Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı yubaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ;

ön ve arka fren balatalarını bulamıyorum. 2014 model motosikletim. öneriniz var mı ? bütün servisleri aradım hemen hemen.
    ön fren balatası üniversaldır, gv 250 ye özel balata ararsanız bulamazsınız. bir tamirciye gidin ön balatası değişecek deyin o taksın.

arka balatayıda deltamotorluaraçlar'da bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    merhabalar oksijen sensörlerimi bu gün söktüm simsiyah çıktılar sizce 6 aylık bi motorda normal midir.[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı yilfth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırsam gv250 ye 22mm gidon uygun , bunu yazdığımdada bu işi yapabilecek tatminkar bir sonuç bulamıyorum, gidon bulunuyorda sonuç olarak tel uzatma işi falanda gerek yanılmıyorsam, o yüzden tam uygun bir sonuç bulamadım :/
    merhabalar gidon meselesine değimmek istedim yüksek çaylak gidon (ape hanger) bir gidon isterseniz elimde çeşitler mevcut yardımcı olurum ancak koblo tesisatını yeniden yaptırmanız gerekecek malesef öte yandan ben kendi adıma gv 250 için kablozuzatılmadan birazdaha dik pızsyonlu bir gidon yapacağım yaptığım zaman bunu sizlerlede paylaşırım. motosikletler için metal aksesuar üreten bir firmada çalışıyorum (gidon,sissybar,çanta demiri,koruma demiri vs.) yardımcı olmaya çalışırım sizlere. rks cruiser imin gidonu çok güzeldi ona benzer bir gidon yapmayı yada mevcut gidonun yükseğini yapmayı planlıyorum ama fikirlerinizide alırım .
    Aydın Kardeşler Motosiklet Yedek Parça İmalatı www.aydinkardesler.org
    https://www.facebook.com/osmanyaman.avrasya
    RKS Titanic 150, RKS CRUİSER 250, YAMAHA MT 25, HYOSUNG GV 250, SUZUKİ VZ800 MARAUDER.

Selamlar. GV250 almayı düşünüyorum. Ankara'da son zamanlarda sıfır motor olan oldumu acaba? bıraktıkları fiyat nedir şu anda? Yanında aksesuar veriyorlar mı?
    solamnic bunu beğendi.

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    [avrasya09]
    sensörlerin durumu normal. yenisini taksanız da temizleyip taksanız da 1 saat sonra aynı şekli alacak. temizlerken yağlı spreylerden örneğin wd40 veya benzerilerden kaçınmalıyız. bunun yerine kısa süreliğine mazota ya da kireç çözücü solisyonlara yatırıp temizliğine yardımcı olabiliriz. uç kısmında bulunan yarık kanallara dokunmuyoruz. fırça veya kürdan ile kurcalamayınız. solisyonda çözülüp mümkün ise basınçlı hava ile temizlemek en sağlıklısı.
    sensörünüzün daha uzun ömürlü olması için temiz güvenilir benzinliklerden benzin alınız. kaçak benzin veya içerisine katılan katkı maddeleri motorun en önemli parçalarına zarar verip ömrünü azaltıyor. mümkünse oktanı yüksek olan her zaman daha iyi ve yakıt/performans olacaktır. örneğin, Shell Vpower. bir de önemli nokta: yaz ayları bile olsa motora ilk bindiğimizde kontağa basar basmaz sürüşe geçmemek, 1-2 dakika çalışmasını bekleyip öyle yola koyulmaktır.
    ogzcngdk, avrasya09 ve CraCheR bunu beğendiler.

arkadaşlar selamlar,

yarın fuara gideceklerden bir ricam olacak. gittiğinizde "hyosung gv 300" modelinin gelip gelmediğini buraya yazabilir misiniz lütfen.
    forumda "hyosung gv 250 nin üretimine son verildi ve bu modelin yerini gv 300 alacak" gibi konuşmalar geçmişti.
    ben istanbulda yaşamıyorum. eğer bu model varsa istanbula gelip almayı düşünüyorum, ona göre hemen bilet alacağım.

eğer fuarda bu modeli görürseniz bir fotoğraf atmanız ve aşağıdaki soruların cevaplarını öğrenmeniz rica olunur

1 - fiyatı nedir?
    2 - 275 cc mi, yoksa türkiye ye özel 249 cc olarak mı getirildi? (vergi diliminden dolayı)
    3 - abs var mı?
    4 - fuardan alınan motosiklet istanbul dışındaki illere ücretsiz gönderiliyor mu?
    5 - bayilere ne zaman gelir ve motosikletin fuardaki satış fiyatı, bayideki fiyatından düşük müdür?

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler ve iyi eğlenceler.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar oksijen sensörlerimi bu gün söktüm simsiyah çıktılar sizce 6 aylık bi motorda normal midir.[url]
    Egsoz gazıyla haşır neşir oluyor sürekli, eğer kurum birikmemişse hiç elleme, zaten @lobomoto nun dediği gibi kısa sürede yine böyle olacak.

Aslında size bir şey sormak istiyorum @avrasya09, sissy barım var fakat arka çanta demirim yok. Aydın kardeşlerde çalıştığınızı görüyorum ve sahibinden de sizin şirketin 70-80 tl ye krom kaplı pek çok model topcase çanta demiri sattığını görüyorum, bunlardan mesela mondial kt125 gibi herhangi bir model için üretilen yada bizim motora uygun olabilecek boyutlarda bir arka çanta demiri var mıdır? Şekli çok önemli değil benim için zira üzerinde çanta olacak , olmadığında da sökeceğim, sürekli kullanmayacağımdan da pahalı bir ürün almak istemiyorum. Nikelajlı olması yeterli.
    avrasya09 bunu beğendi.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı gv300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,

yarın fuara gideceklerden bir ricam olacak. gittiğinizde "hyosung gv 300" modelinin gelip gelmediğini buraya yazabilir misiniz lütfen.
    forumda "hyosung gv 250 nin üretimine son verildi ve bu modelin yerini gv 300 alacak" gibi konuşmalar geçmişti.
    ben istanbulda yaşamıyorum. eğer bu model varsa istanbula gelip almayı düşünüyorum, ona göre hemen bilet alacağım.

eğer fuarda bu modeli görürseniz bir fotoğraf atmanız ve aşağıdaki soruların cevaplarını öğrenmeniz rica olunur

1 - fiyatı nedir?
    2 - 275 cc mi, yoksa türkiye ye özel 249 cc olarak mı getirildi? (vergi diliminden dolayı)
    3 - abs var mı?
    4 - fuardan alınan motosiklet istanbul dışındaki illere ücretsiz gönderiliyor mu?
    5 - bayilere ne zaman gelir ve motosikletin fuardaki satış fiyatı, bayideki fiyatından düşük müdür?

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler ve iyi eğlenceler.
    bence 300cc'yi Türkiye'ye getirmezler. çünkü getirtseler zor satılır. Raptor 300'ün hali ortada. malum vergilerden dolayı. 100–250cc 122 TL, 251–650cc 252 TL vergisi var. aradaki 50cc için şahsen ben iki kat vergi vermek istemem. olacaksa en az 600cc olsunki değsin. zaten 50cc yi ancak uzun yolda hissedersiniz. başka da bi işe yaramaz.

Alıntı lobomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 300cc'yi Türkiye'ye getirmezler. çünkü getirtseler zor satılır. Raptor 300'ün hali ortada. malum vergilerden dolayı. 100–250cc 122 TL, 251–650cc 252 TL vergisi var. aradaki 50cc için şahsen ben iki kat vergi vermek istemem. olacaksa en az 600cc olsunki değsin. zaten 50cc yi ancak uzun yolda hissedersiniz. başka da bi işe yaramaz.
    hocam adı gv 300 ama motor 275 cc. türkiye ye 249 cc olarak getirilecek diye bir söylenti dolaşıyordu.

henüz internette fuardaki hyosung standının fotolarını atan birisini bulamadım. o yüzden modelin gelip gelmediğini hala bilemiyorum. yok mu duyan eden :(

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görevli arkadaşa sordum 300 ne oldu diye. Gelmeyecek dedi kesinlikle.

Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görevli arkadaşa sordum 300 ne oldu diye. Gelmeyecek dedi kesinlikle.
    bilgi için teşekkürler. fuarda gv 250 varmıydı? üretimi devam ediyor mu acaba, yani bu sene bayilerde üretim yılı 2017 olan gv 250 ler satılacak mı?
    avrasya09 bunu beğendi.

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsoz gazıyla haşır neşir oluyor sürekli, eğer kurum birikmemişse hiç elleme, zaten @lobomoto nun dediği gibi kısa sürede yine böyle olacak.

Aslında size bir şey sormak istiyorum @avrasya09, sissy barım var fakat arka çanta demirim yok. Aydın kardeşlerde çalıştığınızı görüyorum ve sahibinden de sizin şirketin 70-80 tl ye krom kaplı pek çok model topcase çanta demiri sattığını görüyorum, bunlardan mesela mondial kt125 gibi herhangi bir model için üretilen yada bizim motora uygun olabilecek boyutlarda bir arka çanta demiri var mıdır? Şekli çok önemli değil benim için zira üzerinde çanta olacak , olmadığında da sökeceğim, sürekli kullanmayacağımdan da pahalı bir ürün almak istemiyorum. Nikelajlı olması yeterli.
    malesef bu motorlarda kt dekiler gibi bir bağlantı yeri yok mondialin chopper modelleri gc mantığı ile yapıldığı için cg bagajlarına benzer ürünler onlara oluyor. ancak rks hyosung gibi markalar klsik görünümlü motorlar ürettiği için standart gövde üzerinde onları bağlayacak bir yer yok bunuda sissybar ın üzerine bağlanan çanta demirleri ile çözüyoruz ancak chopper sissy barlarımız direk krolmadan imal edildiğinden daha pahalı oluyor malesef şahsen henüz bende motoruma bir sissybar ve taşıma demiri takmadım nasip olursa gv 250 ye özel bir sissy bar ve taşıma demiri üretmeyi planlıyoruz ancak elimizdeki yoğunluktan ötürü henüz başlayamadık.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı gv300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi için teşekkürler. fuarda gv 250 varmıydı? üretimi devam ediyor mu acaba, yani bu sene bayilerde üretim yılı 2017 olan gv 250 ler satılacak mı?
    fuara gitmedim ama giden bir arkadaşım foto attı gv 250 var ama 16 mı 17 mi bilmiyorum.
    siyahus bunu beğendi.
    Aydın Kardeşler Motosiklet Yedek Parça İmalatı www.aydinkardesler.org
    https://www.facebook.com/osmanyaman.avrasya
    RKS Titanic 150, RKS CRUİSER 250, YAMAHA MT 25, HYOSUNG GV 250, SUZUKİ VZ800 MARAUDER.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fuara gitmedim ama giden bir arkadaşım foto attı gv 250 var ama 16 mı 17 mi bilmiyorum.
    GV300 getirmeyeceklermiş. 2015 son parti GV250'leri, stoktaki mal olmasına rağmen yeni fiyatla 2017 model diye iteliyorlar. Bilginiz olsun. 2016 model diye satılanlar da 2015 model. Gidip de alan varsa ruhsatını açıp üretim tarihine baksın. 250'lik cruiserlara niyetlenen varsa da şu anda kaliteli olarak Daelim Daystar alternatifsiz kalmıştır.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Abiler yine işin içinden çıkamadığım bir mevzu var. Yeden parca sitelerinde hyosung gv250 atesleme bobini diye satılan bobin ile benim motordaki bobin ayni degil. İnternetteki bobin bu resimdeki. Benim motordaki bobinin resmini koyamadim. Ama yuvarlak tipte ve alt tarafina elektronik bir jak giriyor. Yardim rica ediyorum. Bu ikisi uyumlu mudur
    http://honey.hyohive.com/media/catalog/product/cache/4/image/650x/8737231a893906e89e55bab8885bd544/5/0/500-2624-2.jpg

Motosikleti
    Alıntı Cpt.Enes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler yine işin içinden çıkamadığım bir mevzu var. Yeden parca sitelerinde hyosung gv250 atesleme bobini diye satılan bobin ile benim motordaki bobin ayni degil. İnternetteki bobin bu resimdeki. Benim motordaki bobinin resmini koyamadim. Ama yuvarlak tipte ve alt tarafina elektronik bir jak giriyor. Yardim rica ediyorum. Bu ikisi uyumlu mudur
    http://honey.hyohive.com/media/catalog/product/cache/4/image/650x/8737231a893906e89e55bab8885bd544/5/0/500-2624-2.jpg
    bu resimdeki bobin değil bence, temsili olarak birşeyler koymuş olabilirler...
    Cpt.Enes bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Selamlar Motor ilk çalıltığında FI yanıyor, 2-3 km sonra sönüyor
    Sebebi be olabilir?

Motosikleti
    Arkadaşlar herkeze merhaba, gv250 nin service manuelini karıştırıyorum, sizlerler FI lambasından arıza tespitini göstericem.

Öncelikle kontağı açtığımızda FI lambası 3 saniye boyunca yanıp sönmelidir, eğer motor çalışır haldeyken yanıyorsa sensörlerden birinde arıza var demek. GV 250 de tam 16 tane sensör bulunuyor. Bu arızanın tespiti için aşağıda bahsedeceğim adımları uygulamalısınız.

-Motoru çalıştırmadan kontağı 5 kere açıp kapatmalısınız, aç-kapa aç-kapa şeklinde.
    -Kontağı 6. kez açtığınızda bekleyin, FI ışığı belli bir düzende yanıp sönmeye başlayacak.
    -FI lambası örneğin --- --- ----- ----- yani 3-3-5-5 kez yanıp sönüyor, bu bir arızanın kodu oluyor.
    -Bu kodların anlamınıda aşağıda verdiğim tablodan yararlanarak bulabilirsiniz.
    Video üzerinde işlemi görebilirsiniz.

Arıza kodu tablosu

http://i.hizliresim.com/AL0D7q.png
    Cpt.Enes ve siyahus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze merhaba, gv250 nin service manuelini karıştırıyorum, sizlerler FI lambasından arıza tespitini göstericem.

Öncelikle kontağı açtığımızda FI lambası 3 saniye boyunca yanıp sönmelidir, eğer motor çalışır haldeyken yanıyorsa sensörlerden birinde arıza var demek. GV 250 de tam 16 tane sensör bulunuyor. Bu arızanın tespiti için aşağıda bahsedeceğim adımları uygulamalısınız.

-Motoru çalıştırmadan kontağı 5 kere açıp kapatmalısınız, aç-kapa aç-kapa şeklinde.
    -Kontağı 6. kez açtığınızda bekleyin, FI ışığı belli bir düzende yanıp sönmeye başlayacak.
    -FI lambası örneğin --- --- ----- ----- yani 3-3-5-5 kez yanıp sönüyor, bu bir arızanın kodu oluyor.
    -Bu kodların anlamınıda aşağıda verdiğim tablodan yararlanarak bulabilirsiniz.
    Video üzerinde işlemi görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=AwvtBscjb5A

Arıza kodu tablosu
    10-1-3-2 yok

Motosikleti
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-1-3-2 yok
    baktım ama kitapçıkta yok, internette biraz araştır istersen yabancı kaynaklarda belki bulabilirsin.

yanlış saymışta olabilirsin, emin misin bu olduğuna? 10-1-3-2 düzensiz bir sayı dizisi, tabloya bakarsan genelde 2 rakam kullanılıyor. seninki 3-2-3-2 olabilir.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bu konuşmaların aynısı hemen birkaç sayfa öncesinde geçti. (Sayfa 1191)
    Motorunuzun üretim yılını bilmediğim için (beyin farkından dolayı)kesin bir link veremiyorum.

Hyosung bazı avrupa ülkeleride Mirage 250 EFI olarak satılıyormuş ve FI kodları farklı görünüyor.

Video açıklamasında bilgiler ve linkler var. Verilen linklerdeki servis kitapçığının dili Portekizce olduğu için çeviri yapman gerekebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=knOr...ature=youtu.be

Düzenleme:
    İlk 10 defa yandıktan sonraki 3 sayıya bakman gerekiyor.
    Bu durumda sanırım sendeki sorun "NO.1 O₂S Devresi Yüksek Gerilim - NO.1 silindir için" diye bir bilgi çıkıyor.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuşmaların aynısı hemen birkaç sayfa öncesinde geçti. (Sayfa 1191)
    Motorunuzun üretim yılını bilmediğim için (beyin farkından dolayı)kesin bir link veremiyorum.

Hyosung bazı avrupa ülkeleride Mirage 250 EFI olarak satılıyormuş ve FI kodları farklı görünüyor.

Video açıklamasında bilgiler ve linkler var. Verilen linklerdeki servis kitapçığının dili Portekizce olduğu için çeviri yapman gerekebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=knOr...ature=youtu.be

Düzenleme:
    İlk 10 defa yandıktan sonraki 3 sayıya bakman gerekiyor.
    Bu durumda sanırım sendeki sorun "NO.1 O₂S Devresi Yüksek Gerilim - NO.1 silindir için" diye bir bilgi çıkıyor.
    Motor 2014 model,
    Bilemiyorum çok detaylı bi paylaşım teşekkürler
    Ama çok zor hocam anlaması
    Bi sakin kafayla bakiim daha sonra
    Son düzenlemeniz, bu portekizce olandan mı yola çıktınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:43 ----------

Motor çalışmaya başladıktan sonra, sensör sinyali
    Oksijen (O2S) 300 saniye içinde ECU gönderilir.
    Bu durumda, aynı olmalıdır sensörü gerilimi aşağıdaki gibidir:
    Çıkış Gerilimi sensörü ≤ 1.0 V.
    29.4 saniye veya daha fazla kod için yukarıdaki voltaj aralığı olmadan
    0132 gösterilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

After engine running, the oxygen sensor signal is inputted in ECU
    since then 300 sec.
    In this case, the sensor voltage should be the following.
    Sensor output voltage 䥰 1.0 V
    Without the above range for 29.4 sec. and more, 0132 is indicated.

Oxygen sensor, lead wire / coupler connection.

http://banici.pl/bam/Tom/GV250/Instr...code_check.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Verdiğiniz bilgilerden bunlara ulaştım,

Teşekkürler tekrar, tavsiye var mı?
    Kaskınıza taş değmesin, kuş pislemesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler