Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Foruma yeni üye oldum.Direk olarak GV 250 alacaklara hitap etmek istedim.Kesinlikle korkmayın, şüphe duymayın.Motorumu 25 aralıkta satın aldım.2009 model 43000 de bir makinadır kendisi.Sakaryadan aldığım motorumla akşam 8 de Bursa'da olacak şekilde 3 saat yol yaptım.Soğuktan sağlam dayak yedim ama motor banamısın demedi! Bursa'da gece yattıktan sonra sabah soğuğunda yola çıktım ve bu motor km'ler arttıkça yol istemeye başladı.Bundan sonra olayı rakamlarla veya tariflerle anlayamazsınız.7 yıl motorsuz kaldıktan sonra 0 derece havada yola çıktım.Dondum ama motor gitmek istedi.Sanki "Hidalgo".Bursadan 8:30 saat yol gittikten sonra Marmaris'e girdim.İnsanlar 2 saat motor süremediklerini falan söylüyorlar.Yok motor hararet yapıyomuş yok tekliyomuş yok başka arızalar falan filan.Arkadaş 8:30 saat yol gittim buz gibi havada eve geldiğimde yorgun değildim.Camdan aşağı baktım motora, biraz daha gezsem mi acaba dedim kendi kendime.Şimdi söylüyorum bu motoru almayı düşünenlere; Almayın sakın.Aşık olursunuz,eve giremezsiniz,çoluğunuzdan çocuğunuzdan ayrı kalırsınız valla.Başka sözüm yok...
    Respect

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhaba,
    Sanırım tüm aksilikler beni buluyor, gaz telim koptu, sadece içerisindeki teli değiştirmenin bir yolu var mı yoksa komple satın almak mı zorundayım?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motorla ilgili dikkat ettiğim bir şey var, motorun internetteki fotoğraflarına baktığımda kiminde krom kaplı motor bloğu olduğunu görüyorum. Bizde satılanlarda ise motor bloğu mat gri renkte. Bunu krom aksesuarlarla mı yapıyorlar ? Bir de orjinal sissy barını hiçbir sitede göremedim, artık satılmıyor mu ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    http://koreanbikeparts.com/index.php...125-gv250.html

orjinal sissy bar'ı buradan alabilirsin. sana ulaşması 2-3 haftayı bulur. direk kredi kartı kullanabiliyorsun. paypal vs gerekmiyor. gümrüğe geldiğinde ekstrada %20 gümrük vergisi ödemen gerekbilir. hesaplarken nakliye hariç olarak ödeyeceksin bunu. nasıl öderim dersen ürün ptt şubesine gelecek oradan gidip alırken vezneye ödüyorsun. ama şansına gümrükten vergisizde geçebilir. ama bunun garantisi yok.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Merhabalar, karbüratörlü gv250 aramaktayım. İstanbul anadolu yakası, Kocaeli ve Bursa cevrelerinde satan bana ulaşabilir. Olabildiğince temiz ve olabildiğince kmsi düşük oldukca ona göre fiyatı konuşulacaktır. cemilocco@gmail.com'dan mail atarak ulaşabilirsiniz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Sanırım tüm aksilikler beni buluyor, gaz telim koptu, sadece içerisindeki teli değiştirmenin bir yolu var mı yoksa komple satın almak mı zorundayım?
    Geçen yıl benim başıma da aynı şey gelmişti.Yanlış hatırlamıyorsam bisiklet vites vites teli ve bizim gaz koluna uygun büyüklükte klemens kullanarak bir şeyler uydurmuştum.Çok sağlıklı ve güvenilir değil ama 3000-4000 km oldu hala kullanıyorum.Bunun yanında orjinal gaz teli bulup yedekte tutuyorum.

Çeşitli sitelerde bizim motosikletlere uygun gaz teli rahatça bulunuyor.
    https://www.n11.com/arama?q=gv+250+gaz+teli
    Se-ZeR bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl benim başıma da aynı şey gelmişti.Yanlış hatırlamıyorsam bisiklet vites vites teli ve bizim gaz koluna uygun büyüklükte klemens kullanarak bir şeyler uydurmuştum.Çok sağlıklı ve güvenilir değil ama 3000-4000 km oldu hala kullanıyorum.Bunun yanında orjinal gaz teli bulup yedekte tutuyorum.

Çeşitli sitelerde bizim motosikletlere uygun gaz teli rahatça bulunuyor.
    https://www.n11.com/arama?q=gv+250+gaz+teli
    Teşekkür ederim, peki kendim değiştirebilir miyim? Bursa'da bir yeri aradım, değiştirmek için deponun sökülmesi gerektiğini söyledi. Depoyu sökerek mi değiştirdiniz? Dışarıdan baktım ama gaz kablosunun gittiği yeri göremedim.

Teşekkür ederim, peki kendim değiştirebilir miyim? Bursa'da bir yeri aradım, değiştirmek için deponun sökülmesi gerektiğini söyledi. Depoyu sökerek mi değiştirdiniz? Dışarıdan baktım ama gaz kablosunun gittiği yeri göremedim.
    Depoyu sökmeye gerek yok.Gaz telini takip edin bir yerden sonra ikiye ayrılıyor.Sadece yan kapaklardan bir yada bir kaçı kaç sökülüyordu tam hatırlamıyorum.Bir de gaz kolunun olduğu taraftan kumanda paneli iki tane vida sökülüp açılıyor.Fazla bir işçilik yok.Sadece gerginlikleri iyi ayarlamak gerekli.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    Merhaba,
    aynı aksiliği tek yaşayan sen değilsin emin ol yeni aldığım zamanlarda kopmuştu benimki ve motor 2bin km civarındaydı.
    dostum tel hangi kısımdan kotpu bilmiyorum ama eğer elciğin ordan koptuysa komple değiştirmen gerek. ayrıca depoyu sökmen gerekicek. sökmeden taksan bile ayar yapmak için illa sökmen lazım. bu tel bir yerden sonra ikiye ayrılıyor ve ayrı iki kelebeğe bağlıyosun. birbirine eşit bi şekilde ayarlamak için tek bi açıdan bakarak ikisini de görebileceğim şekilde ayarlamıştım ben. ha bir de önemli bir bilgi vereyim; kelebeklerin olduğu kısımda, telleri gitar teli gerdirme gevşek olsun azcık. geçmiş olsun ve kolay gelsin
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim, gece gece indim motoru biraz inceledim ama karenajın altına doğru devam ediyor, sonrasını gece gözüyle göremedim, açıkcası sökmeye de biraz korkuyorum, geri toplayamam diye...
    Şimdi bir usta çağırsam 50 liralık malzeme için 100 lira yaptım parası alacak, zoruma gidiyor daha binmediğim motora bu kadar para dökmekte. Karbüratörlü motorlar gibi de jikle vs. olmadığı için gaz almıyor hiçbir türlü. İçinde kaldım resmen. Lanetli bir motosiklet mi aldım anlamadım ki...

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim, gece gece indim motoru biraz inceledim ama karenajın altına doğru devam ediyor, sonrasını gece gözüyle göremedim, açıkcası sökmeye de biraz korkuyorum, geri toplayamam diye...
    Şimdi bir usta çağırsam 50 liralık malzeme için 100 lira yaptım parası alacak, zoruma gidiyor daha binmediğim motora bu kadar para dökmekte. Karbüratörlü motorlar gibi de jikle vs. olmadığı için gaz almıyor hiçbir türlü. İçinde kaldım resmen. Lanetli bir motosiklet mi aldım anlamadım ki...
    ustaya yaptırman taraftarı değilim şahsen. dostum çok kolay yaa. depoyu iki civata tutuyo sadece. seleyi çıkarınca hemen deponun alt kısmında iki civata var sök onları. seleyi geri takmadan altına bi minder gibi bişey koy depoyu onun üstüne koy. sonra elcikten itibaren sökersin gerisi çorap söküğü gibi gelir çok kolay. hiç dert etme. hem elinde alışır söke taka öğrenirsin. eğer bi kere ustaya gidersen bi daha hep gidersin benden söylemesi.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı konar-göçer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustaya yaptırman taraftarı değilim şahsen. dostum çok kolay yaa. depoyu iki civata tutuyo sadece. seleyi çıkarınca hemen deponun alt kısmında iki civata var sök onları. seleyi geri takmadan altına bi minder gibi bişey koy depoyu onun üstüne koy. sonra elcikten itibaren sökersin gerisi çorap söküğü gibi gelir çok kolay. hiç dert etme. hem elinde alışır söke taka öğrenirsin. eğer bi kere ustaya gidersen bi daha hep gidersin benden söylemesi.
    Bu destek verici düşüncelerin teşekkür ederim, madem elim biraz anahtar tutsun, internetten sipariş vereyim hafta sonu kendim söküp yapayım
    Şuradan bir ürün buldum ancak orijinal değilmiş, tavsiye eder misiniz? orijinal ürün temin edebileceğim bir yer bilen var mı Türkiye'de(motopit haricinde, aynı ürüne 90 lira yazılmış)?
    https://www.motoonline.com.tr/marka-model/hyosung/gv-250-efi-250cc/gaz-teli/gaz-teli-4561/

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    Bu destek verici düşüncelerin teşekkür ederim, madem elim biraz anahtar tutsun, internetten sipariş vereyim hafta sonu kendim söküp yapayım
    Şuradan bir ürün buldum ancak orijinal değilmiş, tavsiye eder misiniz? orijinal ürün temin edebileceğim bir yer bilen var mı Türkiye'de(motopit haricinde, aynı ürüne 90 lira yazılmış)?
    https://www.motoonline.com.tr/marka-model/hyosung/gv-250-efi-250cc/gaz-teli/gaz-teli-4561/
    benim aldığım da buydu. orjinalinden farkı yok kafan rahat olsun. hala da üzerinde yani sapasağlam hiç bir sorun yaşamadım. kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

hatta sana bi tavsiye de daha bulunayım; sana kalmış ama, bi tane daha sipariş ver yedekte dursun. hatta bi tane de debriyaj teli al. uzun yola çıktığında alırsın yanına. yolda kalmak çok kötü oluyo. hele gaz teli kopunca keyifli sürüş eziyete dönüşüyo benim çantamda takımlar yedek teller falan öyle geziyorum ben. sütten ağzımız yandı bi kere :D
    Se-ZeR bunu beğendi.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    @Se-ZeR Yanlış hatırlamıyorsam 0 olarak 2016 model almıştınız. 2 yıl garantili olması gerekmekte yetkili servisler ile konuştunuz mu bu durumu? ha bir de aman dikkat eğer garantide ise kendiniz değiştirince garantiden çıkmasın, pek anlamam o işlerden.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Se-ZeR Yanlış hatırlamıyorsam 0 olarak 2016 model almıştınız. 2 yıl garantili olması gerekmekte yetkili servisler ile konuştunuz mu bu durumu? ha bir de aman dikkat eğer garantide ise kendiniz değiştirince garantiden çıkmasın, pek anlamam o işlerden.
    Dün Hyosung servisini aradım, onlarda dokunmamam gerektiğini, garanti kapsamından çıkacağını belirttiler. Allahtan sipariş etmemişim, motosikleti ilk fırsatta Bursa'daki servise çektirerek yaptıracağım, 55 lira gaz teline vereceğime 80 lira çekiciye vereceğim, kader kısmet

Dün Hyosung servisini aradım, onlarda dokunmamam gerektiğini, garanti kapsamından çıkacağını belirttiler. Allahtan sipariş etmemişim, motosikleti ilk fırsatta Bursa'daki servise çektirerek yaptıracağım, 55 lira gaz teline vereceğime 80 lira çekiciye vereceğim, kader kısmet
    Şu servislerin en ufak şeyde garantiden çıkar triplerini anlam veremiyorum.Yurtdışında çok ciddi işlemler yapmadıkça garantiden çıkmıyor.Ama bizim burda markalar resmen garantiden sıyrılmak için bahane arıyor.Tel siparişi verecekseniz verin bence.Özellikle çok uzun yolculuklarda bir adet debriyaj telini yanınızda taşımakta fayda var.
    konar-göçer bunu beğendi.

Motosikleti
    gv 250
    Selamlar Üstatlar

5 aydır 2016 model gv 250 kullanmaktaaym. Geçe ay benzin üetmimi öllçtü 100 km'de 5,35 litre geldi. Tamamen şehir içi ve nispeten soğuk havalar olmasına ramen yanılmıyorsam bu değe yükseek. Şu aralar tekrar ölçümü tekrarlıyorum ve yaklaşık olarak aynı degerler gelecek. Kendim biraz mekanik cahiliyim o yüzden fazla kurcalamak istiyorum. Memnun olduğum bir ustam var (resmi servis) ama beyin okuma cihazının olmadığını söyledi. Doğal olarak sensör arızası vb çözemeyebilir diyerekten bu problem için ona götüremiyorum (yanıldığım nokta varsa söyleyin lütfen).

Bu tüketim miktarı problem mi? o konuda yanılıyor muyum?
    Daha önce izmirde yaşayıp çözen var mı?
    Bilgi verebilirseniz çok memnun kalırım. :(

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Tüketim olarak yaklaşık 3,5 lt olması lazım. Hadi bilemedin 4 lt. Fazlası sıkıntı bence. Öncelikle rölanti ayarını sonra da arka kampanayı kontrol edin derim. Benim de kampana fren basılı olmamasına rağmen çok hafif sıkıyormuş. Bu yüzden bir süre gereksiz fazla benzin tüketmiştim.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Alıntı highlore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Üstatlar

5 aydır 2016 model gv 250 kullanmaktaaym. Geçe ay benzin üetmimi öllçtü 100 km'de 5,35 litre geldi. Tamamen şehir içi ve nispeten soğuk havalar olmasına ramen yanılmıyorsam bu değe yükseek. Şu aralar tekrar ölçümü tekrarlıyorum ve yaklaşık olarak aynı degerler gelecek. Kendim biraz mekanik cahiliyim o yüzden fazla kurcalamak istiyorum. Memnun olduğum bir ustam var (resmi servis) ama beyin okuma cihazının olmadığını söyledi. Doğal olarak sensör arızası vb çözemeyebilir diyerekten bu problem için ona götüremiyorum (yanıldığım nokta varsa söyleyin lütfen).

Bu tüketim miktarı problem mi? o konuda yanılıyor muyum?
    Daha önce izmirde yaşayıp çözen var mı?
    Bilgi verebilirseniz çok memnun kalırım. :(
    Fi ışığınız yanıyor mu?

Motosikleti
    gv 250
    Fi ışığı yanmıyor ve rölanti devri 1500. Kampana'da bir problem yok gibi. Servise götüreceğim artık :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler