Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birde şu pc cahili arkadaşınıza resim nasıl yüklenir anlatabilecek varmı?
    -Öncelikle bu siteye giriver: http://imgur.com/
    -Daha sonra sağ üstte upload images yazısının altında computer yerine tıklayıp fotonu seç
    -Start upload kısmına tıkla
    -Yüklendikten sonra gene sağ tarafta bulunan linklerden ''BBCode (message boards & forums)''
    olanı kopyala

Yüklendikten sonra ise fotoda belirtilen işaretli yere tıklayıp linki yapıştırdıktan sonra kaydet yapınca olay biter
    sorunlu17 bunu beğendi.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir sorun benim arkadaşın 2013 model GT 250 R ında vardı.Rolantide devir kendi kafasına göre takılıyordu bir yükseliyor bir alçalıyordu.Bazen zor çalışıyordu bazen stop ediyordu vb.Servislerin değiştirmediği parça kalmadı ama sorun çözülmedi.Motorun hala garantisi devam ettiğinden Kuralkan aylar geçmesine rağmen ne 0 km alınan motoru değiştirdi ne de sorunu çözdü sonunda arkadaş avukatla ihtar çekince motoru geri alıp parasını geri verdiler.Söylediklerine göre sorunu çözmüşler ama nasıl çözdüklerini tam hatırlamıyorum.Arkadaşı görünce bir sorarım.Ama sorun çok basit bir şeydendi yanlış hatırlamıyorsam.Tabii gerçekten sorunu çözdülerse.
    öğrenirsen sevinirim üstad

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım şey ise senkron ayarı o kadar erken olmazki bu makinelerde..Sanki başka problem varmış gibi geldi..

Açıkça ne tür sıkıntı yaşıyorsun ayrıntılı yazarsan yardımcı olmaya çalışırız..

Hyokenan dostum sende dahil..Ayrıntılı yazarsanız daha da anlamaya çalışır ve elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız

merhaba üstad

aranıza yeni katıldım. kasım ayında gv 250 aldım be çok memnunum.
    yalnız havalar ısındı ve motoru ilk çalıştırdığımda rolantide sıkıntı yok ancak biraz ısınınca ve ışıklarda durduğumda falan rölanti devrinde oynama oluyor hatta bazen stop ediyor
    2011 model enjeksiyonlu bilginiz var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim.4.44 motora götürdüm ben ama bişey anlamadılar bence onlar sadece satış yapmalı servis işini bu işten daha iyi anlayan birilerinin yapması gerektiğini düşünüyorum (az çok mürekkep yaladık mekanik bilgimiz mevcut) velhasıl kelam pc ye bağladılar çalıştırdılar gaz verdiler sonra bunda bişey yok bunların bazılarında kronik dediler nasıl düzelcek dedim? Beyin değişmesi lazım ama düzeleceğinin bi garantisi yok dediler eyvallah dedim geçtim.sende boşuna zahmet edip götürme ha bide bi pc ye bağlamaya 20tl para aldılar
    Bu modellerde 3 marka beyin varmış Sentec markalı olanlarda bu sıkıntı oluyormuş yani onlar öyle dedi senin beynin markası nedir biliyormusun?
    bilgim yok ama garantiden değiştirmiş benden onceki sahibi alırken onu sormuştum.

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    -Öncelikle bu siteye giriver: http://imgur.com/
    -Daha sonra sağ üstte upload images yazısının altında computer yerine tıklayıp fotonu seç
    -Start upload kısmına tıkla
    -Yüklendikten sonra gene sağ tarafta bulunan linklerden ''BBCode (message boards & forums)''
    olanı kopyala

http://i.imgur.com/MYzqZhU.jpg

Yüklendikten sonra ise fotoda belirtilen işaretli yere tıklayıp linki yapıştırdıktan sonra kaydet yapınca olay biter
    Yani ilkokul 1.sınıf öğrencisine okuma yazma öğretir gibi anlatmışsınya ne desem az çok teşekkür ederim dostum ben bile anladım
    khayyam bunu beğendi.

ben bile anladım
    Bilal? sen misin?
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yani ilkokul 1.sınıf öğrencisine okuma yazma öğretir gibi anlatmışsınya ne desem az çok teşekkür ederim dostum ben bile anladım
    Rica ederim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oa51814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öğrenirsen sevinirim üstad
    Arkadaş motosikletini geri iade ettiğinden kesin bir şey söylememişler.Ama arkadaşın dediğine göre sorun buji piposunda olabilirmiş.Buji piposu temassızlık yaptığından buji ateşleme yapmıyor,beyin sapıtıyor ve rolantiyi kontrol eden rolanti kontrol valfine düzgün komut göndermiyor.Bu bir ihtimal diğer bir ihtimal (bunu forumu araştırırken buldum); @WanDoGa nın da aynı sorun başına gelmiş,sorunu ve çözüm yöntemlerini çok güzel açıklamış.Aynen aktarıyorum.
    Alıntı WanDoGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Konu başlığı biraz eski içeride doğru ve faydalı çok paylaşım mevcut fakat yanlış bilgilerde oldukça fazla.
    EFI motorlar için "idle control valf" yani "rölanti kontrol valfi" bazıları sensör diyor ama kesinlikle yanlış bir tabir üzerinde Siemens VDO yazan içersinde step motor olan hava akışını kontrol eden bir zama zingo. Arızalı olması, kirlenmesi veya beynin adım adım kontrol edemiyor olması sorunlara yol açıyor

- Motor yüksek veya düşük devirlerde çalışıyor
    - Motor zengin beslenmeden sık sık boğuluyor
    - Motor fakir beslenme yüzünden stop ediyor

Çözüm:
    -Valfi arkadaşın bahsettiği gibi temizlemek yerine takmak ve beynin düzgün çalıştırmasını ummak olabilir
    -Valfi yenisi ile değiştirmek. Sevgili kuralkan nedense GT250R için 400tl , GV250 için 150Tl, fiyat talep ediyor oysaki Palio 1.4 olan 30TL
    -Son noktada yenilenen valfi eğer beyin kontrol edemiyor ise beyine reset attırıp motorun konum bilgisini ayarlamak gerekiyormuş. Bunu yapabilecek kabiliyette cihazı ve bilgisi olan usta bulmak çok zor. Usta tavsiyesinde bulunan arkadaşlara kızmamak lazım.

Dip not: Hava akışını ve sıcaklığını kontrol eden "NTC" içeren sensör bu konu ile hiç alakası yok bazı yorumlar da yanlış yönlendirilmiş

Geçici çözüm önerim: hava filtresinden gelen boruyu söküp ucuna vana bağlayın ve hava akışını el ile idare ederek rölanti ayarını yapın böylelikle motorunuz kullanılabilir olacaktır. Ben akvaryum vanası bağladım, gören ustalar fikre hayran kalıyor

Ve işte benim geldiğim nokta bilgisi olanlardan bilgi alabilirmiyim?
    Valfi değiştirdim beyin kontrol etmiyor. Beyine reset atmanın kolay bir yolunu bulamadım İstanbul'da bu işi yapan usta çok, burada ise nadir. Neyse bir kişi buldum yaparım dedi fakat hyosung motorların cihazları kendine özel diye duydum doğru mudur. Motoru kurcalatıp üzerinde deneyim kazanmalarını pek istemiyorum. Beyin sıfırlama ve valf kontrolü adımı hakkında bilgi verebilirmisiniz?
    Bu da ilgili konu;
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...z-veriyor.html

Benim motosikletim 2013 model ve henüz 1500 km de henüz bu sorun ile karşılaşmadım ama bu sorunun benim de başıma gelme ihtimaline karşı bende bu sorunu ve çözüm yöntemlerini takipteyim.Eğer soruna kesin çözüm bulan varsa paylaşıp herkesi bilgilendirirse iyi olur.
    hyo kenan ve oa51814 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bu buji piposu sorununu zaten biliyorduk.. 2011 sonrasında ortaya çıktı sanırım. motorda tekleme vs. yaşayan direk pipoları değiştirir oldu

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    [QUOTE=kafasiharic;3322586]Bilal? sen misin?[/Q
    hayır ismim hasan

üstad saol

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Motor ben burdayım diyor koruma demiri ni nerden aldın. . Nerden buluruz aynı tip koruma demiri mi )

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Benim anlamadığım şey ise senkron ayarı o kadar erken olmazki bu makinelerde..Sanki başka problem varmış gibi geldi..

Açıkça ne tür sıkıntı yaşıyorsun ayrıntılı yazarsan yardımcı olmaya çalışırız..

Hyokenan dostum sende dahil..Ayrıntılı yazarsanız daha da anlamaya çalışır ve elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız
    Benim motorun sıkıntısı şu aldığımda 3000km de idi şuan 17bine yanaştı.havanın veya motorun sıcak soğuk olması fark etmiyor her türlü bu sorunu yaşıyorum.
    Motoru çalıştırıyırıyorum o ısınırken ben üstü başı giyiyorum sonra sanki böyle tek silinidir çalışır gibi ateşleme yok gibi fakir karışım yanıyormuş gibi motorun sesi soluğu değişmeye başlıyo eğer bu durumda gaz verirsen (gaz kolunu çevirir çevirmez) stop ediyor.vermezsende kendisi stop ediyor zaten.bunu bazen ilk çalıştırmadan sonra 2-3 defa tekrarlıyor bazende hiç bişey yokmuş gibi tıkır tıkır çalışıyor ama genelde stop ediyor.aynı sorunu lambada bekliyorkende yapıyor vites boşta veya viteste iken fark etmiyor yukarda dediğim gibi motorun çalışma sesi değişiyor tam stop etmesin gaz veriyim diyosun sonra küttt gidiyor ama nerde olursa olsun tek marştada geri çalışıyor.bu arada "FI" lambası yanmıyor ilk çalıştırma hariç.çekişte gidişte bi sorun yok.maşallahı var artçılı dere tepe demeden gidiyor.4.44e gittim pc ye bağladılar bişey yok bunda bu arıza kronik dediler.ben şahsen kronik olduğuna inanmıyorum ama bu durum bazen canımı sıkıyor.olay bundan ibaret arkadaşlar
    live to ride...ride to live...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Benim motorun sıkıntısı şu aldığımda 3000km de idi şuan 17bine yanaştı.havanın veya motorun sıcak soğuk olması fark etmiyor her türlü bu sorunu yaşıyorum.
    Motoru çalıştırıyırıyorum o ısınırken ben üstü başı giyiyorum sonra sanki böyle tek silinidir çalışır gibi ateşleme yok gibi fakir karışım yanıyormuş gibi motorun sesi soluğu değişmeye başlıyo eğer bu durumda gaz verirsen (gaz kolunu çevirir çevirmez) stop ediyor.vermezsende kendisi stop ediyor zaten.bunu bazen ilk çalıştırmadan sonra 2-3 defa tekrarlıyor bazende hiç bişey yokmuş gibi tıkır tıkır çalışıyor ama genelde stop ediyor.aynı sorunu lambada bekliyorkende yapıyor vites boşta veya viteste iken fark etmiyor yukarda dediğim gibi motorun çalışma sesi değişiyor tam stop etmesin gaz veriyim diyosun sonra küttt gidiyor ama nerde olursa olsun tek marştada geri çalışıyor.bu arada "FI" lambası yanmıyor ilk çalıştırma hariç.çekişte gidişte bi sorun yok.maşallahı var artçılı dere tepe demeden gidiyor.4.44e gittim pc ye bağladılar bişey yok bunda bu arıza kronik dediler.ben şahsen kronik olduğuna inanmıyorum ama bu durum bazen canımı sıkıyor.olay bundan ibaret arkadaşlar
    Bu enjeksiyonlu makinelerdeki genel sıkıntılardan birisi..
    Buji Pipolarında kılcal çatlak var büyük ihtimal.
    İlk önce onları kontrol ettir.Ama bakan kişi düzgün baksın, Öyle bakınca hemen anlaşılmayabilir ufak çatlak varsa..Eğer makinenin garantisi devam ediyorsa garanti kapsamında değiştirt..

Alıntı emrah006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ben burdayım diyor koruma demiri ni nerden aldın. . Nerden buluruz aynı tip koruma demiri mi )

Ürünün linki burada buyur :
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...50509970/detay
    hyo kenan bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaslar kendisi sissy bar yapan varmi . Fiyatlar yuksek onuda kendim yapicam galiba .

Motosikleti
    inşallah pipolar çatlaktır motoru aldığımda garantisi yoktu zaten.pipoların kontrolünü kendimde yapabilirim.eğer çatlak varsa pipoları nerden bulabiliriz? senin bildiğin bi yer varmı yoksa kuralkana yada servisemi bakalım?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    inşallah pipolar çatlaktır motoru aldığımda garantisi yoktu zaten.pipoların kontrolünü kendimde yapabilirim.eğer çatlak varsa pipoları nerden bulabiliriz? senin bildiğin bi yer varmı yoksa kuralkana yada servisemi bakalım?
    Kanuniden alabilirsin ama ileri zamanda tekrar yapacak aynı hatayı sanırım o pipolar kalitesiz biraz çünkü..Bizim birkaç arkadaşa aynısı oldu..
    Başka değişik pipo takıyorlar ama tam olarak ne olduğunu öğrenince yazarım buraya Bugün pazar kapalıdır, Ancak hafta içi sorup dönüş yapabilirim..
    hyo kenan bunu beğendi.

Kanuniden alabilirsin ama ileri zamanda tekrar yapacak aynı hatayı sanırım o pipolar kalitesiz biraz çünkü..Bizim birkaç arkadaşa aynısı oldu..
    Başka değişik pipo takıyorlar ama tam olarak ne olduğunu öğrenince yazarım buraya Bugün pazar kapalıdır, Ancak hafta içi sorup dönüş yapabilirim..
    hyo kendin baktığında bana da haber vereimisin sonucu

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kendisi sissy bar yapan varmi . Fiyatlar yuksek onuda kendim yapicam galiba .
    Üstad açıkçası kendin de yaptırmaya kalksan maliyet pek düşmez,Eğer paslanmaz ve sağlam olmasını istiyorsan tabi..
    Hee Çooook samimi arkadaşın tanıdığın vardır işçilikten yırtarsın belki o şekilde mebla düşer onun dışında bizden 2-3 kişi özel yaptıranlar var orijinal'le aynı paraya denk geliyor hemen hemen..

hyo bana da haber verirsen sonucu sevinirim

Motosikleti
    Saol üstad haber edersen sevinirim.ben en kısa zamanda pipolara bakıyım sıkıntı varmı bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı oa51814 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo bana da haber verirsen sonucu sevinirim
    Tabiki kardeşim bi bakıyımda duruma göre yazarım buraya

Motosikleti
    NAKED

ne tatlı
    ssates bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler