Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    merhaba arkadaşlar dün itibariyle gv 250 mi satıp 2000 model marauder vz 800 aldım. arasıra yine buralarda olucam hepinize iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Senior78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Merhaba arkadaslar ben istanbul basaksehirden araniza katiliyorum rolantide tekleme gibibi ses geliyo motordan sanirim yagmurda disarda kaldigi icin. İnternette arastirdim buji piposundan yapiyomus bunu sanirim. Bujileride degistermem gerekirmi ve hangi buji ve buji piposunu almam lazim lutfen yardimci olurmusunuz. Whatsapp grubu gibi bi grup varsa uye olmak isterim tesekkurler simdiden

Herkese tekrar merhaba,

Motoru hafif hafif kullanmaya başladım, sesi tepkileri çok hoşuma gitti, zaten ilk motorum belki de motor mutluluk veriyordur. Şimdilik tek sorun frenlerken ön tarafın özellikle durmaya yakın titremesi, sanırım disk eğri ama göstermem gerekecek. bu başlıkta harem garaj iletilerini okudum ve gv650 isimli kullanıcıyı aradım ancak ulaşamadım, tekrar rahatsız etmek de istemiyorum bu nedenle kendisinin hala anlattığı faaliyetleri sürdürdüğünü bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

Son bir sorum daha var izninizle; motor 2016 çıkışlı ve 2700 km de, garantisi devam ediyor diye düşünüyorum ama teyit edemiyorum. garanti kapsamında bu diskin değişimi mümkün olabilir mi?

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    Alıntı kaptanfuko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrar merhaba,

Motoru hafif hafif kullanmaya başladım, sesi tepkileri çok hoşuma gitti, zaten ilk motorum belki de motor mutluluk veriyordur. Şimdilik tek sorun frenlerken ön tarafın özellikle durmaya yakın titremesi, sanırım disk eğri ama göstermem gerekecek. bu başlıkta harem garaj iletilerini okudum ve gv650 isimli kullanıcıyı aradım ancak ulaşamadım, tekrar rahatsız etmek de istemiyorum bu nedenle kendisinin hala anlattığı faaliyetleri sürdürdüğünü bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

Son bir sorum daha var izninizle; motor 2016 çıkışlı ve 2700 km de, garantisi devam ediyor diye düşünüyorum ama teyit edemiyorum. garanti kapsamında bu diskin değişimi mümkün olabilir mi?
    o ön diskteki hafif titreme olayı benim motorda da mevcut. bunun normal olduğunu okumuştum bir yerde. sanırım daha iyi kavraması için milimetrik bi boşluk var fakat diskte varolan bir boşluk değil bu kaliperin kendinde olan bir olay. tabiki daha tecrübeli arkadaşlar bu konuda aydınlatacaktır. eğer ciddi bir titreme olayı ya da frenlemede bir anomali varsa onu daha uzman birisine danışmanızda fayda var

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı kaptanfuko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrar merhaba,

Merhaba, fren diski laza yapmadan yamulmaz, fabrikasyon olarak yamuk gelmeside çok düşük bir ihtimal.

Siz en iyisi önce yeni kaliteli bir fren balatasi ile degistirin. Sonra duruma göre başka yerlere bakarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alıntı Senior78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar ben istanbul basaksehirden
    araniza katiliyorum rolantide tekleme gibibi ses geliyo motordan sanirim yagmurda disarda kaldigi icin. İnternette arastirdim buji piposundan yapiyomus bunu sanirim. Bujileride degistermem gerekirmi ve hangi buji ve buji piposunu almam lazim lutfen yardimci olurmusunuz. Whatsapp grubu gibi bi grup varsa uye olmak isterim tesekkurler simdiden
    Buji Ngk cr8e veya cr9e
    Pipo Ngk SD05F bujilerler ile birlikte degistirin 10 bin degismesine gerek kalmaz.

Motosikleti
    hyosung gv250
    selam millet, istanbulda heybe demiri alabileceğim / yaptırabileceğim bir usta var mı. L şeklinde olması lazım ama.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet, istanbulda heybe demiri alabileceğim / yaptırabileceğim bir usta var mı. L şeklinde olması lazım ama.
    Tam bunu yazmak için foruma girdim bende sen yazmışsın. Arkadaşlar hakikaten L şeklinde hazır heybe demirini nerden bulacağız? Kuba SL200 ün heybe demirini taktirayim dedim fakat 250 tl fiyat verdiler. Bir ustaya yaptırayim dedim çirkin birsey olacak öyle de. Gerçi görünmeyecek bir şey ama olsun. Böyle uygun fiyatlı bizim motora uygun heybe demiri var mıdır? Bilen yaptıran satın alan?

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Yeni lastik almadim lastikciye goturdum adam ben sokemem dedi sen sök yama yapalim dedi bende kendim söktum lastikcinin ciragiyla cift kat yama yaptik eski sahibi fitil atmis orayada yama attik saglam oldu baya

Motosikleti
    hyosung gv250
    hocam, şirinevlerde demircinin biri 100 tl demişti bana. heybe çantasını aldığım bir usta vardı şirinevlerde demir için aldı beni götürdü bir dükkana adam dedi 100 tl ye yaparım hafiften motor işlerinden de anlıyor belli ki. bugün gideceğim yanına eğer anlaşırsak yarın taktıracağım. Seni de bilgilendiririm.

Motosikleti
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, şirinevlerde demircinin biri 100 tl demişti bana. heybe çantasını aldığım bir usta vardı şirinevlerde demir için aldı beni götürdü bir dükkana adam dedi 100 tl ye yaparım hafiften motor işlerinden de anlıyor belli ki. bugün gideceğim yanına eğer anlaşırsak yarın taktıracağım. Seni de bilgilendiririm.
    Taktırdıktan sonra demirin çantayı takmadan önce bir fotosunu çekip koyma imkanın olursa çok sevinirim.
    Live To Ride, Ride To Live

Motosikleti
    hyosung gv250
    tamam hocam yarın fotolarını koyacağım buraya ( eğer taktırırsam )

Motosikleti
    gv250
    merhaba millet,
    Henüz 6000km 2013 model gv250'm var ama iş durumlarından ve kış sebebi ile 4-5 ay kadar motor çalışmadığı için akü komple bitti takviye yapmama rağmen malesef olmuyor, Kadıköy yada Anadolu yakasında akü alabileceğim bir yer ve yetkili yada güvenilir bir servis bilen eden duyan var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Bugün motorun lastiklerinin öldürücü özelliğe sahip olduğunu fark ettiğimden lastikleri acilinden değiştirme kararı aldım. Daha önce Logaritma'nın lastik hakkında paylaştığı yazıdan bakarak en uygun fiyatlı Anlaş marka lastikte karar kıldım. Ama aklıma takılan bir kaç soru var.
    Ön lastik için; 110/90-16,
    Arka lastik için, 150/80-15 denmiş.
    Anlaş'ta şu ebatları bulabildim linklerini koyuyorum şuraya.
    120/80-16 ön için; http://www.anlas.com/product/6087/
    150/70-14 arka için; http://www.anlas.com/product/6176/
    Bulabildiğim en yakın ebatlar bunlar oldu. Bu ebatlar herhangi bir sorun çıkarır mı? Alayım mı ?

Motosikleti
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorun lastiklerinin öldürücü özelliğe sahip olduğunu fark ettiğimden lastikleri acilinden değiştirme kararı aldım. Daha önce Logaritma'nın lastik hakkında paylaştığı yazıdan bakarak en uygun fiyatlı Anlaş marka lastikte karar kıldım. Ama aklıma takılan bir kaç soru var.
    Ön lastik için; 110/90-16,
    Arka lastik için, 150/80-15 denmiş.
    Anlaş'ta şu ebatları bulabildim linklerini koyuyorum şuraya.
    120/80-16 ön için; http://www.anlas.com/product/6087/
    150/70-14 arka için; http://www.anlas.com/product/6176/
    Bulabildiğim en yakın ebatlar bunlar oldu. Bu ebatlar herhangi bir sorun çıkarır mı? Alayım mı ?
    Dostum ön lastik olur büyük ihtimalle ama arka lastik olmaz çapı 14 inch oldugundan.

Mitas mc7 serisine bakma i tavsiye ederim arka 140/90-15

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ön lastik olur büyük ihtimalle ama arka lastik olmaz çapı 14 inch oldugundan.

Mitas mc7 serisine bakma i tavsiye ederim arka 140/90-15
    Oda 290 TL tamamdır buda olur bunu alabilirim. Yalnız bir şey daha soracağım. Beyaz yanak almak istiyorum yeni lastiklere.
    http://urun.n11.com/diger-lastik-jant-ekipmanlari/motor-lastik-yanagi-10-12-13-14-15-16-17-18-jant-beyaz-yanak-P125465624?gclid=CjwKEAjwm7jKBRDE2_H_t8DVxzISJACwS 9WbAo7L9aFgvaluBxLFi2XRfpY_t-5j7IVi_v-TAmDAuxoCSf_w_wcB&gclsrc=aw.ds
    Şu şekil. Ne diyorsunuz? Boyamak mı daha mantıklı yoksa direk yanak yapıştırmak mı ?

Motosikleti
    Oda 290 TL tamamdır buda olur bunu alabilirim. Yalnız bir şey daha soracağım. Beyaz yanak almak
    istiyorum yeni lastiklere.
    http://urun.n11.com/diger-lastik-jan...B&gclsrc=aw.ds
    Şu şekil. Ne diyorsunuz? Boyamak mı daha mantıklı yoksa direk yanak yapıştırmak mı ?
    Evet aslinda ayni sekilde mitasin 110/90-16 ön lastigide var fiyat farki cok degilse takim olarak almak daha iyi olur, mitas orta sertlikte güzel bir lastik.

Beyaz yanak konusuna gelince yanak alip yapistirmak boyamaktan daha iyi olur ama iyi islilik ve iyi malzeme kullanilmasi lazim cunku kisa sürede yanaklar cikabilir.

Gv250

0 mi aldin 0 aldiysan kaca 2. Elini satan var mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Gv250 temiz vurugu cizigi falan olmuyan 2. Eli araniyor satan var mı ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

Vee sonunda yeni oyuncağıma kavuştum. Kısaca söylemek gerekirse daha önceden ben motora binmiyormuşum resmen. Çok tatlı, çok seri ve rölantide ki gürül gürül motordan gelen ses enfes. Tam bir cruiser yapmış adamlar. Baya sevdim yani. Ama yeni başlayacak adama gitmez bu motor ya. Çok ani hızlanabiliyor motor. Biraz tadını çıkarttıktan sonra custom uygulamalarına başlıcam. Herkese keyifli sürüşler dilerim.
    Bu da kendisi;
    https://i.hizliresim.com/Mv6Z6k.jpg
    0 mı aldın motoru 0 sa kaca veya 2. El satqn birini taniyormusun kardeşim ??

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaslar lutfen bilen biri yardimci olsun motor fi lambasi yakmiyo ama 5bin devire kadar tekliyo sonra eskisi gibi calismaya devam ediyo buji pipolarina baktim saglam ama bujileri degistiremedim 16lik lokma soktum ama cikmiyo sanirim ayri bi lokma ucu gerekiyo :( ayrica motor cok isinmakta bugun motordan indim stop edince resmen egzoztan acayip duman cikiyodu yaginida yeni degistirdim ama 1bucuk litre koyunca Full cizgisini geciyo gostergede sogukken degistirdim acaba o yuzdenmi:( ayrica arka silindirde 2 tane vida vardi sol tarafta gevsetince icinden yag akti silindirin lutfen yardimci olurmusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Motorun bu kadar isinmasi normalmi arkadaslar ilk aldigimdada 5-10 km yol gidiyodum el degmicek kadar isiniyodu yag kapagi falan ayrica bu kadar isinmasi gaz teli kablosuna yag borusuna vs zarar vermiyomu sizlerib motoruda boylemi acaba?

Motosikleti
    Alıntı 45Chopper60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 mi aldin 0 aldiysan kaca 2. Elini satan var mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Gv250 temiz vurugu cizigi falan olmuyan 2. Eli araniyor satan var mı ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

0 mı aldın motoru 0 sa kaca veya 2. El satqn birini taniyormusun kardeşim ??
    2. el aldım. 10.500 TL'ye.Satan tanımıyorum fakat malum sitede araştır kovala temiz 1 tane elbet çıkar karşına.
    Dün itibariyle İstannbul - Adapazarı/Karasu toplamda 450 km yol yaptım. Güzel videolar kareler aldım yakında paylaşırım.
    Fakat motor İstanbul'dan depoyu fulleyip çıktıktan 90 km sonra teklemeye, 110 dan sonra gazı açtığımda bir anda düşmeye başladı ve sonunda stop etti. Kenara çektim marşa basıyorum, marşta sıkıntı yok. Fakat gaz almıyordu. Bi 20 dk bekledikten sonra 2 tane motorcu arkadaşında durmasıyla kendi kendine hiçbir şey yapmadan gaz aldı. Sağolsunlar onlarda bana eşlik etti bir şey olursa çekeriz diye. Bir süre motor son gazda 80 i geçmedi. Daha sonra vitesi düşürüp motoru zorladım pat küt bir şey patlıyormuşcasına sesler geldi. Daha sonra motor açıldı gitmeye başladım. Sanırım silindirlerden biri çalışmayı kesti ve egzozun bir kısmı gök kuşağı rengini aldı.
    Yola çıkmadan bugün sabah Karasu'da bir usta buldum gittim fakat hiçbir şey yok dedi. Çift silindirde şu an düzgün çalışıyor dedi. Atladım geldim çatır çatır hiçbir şey olmadan.
    Sanıyorum ki ilk aldığım benzinde bi pislik vardı ve tıkadı. Böylelikle motor boğuldu ve stop etti. Gelirken tekrar depoyu fulledim motor iyice bir kendine geldi. Bastım geldim ama yine de şüphelerim var.

2. el aldım. 10.500 TL'ye.Satan tanımıyorum fakat malum sitede araştır kovala temiz 1 tane elbet çıkar karşına.
    Dün itibariyle İstannbul - Adapazarı/Karasu toplamda 450 km yol yaptım. Güzel videolar kareler aldım yakında paylaşırım.
    Fakat motor İstanbul'dan depoyu fulleyip çıktıktan 90 km sonra teklemeye, 110 dan sonra gazı açtığımda bir anda düşmeye başladı ve sonunda stop etti. Kenara çektim marşa basıyorum, marşta sıkıntı yok. Fakat gaz almıyordu. Bi 20 dk bekledikten sonra 2 tane motorcu arkadaşında durmasıyla kendi kendine hiçbir şey yapmadan gaz aldı. Sağolsunlar onlarda bana eşlik etti bir şey olursa çekeriz diye. Bir süre motor son gazda 80 i geçmedi. Daha sonra vitesi düşürüp motoru zorladım pat küt bir şey patlıyormuşcasına sesler geldi. Daha sonra motor açıldı gitmeye başladım. Sanırım silindirlerden biri çalışmayı kesti ve egzozun bir kısmı gök kuşağı rengini aldı.
    Yola çıkmadan bugün sabah Karasu'da bir usta buldum gittim fakat hiçbir şey yok dedi. Çift silindirde şu an düzgün çalışıyor dedi. Atladım geldim çatır çatır hiçbir şey olmadan.
    Sanıyorum ki ilk aldığım benzinde bi pislik vardı ve tıkadı. Böylelikle motor boğuldu ve stop etti. Gelirken tekrar depoyu fulledim motor iyice bir kendine geldi. Bastım geldim ama yine de şüphelerim var.
    Kardes bende almak istiyorum 1 aya kalmadan alıcam insallah kullandigon surece hani bilgo verden motorla ilgili cok sevinirim hatta numarami bile verebilirim usta birde gv650likler var onlar nasildir acaba onlari bilen varmidir cok yakiyor gibi geldi bana onlar ama.bilmiyorum birde komsuda 2009 model 7000 km de çok temiz ama bisan lifan 250 b var onunla ilgili bilgisi olan varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Ve usta 2006 model gv250 var 25.000 km temiz bir makina bu nasil olur acaba ? Cift renkli 25.000 km cokmudur sizce fiyati 7.000 tl acil cevaplarsaniz cok sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler