl işçilik verdi malzemeler için istanbulda uygun fiyata ngk satan bir yer var mı?
    Buji ve buji pipoları şu adresten alıp değiştirmiştim.Eğer herhangi hasar yoksa 2 yıllık motosiklette buji kablolarını değiştirmeye gerek yok.100 TL işçilik biraz fazla istemişler sanki.Birazcık uğraştırıyor ama öyle 100 TL lik bir iş yok gibi.
    http://bujimarket.com/

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı RoseLuslie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar herkese. Koruma demiri konusunda bir sıkıntı varmış motoru aldıktan sonra onu anladım 2006 model motoruma koruma demiri çözmeye çalışıyorum internette malesef satan bulamadım. Bulabilceğim bir yer var mıdır ?
    İstanbul'da Metal Sanatları Atolyesi var.En dayanıklısı bildiğim kadarı ile onların ürettiği.Bursa'da da bizim motosikletlere koruma demiri imal eden bir yer var ama pek önermem.Krom kaplama,taktıktan sonra direksiyon kilidi zor kilitlenmeye başladı,ilanda belirtikleri ücretin üstüne bir 30 TL montaj ücreti istediler (ilanda montaj ücreti ile ilgili bir bilgi yoktu.)Verin anahtarı ben kendim takarım dediğim de ırım kırım ederek bedavaya taktılar.
    Akias bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji ve buji pipoları şu adresten alıp değiştirmiştim.Eğer herhangi hasar yoksa 2 yıllık motosiklette buji kablolarını değiştirmeye gerek yok.100 TL işçilik biraz fazla istemişler sanki.Birazcık uğraştırıyor ama öyle 100 TL lik bir iş yok gibi.
    http://bujimarket.com/
    Garantide ürün olunca maalesef yapacak pek bir şey kalmıyor, 2 yere sordum aynı cevabı aldım. Yoksa Atatürk oto sanayide çok tanıdık var.
    Şansıma bir tanıdık vasıtası ile CR9E bujiler ve SD05FGA pipolar uyguna geldi, Sabah fi ışığı için garanti kapsamında parçalar değişecekti beraberinde bıraktım hayırlısı bakalım.

Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantide ürün olunca maalesef yapacak pek bir şey kalmıyor, 2 yere sordum aynı cevabı aldım. Yoksa Atatürk oto sanayide çok tanıdık var.
    Şansıma bir tanıdık vasıtası ile CR9E bujiler ve SD05FGA pipolar uyguna geldi, Sabah fi ışığı için garanti kapsamında parçalar değişecekti beraberinde bıraktım hayırlısı bakalım.
    CR8E buji tercih etseydiniz daha iyi olurdu.GV 250 nin standart bujileri CR8E.CR9E soğuk tip,CR7E ise sıcak tip buji.
    siyahus bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    hyosung gv250
    günaydın arkadaşlar, arka stop lambası patlamış. yeni ampul lazım oraya. daha önce başına gelen var mı ?

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar, arka stop lambası patlamış. yeni ampul lazım oraya. daha önce başına gelen var mı ?
    Benim 2-3 kere geldi başıma. Muazzam kolay bir şey değiştirmesi. Uygun ampul 1-2 Tl'ye satılıyor. Ben bir motor dükkanından almıştım ama sanırım hırdavat tadındaki marketlerde de bulunur. Kırmızı kapağı yıldız tornovida yardımıyla söküp ampülü kolayca değiştirebilirsin. Tek dikkat etmeniz gereken konu duy'u geriye düşürmeyin. Ben düşürdüm sonra geri oturtamadım :D

Motosikleti
    hyosung gv250
    çok teşekkürler. Değiştirmesi çok kolay gerçekten. ben ampul zor bulunur sanmıştım, hyosungsource'dan falan bakıyordum. O zaman motorcu gezmeye başlayayım

Arkadaşlar 2015 model gv250 var 8 bin kmreye geldi sibop ayarı ne zaman yapılmalı veya yapılması gerekir mi ?

Alıntı 45Chopper60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2015 model gv250 var 8 bin kmreye geldi sibop ayarı ne zaman yapılmalı veya yapılması gerekir mi ?
    Yanlış hatırlamıyorsam ne kullanım ne tamir klavuzunda subap ayarı ile ilgili hangi km de yapılacağına dair bir bilgi yok.Eğer motordan normalin dışında bir şıkırtır(gevşek subap) yada vuruntu şeklinde bir tıkırtı (sıkı subap) sesi geliyorsa,yakıt tüketimi fazla yada performans düşükse subap ayarını bir kontrol etmekte fayda var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler