Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de umutlanmıştım ama..

http://i.hizliresim.com/ZZLV1a.png

Göndereyim hocam, bu dediklerinizi bir günde yapabilir miyiz?
    Sabah gelip akşam dönmek gibi, ya da öğlenden akşama?

Çözülecek gibi değil, çekilecek dert değil :D
    Belki de bir sorun yok kaptan, turlayalım mı biraz demek istiyodur.. (korece)

siz bana fotoları gönderin bir bakayım, nikelaj işi ise randevulaşırız aynı gün olmaz nikelaj, kazanlar yanmadan önce sizi ararım bana parçaları gönderirsiniz çünkü komple soyulup temşzlenip yeniden niikele hazırlanması lazım, belirli sayıda malzeme birikince yapılıyor nikelaj çünkü. eğer krom yada antimiyonsa malzemeler parlatılır 1-2 gün de o sürer ama şu var motor parçası ise (silindir kapağı,yan kapaklar gibi ) burda bizim sökme şansımız yok kendi tamircinizde söküp göndermeniz daha mantıklı olur koruma demiri sissy bar gibi sış bağlantılı aksesuarları sökeriz ama aynı gün teslim olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveet 1-3-2 arıza kodundan sonra, marş almama ve stop etme problemi ile yolda kaldım. Servise bıraktım.. Bekliyoruz
    aynı dertler bendede başladı giderken birden devir verince yada yavaşlayıp tekrar hızlanmam gerektiğinde stop ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

arkadaşlar motorunuz rolantide kaç bin devirde çalışıyor benim 2015 2000 den aşağı inmiyor normal değil sanki bu oksijen sensörlerinden alakalı bir problem olabilir sanki değilmi .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorunuz rolantide kaç bin devirde çalışıyor benim 2015 2000 den aşağı inmiyor normal değil sanki bu oksijen sensörlerinden alakalı bir problem olabilir sanki değilmi .
    ilk çalışmada 1900 ısındıktan sonra 1500 gibi takılıyor.

sizinki normal değil sürekli zengin karışımla çalışıyor olabilir buda oksijen sensörlerinden sinyal gelmediği zaman olurr.

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

[/COLOR]arkadaşlar motorunuz rolantide kaç bin devirde çalışıyor benim 2015 2000 den aşağı inmiyor normal değil sanki bu oksijen sensörlerinden alakalı bir problem olabilir sanki değilmi .[/QUOTE]

her sorunu oksijen sensörüne yüklemeyin. yazıktır sizin sorununuz %80 ihtimali ile selenoid valf (idle control valve) diğer adıyla rölanti valfi olabilir. bu valf yarı mekanik yarı elektroniktir. öncelikle bu valfi sökün güzelce ve dikkatlice mekanik aksamı temizleyin. sigorta kutusundaki sigortaları yerinden çıkartın. ECU (beyin) fişlerini çıkartın. 1-2 saat böylece bekleyin. beklerken selonoid valfi yerine takın. yemeğinizi cigaranızı ihtiyaçlarınızı karşılayın. daha sonra önce beyin soketlerini takın. daha sonra sigortaları yerine takın. dikkat: 15A ve 30A sigortaları karıştırmayın. daha sonra motor marşı basmadan kontağı 5 kez 1sn aralıklarla (FI lambası yanana kadar yani) açıp kapayın. bu işlemi 10sn bekledikten sonra tekrar uygulayın. motoru çalıştırın hayırlı olsun. bu işlemlerden sonra motor 1-2 gün beyin benzin-hava karışımını ayarlayana kadar düzensizlik gösterebilir. sabırlı olun ECU'nun hafızası var.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Yetkili servis bugün hallettş durumu (elektrik aşst

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Marş almama, stop etme problemleri çözüldü, yetkili servis bugün halletti durumu (elektrik sistemini elden geçirmişler)

Ama arıza kodu sayısı 1'den 3 e yükseldi
    1-3-2 duruyor (o2 sensörü giriş voltajı düşük)

3-5-1 ve 3-5-2 geldiler şimdi, hoşgeldiler (her iki silindirde ateşleme hatası veya toprak kaçağı)

Kontağı çevirdikten sonra FI yanmıyor yani ateşleme hatası yok demek oluyor.

Demek ki test sırasında (10 kere sistemi çeviriyor, bu döngüde 5 kere 1 sn den uzun süre toprak kaçağı tespit ediyor) kodu yapıştırıyor.

Bu kaçağı bulmak gerek, yoksa alternatör vs kucağa gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Yetkili servis der ki :
    Sürüşe etki edecek kalıcı hasar olsaydı FI sönmezdi böyle durumlarda arıza arıyor ve müdahale ediyoruz,
    Cihaza bağlanır, beyin resetlenir sonra bu arızalar silinecektir,
    132: o2 sensörü ilk 200 sn algılamaz bu sebeple marş basıp hemen hareket ettiken sonra FI bir süre yanar sonra söner

CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Arkadaşlar tekrardan merhaba, motorumu dün teslim aldım. Gerçekten çok keyifli bir motor. Tur camıyla uzun yollar yaparım diye düşünüyorum.
    sizlere bi kaç sorum olacak..

1) Motordaki titreşim bana fazla gibi geldi. Ybr ve r25 de bu kadar titreşim hissetmiyordum. Motor rodajda olduğu için mi böyle, gv250 çok titreşimli bir motor mu yoksa rodaj bitince, yağ değişince titreşim düzelecek mi?

2) Dün arkadaşın ayakkabısı egzoza biraz değmiş sanırım. Egzozun üstünde biraz tabaka var onu nasıl çıkartabilirim, önerebileceğiniz bir kimyasal var mıdır?

3) Gv250 için önerebileceğiniz şık ve sağlam tur camı varmıdır? Varsa linkini atabilir misiniz?

Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı CraCheR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrardan merhaba, motorumu dün teslim aldım. Gerçekten çok keyifli bir motor. Tur camıyla uzun yollar yaparım diye düşünüyorum.
    sizlere bi kaç sorum olacak..
    1) Motordaki titreşim bana fazla gibi geldi. Ybr ve r25 de bu kadar titreşim hissetmiyordum. Motor rodajda olduğu için mi böyle, gv250 çok titreşimli bir motor mu yoksa rodaj bitince, yağ değişince titreşim düzelecek mi?
    Hayırlı olsun, rodajda normalden fazla titremesi normal. Rodaj sonrasın rolantide, 4-5 bin devirde ve 8 bin devirde titreşimleri var diğer devirlerde yok. Enejsiyonlu modeller biraz daha titreşimli karbratörlüler hiç ama hiç titremiyordu.
    CraCheR bunu beğendi.

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    arkadaşlar merhaba . uzun zaman önce hyosung motorsiklet sahibi idim . yedek parça temini n deki sıkıntılar sebebi ile motoru mu satmıştım. yedek parça distürbütör problemleri çözüldü mü acaba?

Motosikleti
    hyosung gv250
    Herkese merhaba, sizlerden korkuyla okuduğum buji piposu çatlama-çalışmama hikayeleri benim de başıma geldi en sonunda.
    Birkaç gündür motorum öksürüyordu, düşük devirlerde giderken rodeo yapan adamlar gibi gidiyordum,yüksek hızda da performans sorunu vardı. 1.viteste gaz vermeden bırakınca benzini biten araba gibi öksürüp stop ediyor. servise götürdüm, hiç bakmadan sesinden anlayıp, bu tek silindir çalışıyor o yüzden böyle dedi.
    sizin başınıza da böyle olaylar geldi mi ? Başka bir servise de götüreceğim, o da aynı şeyi derse. buji başlığı almam lazım nerelerden alabilirim.
    Bir de depo'dan sürekli ses geliyor benim fan sesi gibi dolu olsa da depo o ses kesilmiyor. neden olabilir.
    teşekkürler.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, sizlerden korkuyla okuduğum buji piposu çatlama-çalışmama hikayeleri benim de başıma geldi en sonunda.
    Birkaç gündür motorum öksürüyordu, düşük devirlerde giderken rodeo yapan adamlar gibi gidiyordum,yüksek hızda da performans sorunu vardı. 1.viteste gaz vermeden bırakınca benzini biten araba gibi öksürüp stop ediyor. servise götürdüm, hiç bakmadan sesinden anlayıp, bu tek silindir çalışıyor o yüzden böyle dedi.
    sizin başınıza da böyle olaylar geldi mi ? Başka bir servise de götüreceğim, o da aynı şeyi derse. buji başlığı almam lazım nerelerden alabilirim.
    Bir de depo'dan sürekli ses geliyor benim fan sesi gibi dolu olsa da depo o ses kesilmiyor. neden olabilir.
    teşekkürler.
    Benim de ayni olaylar basima geldi. Ben once bujileri degistirdim. Bujileri ngk cr8eix iridium bujiler ile degistirdim. Buji pipolarini da ngk sd05f pipolar ile degistirdim. Şuanda performans olarak sorun yok. Sadece oksijen sensörüm bozuk. O da kore'den geliyor. Buji ve pipolari yazdigim isimleri ile sahibinden.com da bulabilirsin. Biraz da araştırarak kendin de takabilirsin ama serviste de yaptirabilirsin. Depondan gelen sesin benzin pompasi sesi oldugunu dusunuyorum. Orda baska bisey yok cunku
    spawner bunu beğendi.

Motosikleti
    hysong gv 250
    Evet geldi Samsun'dan ist gelmek için yola çıktım Tosyayı geçmiştimki senin anlattığın olay başıma geldi tek silindirle ist geldim çok yorucu uzun sürdü giderken o kadar rahat gitmiştim buji piposu gitmişti eğer ikna olmadıysan motoru çalıştır biraz sür dur sonra elinle silindirleri kontrol et bunu yaparken dikkat et elinide yakma soğuk olan silindirin piposu gitmiştir pipo motoran yp de var yani üniteks motorun distribütörü olan firma

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Evet üste cevap veren arkadaşımın dediği pipoları da kullanabilirsin bende kullanıyorum orijinalinden iyidir yalnız eski pipolardaki ucundaki plastikleri atma onları ngk sd05f serisi pipo lara tak Avrupa yakasında yıldız ticaretten bulabilirsin ngk distribütörüdür değişmediyse ben Kadıköy Hasanpaşa dan almıştım dükkanın ismi hatırlayamadım şimdi
    spawner bunu beğendi.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Orijinal pipolarınızı direkt kaldırıp atmayın, çatlak bile olsa piponun uçlarındaki plastikler muhakkak lazım olacak.
    Almanız gereken NGK pipoyu ise kolayca bulabilirsiniz model ismi ile arattığınız zaman.

İşte Orijinal pipoyu çıkardıktan sonra NGK'yı nasıl hazırlayıp takacağınızı şu bağlantıdan detaylıca öğrenebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/gt25...6910627152778/

Her cümleyi tam olarak anlayarak okuyun ve tam olarak uygulayın.
    Link açılmıyorsa haber verin, buraya göre düzenleyeyim.

Motosikleti
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler.
    Evet, pipo çatlaması bu oluyor zaten, motor tek silindir çalışmaya başlıyor ve gücü düşüyor, bu şekilde kullanmadan sorunu çözmek gerekir, eğer kullanılırsa egzozun morarana kadar ısınmasına sebep oluyor.

Çözümü çok basit bir çift ngk sd05f buji piposu alıp takıyorsunuz, bir daha böyle bir problemle karşaılaşmıyorsunuz. korkulacak birşey değil aslında..

Arkadaşlar benim bir sorum olacak, şu bahsettiğiniz buji başlıklarını istanbulda nerden bulabilirim? benim motorda malesef bu parça kayıp.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link açılmıyorsa haber verin, buraya göre düzenleyeyim.
    postu görebilmek için gruba üye olmak gerek, siz bir ekran görüntüsü alıp düzenleyip buraya koysanız çok makbule geçer.
    spawner bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250
    tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler beyler, bunları deneyeceğim hemen.
    Kazasız sürüşler diliyorum hepinize.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Facebook Hyosung GT250 Türkiye grubu yöneticilerinden Aykut Uçar (puser) abimizin açıklaması;

"
    Buji başlığında (piposu) çatlama sorunu yaşayan arkadaşlar isterse NGK'nın SD05F modelini kullanarak değişim yapabilirler. Nasıl yapılacağını aşağıdaki resmi baz alarak anlatmaya çalışacağım.

Resimde üstte NGK SD05F, altta orjinal Hyosung GT,GV 250 piposu konumlanmış durumda.

NGK daki 4 nolu destek contasını çıkartıp yerine orijinal pipodaki 1 nolu olanı takıyorsunuz. Bu işlemi yapmazsanız pipoyu monte ettiğinizde dip noktalara doğru sıkışma olacaktır.

Buji kablosunu orijinal pipodan ayırmak için vidalama mantığı ile sola döndürüp çıkartıyoruz.

Orjinal pipodaki 2 nolu şapkayı çıkartıp buji kablosunu geçiriyorsunuz.

Sonra NGK pipoda yer alan 5 nolu şapkayı çıkartıp buji kablosuna geçiriyorsunuz. Bir sonraki aşamada rahat çalışabilmemiz için iki şapkayı da iyice geriye itin.

Şapkalar geçirilmiş buji kablosu eğer daha önce kullanılmış ise ucu yıpranmış demektir. keskin bir bıçakla ucundan yarım santim kadar kısaltıyoruz. Ekmek dilimi keser gibi düzgünce kesiyoruz.

Artık kablomuzu vidalama mantığı ile sıkma yönünde döndürerek NGK pipomuza monte ediyoruz.

Daha önce kabloya sırası ile geçirdiğimiz şapkaları pipoya doğru kaydırıp yaklaştıralım. yerlerine oturtmadan önce 5 nolu ngk şapkasını 2 nolu orijinal pipo şapkasının altına geçirmeye çalışın. Böylece dış etkenlere karşı yalıtım dahada güçlenecek. Bu aşama ve birleşmiş iki başlığı yeni piponun üzerine tam olrak oturtması biraz uğraşı istiyor. Eğer çok zor gelirse 5 nolu NGK başlığını kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Orijinal başlık tek başında olsa muhakkak kullanılmalı.

Özet: 4'ü çıkar 1'i tak. Önce 2'yi sonra sonra 5'i kabloya geçir. Kabloyu yeni pipoya monte et. Şapkaları şekilde pipoya kaydır. sıkıca geçir

"
    Cpt.Enes, spawner, CraCheR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Herkese merhaba,

Bende 2016 model Hyosung Gv250 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Rodaj döneminin bitmesini sabırla beklemekteyim
    konar-göçer, CraCheR, Cpt.Enes ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ah şu aileye bende bı katilabilsem çok mutlu olacamda öğrenci olunca para bulması baya zor ya

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yeni takılacak piponunda çatlama ihtimali varmı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NGK marka takılıyorsa çatlama ihtimali çok çok düşük.Büyük ihtimal çatlamaz.Sorunlu olanlar GV 250 nin fabrika çıkışı orjinal buji pipoları.
    Felis Leo bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var tabi sonuçta o malzemeninde bir ömrü var lakin düzgün ve kaliteli bir buji piposu takarsanız ömrü uzun olur. benim motordaki orjinal buji pipoları o sorunu verdikten sonra değiştirttim. ve adamlar çatlamış buji pipolarını bana gösterdi çatlak demeye bin şahit lazımdı bildiğin yarılmışlardı. şuan üzerinde ngk'nın buji pipoları var bir sıkıntısı yok motorun.

Motosikleti
    Buji piposu çatlağı nasıl birşey görmek isteyenler için kendi motorumdan çıkan pipo

siyahus, CraCheR, polo34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler