Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2012 model şu an 45000 de 1. sorun 1. silindir bölümüne yüksek voltaj gidiyor demek istiyor sanırım .
    2. sorun debriyaj ile ilgili uyarı bir yerlerde . çözünce de çözümü yazacağım .
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gv 250
    arkadaşlar aküm bitti yuasa ve bosch dışında akü önerisi var mı? ucuz yollu

VLM taktım ben 12 amper 190 TL'ye aldım izmirde akünün bayisinden. Bosh ve Yuasa kadar iyi değildir şüphesiz ama fiyat/performans bunda karar kıldım.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Arkadaşlar arka lastiğim patladı bugün. Artçı da vardı. Allahtan yapışmadık asfalta. Zor durdum. Neyse bi baktım patlayana michelin commander 140/90 15. Michelin sıfır fiyatına baktım. Tam tamına 1100 TL. Yuh dedim. Dükkan dükkan gezerken çıkma buldum dişler iyi falan 200'e çözdüm. Niye 200 derseniz aynı marka modelden buldum da ondan. Bu arada kendim söktüm taktım. Ve farkettim ki motor deli gibi hafifledi. Meğerse benim kampana içi tozdan ölüyomuş. Güzelce temizlemiştim takmadan önce. Sanki motor 50 kg hafifledi. Valla orta ayaklığım da yoktu ama iki krikoyla sağdan soldan hallettim. Neyse sonuç olarak eli anahtar tutan herkese tavsiye ederim. Çok zor değilmiş. Orta ayaklığınız varsa yaza girmeden güzel bi bakım yapın derim. Malum bizim kampanalar hep böğürür. Artık bende böyle problem kalmadı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sash_009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka lastiğim patladı bugün. Artçı da vardı. Allahtan yapışmadık asfalta. Zor durdum. Neyse bi baktım patlayana michelin commander 140/90 15. Michelin sıfır fiyatına baktım. Tam tamına 1100 TL. Yuh dedim. Dükkan dükkan gezerken çıkma buldum dişler iyi falan 200'e çözdüm. Niye 200 derseniz aynı marka modelden buldum da ondan. Bu arada kendim söktüm taktım. Ve farkettim ki motor deli gibi hafifledi. Meğerse benim kampana içi tozdan ölüyomuş. Güzelce temizlemiştim takmadan önce. Sanki motor 50 kg hafifledi. Valla orta ayaklığım da yoktu ama iki krikoyla sağdan soldan hallettim. Neyse sonuç olarak eli anahtar tutan herkese tavsiye ederim. Çok zor değilmiş. Orta ayaklığınız varsa yaza girmeden güzel bi bakım yapın derim. Malum bizim kampanalar hep böğürür. Artık bende böyle problem kalmadı.
    Lastikte çok büyük mü hasar vardı komple değiştirme ihtiyacı hissettiniz?Yama ile düzelecek durumda değil miydi?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Geçmiş olsun, peki lastiği kendimizin değiştirmesi motosikleti garanti kapsamından çıkarır mı acaba?

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, peki lastiği kendimizin değiştirmesi motosikleti garanti kapsamından çıkarır mı acaba?
    Garanti??? Yok bende Almanca. motor 9 yaşında benim. Neyse lastiğin değiştiği anlaşılabilir bir durum değil bence. Arada gasket, o-ring, sızdırmazlık sağlayıcı bişey gibi servis parçası yok. Civata, saplama, somun falan hepsi bu. Fakat fren tertibatı ve zincir göbeğinin nasıl çıktığını iyi gözlemleyip takarken hangi sırayla takıcam planını baştan sökerken iyi kurgulamak lazım. Sonra toplamak 5000 parçalık yapboz olayına dönmesin. An ve an foto çekerseniz sorun olmaz.

Ayrıca lastik de 9 yaşındaydı. Yama yapsam öpmediğim asfaltı bir ay içinde tekrar öperdim. O yüzden çıkmayla çözdüm işi. Çıkan lastikte tam orta hattan yer yer yarılmalar vardı. Yani ömrünü hakkıyla tamamlamıştı.
    Se-ZeR ve Thracian bunu beğendiler.
    Respect

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Arkadaşlar aklımda iki soru vardı birini forumun eski sayfalarında mı ne gv250lerde 11 bin 11.5 bin devir civarında kesici olduğunu okumudum. Kalan öteki soru ise yedek parça sitelerinde denge/devrilme sensörü vari bir şey gördüm bizim gv250lerde mevcutmu böyle bir sensör?

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aklımda iki soru vardı birini forumun eski sayfalarında mı ne gv250lerde 11 bin 11.5 bin devir civarında kesici olduğunu okumudum. Kalan öteki soru ise yedek parça sitelerinde denge/devrilme sensörü vari bir şey gördüm bizim gv250lerde mevcutmu böyle bir sensör?
    Merhaba,
    İlki, evet devir kesici var, şöyle göstereyim;

Diğer denge sensörü ile alakalı birşey okumadım, sağa sola yatarken de herhangi bir toplama hareketi yapmadı şimdiye kadar motosiklet, bizde olduğunu zannetmiyorum.
    ilker_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba,
    İlki, evet devir kesici var, şöyle göstereyim;

Diğer denge sensörü ile alakalı birşey okumadım, sağa sola yatarken de herhangi bir toplama hareketi yapmadı şimdiye kadar motosiklet, bizde olduğunu zannetmiyorum.
    kesiciden kastım redline kesicisi idi ki eski sayfalarda siyahus adlı üye sağ olsun onu öğrenmiştim bahsettiğim denge/devrilme sensörü ise başınıza gelmesinde motorsiklet yana yattığında/devrildiğinde aracı stop ettiren cinsten olan

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    kesiciden kastım redline kesicisi idi ki eski sayfalarda siyahus adlı üye sağ olsun onu öğrenmiştim bahsettiğim denge/devrilme sensörü ise başınıza gelmesinde motorsiklet yana yattığında/devrildiğinde aracı stop ettiren cinsten olan
    Çok şükür hiç devirmediğimden bilgi veremiyorum o zaman, tecrübeli birisi yazabilir.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Evet 2008 sonrası modellerde devir kesici var ben arada giriyorum 😁 denge sensörü nü hiç bilmiyorum hiç duymadım Allah test ettirmesin.

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Denge sensörü dediğin şu bmw'nin, honda'nın yeni motorlarında kendi kendine iki teker üstünde durabilme özelliğinden mi bahsediyosun? Eğer ondan bahsediyosan türkiyeye çok uzak bi teknoloji bu. YouTube'a yaz devrilmeyen motor diye görürsün.
    Respect

Motosikleti
    Denge sensörü dediğin şu bmw'nin, honda'nın yeni motorlarında kendi kendine iki teker üstünde durabilme özelliğinden mi bahsediyosun? Eğer ondan bahsediyosan türkiyeye çok uzak bi teknoloji bu. YouTube'a yaz devrilmeyen motor diye görürsün.
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın da tekrar belirteyim motosiklet duruyor tuttuk ittik devrildi yana iyice yattı bunu algılayıp motoru stop edecek bir sensör sordum yedek parça sitelerinde denge/devrilme sensörü olarak geçen bir parça gördüğüm için sormuştum bu normalde var mı diye servis kitapçığına baktım bugün tip over sensor diye bir sensör gözüküyor devrildiğinde stop eden parçanın bu parça olması lazım ama merağımı gidermek için motoru devirme gibi bir niyetimde yok açıkçası

Not: denge sağlayan gyroscope sistemlerinden bahsetmiyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Arkadaşlar ben denge sensörünü hiç görmedim çoğu kez sökmüşlüğüm vardır, ben var diye biliyorum, ama olmayabilirde...
    Akias bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın da tekrar belirteyim motosiklet duruyor tuttuk ittik devrildi yana iyice yattı bunu algılayıp motoru stop edecek bir sensör sordum yedek parça sitelerinde denge/devrilme sensörü olarak geçen bir parça gördüğüm için sormuştum bu normalde var mı diye servis kitapçığına baktım bugün tip over sensor diye bir sensör gözüküyor devrildiğinde stop eden parçanın bu parça olması lazım ama merağımı gidermek için motoru devirme gibi bir niyetimde yok açıkçası

Not: denge sağlayan gyroscope sistemlerinden bahsetmiyorum
    Ooo... hocam ben seni çok yanlış anlamışım. Neyse ben o tarz tip over sensörleri büyük (1000-1600'lük) enduro tarzı motorlarda oluyo diye biliyorum. Çok bilinen bi konu değil herhalde...
    Akias bunu beğendi.
    Respect

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Arkadaşlar selam, bende 2016 aquila var, susturucunun en dışta olanını çıkarmak istiyorum, zarar vermeden nasıl çıkarılabileceğine dair bilgisi olan var mı?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam, bende 2016 aquila var, susturucunun en dışta olanını çıkarmak istiyorum, zarar vermeden nasıl çıkarılabileceğine dair bilgisi olan var mı?
    Zarar vermeden çıkarma imkanı pek yok.En uçtaki susturucu küçük bir spiral taş ile yada oksijen kaynağı ile kesilerek çıkartılıyor.Pek geri dönüşü olan bir işlem değil.

Motosikleti
    Ben mevcut egzoz ile oynamayı değil de işinin ehli birine yeni bir tane yaptırmayı düşündüm şansıma istanbulda bana yakın olarak sayılabilecek Atatürk oto sanayi mahallesinde baya işini iyi yapan ünlü bir egzoz ustası var da gidip konuşmak, fikir almak lazım. Torkta, beygirde azalma gibi bir etkisi olur mu yakıt tüketiminde değişiklik yaşanır mı vs gibi bir sürü soru var kafamda sadece ses olsa ne ala tabi.

Bu arada bugün motobike fuarına gideceğim hyosung standından bir foto gördüm farklı bir şey gözüme çarpmadı ama olurda denk gelirsem fotolar ile eklemeye çalışırım konuya

Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    https://youtu.be/p0Z1xcjTEAA

Benimkini de zamanında böyle yapmışlar. Duyanlar çokgüzel diyo ama ben biraz fazla gürültülü buluyorum.
    Respect

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    fuara giden yokmu arkadaşlar hyosung stadından birkaç görüntü alaydık iyi olurdu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler