Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    http://www.vikingbags.com/hyosung-gv...10401-prd1.htm

Çanta konusunda farklı bir tarz ile işi çözmüşler.

Utided bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence on numara olmuş, 250 dolara da değer kanımca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Arkadaşlar bayram tatilinde İstanbul Bursa gidip geldim. Henüz rodajdayım ve 450km civarı şu an.

100km civarı hızlarda ve 4 ya da 5. vitesteyken gaz kolunu kapatınca motor kompresyona bindiğinde ön kısımdan tık tık ses geldi her seferinde. özellikle değişik kombinasyonlarda denedim yalnızca bu anlattığım durumda geliyor bu ses. Ne olduğunu çözemedim bir türlü. Aklıma ön amortisör ya da sıcaktan kaynaklı yağın aşırı cıvıklaşması gibi şeyler geliyor, bilemiyorum.. (yolculuktan hemen önce servis tarafında 10W40 motul konuldu)

Bununla beraber bir de böyle 5-10 dakikalık sürekli 100km/h sürüşlerden sonra vites değişimlerinde, özellikle 3-2-1 gibi seri vites düşüşlerinde, vites pedalı aşırı hafifliyor ve neredeyse ben dokunur dokunmaz normalden biraz daha fazla bir tak sesiyle değişiyor.

Sadece GV de değil toplamda da çok bir motor tecrübem yok, belki de normaldir bu anlattıklarım fakat kafama takılıyor bir sıkıntımı var diye.

Aklına bir şeyler gelen varsa, ya da bunları yaşamış olanlar, yardımcı olabilirseniz sevinirim. En azından bir sonraki servis bakımına gittiğimde sorunu anlatırken biraz daha detaylı bahsedebilirim sorundan.

Herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun..
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

Motosikleti
    V strom
    Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence on numara olmuş, 250 dolara da değer kanımca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Arkadaşlar bayram tatilinde İstanbul Bursa gidip geldim. Henüz rodajdayım ve 450km civarı şu an.

100km civarı hızlarda ve 4 ya da 5. vitesteyken gaz kolunu kapatınca motor kompresyona bindiğinde ön kısımdan tık tık ses geldi her seferinde. özellikle değişik kombinasyonlarda denedim yalnızca bu anlattığım durumda geliyor bu ses. Ne olduğunu çözemedim bir türlü. Aklıma ön amortisör ya da sıcaktan kaynaklı yağın aşırı cıvıklaşması gibi şeyler geliyor, bilemiyorum.. (yolculuktan hemen önce servis tarafında 10W40 motul konuldu)

Bununla beraber bir de böyle 5-10 dakikalık sürekli 100km/h sürüşlerden sonra vites değişimlerinde, özellikle 3-2-1 gibi seri vites düşüşlerinde, vites pedalı aşırı hafifliyor ve neredeyse ben dokunur dokunmaz normalden biraz daha fazla bir tak sesiyle değişiyor.

Sadece GV de değil toplamda da çok bir motor tecrübem yok, belki de normaldir bu anlattıklarım fakat kafama takılıyor bir sıkıntımı var diye.

Aklına bir şeyler gelen varsa, ya da bunları yaşamış olanlar, yardımcı olabilirseniz sevinirim. En azından bir sonraki servis bakımına gittiğimde sorunu anlatırken biraz daha detaylı bahsedebilirim sorundan.

Herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun..
    Motoru mümkün olduğunca devirli ve yumuşak kullanmaya çalış. Sert gaz vermekten ve gaz kolunu sertçe kapatmaktan kaçın. Timer Chain (egzantirik zincirinden) yersin. Gelen ses sol taraftaysa zincirin bollaşmış olabilir. Önden geldiğine eminsen amortisör yapabilir. Fakat gv250'lerin gösterge panelleri çok sallanır. Ses önden ve yukarıdan geliyorsa gösterge panellerine bakabilirsin. Küçük bir ihtimal ön fren tertibatından gelebilir.

Tavsiyem ufak tefek sesleri takma. Sürmene bak. Makine kolay kolay yolda bırakmaz. Servise anlattığın arızayı söylesen bile bu aşamada bulamazlar. Arıza büyür ve sonuçları net şekilde görüldüğü vakit müdahale edebilirler.
    Utided bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Bizim motorların bujileri CR8E Standart buji fakat eski kanuni servislerinde yok. Bende tamircinin birinde CR9E NGK buldum taktım. Bujiler hakkında çok fazla bilgim yok. Aldığım tamirci iyi bir usta ve bu daha iyi dedi. Ne fark edebilir daha önce soğuk buji takıp deneyen varmı.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorların bujileri CR8E Standart buji fakat eski kanuni servislerinde yok. Bende tamircinin birinde CR9E NGK buldum taktım. Bujiler hakkında çok fazla bilgim yok. Aldığım tamirci iyi bir usta ve bu daha iyi dedi. Ne fark edebilir daha önce soğuk buji takıp deneyen varmı.
    ben denemedim ama çok aşırı hava koşulları olmadığı sürece fark etmez.. bu arada bulunduğunuz şehirde mutlaka motor parçası satan yer vardır; oradan buji temin edebilirsiniz ustaya götürüp taktırırsınız. genelde ben aradığımı bulamam tamircilerde ve servislerde
    Arenli bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben denemedim ama çok aşırı hava koşulları olmadığı sürece fark etmez.. bu arada bulunduğunuz şehirde mutlaka motor parçası satan yer vardır; oradan buji temin edebilirsiniz ustaya götürüp taktırırsınız. genelde ben aradığımı bulamam tamircilerde ve servislerde
    Buji ararken sadece NGK almak istediğim için aynı seri no bulamadım. Başka marka mutlaka vardır.

2014 KASIMDA ALDIĞIM HYO GV 250me Sissybar istiyorum, fakat Orjinali veya Msa yapımı çok pahalı geldi 400den aşağı değil.Başka modelleri deneyen varmı? Regal veya Superlight Kuba uyuyormu ?

Motosikleti
    V strom
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bujiler uygun. Bujinin üzerindeki kurumu temizlemesi için belirli sıcaklığa ulaşması gerekiyor. 8E stantandart olanı. Ben iridyumlu modelini kullanmıştım. Çok az bir performans farkı oldu. Usta verimin artması için tesisatın da uygun şekilde değşimesi gerektiğini söyledi (Ateşleme kabloları vb.)

İnternetten almıştım.

http://urun.n11.com/buji/cr8e-standart-buji-P18972954

İridyumlu modeli
    http://urun.n11.com/buji/cr8eix-iridyum-buji-P18973104
    Arenli bunu beğendi.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    engin aydınkardeşler e bak 250 tl ye almıştım ben sisy barı sahibinden.com aracılığıyla

Motosikleti
    V strom
    Alıntı ENGİNAYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 KASIMDA ALDIĞIM HYO GV 250me Sissybar istiyorum, fakat Orjinali veya Msa yapımı çok pahalı geldi 400den aşağı değil.Başka modelleri deneyen varmı? Regal veya Superlight Kuba uyuyormu ?
    İlk Hyosung'umda vardı. Sisybarın tamamı boruydu.
    Motorun bağlantı yapıldığı son boru kısmını ezerek düz hale getirmişler.
    Sağ ve sol taraftaki iki vidaya (Grenajlı olan, motorun arka tarafındaki sağ ve sol kısım) uyacak şekilde delmiş ve o şekilde motorun dışından monte etmiş. Çantalar da olduğu için görünmüyordu.
    Çantalar yoksa çirkin bir görünüş olabilir.

atasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum. Hyosung gv 250 ve Daelim daystar 250 arasında uzunca gel gitler sonrasında gv 250 almaya karar verdim. Motorum henüz rodajda 170 kmde. Motorumdan son derece memnunum. Bu çantadan o siteden sipariş versek ne kadar zamanda elimize ulaşır? Tekerimize taş değmesin...

murat81
    Aydın kardeşlere
    Baktım ama Hyosung gv 250 ıcın yok dıger markasızlarda uyarmıbılmıyorum sen hangısını aldın foto atarmısın bana wattsappdan 5367717505

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

İlk Hyosung'umda vardı. Sisybarın tamamı boruydu.
    Motorun bağlantı yapıldığı son boru kısmını ezerek düz hale getirmişler.
    Sağ ve sol taraftaki iki vidaya (Grenajlı olan, motorun arka tarafındaki sağ ve sol kısım) uyacak şekilde delmiş ve o şekilde motorun dışından monte etmiş. Çantalar da olduğu için görünmüyordu.
    Çantalar yoksa çirkin bir görünüş olabilir.
    Yan çantalarım var.Keeway superlight olur inş bi denk getirirsem bakcam, Mevlana motorda gördüm Aykutta 60-70 gibi birşey sisyy bar ama baglantıları tutmuyor ayarlıcam artık bakalım.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5934185/detay/ link atıyorum engin bu Üniversal malzemedir her motora olur

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Yurtdışında 15 ön dişliyi bu motor alınır alınmaz yapılması önerilen ilk şey demişler.Yapan var mı?

Motosikleti
    Gv250 Efi 2015
    1)2015 mayıs ayında İstanbul Motordan sıfır km aldığım motorumun dün rodaj bakımı için İstanbul Motor kadıköye gittim. Kullanım kılavuzunda ücretsiz rodaj bakım kuponu olmasına rağmen yağ yağ filtresini değiştirip benden bakım ücreti olarak 250 tl talep ettiler. Bu konu hakkında ne yapılabilir? Unitex e ve hyosunga şikayet etmeyi düşünüyorum. Yağ değişimi için 250 tl nedir? Sisibar içinde 650 tl talep ediyolar. Ücretlendirme konusunda sapıtmışlar anladığım kadarıyla.

2)Motor yaklaşık 400 km de iken rolanti dengesizliği ve stop etme başladı. Kontrol için yetkili servis olan!!! İstanbul motora gittim baktılar ve format atmak gerek ondan oluyor fakat bizde alet yok dediler. Başka bir serviste 200tl ye yaptırabileceğimi söylediler. Garantideki bir motor için para ödeyecekmişim nasıl bir firma anlamadım bu. Sonra motoru 4. levent kayalar motora götürdüm bujileri söküp çıkardı gaz telinin çektiği iki adet valf gibi bişey varmış onlar eşit değil dedi düzeltti 5 dk da çıktım 20 tl işçilik verdim 800 km dir rolanti stop etme problemi falan yok.
    Levent E. bunu beğendi.

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı dr_kara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)2015 mayıs ayında İstanbul Motordan sıfır km aldığım motorumun dün rodaj bakımı için İstanbul Motor kadıköye gittim. Kullanım kılavuzunda ücretsiz rodaj bakım kuponu olmasına rağmen yağ yağ filtresini değiştirip benden bakım ücreti olarak 250 tl talep ettiler. Bu konu hakkında ne yapılabilir? Unitex e ve hyosunga şikayet etmeyi düşünüyorum. Yağ değişimi için 250 tl nedir? Sisibar içinde 650 tl talep ediyolar. Ücretlendirme konusunda sapıtmışlar anladığım kadarıyla.

2)Motor yaklaşık 400 km de iken rolanti dengesizliği ve stop etme başladı. Kontrol için yetkili servis olan!!! İstanbul motora gittim baktılar ve format atmak gerek ondan oluyor fakat bizde alet yok dediler. Başka bir serviste 200tl ye yaptırabileceğimi söylediler. Garantideki bir motor için para ödeyecekmişim nasıl bir firma anlamadım bu. Sonra motoru 4. levent kayalar motora götürdüm bujileri söküp çıkardı gaz telinin çektiği iki adet valf gibi bişey varmış onlar eşit değil dedi düzeltti 5 dk da çıktım 20 tl işçilik verdim 800 km dir rolanti stop etme problemi falan yok.
    Hocam 1000km bakımı için kitapçıkta ücretsiz 1000km bakımı yazan bir sayfa var, benim de dikkatimi çekti, ben de buradan soracaktım nasıl işliyor bu prosedür diye.

Ben henüz 1000 e gelmedim fakat 300km de servis benden 70 TL aldı, yağ değişimi ve sağını solunu kontrol için. Sen 300km bakımında ne kadar ödedin acaba kıyaslama yapmak açısından.

Bir de bu 1000km deki ücresiz bakım olayı hakkında bilgi edinebilirsen, bana da sonucu bildirirsen sevinirim. Ben de gittiğimde elimde dayanak olsun, hakkımızı arayalım.

Benim gittiğim serviste, sissy barı sormadım fakat, orjinal motor koruma demiri 145 Euro, uzun yol ayaklığı 120 Euro ve ön cam 135 Euro idi. Bunlar direkt Unitex in sitesinden bakılan satış fiyatları, adamla beraber baktık, bayinin ekstra bindirmesi gibi bir şey söz konusu değil yani bu fiyatlarda. Kıyaslama açısından yazıyorum.
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

Motosikleti
    Gv250 Efi 2015
    Hocam siz hangi servise gidiyorsunuz. İstanbul Motor soyguncu ve işten anlamıyor anladığım kadarıyla

300km de bakım yoktu benim 1000 km de gittim.

Koruma demirini ve sisi barı MSA da taktırdım koruma demiri 270 tl sisi bar da 250 civarıydı. Koruma demiri gerçekten çok kaliteli gv250 için üretilmiş tam uyumlu ve MSA daki usta da mükemmel bir insan. Gitar çalıyor blues dinliyor kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca GİS akademide temel, beceri geliştirme ve hakimiyet eğtimlerini aldım gerçekten çok başarılı ve çok gerekli. Yıllardır motor kullanan arkadaişlar bile oraya gelince hiçbirşey bilmediklerini şanseseri motor üzerinde hayatta kaldıklarını söylüyorlardı. Eğitim şart Honda dan veya Gis akademiden mutlaka eğitim almanınız öneririm.

Ekşi Sözlük kawasaki versys başlığından alıntı ""https://eksisozluk.com/kawasaki-versys--1602195?p=2""
    "alacak olan arkadaşlara tavsiyem, aldığınız anda mutlaka eğitim alın. eğitimin faydasını ancak eğitim alanlar bilir.
    20 yıldır motor sürenler bile eğitimden sonra, "ben motor sürmüyormuşum" diyor. o derece yani. o kadar parayı motora, ekipmana falan veren arkadaşlar, bikaçyüz lira da eğitim için versinler derim. iyi bir eğitmenin eğitiminden sonra motoru kenara çekip, şimdiye kadar ben ne yapıyormuşum diyorsunuz."

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı dr_kara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum servis için Altan Motoru tavsiye ederim. işlerini düzgün yapıyorlar enazından. bu arada 1000 bakım için 250 lira tam bir soygunculuk olmuş daha geçen hafta 11.000 bakımı yaptırdım 200 lira tuttu galeri ilyasta (her nekadar memnun kalmasamda adamlardan fiyatı bu). daha önceden bakımları yeşilyurt motorda yaptırıyordum ama malum distribütör değişti sanada garantiyi boz şuraya git demek istemiyorum.

sissy bar'a 650 lira fiyat çekmişlerse direk arkanı dön ve kaç ordan nasıl bir fiyattır o koreden getirsen daha ucuz. ne bileyim git MSA'da yaptır yada harem garajda ama yüklüklü olsun rahat edersin.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ben geçen sene rodaj bakımını yaptırmıştım Kadıköy Bay-Moto'da. O zaman Uniteks almamıştı distribütörlüğü. Yağ değişimi, Yağ filtresi değişimi, zincir yağı, cıvata kontrolleri için toplamda 50 TL sarf malzemesi ücreti ödedim. İlk bakım ücretsiz değildir. İlk bakımda işçilik ücretsizdir. Sarf malzemelerinin parasını ödersiniz. Beyni bilgisayara bağlatacaksanız o da ücretlidir. Ama en son 3 ay önce gittiğimde Yeşilyurt Motor'da 50 TL idi.

İstanbul Motor'a gitmeyin, kimseye de önermeyin. Adamların her işi kazık. Önceki sayfalarda Green Arrow nickli arkadaşımız 2015 servislerinin fotoğrafını paylaşmıştı. Kendinize yakın olanı oradan bulunuz.

Son olarak orijinal parçaların TÜRKİYE satış fiyatlarını bu linkten takip edin. Sipariş verebiliyorsanız buradan verin. Bayilerden 3 katı para ödeyip almayın.

Ayrıca bilgilendirmek isterim ki koruma demiri, sissy bar, yüklük, heybe demiri gibi ürünleri aşağıda paylaştığım linklerden daha ucuza alabilirsiniz. Kendinizi aptal yerine koydurtmayın arkadaşlar, adamlar çok fena geçirme derdinde. Buyrun Linkler:

Koruma Demiri Linki

Sissy Bar Linki

Portbagaj (Yüklük) Linki

GV250 için heybe demiri linki (Çantalarınızın amortisörlere değerek yıpranmasını engeller)

Nispeten daha ucuz bir koruma demiri

Yalnız ben Metal Sanatları Atölyesi'nin ürünlerini kullandım. Ucuz olanları satın alan arkadaşlar uyumsuzluk yaşadıklarını belirtmişti.

Bu arada niyetim reklam yapmak değil ama motorumu satışa çıkardım. Buradan almak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.

İlan Linki için tıklayınız.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene rodaj bakımını yaptırmıştım Kadıköy Bay-Moto'da. O zaman Uniteks almamıştı distribütörlüğü. Yağ değişimi, Yağ filtresi değişimi, zincir yağı, cıvata kontrolleri için toplamda 50 TL sarf malzemesi ücreti ödedim. İlk bakım ücretsiz değildir. İlk bakımda işçilik ücretsizdir. Sarf malzemelerinin parasını ödersiniz. Beyni bilgisayara bağlatacaksanız o da ücretlidir. Ama en son 3 ay önce gittiğimde Yeşilyurt Motor'da 50 TL idi.

İstanbul Motor'a gitmeyin, kimseye de önermeyin. Adamların her işi kazık. Önceki sayfalarda Green Arrow nickli arkadaşımız 2015 servislerinin fotoğrafını paylaşmıştı. Kendinize yakın olanı oradan bulunuz.

Son olarak orijinal parçaların TÜRKİYE satış fiyatlarını bu linkten takip edin. Sipariş verebiliyorsanız buradan verin. Bayilerden 3 katı para ödeyip almayın.

Ayrıca bilgilendirmek isterim ki koruma demiri, sissy bar, yüklük, heybe demiri gibi ürünleri aşağıda paylaştığım linklerden daha ucuza alabilirsiniz. Kendinizi aptal yerine koydurtmayın arkadaşlar, adamlar çok fena geçirme derdinde. Buyrun Linkler:

Koruma Demiri Linki

Sissy Bar Linki

Portbagaj (Yüklük) Linki

GV250 için heybe demiri linki (Çantalarınızın amortisörlere değerek yıpranmasını engeller)

Nispeten daha ucuz bir koruma demiri

Yalnız ben Metal Sanatları Atölyesi'nin ürünlerini kullandım. Ucuz olanları satın alan arkadaşlar uyumsuzluk yaşadıklarını belirtmişti.

Bu arada niyetim reklam yapmak değil ama motorumu satışa çıkardım. Buradan almak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.

İlan Linki için tıklayınız.
    Dostum motorun gerçekten çok güzel. çanta koruma demirlerini nereden buldun yada kendinmi yaptırdın birde şu orta sehpa mevzusu var onuda öğrenebilirmiyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler