Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbürötörlü modelini kullandım. her bakımdan mükemmeldi ancak çok yakıyordu. o yüzden sattım. yeni modeller az yakıyormuş.distribütörü globalden kanuniye geçtikten sonra kasten kanuninin bu mükemmel motoru ,kendi motorlarının satışına engel olmasın diye,yedek kulübesinde oturttuğuna inanıyorum. umarım koreliler uyanır yeniden globale geçer. o zaman motor gerçek değerine kavuşur.
    Yanılmıyorsam Hyosung yakın zamanda Uniteks'e geçecek.Kuralkan ile işi bitti gibi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    yakıt normal değerlerin birazcık üstünde olmuş. bende 120 km ile seyrettiğim zaman 4.1 litre yakıyorum. yolda rampalar çoksa ve rüzgar varsa normaldir.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tesekkur ederim evet bazen vitesi 4 dusurdugum rampalar oluyor.

Bakalim bu sefer sakin kullanimda kac km gidecek

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbürötörlü modelini kullandım. her bakımdan mükemmeldi ancak çok yakıyordu. o yüzden sattım. yeni modeller az yakıyormuş.distribütörü globalden kanuniye geçtikten sonra kasten kanuninin bu mükemmel motoru ,kendi motorlarının satışına engel olmasın diye,yedek kulübesinde oturttuğuna inanıyorum. umarım koreliler uyanır yeniden globale geçer. o zaman motor gerçek değerine kavuşur.
    Üniteks ile anlaşma yapıldı bile: http://www.uniteksmotordivision.com/hyosung/
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DrummerBT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 - Mondial Xtreme max - Honda Crf250l
    Selam arkadaşlar, önce kendimi tanıtayım ; ben 17 yaşında bir öğrenciyim ve sınava hazırlanıyorum neyse buraları geçeyim...
    Daha önceden 250cc bir regal raptorum vardı ve ilk motorumdu ilk motor için uygun bir motordu en azından düşürünce içim acımadı, çok tecrübe etmesemde acemilik attım ve satıp daha kaliteli bir motosiklet almak istedim cruiser olmasını tercih ettim çünkü boyum çok uzun değil, ortalama ve 250cc bir motosiklette olsa gücünü kontrol etmenin daha kolay olacağını (sonuçta ağırlık merkezi yere yakın ve seleside düşük) düşünüyorum. 1-2 yaşında bir motosiklet olmalıydı ama japonlarda o yaşlarda motor yoktu, geriye çok az bir seçenek kalıyor, gv250 de bence en uygun motordu görünümü 250 cclik gibi durmuyor ve heybetli duruyordu aynı zamanda enjeksiyonluydu az yakıyodu. Bütçemi ayarlayıp Antalya'da 2013 model bir gv buldum ve aldım, yakın zamanda havalar güzelken Ankaraya getirdim(daha doğrusu abim getirdi ). Havalar nedeni ile daha çok kullanamadım ama kullandığım kadarıyla cidden çok güçlü bir motosiklet (250cc bir cruisera göre) ve başlangıç motoru olmak için biraz güçlü, ama sağ duyulu bir kullanım ile idare edilebilir bir güç . Sonuç olarak motorumdan çok memnunum umarım daha sonradan başıma bir iş açmaz.
    Bu gün yağmurdan sonra hava biraz açınca dayanamayıp hemen atladım ve uzun yoldan gelen tozlu motoru çıkarıp biraz yıkadım, çok detaylı yıkamadım sadece fotoğraf çekecektim bi iki köpükleyip biraz suladım.
    Buyrun fotoğraflar ...

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

çok fazla fotoğraf yok biraz acele oldu. Umarım havalar güzelleşince daha güzel fotoğrafları sizinle paylaşabilirim. Tekeriniz düz bassın...
    kdiner bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı DrummerBT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, önce kendimi tanıtayım ; ben 17 yaşında bir öğrenciyim ve sınava hazırlanıyorum neyse buraları geçeyim...
    Daha önceden 250cc bir regal raptorum vardı ve ilk motorumdu ilk motor için uygun bir motordu en azından düşürünce içim acımadı, çok tecrübe etmesemde acemilik attım ve satıp daha kaliteli bir motosiklet almak istedim cruiser olmasını tercih ettim çünkü boyum çok uzun değil, ortalama ve 250cc bir motosiklette olsa gücünü kontrol etmenin daha kolay olacağını (sonuçta ağırlık merkezi yere yakın ve seleside düşük) düşünüyorum. 1-2 yaşında bir motosiklet olmalıydı ama japonlarda o yaşlarda motor yoktu, geriye çok az bir seçenek kalıyor, gv250 de bence en uygun motordu görünümü 250 cclik gibi durmuyor ve heybetli duruyordu aynı zamanda enjeksiyonluydu az yakıyodu. Bütçemi ayarlayıp Antalya'da 2013 model bir gv buldum ve aldım, yakın zamanda havalar güzelken Ankaraya getirdim(daha doğrusu abim getirdi ). Havalar nedeni ile daha çok kullanamadım ama kullandığım kadarıyla cidden çok güçlü bir motosiklet (250cc bir cruisera göre) ve başlangıç motoru olmak için biraz güçlü, ama sağ duyulu bir kullanım ile idare edilebilir bir güç . Sonuç olarak motorumdan çok memnunum umarım daha sonradan başıma bir iş açmaz.
    Bu gün yağmurdan sonra hava biraz açınca dayanamayıp hemen atladım ve uzun yoldan gelen tozlu motoru çıkarıp biraz yıkadım, çok detaylı yıkamadım sadece fotoğraf çekecektim bi iki köpükleyip biraz suladım.
    Buyrun fotoğraflar ...

http://<a href="http://hizliresim.co...5R.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...r6.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...dn.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...GD.jpg</a></a>

çok fazla fotoğraf yok biraz acele oldu. Umarım havalar güzelleşince daha güzel fotoğrafları sizinle paylaşabilirim. Tekeriniz düz bassın...
    hayırlı olsun dostum, bende senin yaşında gv 250 ye sahip olmuştum. şimdi güçlü gelecektir bileğine hakim ol sonradan bisiklet gibi kullanırsın çok kıvraktır.

dizliklerin depoya değenn kısımlarına bir çözüm bulda depoyu mahvetme

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar bugün muayene işlerini hallettim, çantaları ve ön siperliği söktüm.

Muayene de pek bir şeye bakmadılar. Şase numarasına baktı, uzun - kısa far kontrolü yaptı ve ön - arka frenleme yaptırdı. Egzos sesi falan ölçüm kontrol falan yapılmadı.

Ayrıca egzos susturucuları da taktım fakat vidaları olmadığı için nalburdan uydurma vida taktım sıktım.

Orjinal vidalar nasıldır veya sağlam uygun vida hangisidir alıp takayım.

Susturuculu da daha güzelmiş sessiz, diğer türlü kulakları baya ağırtıyor ses falan
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Orjinalinde susturucular vida ile değil perçinle tutturulmuş olması lazım.
    dadaş-bb bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalinde susturucular vida ile değil perçinle tutturulmuş olması lazım.
    Perçin olmadığı için mecbur vida uydurmak lazım sağlam olması için acaba nasıl bir şeyler yapmak lazım

"AKINCILAR..."

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Kaynakciya git,iki dokundursun yeter cok kaynatmasına da gerek yok hallolur dostum

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynakciya git,iki dokundursun yeter cok kaynatmasına da gerek yok hallolur dostum
    Tamam abi öyle yaparım artık.

Arkadaşlar 2.el yedek parça nereden bulurum. Bana "devir saati tası" lazım. Kuralkan yedek parça sayfasına baktım orada da mevcut 33 tl gibi bir rakam yazıyor. Çıkma parça nereden bulurum sağlam olarak veya başka model marka motorun uyumlu parçası var mı ?

"AKINCILAR..."

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam abi öyle yaparım artık.

Arkadaşlar 2.el yedek parça nereden bulurum. Bana "devir saati tası" lazım. Kuralkan yedek parça sayfasına baktım orada da mevcut 33 tl gibi bir rakam yazıyor. Çıkma parça nereden bulurum sağlam olarak veya başka model marka motorun uyumlu parçası var mı ?
    6. siftahımı da yaptım bugün bilgin olsun.
    dadaş-bb bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. siftahımı da yaptım bugün bilgin olsun.
    Hayırdır abi yine nasıl kaza yaptın ?

"AKINCILAR..."

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır abi yine nasıl kaza yaptın ?
    hiç sorma, kazayı yaptığım yerin 1km gerisinde 4x4 kullanan cipin bayan sürücüsü yüzünden belediye otobüsüne kafa kafaya giriyordum, kaza olayı ise cipi solladım arkadaşlar ilerde durmuş, önümdeki arkadaşta yavaşlayınca ona arkadan çarpmamak işin kaldırımla motor arasından girdim,ve doğal olarak hiç kimseye zarar vermeden kaldırım tarafından yola doğru sürüklenerek durdum, cipin sahibi kadın nasıl kaçtı bir görmen lazım. arkadaşlar da bana gülüyor sıradan oldu ya kaza yapmam, bizde hiçbir sorun yok sadece motor koruma demiri hafif eğildi yarın iş yerinde düzelteceğim.

Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    GV 250
    Çok teşekkür ederim ayrıntılı bilgileriniz için çok sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti kapsamında yapmak istiyorsanız mecburen servise gideceksiniz ve servisin dediklerine uyacaksınız, yok ben değiştiririm diyorsanız ne kadar yağ koyuluyorsa ona göre yağını ve filtreyi değiştirirsiniz, zincir temizliğini çok fazla kötü tozlu yollarda motor kullanıyorsanız, 300-500km de bir mazotla fırça yardımı ile temizleyin, ister eski kullandığınız motor yağı ile veya zincir yağlama sipreyi ilede yağlama yapabilirsiniz. 3500km zincir değişikliği yapılmaz tabi eğer onirngli zincir takmak istemiyorsanız.
    eyvallah kardeşim çok teşeşür ederim.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    drummerbt zincir biraz bollaşmış gibi mi?

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    evet...... bende farkettım .Drummmerbt, zincirin oldukça gevşek görünüyor. bitmişte olabilir

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Sıfır gvlerin zincir koruması hala plastikmi

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    evet plastik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler