Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı CraCheR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim, boyum 1.84. Aslında kendimi kastığımı düşünmüyorum. R25 de çok daha fazla kasılıyordu vücut, virajlarda yada yüksek hızda. Bu motorla zaten sakin bir kullanım söz konusu. Hız olarakta rodajda olduğu içim 90 civarı gidiyorum. Ama bacaklarım fazla açıldığı için sanırım kasıklarım ağrıyor, oturuş pozisyonundan da belim ağrıyor gibi geldi.
    sanırım ayaklarınızı basaklara tam oturtamıyorsunuz ve istemsiz olarak bacaklarınız kasılıyor olabilir. motorunuza palet basamak takarsanız bu bacak/kasık ağrısı sorununuzu çözebileceğinizi düşünüyorum
    CraCheR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım ayaklarınızı basaklara tam oturtamıyorsunuz ve istemsiz olarak bacaklarınız kasılıyor olabilir. motorunuza palet basamak takarsanız bu bacak/kasık ağrısı sorununuzu çözebileceğinizi düşünüyorum
    Palet takmayı düşünüyorum fakat nereden alıp nasıl takacağımı bilmiyorum. Nasıl temin edip nasıl takacağım konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim. saygılar.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı CraCheR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Palet takmayı düşünüyorum fakat nereden alıp nasıl takacağımı bilmiyorum. Nasıl temin edip nasıl takacağım konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim. saygılar.
    piyasada uyan paletler varsa onu taktırabilirsiniz ben koreden getirtmiştim. yanlış hatırlamıyorsam delta motor'da bunun palet basamakları olacaktı ama hala varmı bilmiyorum.

kore link'ide bu lakin bu kurla çok para daha 20-30$ nakliye biner fiyata.
    http://koreanbikeparts.com/index.php/hyosung-bikes/gv125-mirage-aquila/footboards-gv250-aftermarket.html
    CraCheR bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Hyosung gv 250 icin facebook grubu var mi aktif olarak kullanilan?

Merhaba arkadaşlar kısa bi süre önce gv 250 sahibi oldum motoru yıkmayı düşünüyorum ancak zincir yağı konusunda biraz araştırınca kafam biraz karştı motul c2 motor yağı almayı düşünüyorum ancak oring zring xring zincirlerde kullanılabileceğiyle iligili bi ibare var gv 250nin zinciri nedir bu konuyla ilgili bilginiz var mı

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı y.Taner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kısa bi süre önce gv 250 sahibi oldum motoru yıkmayı düşünüyorum ancak zincir yağı konusunda biraz araştırınca kafam biraz karştı motul c2 motor yağı almayı düşünüyorum ancak oring zring xring zincirlerde kullanılabileceğiyle iligili bi ibare var gv 250nin zinciri nedir bu konuyla ilgili bilginiz var mı
    orijinal zinciri o-ringli diye biliyorum. zincir yağlamadan önce gazyağı veya mazotla temizleyin zinciri. c2 kullanabilirsiniz rahatlıkla

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı mast3rly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung gv 250 icin facebook grubu var mi aktif olarak kullanilan?
    var hyosung gv250 ismiyle, başvurun bir süre sonra kabul ederler

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Merhaba arkadaşlar , 2008 model GV 250 sahibiyim. 2.el aldığım motorumda yakıt göstergesinin çalışmamasından dolayı yeni gösterge aldım fakat göstegeyi bağladığımda ibrenin devamlı hareket ettiğini, yan ayakta dururken çeyrek depoya indiğini , dik konuma getirince full pozisyonuna yaklaştığını gördüm. Hareket halindeyken de devamlı hareket halinde olup benzin almama rağmen bir değişiklik göstermemiştir. Şamandırayı söküp elimle hareket ettirdiğimde normal bir şekilde hareketi algılamakta ve görevini yapmaktadır. Fakat depoya takınca tekrardan ibrenin hareketli ve yanlış pozisyonda durması devam etmektedir. Şamandıranın arızalı olduğunu düşünüyorum. Şamandıra aradım fakat İzmir'de bulamadım. Bizim motorlarda kullanılabilecek başka markaların şamandırasını veya başka bir çözüm önerebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Selamlar
    Hız göstergesi lambası gaz verince sönüyor ve kadran 0 da takılı kalıyor
    Devir göstergesinde sorun yok.
    Yıkayınca oldu
    Hareket ederken de saliselik yanıp sönüyor
    Fikir lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Düzeltiyorum,gaz verince değil marş basınca ışıkları sönüyor ama kırmızı switch off konuma alınca yanıyor

Motosikleti
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Hız göstergesi lambası gaz verince sönüyor ve kadran 0 da takılı kalıyor
    Devir göstergesinde sorun yok.
    Yıkayınca oldu
    Hareket ederken de saliselik yanıp sönüyor
    Fikir lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Düzeltiyorum,gaz verince değil marş basınca ışıkları sönüyor ama kırmızı switch off konuma alınca yanıyor
    tam olarak bu değil ama bendede nadiren hem hız hemde devir göstergesi ışıklarıyla beraber kapanıyor. motorda hiç bir sıkıntı yok ama, sebebi kablolardaki oksitlenme olabilir, kontak kısmındaki kabloların kontrol edilmesi lazım.

Motosikleti
    Düzeldi
    Üst üste selektör yapınca gösterge ışıkları yandığını farkettim
    Nasıl düzelttiğimi bilmiyorum soketlerle oynadım paneli söktüm temizledim
    Farın arka bağlantısında bir kanca gibi çıkıntı farkettim şase almasını sağlayabilir diye düşündüm, boştaydı, sıkıştırdım bi yere ve düzeldi.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Benzin E göstergesi yanıp sönmeye başladıkan sonra, aşağı yukarı kaç km gidebiliyorsunuz ?

Motosikleti
    Benzin E göstergesi yanıp sönmeye başladıkan sonra, aşağı yukarı kaç km gidebiliyorsunuz ?
    4 litre benzin kaliyor. Yaklaşık 100 km gidebilirsin. Ben yandiktan 50 km sonra benzin aliyorum genelde fazla kaşınmıyorum

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

[/COLOR]
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 litre benzin kaliyor. Yaklaşık 100 km gidebilirsin. Ben yandiktan 50 km sonra benzin aliyorum genelde fazla kaşınmıyorum
    E yanıp söndükten sonra , 2 lt kalınca da benzin ışığı yanıyor değilmi ? Yolda kalmayalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Kitapçığında, E yanıp sönmeye başlayınca benzininiz azaldığı anlamına gelir diyor, benzim göstergesi ışığı yanarsa 2 lt kalmış demektir diyor. E işaretinden sonra daha da azalında benzin göstergesinde ışık yanıyor mu yanmıyor mu emin olamadım. Neyse yolda kalınca anlarım herhalde

Motosikleti
    Evet kitapcikta 2 litre kaliyor diyor ama ben ölçtüm 4 litre kaliyor

Benzin sıfırlanana kadarda yanıp sönmeye devam eder. İsterseniz emin olmak icin sizde yanip sönmeye baslayinca depoyu fulleyin 10 litre benzin aldigini goreceksiniz.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Peki benim merak ettiğim, E yanıp söndükten sonra benzin daha da azalınca herhangi bir ışık daha yanıyor mu ekran da ? Kitapta E yanıp söndükten sonra kullanmaya devam edip 2 lt nin altına inince , birde bu klasik benzin gösterge ışığı yanıyor diyor. Orası kafamı karıştırdı.

Motosikleti
    Düzeldi
    Üst üste selektör yapınca gösterge ışıkları yandığını farkettim
    Nasıl düzelttiğimi bilmiyorum soketlerle oynadım paneli söktüm temizledim
    Farın arka bağlantısında bir kanca gibi çıkıntı farkettim şase almasını sağlayabilir diye düşündüm, boştaydı, sıkıştırdım bi yere ve düzeldi.
    Yok, düzelmedi
    Bazen gidiyo bazen geliyo hız göstergesi
    Selektö basılı tutunca fasılalı yanmaya başlıyo sonra sürekli yanıyo
    Selektörü bırakınca gidiyo
    Uzunlarda düzelmiyo
    Park lambalarında düzelmiyo
    Sadece selektörde düzeliyor
    Bazende kendi kendine hiçbişey olmamış gibi davranıyor

Motosikleti
    Yok, düzelmedi
    Bazen gidiyo bazen geliyo hız göstergesi
    Selektö basılı tutunca fasılalı yanmaya
    başlıyo sonra sürekli yanıyo
    Selektörü bırakınca gidiyo
    Uzunlarda düzelmiyo
    Park lambalarında düzelmiyo
    Sadece selektörde düzeliyor
    Bazende kendi kendine hiçbişey olmamış gibi davranıyor
    Ben bugun motoru bakima verdim bu gösterge kısminada bakicaklar motoru aldigimda sorarim nerden kaynaklandigini

Motosikleti
    GV-250
    Herkese selamlar,

Siteye yeni üyeyim. Yaş biraz ilerlese de yeni hobi olarak bu işe baya merak sardım. Cruiser tarzı bir motor almaya hedefliyorum. gv-250 ve daystar şuan iki seçeneğim. İkisini de test ettikten sonra karar verebileceğim sanırım.

Buradaki yazılanları da geriye dönük 100 sayfa kadar okumuşumdur. Değerli üstatlar ve bilgiler var, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ayrıca.

Benim kafama takılan -daha önce de burada veya başka başlıklar altında konuşulmuş ama maksat güncel olsun- gv-250'nin üretiminin devam edip etmeyeceği veya gv-300'ün çıkıp çıkmayacağı.(Başka bir başlıkta arkadaşın bir tanesi Türkiye'ye ithalatın olmayacağını söylemiş)Eğer üretim durursa yedek parça tedariği bundan nasıl etkilenir? Bursa'da yaşıyorum ve sadece Tek Yıldız motor var diye biliyorum bayi olarak. (Bursalı arkadaşlar daha iyi bilgilendirme yapabilecektir.)

Ayrıca ikinci el alacağım gibi duruyor, Bursa'da işin ehli tavsiye edebileceğiniz servis / usta var mıdır?

Şimdiden teşekkürler. Keyifli ve güvenli sürüşler diliyorum..

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Arkadaslar 1 depo ile kac km gidiyorsunuz? 365km yaptim E isareti yanip sonuyor hala benzin isigi yanmadi normalmidir?

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Arkadaslar 1 depo ile kac km gidiyorsunuz? 365km yaptim E isareti yanip sonuyor hala benzin isigi yanmadi normalmidir?
    Benim bildiğim benzin ışığı yok ayrıca E yanıp sönmesi zaten kırmızı benzin ışığı anlamında. O yandıktan sonra en fazla 40 km gidip benzin aldım o yüzden tam bilemicem. Normalde 330-370 km arası gidebiliyor .
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler