Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin Set 900 TL değil, yanlış yönlendirmeyelim:

Ön lastik 110-80/16 208,88 TL

Arka lastik 140-70/15 235 TL

Yani set olarak 443,88 TL ediyor. Ben şahsen Sava yerine adı daha çok duyulmuş, kalitesi ispatlanmış Michelin'i tercih ettim. 1500 km'dir de herhangi bir sorun yaşamadım. Üstelik ıslak zeminde ve virajda yol tutuşu gayet iyi.

Hocam saygı duyuyorum ancak 140 70 15 in çapı 150 80 15 in çapından size özel mesajda da belirtmiştim yaklaşık %20-25 kadar daha küçük. Motorun dinamiklerini bozuyor o set. Arkayı 140 90 15 veya 150 80 15 den başka ölçü takmamalısınız. O arkanın ölçüsü doğru ölçü asla ama asla değil. Sürüş karekterini değiştirir,bozar.

Edit:Açıklamaya karar verdim.

Lastik çapı=lastik eni*boy oran değeri.

Bu günümüz lastiklerinde şöyle belirtilir.

140*90*15 diyelim örneğin

140 eni bunun %90 ı da yüksekliği demektir.

140*90=126mm

Orjinal ölçü 150*80=120mm

Sizin taktığınız ise 140*70=98mm

Orjinalinden neredeyse 2.5 cm kısa bizim taktığımızdan neredeyse 3 cm kısa takıyorsunuz.

Bu nerede önemli?

Dişli oranlarını duymuşsunuzdur.Arkayı büyüt önü küçült vs. Siz esasında lastiğe yaptığınız ayarla bir nevi arka dişli küçültmesi uyguluyor gibi oluyorsunuz. Yani yüksek tork düşük sürat yönünde bir eylem bu. Kalkışları bu cc de belli belirsiz,son sürati ise yeterince etkiler.Artı motorun yüksekliğini azaltıyorsunuz arkada ve bir ihtimal artçılı kullanımda bu sorun yaratabilir arka süspansiyonu sertleştirip yükseltmenizi gerektirebilir.

Bu farklılıkları hissetmiyor olabilirsiniz ancak o ölçü tüm bu faktörler düşünülünce bu motora uygun değil,şahsi kanaatim bu size de saygım var.

Kaldı ki hocam taktığınız city grip serisi bu lastikler hepimizin de bildiği gibi uzun yol motorları için değil scooter lar için üretilen bir seri. Bizim chopperlar için önerilen bir seri değil. Hoş GV250 tam da bir chopper sayılmaz motoru itibariyle ama yapısı tam anlamıyla bir chopper.
    ogzcngdk, blackarca ve mrka bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam saygı duyuyorum ancak 140 70 15 in çapı 150 80 15 in çapından size özel mesajda da belirtmiştim yaklaşık %20-25 kadar daha küçük. Motorun dinamiklerini bozuyor o set. Arkayı 140 90 15 veya 150 80 15 den başka ölçü takmamalısınız. O arkanın ölçüsü doğru ölçü asla ama asla değil. Sürüş karekterini değiştirir,bozar.
    Evet boyutlar düşüyor, önceki mesajımda da belirttim:

Shinko ön lastikte 9,9 cm olan yanak boyu City Grip'te 8,8 cm'e düşüyor. Aynı şekilde arka lastik kalınlığı 15 cm'den 14 cm'e, yanak boyu da 12 cm'den, 9,8 cm'e düşüyor.
    Ben ciddi sorun yaratacak bir fark görmedim. Diğer City Grip kullananlar da fikrini paylaşırsa hiç fena olmaz. Bugüne kadar bu lastiklerle sorun yaşamış olan varsa duymak isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli oranlarını duymuşsunuzdur.Arkayı büyüt önü küçült vs. Siz esasında lastiğe yaptığınız ayarla bir nevi arka dişli küçültmesi uyguluyor gibi oluyorsunuz. Yani yüksek tork düşük sürat yönünde bir eylem bu. Kalkışları bu cc de belli belirsiz,son sürati ise yeterince etkiler.Artı motorun yüksekliğini azaltıyorsunuz arkada ve bir ihtimal artçılı kullanımda bu sorun yaratabilir arka süspansiyonu sertleştirip yükseltmenizi gerektirebilir.

Bu farklılıkları hissetmiyor olabilirsiniz ancak o ölçü tüm bu faktörler düşünülünce bu motora uygun değil,şahsi kanaatim bu size de saygım var.

Kaldı ki hocam taktığınız city grip serisi bu lastikler hepimizin de bildiği gibi uzun yol motorları için değil scooter lar için üretilen bir seri. Bizim chopperlar için önerilen bir seri değil. Hoş GV250 tam da bir chopper sayılmaz motoru itibariyle ama yapısı tam anlamıyla bir chopper.
    Artçılı kullanıyorum ancak arka süspansiyonlar 4'te şu an. Yani en sertin bir altı. Motosiklet şu anda arka salıncak tarafından yere sadece 2,2 cm, önde ise 1,1 cm daha yakın.

GV250 bir cruiser, lastikler ise şehir içi scooter asfalt lastiği. Uzun yoldaki asfaltlarda da kullanabilirsiniz gayet.

Her neyse, ben bu konuya Michelin City Grip'lerin 445 TL'lik fiyatını 900 TL olarak yanıltıcı bir şekilde yazan arkadaş için bilgilendirme amaçlı yazmıştım. Lastiğin sürüş dinamiğine etkisi için değil.
    mrka bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

moukijin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar yakın zamanda gv 250 ile 700 km lik bir yolculuğa çıkmayı planlıyorum. Daha önce 1 günde en fazla 300 km gitmiştim. Bu uzun yolculuk için tavsiyesi olan var mı ?

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı moukijin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakın zamanda gv 250 ile 700 km lik bir yolculuğa çıkmayı planlıyorum. Daha önce 1 günde en fazla 300 km gitmiştim. Bu uzun yolculuk için tavsiyesi olan var mı ?
    Ben 120 - 130 km/h hızla İstanbul - Ankara Yaptım. 200KM'de bir mola verin sele popoyu çok ağrıtıyor. Bir de BP'den benzin almayın. Sorunsuz bitirdim yolculuğu.
    moukijin bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı moukijin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer 1 günde yapıcaksanız bu yolu sırtınız ile yaslanabileceğiniz bir şey yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. boyunuz uzunsa çok işe yarıyor.

te böyle
    moukijin bunu beğendi.

moukijin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    boyum çok uzun olmasada bende sırt çantası ve el bavulu bağlayıp arkaya bi sırtlık yapıyorum genelde Bakalım motor izmirde duruyor düzcedeyim ben ordan alıp gelicem ve mümkünse 1 günde bitirmeyi planlıyorum geziyi 9 saat gibi bi sürede ulaşırım diye düşünüyorum bakalım

Motosikleti
    Artık Yok...
    700km gibi uzun soluklu geziler yapıcaksanız başlıca düşmanınız kalça ve kuyruk sokumu ağrıları olur..
    airhawk sele ped leri var o tip bir şey alın çok işinize yarar .. biraz pahalı ben 5 sene önce 80 dolara yurtdışından arkadaşıma getirtmişdim tr de çok pahalıydı 250 tl gibi rakamlara satıyorlardı.. ama ömürlük ibr ürün her motorumda uzun yola çıkıyorsam selenin üstüne koyarım. motorunuzu satsanızda bir sonraki motorda gene kullanırsınız.
    moukijin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700km gibi uzun soluklu geziler yapıcaksanız başlıca düşmanınız kalça ve kuyruk sokumu ağrıları olur..
    airhawk sele ped leri var o tip bir şey alın çok işinize yarar .. biraz pahalı ben 5 sene önce 80 dolara yurtdışından arkadaşıma getirtmişdim tr de çok pahalıydı 250 tl gibi rakamlara satıyorlardı.. ama ömürlük ibr ürün her motorumda uzun yola çıkıyorsam selenin üstüne koyarım. motorunuzu satsanızda bir sonraki motorda gene kullanırsınız.
    evet, kesinlikle katılıyorum. mesela ben bugün yapsam o yolu yarısı zehir olur bana. bir süre sonra oturamaz hale geliyorsun çok sık mola veriyorsun.. bu tarz ekipmanlarım olmadıkça günde 300 km den fazla keyif için uzun yol yapmam..
    moukijin bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaslar merhaba. 1200 sayfayi gecmis topikte biraz sacma olacak fakat sormak istedigim sorular var arabanin son kredisini onumuzdeki hafta odeyecegim. Borcsuz bir mal edinilemez dusuncesiyla yaklasik 8 yildir motor yuzu gormemis bu kardesiniz artik zamani geldi diyerekten chopper bir model ile yoluma devam edeyim diyorum. Butce 10-11k civari en fazla. Sadece motor tabi diger ivir zivir haric. 1.80 boy 120 kilo bir adamim. Zaten bana chopperdan baska model motor gelmez herhalde uzun yol yapmak isterim illaki. Genelde ise gidip gelirken kullanacagim maslak - 4.levent arasi. Trafikte nasildir ? Araba gibi gideceksem cok anlami yok cunku daha kivrak modellere yonelebilirim trafik en buyuk derdim. Uzun yolda nasildir ? Atlayip yunanistana antalyaya gidebilir miyim ? (Cok sonra olacak seyler biliyorum) hyosungun sitesinde sifir fiyat goremedim sizin bilginiz var midir ?

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Evet boyutlar düşüyor, önceki mesajımda da belirttim:

Ben ciddi sorun yaratacak bir fark görmedim. Diğer City Grip kullananlar da fikrini paylaşırsa hiç fena olmaz. Bugüne kadar bu lastiklerle sorun yaşamış olan varsa duymak isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Artçılı kullanıyorum ancak arka süspansiyonlar 4'te şu an. Yani en sertin bir altı. Motosiklet şu anda arka salıncak tarafından yere sadece 2,2 cm, önde ise 1,1 cm daha yakın.

GV250 bir cruiser, lastikler ise şehir içi scooter asfalt lastiği. Uzun yoldaki asfaltlarda da kullanabilirsiniz gayet.

Her neyse, ben bu konuya Michelin City Grip'lerin 445 TL'lik fiyatını 900 TL olarak yanıltıcı bir şekilde yazan arkadaş için bilgilendirme amaçlı yazmıştım. Lastiğin sürüş dinamiğine etkisi için değil.
    Michelin için 900 tl yazan benim ama bunu city grip için yazmadım. Aynı veya benzer ölçüde lastik için yazmıştım,sizi hedef almadım.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. 1200 sayfayi gecmis topikte biraz sacma olacak fakat sormak istedigim sorular var arabanin son kredisini onumuzdeki hafta odeyecegim. Borcsuz bir mal edinilemez dusuncesiyla yaklasik 8 yildir motor yuzu gormemis bu kardesiniz artik zamani geldi diyerekten chopper bir model ile yoluma devam edeyim diyorum. Butce 10-11k civari en fazla. Sadece motor tabi diger ivir zivir haric. 1.80 boy 120 kilo bir adamim. Zaten bana chopperdan baska model motor gelmez herhalde uzun yol yapmak isterim illaki. Genelde ise gidip gelirken kullanacagim maslak - 4.levent arasi. Trafikte nasildir ? Araba gibi gideceksem cok anlami yok cunku daha kivrak modellere yonelebilirim trafik en buyuk derdim. Uzun yolda nasildir ? Atlayip yunanistana antalyaya gidebilir miyim ? (Cok sonra olacak seyler biliyorum) hyosungun sitesinde sifir fiyat goremedim sizin bilginiz var midir ?
    4. Levent - Maslak arası trafikte gv 250 ile zorlanırsın.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maslak-4. levent arası trafikte bence de zorlanırsın.
    çiçeği burnunda bir gv kullanıcısı olarak antalya, yunanistan benim de aklımdaki güzergahlar. yapılır diye düşünerek aldım, kaldı ki bir önceki motorum olan ybr 125 ile 12 günde 2300km'lik bir ege turu yapmıştım. 80 kiloyum ama altımdaki ybr'ydi sonuçta. sıfırının liste fiyatı 12.500 ama tabi üstünde koruma demiri dahi yok. artık satan pek çok yer var ama ondan ziyade servis olayı muamma şimdilik. mesela arıza tespit cihazı bir önceki bayi olan kayalar motorda varken şu an satışını yapan neredeyse hiçbir bayide bu cihaz yok. tahmin(ümit) ediyorum 1-2 ay içinde cihaz ve yedek parça gelir.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bahsettiginiz bölgede bisiklet yürümüyor yolun yapısı berbat zaten.alacak arkadaslar trafik konusunu düşünmesin cbf150 gibi her yerden gecersiniz,boy kısa olduğu icin manevrası da cok rahat daha iki gun once is çıkış trafiğinde gittim cok da acelem vardi ve cbf sahibi olan arkadaslar kadar hizlica yetiştim Levent metrosunun oraya.
    Uzun yolda da daha buyuk cc bir cruiser ile karşılaştırmazsanız cok cok memnun eder istediğiniz mesafeye de yanınıza tornavida bile almadan gidebilirsiniz
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    bu motorun en az benzin yaktığı nokta 5. vites 5 devir ve 80 km diye düşünüyorum siz nasıl tecrübe ettiniz arkadaşlar

Motosikleti
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun en az benzin yaktığı nokta 5. vites 5 devir ve 80 km diye düşünüyorum siz nasıl tecrübe ettiniz arkadaşlar
    dediğiniz doğrudur büyük ihtimalle, o civarda 100 km giderseniz 3.5 litrenin altında yakacaktır.
    ancak vitesleri en az 6 bin devirde atmanızı tavsiye ederim. 5. vites 5 bin devirde giderseniz bujilerde ve pistonların üzerinde kurum birikir. 5. vitesi uzun yolda 7-8 bin devir aralığında kullanmanızı tavsiye ederim.

ben 4. viteste 100 km/h hıza çıkıp ardından 5. vitese atıyorum.
    murat81 bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    İyi akşamlar,

Kaç binden sonra rektefiye ihtiyacı ortaya çıkar ? 60-70 bin den sonra diyebilir miyiz ?

Motosikleti
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar,

Kaç binden sonra rektefiye ihtiyacı ortaya çıkar ? 60-70 bin den sonra diyebilir miyiz ?
    apaçilik yapmazsan 100 binleri görebilir

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    mobilden yaziyorum.

Arkadaslar dikkatimi cekti de motor blogu ust kapaklarda bulunan contalarda bazen sanki yag lekeleri varmis gibi siyah yag toz karisimi pislik oluyor acaba asiri motor sicagindan mi oluyor yoksa yag falan mi atiyor. resimlerde siyah contalar temiz silinmis hali ama oyle cokta kotu durum soz konusu degil sadece dikkatimi cekti aklima geldi o yuzden sordum.

BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Sen hala satmadın mı onu?
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    satma isi kaldi levent abi. Cunku tatbikata ciktim ugur abi ye de ayip oldu ve ne zaman gelecegim belli degil, elden bise gelmiyor suan arazideyim oyle fotograflara bakarken aklima geldi yazayim sorayim dedim.

Ne diyorsun bu durum icin ?

mesela Ikinci resimde sol taraftaki contada hafif yag ve siyahlik var o tarz durumlar sorun teskil eder mi acaba neyden oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler