Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ofy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sevgili gv 250 ailesi. yeni motorumla 3 ayı doldurdum sanırım gayet keyifli seyahatler oldu, en sonuncusu geçtiğimiz hafta sonu ist-ereğli-ist 700 km yaptım 2 günde kapanışı yağmurlu olsada hem teknik hemde keyif anlamında gayet başarılıydı. uzun yol için kesinlikle yormayan gayet keyifli bir motora sahibiz. yola çıkmadan önce yağ değişimi ve genel kontrol amaçlı ustama götürdüm. işinin ehli birisi olmasına karşın gv 250 tecrübesi malesef yok.

sizden ricam tecrübe ettiğiniz bir ustanız varsa kontağı çevirdiği anda motorun aldığı nefesi bile tanıyan bir isim götürüp içimi rahatlatmak istiyorum çünkü vites kutusundan gelen bir tıkırtı var çözülemedi ayrıca hareket halindeyken bir hışırtı duyuyorum ve beni rahatsız ediyo. ayrıca kontağı çevirdiğimde f1 ışığı sönmesine karşın bikaç saniye çıkan o ses bazen bikaç dakika devam ediyor vs bunlar için gerçekten gv 250 için uzman birine göstermek istiyorum.

ilginize teşekkür ederim. keyifli sürüşler dilerim.
    Bakın konunun en sağ üst kısmında "Bu konu içinde ara" diye bir buton var. Oraya usta diye yazarsanız sadece bu konu başlığının altında, içinde usta kelimesi geçen her mesajı bulabilirsiniz. Arama yapmaya gayret edin, 1172 sayfa konuşulmuş bu motosiklet hakkında. Muhakkak bir çok usta konusu da geçmiştir. Hatta sadece bir göz atmayla farkedebileceğiniz bu sayfada sizin mesajınızın üstünde yazmış olduğum ustalarla ilgili mesajımın alıntısı da var.

Size en yakını Avcılar Moto Park, Cengiz Usta. Hyosung'un efsaneleşmiş ismi. Başında durmazsanız işçiliği biraz özensiz ama arızayı kesinlikle çözer. Enjeksiyon sesine benzer ses, özellikle de sol taraftan geliyorsa egzantrik zincirinden geliyordur. Egzantrik zinciri gergi ayarınızı yaptırırsanız ses gider. Diğer sesler için motoru dinlemek lazım, bir fikrim yok.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hyosung gt250 comet naked 2007 ye uyumlu farklı dişliyi ucuza nerden temin edebilirim? ya da yurtdışında satan bir site var mı bildiğiniz?

Motosikleti
    GV 250
    İyi akşamlar arkadaşlar benim 2013 model 5800 km Gv250 motosiklet tim var motor çalıştıktan sonra ısınınca tek silindire düşüyor Bujileri değiştirdim 50 ila 100 km yol yaptım hiç bir sıkıntı olmadı ama ertesi gün motora bindiğim de yine motor ısınınca tek silindire düşüyor sorun nedir acaba yardimci olursaniz çok sevinirim Teşekkürler

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    pipoları da degiştir düzelir.
    nines bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gt250 comet naked 2007 ye uyumlu farklı dişliyi ucuza nerden temin edebilirim? ya da yurtdışında satan bir site var mı bildiğiniz?
    Daha önce çok bahsettik, çok alışveriş yaptık, hep memnun kaldık:

http://www.hyosungsource.com/

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı aytac06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar benim 2013 model 5800 km Gv250 motosiklet tim var motor çalıştıktan sonra ısınınca tek silindire düşüyor Bujileri değiştirdim 50 ila 100 km yol yaptım hiç bir sıkıntı olmadı ama ertesi gün motora bindiğim de yine motor ısınınca tek silindire düşüyor sorun nedir acaba yardimci olursaniz çok sevinirim Teşekkürler
    Buji pipolarını değiştirin. 6 ay evvel ngk'nın buji piposunu almıştım modeli tam aklımda değil 2 tanesi 20-25 lira gibi bir paraydı yani pahalı bir işlem değil.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce çok bahsettik, çok alışveriş yaptık, hep memnun kaldık:

http://www.hyosungsource.com/
    çok pahalı geldi o site bana, birde orjinal hepsi hyosung fabrikasından mı acaba yani zinciri bile kendileri mi üretiyor
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok pahalı geldi o site bana, birde orjinal hepsi hyosung fabrikasından mı acaba yani zinciri bile kendileri mi üretiyor
    Altındaki Çinli motosiklet değil ki ucuza parça bulasın. Pahalı olacak tabii. Sadece Türkiyeye özel bir şey de değil, her yere aynı fiyat farkındaysan. Ekstra ucuz fason malzemeleri motora takıp ondan sonra düzgün performans beklemeyin.

Hyosung ve Daelim'in yedek parça stoğunun ana distribütörü orası. D.I.D zincir de var, farklı marka ürünler de var, GENUINE diye belirtilmiş orijinal Hyosung üretimi parçalar da var. Daha düzgün çalışan bir sistem yok şu ana kadar.

Sınırlı olarak Türkiyeden parça bulabileceğin bir Delta Motorlu Araçlar, bir de Merkez Yedek Parça var alternatif düşünürsen.
    motörcü bunu beğendi.

Alıntı aytac06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Merhaba ;

Bende de 2013 model 12.000 de olan bir GV 250 var. Aynı problem oluyordu. Motosiklet tek silindirde çalışıyor,çok ısınıyor,ısınınca stop ediyordu. Hatta egsozunda sarı lekeler oluştu bir süre o şekilde ustaya kadar kullandığım için. Buji kırıldığı için kırılan parçalar motosikletin buji yuvasından kaldı ve aşırı ısıdan dolayı oraya kaynadı. Sonuç olarak tornaya girdi delik yeniden açıldı ve NGK CR8E yeni bujiler takıldı. Buji pipoları da değişti. Buji pipoları ataşehir sevpa motorda var. Hyosung yetkili servisi onlar zaten. tanesi 25 lira. Geçmiş olsun.

Alıntı callawey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende sıfır bir gv250 aldım ve kendisi ilk motorum. Şuan 1400 km oldu, 1000kmde rodaj bakımını yaptırdım, yağ ve yağ filtresi değişti.

1100. kmden beri şöyle bir sorunum var, en büyük sorun, yolda gidiyorum 4. ve ya 5. viteste, kırmızı ışık var, yavaşlıyorum, frene basıyorum, sonra debriyajı çektiğim anda stop ediyor, kırmızı ışık için hadi neyse diyorsun ama bazen bu şerit dğeiştirirken oluyor ve o zmn sıkıntılı oluyor biraz

Birde 2. vitesten 1. vitese geçmeme sorunu başladı, 4-5 kere basınca anca birinci vitese geçiyordu.

Bugün servise götürdüm, 1. vitese geçmeme olayı için soldan bir darbe almış, vites çubuğunu biraz içeri sokmuş ondan 1e geçmiyor dedi, düzeltti, gelene kadar bir sıkıntı yaşamadım bu 1. vites olayı ile alakalı. Ama diğer sorun aynen devam ediyor, hala stop ediyor alet, iki sorunuda söyledim, asıl olayı sallamadı hiç. Serviste aldığım yer olarak kullandım ama başka bir servise götürüp bir göz attırsam ya da bu sorunu bilen arkadaşlar yönlendirirse şahane olur. Servis olayında da, ne kitapcık güncel nede uniteks sitesinde bilgi var, o yüzden gv250lerini güvenerek götürdüğünüz sevisleri paylaşırsanız sevinirim. Yer istanbul, avrupa yakasındayım ama çok farketmez anadolu yakasındanda olur.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Aynı iki sorun bende de var daha yeni 1000 km oldu servise götürcem son durumu nedir devam ediyor mu

PULSAR NS200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS- HYSUNG GV 250
    Sevili Metalman,

Öncam çok güzelmiş nereden aldınız?
    Bu arada hayırlı olsun.

Alıntı metalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s31.postimg.org/io8832l97/20160423_123255.jpg

Merhaba. Motosikletimle turlamaya başladım. Bakıma ve temizliği ihtiyacı var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:12 ----------

http://s31.postimg.org/84ti67g9n/20160424_145156.jpg

2 saatlik temizlik sonrası Hiç bakmamış bir önceki sahibi...

Motosikleti
    Hyosung GV-250
    Merhabalar herkese, gv 250 için güzel bir elcik arıyorum gezdiğim mağazalarda hoşuma giden birşey olmadı yakın zamanda internet üzerinden almış ve memnun kalmış birisi varmdırır acaba? birde son olarak telefon tutacağı istiyorum bizim makinalarda kullanışlı bildiğiniz birşey varmıdır?

eğer yakın zamanda bu ikisi hakkında tecrübe etmiş birisi varsa bilgi alışverişi rica ederim.

teşekkürler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ofy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese, gv 250 için güzel bir elcik arıyorum gezdiğim mağazalarda hoşuma giden birşey olmadı yakın zamanda internet üzerinden almış ve memnun kalmış birisi varmdırır acaba? birde son olarak telefon tutacağı istiyorum bizim makinalarda kullanışlı bildiğiniz birşey varmıdır?

eğer yakın zamanda bu ikisi hakkında tecrübe etmiş birisi varsa bilgi alışverişi rica ederim.

teşekkürler.
    Şu linkteki telefon tutucuyu geçen sene almıştım.Çok uzun süre kullanmadım ama kullandığım zamanlar herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Ama çok büyük boyutlu telefonlarda sorun çıkartabilir.Fiyatına göre idare eder bir kalitesi var.
    http://www.hepsiburada.com/modacar-b...10-p-OTM13A010

Elcik olarak standart elcikler bizim motosikletlere olur diye tahmin ediyorum.Yani özellikle GV 250 uyumlu diye elcik aramanıza gerek yok.

millet...

birkaç sene evvel kullanırım diye GV250.COM domain adresini satın almıştım

kullanmadım öyle kaldı.. bugün süresi bitti. benden düşer bugün-yarın..

almak isteyen varsa domain talebi yapsın authorization kodunu veririm. kendisi yapar yenilemesini.
    boşa düşerse daha yüksek fiyata verirler..

meraklısı varsa haber versin..

Arkadaşlar, ben de bir gv250 alarak aranıza katılmak istiyorum. Sıfır veya sıfıra yakın/çok temiz bakıyorum. Maalesef Eskişehir de çok fazla gv250 ilanına rastlanmıyor. Tüm sıfıra yakın-temiz ilanların da fiyatlarına şaşırıyorum. Şu anda sıfırı 12000e satan mağazalar varken motorlara sıfırdan pahalı fiyat yazmalarını anlamıyorum. Motordan da anlamıyorum, ilk motorum olacak. Bu işte deneyim sahibi arkadaşlar örneğin şu ilanı yorumlayabilir mi? https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97209890/detay 1)Bu motordaki ekstraların fiyatları parça parça veya topluca ne eder (ben netten baktım işin içinden çıkamadım)? 2) Bu motora en çok kaç tl verip alırdınız? 3) Km si fiyatına göre fazla değil mi? İsterseniz özelden de cevaplayabilirsiniz tabii. Merakla cevaplarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı ümit26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben de bir gv250 alarak aranıza katılmak istiyorum. Sıfır veya sıfıra yakın/çok temiz bakıyorum. Maalesef Eskişehir de çok fazla gv250 ilanına rastlanmıyor. Tüm sıfıra yakın-temiz ilanların da fiyatlarına şaşırıyorum. Şu anda sıfırı 12000e satan mağazalar varken motorlara sıfırdan pahalı fiyat yazmalarını anlamıyorum. Motordan da anlamıyorum, ilk motorum olacak. Bu işte deneyim sahibi arkadaşlar örneğin şu ilanı yorumlayabilir mi? https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97209890/detay 1)Bu motordaki ekstraların fiyatları parça parça veya topluca ne eder (ben netten baktım işin içinden çıkamadım)? 2) Bu motora en çok kaç tl verip alırdınız? 3) Km si fiyatına göre fazla değil mi? İsterseniz özelden de cevaplayabilirsiniz tabii. Merakla cevaplarınızı bekliyorum.
    sıfırlar fiyatlarını yazayım bildiklerimin tabi

msa koruma demiri 300 lira
    sissy bar 250 lira + kargo
    ayaklık seti (uzun yol) hyosung source'ta 160 lira + kargo türkiyeden alırsan delta motor filan 100-110 lira arası
    kappa tur camı tam fiyat bilmiyorum ama 300-400 lira arasıdır
    orta sehpa 70-100 lira arası
    orjinal ayaklık setini yazmaya gerek yok zaten motorun üzerinde var
    arkadaki rulo çanta 100 liranın üzerinde

kısacası geri kalan ıvırı zıvırı sayarsan 1000 liranın biraz üzerinde aksesuar var lakin bunlar sıfır fiyatları. sen alırken ikinci el alıyormuşsun gibi düşün.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırlar fiyatlarını yazayım bildiklerimin tabi

msa koruma demiri 300 lira
    sissy bar 250 lira + kargo
    ayaklık seti (uzun yol) hyosung source'ta 160 lira + kargo türkiyeden alırsan delta motor filan 100-110 lira arası
    kappa tur camı tam fiyat bilmiyorum ama 300-400 lira arasıdır
    orta sehpa 70-100 lira arası
    orjinal ayaklık setini yazmaya gerek yok zaten motorun üzerinde var
    arkadaki rulo çanta 100 liranın üzerinde

kısacası geri kalan ıvırı zıvırı sayarsan 1000 liranın biraz üzerinde aksesuar var lakin bunlar sıfır fiyatları. sen alırken ikinci el alıyormuşsun gibi düşün.
    Ayrıntılı ve nazik cevabınız için teşekkür ederim, fakat ben deneyimli arkadaşların özellikle 2 ve 3 nolu soruları cevaplamasını bekliyorum

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2)Bu motosiklete eğer üstündeki aksesuarlar istediğim aradığım aksesuarlar ise 10.500-11.000 civarı bir fiyat verirdim.Zaten adamın satmaya niyeti varsa 11.000 TL civarı bir fiyata bırakır.
    3)Malum sitede 2000-5000 km arası benzer fiyata motosikletler var.Ama bazıların aksesuar var bazılarında yok.8000 km GV 250 için hiç birşey değil.Ama bu motosikletin üstündeki aksesuarlar hoşunuza gitmediyse benzer yada daha düşük fiyata düşük km aksesuarsız bir GV 250 alarak kendi zevkinize göre aksesuar ekleyebilirsiniz.Şu anda Türkye 2. el piyasası mantıksız bir şekilde yüksek ama diğer ilan fiyatlarına baktığınızda bu ilanın fiyatı çokta kötü değil.Ben şahsen 2013 model 5000 km deki aksesuarsız GV 250 mi 9000-9500 TL den aşağı vermem herhalde.
    ümit26 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Ayrıntılı ve nazik cevabınız için teşekkür ederim, fakat ben deneyimli arkadaşların özellikle 2 ve 3 nolu soruları cevaplamasını bekliyorum
    dur ozaman onlarıda cevaplayayım. bende 2014 gv 250 var üç aşağı beş yukarı benzer aksesuarları var. km'si 11000. satacak olsam 10.000 tl'ye filan satarım. buda herhal 10.500-11000 arası bir değeri vardır. sıfırdan pahalı satanlar için tek yorumum onlar fazla uyanık. birde çok komedi teklifler geliyor ondan yazıyor olabilirler. 10 lira fiyat yazarsın 5 vereyimmi diyen çıkar aynı motora 15000 yazarsın 11 vereyimmi diyen olur. km'si yılına göre fazla değil. hatta normal bile denebilir. ayda 1000 km gibi bir değer. 8500 km yerine 6500 km olsaydı çok bir şey değişmezdi benim gözümde. alırken iyi bir ustaya götürmekte fayda var.

şimdi ben biraz sana soru sormak istiyorum.

1) ehliyetin varmı? yoksa önce ehliyet al
    2) daha önceden motosiklet tecrüben varmı yoksa gv250 alma yedek parçası ucuz birşey al
    ümit26 bunu beğendi.

Motosikleti
    @ümit26;

Güzel kardeşim bu motosikletin kilometresi 8500. Yani daha yepyeni bir motosiklet. Yüksek km dediğin 50.000 sonrası olur. Bu motor bloğu 100.000'leri gören sıkıntısız bir bloktur. 8.500'e çok demek hayli hayli abes olur ki zaten adam hep uzun yolda kullanmış. Şehiriçinde kullanılan motosikletlere göre daha düzgün yol yapmış demektir.

Sıfır fiyatı 13-13.500 civarı olan 2015 model bir motosikleti aksesuarlı ve yedek parçalı olarak bu fiyata ilanda gördüysen zaten kaçırmamalısın. Verdiği fiyat gerçekten çok doğru. Zaten 11.500'e bırakacağından böyle bir fiyat yazmış. Daha fazla indirmek kaba tabirle ölücülük olur. Öyle 10.000 TL'ye almak gibi bir hedefin olursa kalbin kırılabilir. 11.000'den açarsan kapıyı belki orta nokta bir yerde anlaşırsınız. Ama tekrar söylüyorum bu kadar aksesuarlı ve yedek parçası stoklanmış bir motosiklet için yazılan fiyat oldukça doğrudur. Daha fazla indirim istemek hakaret olur ki zaten ilanları takip ediyorsan görürsün saçma sapan motosikletlere daha da fazlasını isteyen kaynıyor. Eğer niyetin varsa bu motoru kaçırmak seni üzer.

Şimdiden hayırlı olsun.
    nines, ümit26 ve motörcü bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler