Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Parça sıkıntısı varsa almasak mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı metalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıldız da hudson deri var onlar satiyor
    Evet satıyorlarmış, dün akşam gittim kapalılardı, birde emek te varmış bu akşam da oraya gidicem bakalım, ama motorda parça sıkıntısı falan var diyorlar kafam karıştı biraz. Başka motora mı baksam acaba...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Aslında İstanbul'da bilgisayara bağlayıp arızanın kesin nerden kaynaklandığı bulunup ona göre parça değişimi yapılabilirdi.Başınıza gelen bu arızadan sonra ben de tırstım şimdi.
    Doğru ama arızayı kapadokya turuna çıkmışken ankara - gölbaşında aldım ve ankara'da asıl satıcısı dahi bakıp ki ellerinde bilgisayarları var bir şey yok dediler ama motor bir türlü düzen tutmadı. Beyin ya da pompasında sorun olabilir dedi - sertifikalı ustası ama değilse sıfır aldığın beyin yanabilir vs. diyince bende tedarikten vazgeçtim.Biri karbüratörlüye çevirmeyi teklif etti bende yarı fiyatına sattım, alıcısı ne yaptı bilmiyorum artık.
    Yeni alıcıları yedek parçasının sıkıntılı olduğunu bilmeli.Bütün parçaları bulamıyorsunuz. Koreden aldığım gaz teli elimde kaldı
    motörcü bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    türkiyedeki yedek parça sorunu ile ilgili kore'ye mail attım ayrıca paypal olayınıda izah ettim bu sebeple hyosungsource'u kullanamayacağımızı filan bakalım dönüş yaparlarmı.
    Thracian bunu beğendi.

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    1 ay önce sağlık sorunum sebebi ile gtr250 mi sattım . Biraz da bu parça problemi sebep oldu açıkçası. GV 250 almak istiyorum ama bu parça temin i hala zor görünüyor. Başka marka ya yönelmek de istemiyorum beklemeye geçtim.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce sağlık sorunum sebebi ile gtr250 mi sattım . Biraz da bu parça problemi sebep oldu açıkçası. GV 250 almak istiyorum ama bu parça temin i hala zor görünüyor. Başka marka ya yönelmek de istemiyorum beklemeye geçtim.
    dostum daelim daystar'ı biraz araştır istersen. üç aşağı beş yukarı aynı kalitede motorlar. artısı eksisi elbetteki olacak ama bana göre gv250'den sonra en mantıklı 250 cc cruiser'lardan biri.

Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Merhaba, acemi meraklı arkadaşınızdan bir soru daha forumlarda okurken yanlış mı anladım acaba, gv250 nin 2016 modeli yokmuş gibi bir izlenime kapılmıştım ama sahibinden.com da 2016 model satışları var kafam karıştı bilen arkadaşlar yardımcı olur mu lütfen teşekkürler...

Bir de daelim daystar 250 nin parça ve servis durumu nasıldır ankara için....

Amma çok soruyorum ne zor işmiş motorcu olmak vazgeççem birazdaha kafama takılan soru olursa

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, acemi meraklı arkadaşınızdan bir soru daha forumlarda okurken yanlış mı anladım acaba, gv250 nin 2016 modeli yokmuş gibi bir izlenime kapılmıştım ama sahibinden.com da 2016 model satışları var kafam karıştı bilen arkadaşlar yardımcı olur mu lütfen teşekkürler...

Bir de daelim daystar 250 nin parça ve servis durumu nasıldır ankara için....

Amma çok soruyorum ne zor işmiş motorcu olmak vazgeççem birazdaha kafama takılan soru olursa
    2016 üretimi yok doğru okudunuz. 2016'da KR Motors üretimi durdurdu ve yerine GV300'ü süreceğini duyurdu. GV300'ü de Üniteks vergi dilimi dolayısıyla bir üst segmente geçtiğinden dolayı satış endişesi yaşadığından getirmeyecek. Her ne kadar blok aynı blok olsa da 275 cc'ye yükseltilmiş. Yamaha'nın R3'te yaptığı gibi 250 cc'ye düşürülerek gelir mi ülkemize bilinmez ama GV300'de ön arka disk + Bosch ABS gibi inanılmaz köklü değişiklikler var ki uygun fiyatla gelse satış rekorları kıracağına eminim. Hatta 2. motor olarak ilk başta ben alırım. 2016 diye sattıkları 2015 model elde kalan motosikletler. Ama fiyatlar 2015 fiyatı değil. Satış psikolojisi. Ruhsatta trafiğe çıkış 2016 gözükecek ama üretim 2015.

Daelim Daystar başlığında danışabilirsiniz. İstanbul için yedek parçasında Hyosung kadar sıkıntı olmadığını biliyorum.

Hyosung'un yedek parça sorununun temelinde zamanında Kuralkan'ın satış haklarından tutun da isim hakkına kadar sahibi olması. Üniteks bu defter kapanmadıkça parça sokamıyor, sokarsa da perakende fiyattan satıyor. O sebeple yedek parça bulmak zor ve maliyeti yüksek.

Daelim Daystar'ın artıları şunlar: Hem önde hem arkada disk fren var, sıvı soğutmalı, manetler ayarlanabilir. Ancak gerçek bir cruiser hissiyatını yaşatamaz. Tek silindirli bir motosiklet. Ancak şu anki piyasaya göre GV250'den daha mantıklı bir tercih. Bizzat GV250 sahibi olmuş biri olarak söylüyorum bunu.
    nines ve motörcü bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 üretimi yok doğru okudunuz. 2016'da KR Motors üretimi durdurdu ve yerine GV300'ü süreceğini duyurdu. GV300'ü de Üniteks vergi dilimi dolayısıyla bir üst segmente geçtiğinden dolayı satış endişesi yaşadığından getirmeyecek. Her ne kadar blok aynı blok olsa da 275 cc'ye yükseltilmiş. Yamaha'nın R3'te yaptığı gibi 250 cc'ye düşürülerek gelir mi ülkemize bilinmez ama GV300'de ön arka disk + Bosch ABS gibi inanılmaz köklü değişiklikler var ki uygun fiyatla gelse satış rekorları kıracağına eminim. Hatta 2. motor olarak ilk başta ben alırım. 2016 diye sattıkları 2015 model elde kalan motosikletler. Ama fiyatlar 2015 fiyatı değil. Satış psikolojisi. Ruhsatta trafiğe çıkış 2016 gözükecek ama üretim 2015.

Daelim Daystar başlığında danışabilirsiniz. İstanbul için yedek parçasında Hyosung kadar sıkıntı olmadığını biliyorum.

Hyosung'un yedek parça sorununun temelinde zamanında Kuralkan'ın satış haklarından tutun da isim hakkına kadar sahibi olması. Üniteks bu defter kapanmadıkça parça sokamıyor, sokarsa da perakende fiyattan satıyor. O sebeple yedek parça bulmak zor ve maliyeti yüksek.

Daelim Daystar'ın artıları şunlar: Hem önde hem arkada disk fren var, sıvı soğutmalı, manetler ayarlanabilir. Ancak gerçek bir cruiser hissiyatını yaşatamaz. Tek silindirli bir motosiklet. Ancak şu anki piyasaya göre GV250'den daha mantıklı bir tercih. Bizzat GV250 sahibi olmuş biri olarak söylüyorum bunu.
    Çok teşekkür ederim cevap için en iyisi şimdi daha küçük bişey alıp gv300 ü beklemek veya daystar almak biraz daha gidip gelecez gibi bu kararı verirken

metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim cevap için en iyisi şimdi daha küçük bişey alıp gv300 ü beklemek veya daystar almak biraz daha gidip gelecez gibi bu kararı verirken
    Tabi ki sizin kararınız, ama ben olsam daelim daystar hakkında da o kadar hevesli olmazdım, sahibinden.com sitesine bakınız kaç tane satılık, buradaki foruma bakınız 10 sayfa ancak ilerlemiş, oysa burada 1100 sayfayı geçen bir kullanıcı mesajı var. Yani özetle piyasada en az 10 kat daha fazla gv250 model motosiklet adeti var. Oturmuş bir 2. el piyasası var.

Ankarada iseniz bir önceki servisi 4.44 motoru tavsiye ederim. Orada bakımlarını yapabilirsiniz. Bence bir hobi makinası alıyorsanız, parçaya servise bu kadar takılmayın, diğer markalar aman aman iyi değiller bu konuda. Ben hiç sıkıntı çekmeyim derseniz ybr125 ve cbf150 sizleri bekliyor...

Benim için motosiklet gezinti ve hobi aracı, o yüzden 1 ay bile parça beklese çok problem değil, ama kuryeci olsam hergün işe gitsem zaten alacağım makina farklı olurdu.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Tabi ki sizin kararınız, ama ben olsam daelim daystar hakkında da o kadar hevesli olmazdım, sahibinden.com sitesine bakınız kaç tane satılık, buradaki foruma bakınız 10 sayfa ancak ilerlemiş, oysa burada 1100 sayfayı geçen bir kullanıcı mesajı var. Yani özetle piyasada en az 10 kat daha fazla gv250 model motosiklet adeti var. Oturmuş bir 2. el piyasası var.

Ankarada iseniz bir önceki servisi 4.44 motoru tavsiye ederim. Orada bakımlarını yapabilirsiniz. Bence bir hobi makinası alıyorsanız, parçaya servise bu kadar takılmayın, diğer markalar aman aman iyi değiller bu konuda. Ben hiç sıkıntı çekmeyim derseniz ybr125 ve cbf150 sizleri bekliyor...

Benim için motosiklet gezinti ve hobi aracı, o yüzden 1 ay bile parça beklese çok problem değil, ama kuryeci olsam hergün işe gitsem zaten alacağım makina farklı olurdu.
    dostum sadece servis sıkıntılı olsa işi bilen bir usta bulunuyor ama parça gerçekten önemli. heleki bu motoru gündelik hayatında kullanan biriyse. ben yukarıda gv 250 kullanıcısı olarak daelimi araştırmasını önerdim tek sebebi ise bizdeki parça sıkıntısı. 6 haziranda paypal türkiyeye hizmet vermeyi bırakıyor parçayı koreden getirelim desek onuda yapamayacağız gibi artık. kaldıki 70€ (yada 75 € tam hatırlayamadım şimdi) sınırı yılda 2 sipariş için geçerli diye biliyorum (yanlışım varsa düzeltin) ondan sonra gümrük vergisi ödeme durumumuz doğacak.

ACİLL ARKADAŞLAR Merhaba. Hysoung gv 250 için yurt dışından hysoungsource.com sitesinden ŞAHIS olarak parça sipariş edebilir miyim? Gümrük vs. problemleri olur mu? Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

ACİLL ARKADAŞLAR Merhaba. Hysoung gv 250 için yurt dışından hysoungsource.com sitesinden ŞAHIS olarak parça sipariş edebilir miyim? Gümrük vs. problemleri olur mu? Teşekkürler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı atemiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Evet getirebilirsin. 1000 defa yazdık, oku biraz. Gümrük problemi olmaz. Tutar 100$ veya 75 € üstüyse PTT Kargo kapına getirdiğinde %18'lik bir vergiyi de nakit olarak senden isteyecektir. Hepsi bu. Bir daha da böyle ACİLLLL diye mesaj yazma. Usturuplu bir şekilde sorunu sor. Sormadan önce de en üst sağda konu içinde ara kısmına aramak istediğini yaz. 1177 sayfa konuşulmuş. İlla ki vardır aradığın sorunun cevabı.

Bunlar da forum kuralları: http://www.motosiklet.net/forum/son-...uncements.html
    siyahus ve motörcü bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    hazzilharı kızdırdınız sonunda

metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paypal bugün itibariyle türkiyedeki faliyetlerini durdurdu. Hyosungsource.com sitesi paypal kabul ediyor, bundan böyle sipariş girilemeyecek gibi görünüyor, bu sorun giderilmedikçe.

Koreli siteler kredi kartı kabul etmez, paypal'ın durumuda da değişmez ise, yerel parçalara kaldık demektir.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Paypal bugün itibariyle türkiyedeki faliyetlerini durdurdu. Hyosungsource.com sitesi paypal kabul ediyor, bundan böyle sipariş girilemeyecek gibi görünüyor, bu sorun giderilmedikçe.

Koreli siteler kredi kartı kabul etmez, paypal'ın durumuda da değişmez ise, yerel parçalara kaldık demektir.

hobi aracı sonuçta 1 ayda parça beklesen sonuç değil 1 yılda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Arkadaşlar bu arada hyosungsource'ada bir mesaj atmıştım böyle böyle paypal çekiliyor ne yapacağız gibisinden verdikleri cevap banka yoluyla para transferi. direk aşağıda paylaşıyorum.

I have heard from PayPal that they stopped the service of Turkey.
    Well, you can just pay it by the international bank transfer instead. This is the only way you can take.

Please use the price quote at the link below to make an order.
    http://www.hyosungsource.com/partsrequest/partsrequest.php

Once you decided to make an order, I will let you know the bank detail.
    Thank you.

Regards,
    Sasha
    Hyosungsource.com
    metalman bunu beğendi.

Paix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 10'
    selamlar bir şey merak ettim. yan çantasına kask sığan var mı bendeki yan çantalara sığmıyorda. eğer sığıyorsa hangi marka model söyleyebilirseniz çok sevinirim

AyKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    herkese merhaba, motosikletim bi süredir bariz bir şekilde sağa çekiyordu. zaman bulamadıgım için bir türlü götürüp baktıramadım. geçen gün fark ettim ki sağ amortisörde bir yağlanma var.
    zerine toz kir de yapışınca kararmış resmen. emin olmak için sol tarafa da baktım tertemiz duruyor.

Okudugum yorumlara göre keçe yag sızdırıyor.

Bir yorum yapabilecek varsa cok sevınırım. sağa çekme olayı sadece bu yuzden olabılır mı?

Bu kece dedıgımız seyı deltamotordan arattıgımda gt250'linki cıkıyor sadece ordan sparıs etsem uyumlu olur mu?

ayrıca Bursa'da tavsıye edebılecegınız bır usta var mı?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

GV300

Selamlar, dayanamadım Uniteks i aradım bugün... çin malı cruiser almak istemiyordum ve hyosungun da ne olacağı belli değildi GV300 ün ülkemize 250 cc olarak gelip gelemeyeceğini sordum. Telefondaki kadın 2016 yılı için düşünmüyoruz ileri ki yıllarda tabi olabilir dedi... Bilemiyorum müşteri vs kaybetmeme taktiği de olabilir ama bende bi umut yeşerdi... Ehliyeti bu sezon sonu alıyorum eğer kısmetse diğer sezon Uniteks güldürür belki yüzümüzü

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı SoulhunterTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, dayanamadım Uniteks i aradım bugün... çin malı cruiser almak istemiyordum ve hyosungun da ne olacağı belli değildi GV300 ün ülkemize 250 cc olarak gelip gelemeyeceğini sordum. Telefondaki kadın 2016 yılı için düşünmüyoruz ileri ki yıllarda tabi olabilir dedi... Bilemiyorum müşteri vs kaybetmeme taktiği de olabilir ama bende bi umut yeşerdi... Ehliyeti bu sezon sonu alıyorum eğer kısmetse diğer sezon Uniteks güldürür belki yüzümüzü
    uniteks parça sağlasın gerekirse başka motor getirmesin.
    metalman bunu beğendi.

arkadaşlar lutfen yardım benım 2012 model gv 250 motorum var ve 1 aydır servıste sorunu bulamıyorlar motoum bağırıyor ama gıtmıyor sonra bır anda fırlıyor basına gelen varmıdır bır anda bu hale geldı f1 ışığıda yanıyor ve en son egzosu kıpkırmızı oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler