Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhaba

malumunuz bizim motorlarda farları kapatıp acmak için bir buton yok marşı bastımı yanıyor. fakat geçen pazar benim stop gitti fren basınca da yanmıyordu dedim herhalde ampül patladı, dün açıp baktığımda ise şöyle bir fotoğraf ile karsılastım sanırım duy erimiş sıcaktan sadece duyun değişimi mümkünmüdür acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Selamlar, motor için ön çamurluk arıyorum ancak ne çıkma ne başka parça bulamıyorum, gv250'yle uyumlu ön çamurluk bilen eden var mıdır ya da başka bir motorunki uyabilir mi? Teşekkürler simdiden

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı ErdincBalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

malumunuz bizim motorlarda farları kapatıp acmak için bir buton yok marşı bastımı yanıyor. fakat geçen pazar benim stop gitti fren basınca da yanmıyordu dedim herhalde ampül patladı, dün açıp baktığımda ise şöyle bir fotoğraf ile karsılastım sanırım duy erimiş sıcaktan sadece duyun değişimi mümkünmüdür acaba

https://i.imgyukle.com/2019/10/15/ENDmeH.md.jpg

https://i.hizliresim.com/p5VZ6z.jpg
    Aradğınız sanırım bu, eğer çok ısınıyorsa led e çevirmeyi düşünün https://www.motopit.com.tr/urun/stop...ati-mtp0179399

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı Gokhan_Akin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, motor için ön çamurluk arıyorum ancak ne çıkma ne başka parça bulamıyorum, gv250'yle uyumlu ön çamurluk bilen eden var mıdır ya da başka bir motorunki uyabilir mi? Teşekkürler simdiden
    Motopitten bulabilme ihtimaliniz var ancak şu an stok dışılar ve fiyatları biraz yüksek https://www.motopit.com.tr/kategori/...zluk-parcalari

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar merhaba

https://i.imgyukle.com/2019/10/15/ENDmeH.md.jpg

https://i.hizliresim.com/p5VZ6z.jpg
    burda bir kısa devre yada ters bir durum olmuş, duyun erimemesi lazım, duyu değiştirin ama buna sebep olan şeyide bulun yoksa tekrarlayacaktır.

onun duyunu değiştirecek bir adam bulmanız lazım herkes uğraşmaz, duy standarty bir malzeme

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    arkadaşlar merhaba

Duy standart duy , oto parçacılardan yada elektrikçilerden stop duyu diyerek alabilirsiniz. Tek sorun bu duyu değiştirmek için stopu sökmeniz lazım. Stop camını sökmek yeterli olmuyor. Arka teker ile arka çamurluğun arasında paslanmış vidaları sökerek çıkarmanız lazım. Önce arka tekeri sökmek yada vidalardan gevşetip öne doğru almak bi çözüm olabilir.

Bu arada cumartesi günü yaz başı sattığım motorumu gördüm , dile kolay 3 yıl yaklaşık 35bin km kullanmışım, içim bi tuhaf oldu ağlamaklı oldum resmen.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Akias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motopitten bulabilme ihtimaliniz var ancak şu an stok dışılar ve fiyatları biraz yüksek https://www.motopit.com.tr/kategori/...zluk-parcalari
    Bütün sayfaları hatim ettim zaten ancak hiçbirinde bulunmuyor, gv650'ninki uyar mi acaba diye düşünüyorum ya da Ramzey qm250ninki en azından lastik çapları aynı.

Motosikleti
    Bu arada piyasada hava filtresi kalmamış motoru aldığım yetkili serviste bile yoktu, internet sitelerinde vs de yoktu hava filtresi yok mu satan bir yer?

Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duy standart duy , oto parçacılardan yada elektrikçilerden stop duyu diyerek alabilirsiniz. Tek sorun bu duyu değiştirmek için stopu sökmeniz lazım. Stop camını sökmek yeterli olmuyor. Arka teker ile arka çamurluğun arasında paslanmış vidaları sökerek çıkarmanız lazım. Önce arka tekeri sökmek yada vidalardan gevşetip öne doğru almak bi çözüm olabilir.

Bu arada cumartesi günü yaz başı sattığım motorumu gördüm , dile kolay 3 yıl yaklaşık 35bin km kullanmışım, içim bi tuhaf oldu ağlamaklı oldum resmen.

çok teşekkür ederim yardımlarınız için
    Aradğınız sanırım bu, eğer çok ısınıyorsa led e çevirmeyi düşünün https://www.motopit.com.tr/urun/stop...ati-mtp0179399

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

aynen aradığım olarak bu ama bi enteresanlık var stop tasında hiç birşey yok iken duyun erimesi enteresan geldi bana

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Bu arada piyasada hava filtresi kalmamış motoru aldığım yetkili serviste bile yoktu, internet sitelerinde vs de yoktu hava filtresi yok mu satan bir yer?
    motosikletparcalari'nda buldum hava filtresi.
    https://www.motosikletparcalari.net/...-hava-pmu23524

Ben hala çıkma ya da gv250ye uyumlu ön çamurluk arıyorum, Qm 250'ye uygun olan var lastik ebatlari çapları aynı ama uyar mi bilemiyorum :/

scarfac3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Selamlar

Geçen ay 2007 model gv 250 alarak aranıza katıldım. Tek sıkıntı motorun yan kapakları eksik bunları temin etmek çok sıkıntı internette bulamadım bir abimiz sen orjinalini rica et birinden ben polyesterden yapayım dedi. Aranızda İzmirde bana yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır ?
    Bizi Öldürmeyen Şey Güçlendirir !

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    [/COLOR]
    Alıntı scarfac3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Geçen ay 2007 model gv 250 alarak aranıza katıldım. Tek sıkıntı motorun yan kapakları eksik bunları temin etmek çok sıkıntı internette bulamadım bir abimiz sen orjinalini rica et birinden ben polyesterden yapayım dedi. Aranızda İzmirde bana yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır ?
    merhaba ,
    facebookta chopper yedek parca (ya da buna yakın bir isimdi) grubunda satılık ürünlerde gv nin yan kapağını görmüştüm ,bak istersen belki aradığındır

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı dts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 için motor koruma demiri nereden bulabilirim. Aydın kardeşler de var ama bir arkadaş vites padalında sorun çıkartıyor demiş koruma demiri için
    kağıthanede msa diye bir firma var ,piyasadaki gv lerin koruma demirlerinin çoğu oranın imalatı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Gv250 Kullanım kılavuzu elinde olan varsa paylaşabilir mi.
    internette pdf olarak servis manueli var , kullanım klavuzundan çok daha fazla işine yarar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı Darekha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    490 liraydı havale ile 400 liraya aldım.
    Taktıktan sonra 500 km uzun yol yaptım sorun çıkarmadı ancak 14.4 akım vermiyor. Statörüm sağlıklı o kesin ama aküde güç kaybı var. Sağlıklı bir akü olsa dahi değerleri değişmez. Orijinali gibi değil. Farlarda titreme yaratmıyor ama bende şu an akım rolantide 13 farlar açıkken 13.3 gazı açınca tekrar 13
    Ben başka konjektörlerde denemedim ancak hiçbiri uymadı çünkü statörde 18 bobin var. Normal bir 250likten fazla güçlü.
    Benim tavsiyem paranız varsa alabilirsiniz ama ustanızın emin olduğu başka bir konjektör vs. varsa ustanızı dinleyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

İkinci silindir için oksijen sensörü hatası büyük ihtimalle
    konjöktörle statör arasındaki kabloyu kalınıyla değiştirirsen istediğin voltajı görürsün ,muhtemelen şikayetlerinde biter

Motosikleti
    Arkadaşlar hâlâ orj veya yan sanayi hava filtresi arıyorum gv250 için

motosikletparcalari.net yorumları gereği güven vermedi
    motopit.com da tedarik ve stok yok motoranypye yönlendiriyorlar
    motoranyp mail ve telefon ile cevap yok ulaşım yok
    merkezyedekparca.com stok yok
    en son zgaraj ı aradım fiyat ve stok sordum yok dediler

ya yurtdışı sitelerinden sipariş vereceğim ki paypal üzerinden çalışıyorlar biraz sıkıntı çıkaracaklar
    ya da cbr250r filtresi gibi bir filtre alıp kesip biçim çerçeveye oturtacağım silikon vb bir şekilde

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4

ya yurtdışı sitelerinden sipariş vereceğim ki paypal üzerinden çalışıyorlar biraz sıkıntı çıkaracaklar
    ya da cbr250r filtresi gibi bir filtre alıp kesip biçim çerçeveye oturtacağım silikon vb bir şekilde
    Selamlar, motopit'e geldi, ben sipariş verdim, biraz tuzlu ama yapacak birşey yok.
    Akias bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650

Koreanbikeparts sitesinde paypala gerek yok direk kredi kartı ile alabiliyorsun ama gümrükte %20 civar gümrük vergisi alırlar. Kapıya gelen ptt çalışanı tahsil ediyor.

Aliexpress tede bulabilirsin
    Akias bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koreanbikeparts sitesinde paypala gerek yok direk kredi kartı ile alabiliyorsun ama gümrükte %20 civar gümrük vergisi alırlar. Kapıya gelen ptt çalışanı tahsil ediyor.

Aliexpress tede bulabilirsin
    Koreanbikeparts a bakacağım, aliexpresste "gv250 air filter" olarak arattığımda bir şey çıkmıyor(genelde mantar filtre vs çıkyıor) ki çıksa da söylediğin gibi %20 gümrük takıyorlar koşuşturmacadan unuttuğum bir parçayı aliexpress üzerinden yeni aldım vites göstergesi yapmak için, 7 dolar şeye 16tl kitlediler

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Koreanbikeparts a bakacağım, aliexpresste "gv250 air filter" olarak arattığımda bir şey çıkmıyor(genelde mantar filtre vs çıkyıor) ki çıksa da söylediğin gibi %20 gümrük takıyorlar koşuşturmacadan unuttuğum bir parçayı aliexpress üzerinden yeni aldım vites göstergesi yapmak için, 7 dolar şeye 16tl kitlediler
    Dediğin doğru aslında koreanbikeparts son çare olarak kullanmak lazım. Vergi vs düşündüğünde buradan pahalıya gelir

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Merhabalar
    Motosikleti çalıştırmaya başladığımda hafif bi marş basıyor ardından depo altından tıkır tıkır sesler geliyor ve çalışmıyor. Konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Merhabalar motoru vurdurunca çalışıyormu? Çalışıyorsa statör veya konjektörden kaynaklanıyor olabilir

Arkadaslar merhaba,
    Bizim motorun farinda ayar yok mu? Bulamadim ben, arabalar surekli selektor yakiyor cok yukariyi gosteriyor. 25.sayfada var denmis cok kolay denmis ama ben bulamiyorum, fotograf atabilir mi bilen birisi. Motora zarar vermek istemiyorum.

Motosikleti
    Alıntı theVerge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    Bizim motorun farinda ayar yok mu? Bulamadim ben, arabalar surekli selektor yakiyor cok yukariyi gosteriyor. 25.sayfada var denmis cok kolay denmis ama ben bulamiyorum, fotograf atabilir mi bilen birisi. Motora zarar vermek istemiyorum.
    Farın çatala bağlı olduğu yerde 2 tane kör somun var onları gevşettiğinde farın yukarı aşağı oynayabilmesi lazım ayarı öyle yapabilirsin
    siyahus bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler